X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Simple skutecznie pozyskuje nowe zamówienia od uniwersytetów

Opublikowano: 2017-07-13 16:50:50

Omawiane walory:

Simple podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym na realizację systemu do obsługi studentów. Nowy system uzupełni system SIMPLE.ERP, z którego korzysta już administracja Uniwersytetu. Spółka złożyła również najlepszą ofertę w podobnym przetargu organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny. 

Wartość kontraktu z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym to 2,4 mln zł brutto. Nowy system wesprze pracowników uniwersyteckiego dziekanatu w codziennej pracy, w szczególności w aspektach obsługi studentów, dydaktyków, planowania zajęć, rekrutacji oraz usprawnieni komunikację i przepływ informacji pomiędzy uczelnią i studentami.

– Nasza oferta zintegrowanych systemów dla placówek edukacyjnych po raz kolejny spotkała się z uznaniem Uczelni, co jest najlepszym potwierdzeniem naszej pozycji lidera na tym rynku. Szczególnie cieszy nas fakt, że nowy system będzie kolejnym z oferty SIMPLE, z którego będzie korzystać Warszawski Uniwersytet Medyczny – powiedział Rafał Wnorowski, prezes zarządu Simple.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to jedna z najlepszych w Polsce Szkół Wyższych o profilu medycznym. W 2014 r. Simple wygrało postępowanie, przedmiotem którego była dostawa autorskiego systemu ERP, kompleksowo wspierającego prace administracji Uniwersytetu. Spółka uczestniczy również w kilku postępowaniach przetargowych organizowanych przez inne placówki edukacyjne.

– Kolejne przetargi potwierdzają naszą silną pozycję wśród dostawców systemów dla Uczelni. Wiele Szkół Wyższych korzystających z przestarzałych już systemów do administracji i dziekanatu, w najbliższym czasie będzie poszukiwać nowoczesnych rozwiązań. To bardzo perspektywiczny rynek, a nasze doświadczenie może okazać się kluczowe przy kolejnych zamówieniach – dodał Rafał Wnorowski.

Simple na wykonanie, dostarczenie, zainstalowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego ma 24 miesiące.

Informacja prasowa, 13 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o simple)

 • Simple rekomenduje 0,22 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd spółki informatycznej wstępnie zadeklarował wypłatę dywidendy z zysku netto wypracowanego w 2017 r., na poziomie 0,22 zł na jedną akcję. W środę na zamknięciu sesji za jeden walor SIMPLE płacono 7,50 zł.

 • Simple konsekwentnie realizuje plan rozwoju i zmian organizacyjnych

  Grupa SIMPLE wypracowała w I półroczu 2017 r. 17,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, zwiększając je o prawie 0,5 mln zł względem pierwszego półrocza roku ubiegłego i osiągając przy tym 1,3 mln zł zysku EBITDA. SIMPLE realizuje plan rozwoju i zmian optymalizacyjnych, których efektem są zmiany operacyjne w Grupie oraz backlog o wartości ponad 20 mln zł.

 • Simple chce wypłacić niższą dywidendę niż przed rokiem

  Producent systemów do zarządzania przedsiębiorstwem chce w tym roku przeznaczyć na dywidendę 0,35 zł na akcję. Rok wcześniej było to 0,45 zł. Jednak należy pamiętać, że w tegorocznych planach grupy są akwizycje na rynku IT.

 • 7 małych spółek z dużą dynamiką zysków

  Na finiszu sezonu wynikowego najciekawiej wypadły małe i średnie spółki, potwierdzając fundamentalne podstawy do wzrostów ich kursów. StockWatch.pl z listy kilkuset raportów z ostatnich kilku dni wybrał siedem, które przyciągnęły uwagę inwestorów skokową dynamiką zysków.

 • Solar, Próchnik i Bytom przyćmiły prognozę wyników Gino Rossi

  W 2015 r. producent obuwia i galanterii skórzanej ze Słupska chce poprawić skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację o 28,6 proc. względem wyniku EBITDA prognozowanego za ubiegły rok. Przychody miałyby wzrosnąć o 9,4 proc. r/r.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku