X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Użyteczność publiczna

 • 22 sierpnia 2017

  Resorty rozwoju i pracy porozumiały się ws. formy likwidacji OFE

  Opublikowano:

  Resorty rozwoju i pracy osiągnęły porozumienie w kwestii reformy systemu emerytalnego, zakładającej przekształcenie otwartych funduszy emerytalnych (OFE) - uzgodniono, że reforma zostanie przeprowadzona w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Rozwoju, podał Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na źródło z otoczenia wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 • 20 lutego 2017

  Polskie miasta chcą przesiąść się na autobusy elektryczne

  Opublikowano:

  Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Polski Fundusz Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i 41 miast podpisały listy intencyjne w sprawie rozwoju elektromobilności. Miasta, reprezentujące 45 proc. taboru autobusowego w Polsce, zadeklarowały chęć zakupu w sumie 780 autobusów elektrycznych.

 • 16 lutego 2016

  Raport: 11 spółek, które obłowią się na programie Rodzina 500+

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Kształt flagowego programu nowego rządu 500+ jest już znany. Teraz czas na dzielenie łupów. Sprawdziliśmy, które giełdowe spółki zyskają na wsparciu rodzin wielodzietnych, a które będą musiały się dorzucić do jego sfinansowania.

 • 17 grudnia 2015

  Raport GUS: Przeciętny Polak zarabia na rękę tylko 1.787 zł

  Opublikowano:

  Grudniowy raport Głównego Urzędu Statystycznego obala mit średniego wynagrodzenia w gospodarce na poziomie ponad 4 tys. zł. Według bardziej miarodajnych wskaźników, aż 2/3 Polaków zarabia mniej niż popularna średnia krajowa, a najczęściej pobierana kwota to jedynie 1.787 zł.

 • wczoraj

  Siedem postulatów prezesów spółek giełdowych dla nowego rządu

  Opublikowano:

  PiS wygrał wybory głosami obywateli, ale w sprawach gospodarczych musi dopuścić do głosu przedsiębiorców. W planach nowego rządu kryją się zarówno szanse jak i zagrożenia, które już kształtują spółkom nową rzeczywistość. Sprawdziliśmy, jakie kwestie najbardziej leżą na sercu prezesom i akcjonariuszom wiodących firm giełdowych.

 • 25 października 2015

  Wysoka pozycja StockWatch.pl w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów

  Opublikowano:

  W tegorocznej edycji badania preferencji inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, awansowaliśmy na siódmą pozycję, rosnąc rok do roku do 27,6 proc. Wszystkim głosującym redakcja SW składa serdeczne podziękowania.

 • 13 października 2015

  Profesor Edward I. Altman otrzymał tytuł doktora honoris causa SGH

  Opublikowano:

  W poniedziałek w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi I. Altmanowi z New York University, twórcy najskuteczniejszego na świecie modelu do prognozowania upadłości przedsiębiorstw.

 • 06 sierpnia 2015

  Hawe zalicza default, spółce zabrakło 8,3 mln zł na spłatę obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Hawe oficjalnie przyznało, że nie jest w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań. Problem jest palący, ponieważ lista niewykupionych obligacji telekomu w przyszłym tygodniu może się poszerzyć o dwie kolejne pozycje na kwotę blisko 26 mln zł. Zarząd zadeklarował, że zintensyfikuje działania związane ze sprzedażą infrastruktury telekomunikacyjnej.

 • 31 lipca 2015

  Kurs akcji Stalexportu pędzi na północ po dobrych wynikach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pierwsza połowa roku okazała się bardzo udanym okresem dla giełdowego operatora autostrady A4. Dynamiczną poprawę zysków Stalexportowi zapewniły wyższe stawki opłat za przejazd oraz rosnące natężenie ruchu. W piątek akcje spółki na GPW są najdroższe od 2008 roku.

 • 26 marca 2015

  Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • 08 stycznia 2015

  Rządowe plany wobec Kompanii Węglowej wyciągają akcje JSW z dołka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rząd przy okazji próby reanimacji Kompanii Węglowej dał silny oddech notowaniom Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Równocześnie pojawiła się dawno niewidziana rekomendacja kupuj dla akcji spółki.

 • 29 sierpnia 2014

  mBank rozpatrzy indywidualnie każdą reklamację awarii eMaklera

  Opublikowano:

  Inwestorzy korzystający z eMaklera, którzy w czwartek ponieśli straty z powodu awarii Domu Maklerskiego mBanku mogą domagać się rekompensaty. Rzecznik prasowy banku w rozmowie z redakcją StockWatch.pl wyjaśnił, co obecnej sytuacji mogą zrobić poszkodowani klienci.

 • 10 lipca 2014

  Giełda zaostrza obowiązki emitentów obligacji na Catalyst

  Opublikowano:

  Warszawska giełda wreszcie zacznie staranniej filtrować spółki chętne do wypuszczenia obligacji. Emitenci chcąc wprowadzić swoje papiery do obrotu na Catalyst muszą przygotować się na większe wydatki oraz nowe obowiązki proceduralne i informacyjne.

 • 29 maja 2014

  Midas wygrywa przed sądem kolejną bitwę o częstotliwości LTE

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kurs akcji spółki inwestującej w rozbudowę sieci szybkiego internetu odetchnął z ulgą po kolejnej decyzji sądu pozwalającej korzystać z częstotliwości LTE. W czwartek warszawski sąd wydał wyrok, w którym podtrzymał decyzję o oddaleniu skargi Polskiej Telefonii Cyfrowej.

 • 23 września 2013

  Banki i ich klienci wspólnie zapłacą za spadek opłat interchange

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Niższe stawki interchange czekają już tylko na podpis Prezydenta. W piątek Senat przyjął nowelę ustawy o usługach płatniczych, która przewiduje redukcję opłat za transakcje kartami debetowymi i kredytowymi. Sprawdziliśmy, które banki ucierpią na tym najbardziej oraz co czeka ich klientów.

 • wczoraj

  Umowy o dzieło sposobem na ucieczkę przed ZUS

  Opublikowano:

  Umowy o dzieło jako podstawa zatrudnienia nie cieszą się dobrą sławą w mediach. Już samo potoczne określenie umowy śmieciowe zawiera jednoznacznie negatywną ocenę. Tymczasem w praktyce wiążą się one z licznymi zaletami. W zależności od punktu widzenia, można do nich zaliczyć brak składek na ubezpieczenia społeczne i znacznie większe zarobki.

 • 09 września 2013

  Emerytury Polaków są zagrożone, młodzi ludzie są zdani na siebie

  Opublikowano:

  Zamieszanie dotyczące zmian w polskim systemie emerytalnym rozgrzało na nowo dyskusję na temat bezpieczeństwa finansowego na starość. Eksperci potwierdzają, że szczególnie obawy młodych ludzi są uzasadnione i powinni oni pogodzić się z faktem, że ciężar zapewnienia sobie pieniędzy na przyszłość spoczywa na ich barkach.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku