X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

S&P wycofał rating BB- Ciechu na prośbę spółki

Opublikowano: 2017-12-06 12:58:23

Omawiane walory:

S&P Global Ratings podtrzymał długoterminowy rating korporacyjny Ciechu na poziomie BB-, a następnie wycofał rating na prośbę spółki, podała agencja.

– W chwili wycofania perspektywa ratingu była stabilna. Rating wycofaliśmy zgodnie z prośbą spółki – czytamy w komunikacie.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Ciech)

 • Nieśmiałe wzrosty na starcie tygodnia, w centrum uwagi KGHM i Ciech

  Temat wojen handlowych chwilowo zszedł na dalszy plan, a inwestorzy powoli zerkają w kierunku zbliżającego się dużymi krokami sezonu wyników. Na GPW z poprawy nastrojów korzystają przede wszystkim KGHM i CIECH. Niestety, perspektywy na kolejne sesje nie są zbyt optymistyczne. 

 • Analiza techniczna 5 znanych spółek w ważnym momencie technicznym

  Indeks średnich spółek jest najniżej od stycznia 2017 r., a giełdowych maluchów cofnął się do poziomów z połowy 2016 r. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, jak z czerwcową zawieruchą radzi sobie piątka znanych spółek z warszawskiego parkietu.

 • TFI PZU mają mniej niż 10 proc. akcji Ciechu

  Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU wykorzystały majowo-czerwcowy zryw na kursie spółki chemicznej do redukcji zaangażowania. W wyniku transakcji fundusze zeszły poniżej progu 10 proc.

 • Analiza techniczna 5 giełdowych misiów w ciekawej sytuacji technicznej

  Indeksy małych i średnich spółek szorują po najniższych poziomach od roku i pilnie potrzebują bohaterów. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, które ze znanych wśród inwestorów spółek mogą zabłysnąć, jako liderzy przedwakacyjnego rajdu.

 • Rada nadzorcza Ciechu chce dużo wyższej dywidendy niż proponuje zarząd

  Rada nadzorcza CIECHu rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 395,25 mln zł, tj. 7,50 zł na jedną akcję z zysku netto za 2017 rok powiększonego o zysk z kapitału zapasowego. Zarząd rekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy 300,39 mln zł, tj. łącznie 5,70 zł na akcję. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku