X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Skarbiec Holding dostał zielone światło na wypłatę 2,62 zł dywidendy na akcję

Opublikowano: 2017-10-11 15:28:12

Omawiane walory:

Giełdowy fundusz w przeciągu miesiąca podzieli i wypłaci zysk za rok obrotowy 2016/2017. Tegoroczna dywidenda będzie trzecią z rzędu o stopie powyżej 8 proc.

Akcjonariusze Skarbiec Holdingu na wtorkowym walnym poparli uchwałę w sprawie dywidendy. W sumie na ten cel trafi niemal cały ubiegłoroczny zysk, czyli 17,78 mln zł. Stawka na jedną akcję wyniesie 2,62 zł, co przy obecnym kursie daje stopę 8,4 proc.

Dzień dywidendy wyznaczono na 25 października, więc aby załapać się na wypłatę akcje należy posiadać na koniec sesji 23 października. Środki pomniejszone o należny podatek pojawią się na rachunkach maklerskich 10 listopada. Walne zdecydowało też o utworzeniu rezerwowego funduszu dywidendowego, na który trafią środki z tytułu dywidendy przypadającej na akcje posiadane przez spółkę (akcje własne). W sumie na koniec czerwca 2017 r. Skarbiec Holding posiadał 3.839 akcji własnych.

Tegoroczna wypłata będzie trzecią z rzędu o stopie powyżej 8 proc. W sierpniu br. Skarbiec Holding podtrzymał politykę dywidendową na lata 2017-2020, która zakłada rekomendowanie walnemu zgromadzeniu przeznaczanie co najmniej 75 proc. zysku netto spółki na wypłatę dywidendy. Docelowo intencją spółki jest rekomendowanie wypłaty 100 proc. zysku netto.

Dywidendy Skarbiec Holdingu.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

W środę po południu notowania Skarbiec Holdingu są na niewielkim plusie. Jeden walor kosztuje 31,37 zł.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o skarbiec)

 • Skarbiec Holding poszerzy ofertę m.in. o fundusze nieruchomości, wierzytelności oraz private equity

  Podczas czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl na pytania odpowiadali Bartosz Józefiak, prezes SKARBIEC Holdingu oraz Ewa Radkowska-Świętoń, szefowa SKARBIEC TFI. Głównym tematem spotkania były strategiczne kierunki rozwoju Grupy SKARBIEC Holding do 2020 roku.

 • Skarbiec Holding planuje podwoić aktywa w zarządzanych funduszach detalicznych do 2020 roku

  SKARBIEC Holding, właściciel SKARBIEC TFI - jednego z największych, niezależnych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych na polskim rynku, opublikował strategię do roku 2020. Grupa zamierza m.in. wejść w nowe segmenty produktowe oraz zwiększyć liczbę kanałów dotarcia do klienta.

 • Skarbiec Holding chce utrzymać politykę dywidendową pomimo planów akwizycji

  Nowe regulacje na rynku zarządzania aktywami spowodują przyspieszenie procesu konsolidacji oraz wymuszą zmiany w dystrybucji produktów TFI. SKARBIEC Holding chce uczestniczyć w procesie akwizycji i rozważa przejęcie całego TFI lub kanałów sprzedażowych takiego podmiotu, ale przy zachowaniu dotychczasowej polityki dywidendowej, poinformowali przedstawiciele zarządu. 

 • Raport: We wrześniu aktywa funduszy inwestycyjnych skurczyły się do 274 mld zł

  Na koniec ubiegłego miesiąca wartość aktywów krajowych funduszy inwestycyjnych uległa lekkiemu spadkowi do 273,8 mld zł (-0,4 proc.), głównie za sprawą funduszy niedetalicznych, z których - według szacunków Analiz Online - wycofano przeszło 2,4 mld zł netto. Jednocześnie wzrosła wartość środków ulokowanych w funduszach detalicznych, przekraczając próg 150 mld zł. To efekt wysokiego dodatniego salda wpłat i wypłat, ale też wyniku zarządzania.

 • Ostatnia szansa na dywidendy w 2017 roku

  Jeszcze w tym roku spółki z GPW podzielą i wypłacą 40 mln zł dywidend. Garść z nich to oferty firm, które kwestię wynagradzania akcjonariuszy traktują priorytetowo.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku