X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Simple skutecznie pozyskuje nowe zamówienia od uniwersytetów

Opublikowano: 2017-07-13 16:50:50

Omawiane walory:

Simple podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym na realizację systemu do obsługi studentów. Nowy system uzupełni system SIMPLE.ERP, z którego korzysta już administracja Uniwersytetu. Spółka złożyła również najlepszą ofertę w podobnym przetargu organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny. 

Wartość kontraktu z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym to 2,4 mln zł brutto. Nowy system wesprze pracowników uniwersyteckiego dziekanatu w codziennej pracy, w szczególności w aspektach obsługi studentów, dydaktyków, planowania zajęć, rekrutacji oraz usprawnieni komunikację i przepływ informacji pomiędzy uczelnią i studentami.

– Nasza oferta zintegrowanych systemów dla placówek edukacyjnych po raz kolejny spotkała się z uznaniem Uczelni, co jest najlepszym potwierdzeniem naszej pozycji lidera na tym rynku. Szczególnie cieszy nas fakt, że nowy system będzie kolejnym z oferty SIMPLE, z którego będzie korzystać Warszawski Uniwersytet Medyczny – powiedział Rafał Wnorowski, prezes zarządu Simple.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to jedna z najlepszych w Polsce Szkół Wyższych o profilu medycznym. W 2014 r. Simple wygrało postępowanie, przedmiotem którego była dostawa autorskiego systemu ERP, kompleksowo wspierającego prace administracji Uniwersytetu. Spółka uczestniczy również w kilku postępowaniach przetargowych organizowanych przez inne placówki edukacyjne.

– Kolejne przetargi potwierdzają naszą silną pozycję wśród dostawców systemów dla Uczelni. Wiele Szkół Wyższych korzystających z przestarzałych już systemów do administracji i dziekanatu, w najbliższym czasie będzie poszukiwać nowoczesnych rozwiązań. To bardzo perspektywiczny rynek, a nasze doświadczenie może okazać się kluczowe przy kolejnych zamówieniach – dodał Rafał Wnorowski.

Simple na wykonanie, dostarczenie, zainstalowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego ma 24 miesiące.

Informacja prasowa, 13 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o simple)

 • Simple konsekwentnie realizuje plan rozwoju i zmian organizacyjnych

  Grupa SIMPLE wypracowała w I półroczu 2017 r. 17,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, zwiększając je o prawie 0,5 mln zł względem pierwszego półrocza roku ubiegłego i osiągając przy tym 1,3 mln zł zysku EBITDA. SIMPLE realizuje plan rozwoju i zmian optymalizacyjnych, których efektem są zmiany operacyjne w Grupie oraz backlog o wartości ponad 20 mln zł.

 • Simple chce wypłacić niższą dywidendę niż przed rokiem

  Producent systemów do zarządzania przedsiębiorstwem chce w tym roku przeznaczyć na dywidendę 0,35 zł na akcję. Rok wcześniej było to 0,45 zł. Jednak należy pamiętać, że w tegorocznych planach grupy są akwizycje na rynku IT.

 • 7 małych spółek z dużą dynamiką zysków

  Na finiszu sezonu wynikowego najciekawiej wypadły małe i średnie spółki, potwierdzając fundamentalne podstawy do wzrostów ich kursów. StockWatch.pl z listy kilkuset raportów z ostatnich kilku dni wybrał siedem, które przyciągnęły uwagę inwestorów skokową dynamiką zysków.

 • Solar, Próchnik i Bytom przyćmiły prognozę wyników Gino Rossi

  W 2015 r. producent obuwia i galanterii skórzanej ze Słupska chce poprawić skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację o 28,6 proc. względem wyniku EBITDA prognozowanego za ubiegły rok. Przychody miałyby wzrosnąć o 9,4 proc. r/r.

 • Aż 18 spółek na potencjalnej giełdzie przejęć

  Ubiegły rok był rekordowy pod względem liczby wezwań na giełdowe spółki. W tym roku na wezwania wydano dopiero... sześć złotych. Jednak na rynku krążą nazwy kolejnych spółek, na które ostrzą sobie zęby duże prywatne fundusze oraz globalne korporacje.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku