X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Strategie

 • 26 marca 2018

  Strategia absolute return – jakie ma wyniki w 2018 roku?

  Opublikowano:

  Początek 2018 r. przyniósł inwestorom prawdziwy rollercoaster. W styczniu WIG ustalił nowy rekord wszech czasów, ale radość trwała krótko. Szybko okazało się, że był to jedynie punkt zwrotny i indeks rozpoczął ostrą jazdę w dół. Po początku roku indeks WIG stracił 6,7 proc. i znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym. W artykule sprawdzamy, jak wyglądał początek roku w wykonaniu funduszy inwestujących na polskim rynku.

 • wczoraj

  Perspektywy dla globalnej hossy

  Opublikowano:

  Hossa na globalnych rynkach kapitałowych rozpoczęła się w marcu 2009 roku, a więc trwa już niemalże 9. lat. To relatywnie długo jak na historyczne standardy. Poprzedni okres ekspansji cen ryzykownych aktywów nie przekroczył okresu pięciu lat i z hukiem zakończył się na przełomie 2007 i 2008 roku.

 • 26 lutego 2018

  MF: Strategia dla rynku kapitałowego będzie gotowa jeszcze w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK) ma być ukończona do końca 2018 r. i wdrażana sukcesywnie do końca 2024 r., poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

 • 16 lutego 2018

  CI Games miał szacunkowo 100 mln zł przychodów w 2017 r. Sprzedaż SGW3 przekroczyła 1 mln sztuk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games szacuje skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na ok. 100,5 mln zł. Studio pochwaliło się też przekroczeniem poziomu miliona sprzedanych egzemplarzy gry "Sniper Ghost Warrior 3" (SGW3) oraz ogłosiło strategiczną restrukturyzację i nowy kształt wewnętrznego zespołu deweloperskiego.

 • 14 lutego 2018

  Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bloober Team chce uchwalenia nowego programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników spółki, którego próg realizacji uzależniono od osiągnięcia przez spółkę w 2018 roku zysku netto w wysokości min. 12 mln zł, a liczba akcji własnych, które będą skupione w celu realizacji programu nie przekroczy max. 4 proc. Uchwała zostanie podjęta na NWZ zaplanowanym na 6 marca br.

 • 13 lutego 2018

  Nieruchomości i obligacje korporacyjne mogą być czarnym koniem inwestycji w 2018 roku

  Opublikowano:

  Fundusze akcji rynków wschodzących dały zarobić najwięcej w 2017 roku. Polacy jednak wciąż najchętniej lokują pieniądze w bezpiecznych funduszach gotówkowych i pieniężnych. W tym roku - według firmy doradczej Great Private Equity - korzystne stopy zwrotu mają szanse przynieść inwestycje w obligacje korporacyjne oraz nieruchomości.

 • 12 lutego 2018

  Spółki z Grupy Azoty zacieśnią współpracę w obszarze handlu nawozami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cztery spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna podpisały umowę o współdziałaniu. Od dziś zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami.

 • 06 lutego 2018

  Rynki finansowe – gdzie i w co można zainwestować?

  Opublikowano:

  Rynki finansowe i liczba dostępnych instrumentów finansowych mogą przyprawiać o zawrót głowy. Bez większego kłopotu można zainwestować swoje środki na rynku polskim, jak i na wielu rynkach na całym świecie - od USA po rozwijające się rynki Dalekiego Wschodu. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

 • 05 lutego 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • 15 stycznia 2018

  Jak zarabiać na giełdzie w każdych okolicznościach [9 strategii]

  Opublikowano:

  Jak zarabiać na giełdzie? Jest to pytanie, na które można znaleźć wiele odpowiedzi. Największym problemem w regularnym czerpaniu dochodów z inwestycji giełdowych jest ryzyko utraty istotnej części środków, związane ze zmienną koniunkturą rynkową. Akcje spółek giełdowych mogą rosnąć w imponujący sposób, ale w dłuższym okresie będą zdarzać się również okresy gorszej koniunktury i spadków cen. Są jednak sposoby i takie strategie inwestycyjne, które nie są zależne od koniunktury giełdowej i pozwalają na zarabianie na giełdzie nawet wtedy, kiedy indeksy spadają.

 • 05 stycznia 2018

  Portfel StockWatch.pl Cztery Fazy Rynku wypracował 30 proc. zysku

  Opublikowano:

  Nie lubimy się chwalić, ale w tym wypadku robimy wyjątek. Po pierwszym roku działania w systemie abonamentowym nasz portfel wypracował 30-proc. stopę zwrotu i zostawił w tyle nie tylko indeks szerokiego rynku WIG, ale także najmocniejszy na polskim rynku segment WIG20.

 • 04 stycznia 2018

  Impexmetal ma nową strategię. Na inwestycje chce wydać miliard złotych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Impexmetal przyjął strategię rozwoju na lata 2018-2026, która zakłada zwiększenie wolumenu sprzedaży wyrobów walcowanych do 200 tys. ton rocznie, a przychodów ze sprzedaży do ok. 2,6 mld zł. Przewidywane nakłady inwestycyjne mają wynieść 1,085 mld zł.

 • 20 grudnia 2017

  JSW w strategii na lata 2018-2030 stawia na wzrost wydobycia i inwestycje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zatwierdziła strategię spółki na lata 2018-2030, która zakłada w tym czasie m.in. średnio 30 proc. marży EBITDA, nakłady inwestycyjne i kapitałowe na poziomie ok. 18,9 mld zł oraz zwiększenie wydobycia węgla do poziomu powyżej 18 mln ton na koniec okresu. W sferze zabezpieczenia stabilności finansowej strategia wskazuje całkowitą spłatę zadłużenia z tytułu emisji obligacji do 2019 r.

 • 15 grudnia 2017

  GetBack przedstawi strategię rozwoju w I kwartale 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GetBack pracuje nad strategią, której ogłoszenie nastąpi w I kwartale 2018 r. W Polsce spółka celuje w najlepszej jakości aktywa dostępne na rynku, w Rumunii chce zwiększać wolumen przez nabywanie na większą skalę przeterminowanych portfeli bankowych, w Hiszpanii natomiast zakłada selektywne podejście do rynku i wykorzystywanie przewag konkurencyjnych, poinformował ISBnews prezes Getback Konrad Kąkolewski. Ponadto oferta produktowa spółki również będzie rozszerzana.

 • 14 grudnia 2017

  Unimot przyspiesza z budową biznesu detalicznego. W 2017 r. otworzy ponad 15 stacji paliw Avia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot do końca tego roku chce otworzyć ponad 15 stacji paliw pod marką Avia i 100 do 2020 roku. - Uruchomimy o kilka stacji Avia więcej niż zakładane wcześniej 15 placówek, podpisaliśmy już ponad 20 umów - mówi Adam Sikorski, przewodniczący rady nadzorczej Unimotu.

 • 12 grudnia 2017

  Fundusz inwestycyjny absolute return – co to jest?

  Opublikowano:

  W Polsce działa kilkaset funduszy inwestycyjnych, dedykowanych inwestorom indywidualnym. Oferują one szeroki wachlarz możliwości - od inwestycji tak bezpiecznych jak lokaty bankowe po ryzykowne i specjalistyczne strategie inwestycyjne oparte na akcjach spółek giełdowych oraz na skomplikowanych instrumentach finansowych. 

 • 30 listopada 2017

  Skarbiec Holding planuje podwoić aktywa w zarządzanych funduszach detalicznych do 2020 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skarbiec Holding, właściciel Skarbiec TFI - jednego z największych, niezależnych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych na polskim rynku, opublikował strategię do roku 2020. Grupa zamierza m.in. wejść w nowe segmenty produktowe oraz zwiększyć liczbę kanałów dotarcia do klienta.

 • 29 listopada 2017

  Work Service ma nową strategię do 2020 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Strategia grupy Work Service na lata 2018-20 zakłada utrzymanie dwucyfrowego wzrostu przychodów i wzrost rentowności. Przychody mogą rosnąć o 10-12 proc. rocznie, a wzrost marży EBIT wynieść może 200-300 punktów bazowych rocznie. Work Service chce także być w pierwszej trójce podmiotów na każdym rynku, na którym działa.

 • 02 listopada 2017

  9 najlepszych spółek w portfelach funduszy inwestycyjnych 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Z tegorocznej hossy na GPW tak naprawdę skorzystała zaledwie garstka funduszy inwestycyjnych. Najlepszy na koniec września mógł pochwalić się blisko 40-proc. stopą zwrotu. Sprawdziliśmy, jakie akcje ciągnęły w górę portfele trzech najmocniejszych funduszy.

 • 21 września 2017

  Enterprise Investors rusza na łowy. W Polsce zamierza wydać ponad miliard złotych

  Opublikowano:

  Enterprise Investors utworzył Polish Enterprise Fund VIII, który dysponuje kapitałem w wysokości 498 mln euro. Polska pozostanie w centrum zainteresowania najnowszego funduszu – Enterprise Investors spodziewa się wydać w kraju minimum 50 proc. powierzonych środków.

 • 04 września 2017

  Nowa strategia Orange Polska: Stabilizacja przychodów i EBITDA od 2018/2019, potem wzrost

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kluczowe cele finansowe Orange na lata 2017-2020 to stabilizacja przychodów ze sprzedaży w 2019 roku i wzrost w kolejnych latach oraz stabilizacja EBITDA w 2018 roku i wzrost w kolejnych latach, podała spółka, prezentując nowy plan strategiczny Orange.one. Jednocześnie spółka potwierdza cele na 2017 r. - skorygowany zysk EBITDA w przedziale 2,8-3 mld zł i wskaźnik zadłużenia netto do skorygowanej EBITDA na poziomie nie wyższym niż 2,6x.

 • 10 sierpnia 2017

  Alior Bank rośnie po wynikach kwartalnych i ujawnieniu nowego akcjonariusza

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy ciepło przyjęli wyniki kwartalne, wzmocnione efektami synergii z przejętą w ubiegłym roku częścią Banku BPH. Równolegle w akcjonariacie ujawnił się Nationale-Nederlanden OFE z ponad 5-proc. pakietem akcji. 

 • 02 sierpnia 2017

  Selvita w celu realizacji nowej strategii planuje pozyskać 140 mln zł z emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita planuje przeprowadzenie w czwartym kwartale tego roku oferty publicznej akcji, w ramach której chce pozyskać 140 mln zł. Spółka planuje wyemitować maksymalnie 2,2 mln nowych akcji.

 • Bank Pekao przedstawi aktualizację strategii wraz z wynikami za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao przedstawi aktualizację strategii banku prawdopodobnie w trakcie prezentacji wyników za III kw. br., poinformował wiceprezes Michał Krupiński.

 • 19 maja 2017

  Polimex-Mostostal ma nowy plan rozwoju. Do 2023 r. grupa ma odzyskać dawny blask

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu zatwierdziła plan rozwoju grupy na lata 2017-2023 tj. Kompleksowy Plan Rozwoju Działalności Grupy Kapitałowej.

 • 11 maja 2017

  Inwestorzy docenili Grupę Azoty za wyniki lepsze od prognoz ekspertów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trudny początek roku w biznesie nawozowym dał się we znaki Grupie Azoty, ale ostateczne wyniki i tak okazały się lepsze od prognoz rynkowych ekspertów. W czwartek kurs akcji spółki chemicznej wzrósł o 2,5 proc. do 68,66 zł.

 • 30 marca 2017

  CI Games opublikuje strategię rozwoju w II kwartale, po premierze Snipera

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games zaprezentuje strategię dalszego rozwoju po premierze gry Sniper Ghost Warrior 3, w II kwartale, poinformował ISBnews prezes Marek Tymiński.

 • 17 marca 2017

  JSW zaprezentuje strategię do 2030 r. w ciągu kilku miesięcy. Emisja akcji raczej w II połowie roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) chce w ciągu kilku najbliższych miesięcy zaprezentować strategię spółki do 2030 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

 • 02 marca 2017

  PKO BP przedstawił nową politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowa polityka dywidendowa PKO Banku Polskiego zakłada stabilne realizowanie wypłat dywidendy w długim terminie z nadwyżki kapitału powyżej określonego dla banku przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) minimalnego wskaźnika adekwatności kapitałowej Tier 1 wysokości 14,62 proc.

 • 16 grudnia 2016

  PKN Orlen w kolejnych latach chce płacić wyższą dywidendę na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W nowej strategii paliwowy koncern zakłada średnioroczny wynik EBITDA Lifo na lata 2017-2018 w wysokości 8,8 mld zł. Spółka podtrzymała też zamiar dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku