X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Skarbiec Holding dostał zielone światło na wypłatę 2,62 zł dywidendy na akcję

Opublikowano: 2017-10-11 15:28:12

Omawiane walory:

Giełdowy fundusz w przeciągu miesiąca podzieli i wypłaci zysk za rok obrotowy 2016/2017. Tegoroczna dywidenda będzie trzecią z rzędu o stopie powyżej 8 proc.

Akcjonariusze Skarbiec Holdingu na wtorkowym walnym poparli uchwałę w sprawie dywidendy. W sumie na ten cel trafi niemal cały ubiegłoroczny zysk, czyli 17,78 mln zł. Stawka na jedną akcję wyniesie 2,62 zł, co przy obecnym kursie daje stopę 8,4 proc.

Dzień dywidendy wyznaczono na 25 października, więc aby załapać się na wypłatę akcje należy posiadać na koniec sesji 23 października. Środki pomniejszone o należny podatek pojawią się na rachunkach maklerskich 10 listopada. Walne zdecydowało też o utworzeniu rezerwowego funduszu dywidendowego, na który trafią środki z tytułu dywidendy przypadającej na akcje posiadane przez spółkę (akcje własne). W sumie na koniec czerwca 2017 r. Skarbiec Holding posiadał 3.839 akcji własnych.

Tegoroczna wypłata będzie trzecią z rzędu o stopie powyżej 8 proc. W sierpniu br. Skarbiec Holding podtrzymał politykę dywidendową na lata 2017-2020, która zakłada rekomendowanie walnemu zgromadzeniu przeznaczanie co najmniej 75 proc. zysku netto spółki na wypłatę dywidendy. Docelowo intencją spółki jest rekomendowanie wypłaty 100 proc. zysku netto.

Dywidendy Skarbiec Holdingu.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

W środę po południu notowania Skarbiec Holdingu są na niewielkim plusie. Jeden walor kosztuje 31,37 zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o skarbiec)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku