X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • 14 listopada 2017

  Zysk netto Play spadł r/r do 186,9 mln zł w III kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Play odnotował 186,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2017 r. wobec 386,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 08 listopada 2017

  Rośnie konkurencja między hotelami w Polsce. Sieć ibis stawia na muzykę i współpracę z młodymi gwiazdami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rynek hotelowy w Polsce rośnie w siłę. W kraju działają już ich tysiące, a każdego roku powstaje przynajmniej kilkadziesiąt nowych. Duża konkurencja sprawia, że przetrwają tylko te, które będą potrafiły zaskoczyć klientów, zaproponować im coś unikalnego. Rodzina hoteli ibis stawia na muzykę. W ich hotelach powstały pokoje inspirowane muzyką, a w przestrzeniach wspólnych goście mogą spróbować swoich sił jako DJ'e. Od kilku lat marka współpracuje także z jednym z największych festiwal muzycznych w Europie, węgierskim Sziget. W ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” sieć chce stworzyć możliwości zaistnienia na profesjonalnej scenie muzycznej obiecującym artystom. W hotelu ibis Warszawa Ostrobramska powstało w tym celu studio nagraniowe.

 • 30 października 2017

  Orbis w ciągu kolejnych trzech lat chce otworzyć co najmniej 42 hotele

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis rozwija się zarówno poprzez umowy franczyzowe o zarządzanie, jak i budowę własnych obiektów. W ciągu trzech lat chce otworzyć co najmniej 42 hotele. W III kwartale 2017 roku hotelowy lider wkroczył na dwa nowe rynki i zwiększył przychody o ponad 6 proc.

 • 26 października 2017

  Orbis zarobił na czysto ponad 100 mln zł w III kwartale. Kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy gracz na rynku hotelarskim w regionie Europy Środkowo-Wschodniej śrubuje wyniki. Prezes Orbisu zapewnił, że tegoroczna prognoza, zakłądajaca wzrost wyniku operacyjnego EBITDA do 450-460 mln zł, jest aktualna.

 • wczoraj

  Orbis uzyskał prawo do prowadzenia i rozbudowy sieci hoteli marki Adagio

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółce Orbis - na mocy generalnej umowy franczyzy zawartej z Adagio SAS - zostało przyznane prawo do prowadzenia i rozbudowy sieci hoteli apartamentowych (aparthotels) działających pod należącymi do Adagio SAS markami: Aparthotels Adagio, Aparthotels Adagio Acces i Aparthotels Adagio Premium (marki Adagio). 

 • 29 września 2017

  Konsalnet złożył prospekt w KNF, debiut na GPW jedną z opcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Konsalnet złożył prospekt emisyjny związany z publiczną ofertą akcji w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), dowiedziała się agencja ISBnews. Oferta publiczna może objąć nawet 100 proc. akcji.

 • 01 września 2017

  Akcjonariusze Orbisu zdecydują na wrześniowym walnym o sprzedaży trzech hoteli

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Orbisu zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 27 września o wyrażeniu zgody na sprzedaż hoteli: ibis Katowice Zabrze w Zabrzu, Mercure Toruń Centrum i ibis Budget Toruń.

 • 22 sierpnia 2017

  Kurs Play odbija od dna po prezentacji wyników za I półrocze 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczny debiutant opublikował pierwsze giełdowe sprawozdanie finansowe. Skonsolidowany zysk netto Play Communications spadł w pierwszym półroczu do 57,5 mln zł ze 176,1 mln zł przed rokiem. Operator zwiększył za to udział w rynku do 28 proc.

 • 21 sierpnia 2017

  Orbis otworzy hotel ibis Styles w Bukareszcie w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis otworzy pierwszy hotel ibis Styles w stolicy Rumunii w przyszłym roku po kompleksowej renowacji istniejącego budynku, znajdującego się w pobliżu biznesowej dzielnicy Bukaresztu.

 • 27 lipca 2017

  Orbis na fali. Grupa hotelarska pokazała rekordowe wyniki za I półrocze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprzyjająca koniunktura gospodarcza oraz korzystny dla turystyki klimat w całym regionie windują wyniki Orbisu. W najnowszym raporcie grupa hotelarska pokazała mocne, dwucyfrowe dynamiki oraz potrzymała cele finansowe na 2017 rok.

 • 05 lipca 2017

  Morizon zadebiutował na głównym parkiecie GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Morizon, spółka technologiczno-finansowa, zadebiutowała w środę na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To siódmy tegoroczny debiut na GPW, a 4 przejście z NewConnect.

 • 27 kwietnia 2017

  Orbis śrubuje wyniki. Kapitalizacja grupy przekroczyła właśnie 4 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy docenili giełdowego operatora sieci hoteli za poprawę wyników w I kwartale. W czwartek akcje Orbisu podrożały o 1,5 proc., a wycena rynkowa całej grupy pierwszy raz w historii przekroczyła poziom 4 mld zł.

 • 25 kwietnia 2017

  AmRest negocjuje kupno restauracji Pizza Hut w Rosji i praw do franczyzy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek akcje operatora sieci kawiarni oraz restauracji typu fast food biją nowe rekordy. Impulsem do wzrostów jest najnowsza umowa w sprawie akwizycji na rynku rosyjskim. 

 • 03 kwietnia 2017

  AmRest inwestuje w PizzaPortal.pl oraz rozpoczyna współpracę z DameJidlo.cz i NetPincér.hu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest podpisał umowę inwestycyjną z niemiecką Delivery Hero i polską Restaurant Partner Polska (RPP, prowadzącą platformę PizzaPortal.pl) w sprawie nabycia przez AmRest nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero. Ponadto AmRest rozpocznie współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Czechach i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu, co wzmocni kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

 • 31 marca 2017

  Orbis ma przyrzeczoną umowę sprzedaży dwóch hoteli w Sudetach za 26,5 mln zł netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis zawarł z indywidualnym inwestorem przyrzeczoną umowę sprzedaży hoteli Mercure Jelenia Góra i hotelu Mercure Karpacz Resort za łączną cenę 26,5 mln zł netto.

 • wczoraj

  Orbis wyda 42 mln zł na modernizację hotelu Novotel Poznań Centrum

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis rozpoczyna modernizację hotelu Novotel Poznań Centrum. Modernizacja poznańskiego hotelu zakończy się wiosną 2018 roku i będzie kosztowała 42 mln zł i w jej wyniku powstanie obiekt typu "combo", czyli połączone pod jednym dachem dwóch hoteli różnych segmentów: ekonomicznego i średniego.

 • 27 lutego 2017

  Wyniki Orbisu za 2016 rok tematem czatu inwestorskiego z zarządem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ireneusz Węgłowski i Marcin Szewczykowski z zarządu Grupy Hotelowej Orbis na gorąco komentowali wyniki za 2016 rok na czacie inwestorskim w StockWatch.pl. Podczas spotkania omówiono także plany spółki oraz perspektywy dla rynku hotelarskiego w Polsce i Europie.

 • 22 lutego 2017

  Grupa Orbis zarobiła na czysto ponad 200 mln zł w 2016 roku [AKTUALIZACJA]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis odnotował 207,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 181,55 mln zł zysku rok wcześniej. W reakcji na najnowsze wyniki kurs akcji grupy hotelarskiej rośnie o ponad 2 proc.

 • 10 lutego 2017

  Orbis zdobył pierwszy przyczółek w Bośni i Hercegowinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis zawarł umowę franczyzy na hotel MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort & Spa w pobliżu Sarajewa, wchodząc w ten sposób rynek Bośni i Hercegowiny. Ośrodek zostanie dodany do systemów rezerwacji i sprzedaży AccorHotels w 2017 roku.

 • 08 lutego 2017

  PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą obecnie przetargi o wartości ok. 25 mld zł

  Opublikowano:

  PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podtrzymują plan wydania 5,5 mld zł na inwestycje kolejowe w 2017 r. wobec 4,1 mld zł w ub.r., poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Obecnie w PKP PLK toczą się przetargi o wartości ok. 25 mld zł, z czego zarządca infrastruktury otworzył już oferty opiewające na 12 mld zł.

 • 03 stycznia 2017

  Enter Air ma umowy z TUI i Rainbow Tours warte 385 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Enter Air sprzedał TUI Poland usługi lotnicze warte blisko ćwierć miliarda złotych, a Rainbow Tours za niemal 140 mln zł. We wtorek kurs akcji przewoźnika rośnie o 6,5 proc. i ustanawia nowe historyczne maksimum.

 • 01 grudnia 2016

  Orbis sprzedał hotel w Opolu za ponad 10 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hotelowa grupa dopięła transakcję sprzedaży hotelu Mercure Opole. W tym tygodniu okazało się również, że zainwestuje spore środki w kupno kilku hoteli na Węgrzech.

 • 27 października 2016

  W III kwartale Grupa Orbis zarobiła na czysto ponad 80 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hotelarska grupa nie zwalnia tempa. Trzeci kwartał zakończyła 15-proc. wzrostem wyniku EBITDA. Na uwagę zasługuje także wysoki poziom środków pieniężnych - w sumie na koniec września Orbis miał prawie 450 mln zł gotówki.

 • 27 września 2016

  Rainbow Tours czuje spowolnienie dynamiki przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sierpniowa dynamika sprzedażny touroperatora na poziomie nieco ponad 4 proc. to już tylko połowa tego, czym grupa chwaliła się w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Klimat w biznesie turystycznym psuje niestabilne otocznie geopolityczne na świecie.

 • 28 lipca 2016

  Orbis rośnie po mocnych wynikach kwartalnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W II kwartale 2016 r. zyski hotelarskiej grupy urosły w dwucyfrowym tempie i okazały się wyższe od konsensusu rynkowego. Równolegle z raportem finansowym spółka podała, że na cały rok zakłada 360-370 mln zł zysku EBITDA.

 • 07 czerwca 2016

  Baltona szybko rozwija segment usług gastronomicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Operator sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie z miesiąca na miesiąc rozwija się w segmencie gastronomicznym - w maju dynamika sprzedaży była identyczna jak w kwietniu. Z drugiej strony utrzymuje się spadek w segmentach sklepy i B2B.

 • 27 maja 2016

  Rainbow Tours proponuje wzrost dywidendy o 25 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Czerwcowe walne touroperatora ma decydować o wypłacie dywidendy czwarty rok z rzędu. Propozycja to 1 zł na akcję, co daje stopę na poziomie 3,7 proc.

 • 29 kwietnia 2016

  Tłusty kwartał AmRestu, zysk netto podskoczył o połowę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gastronomiczna grupa ma za sobą kolejny udany kwartał. Receptą na wysokie dynamiki okazały się nowe otwarcia i ubiegłoroczne akwizycje kawiarni Starbucks w Rumunii i Bułgarii.

 • 28 kwietnia 2016

  W I kwartale Orbis poprawił wynik EBITDA o 45 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W minionym kwartale grupa hotelarska zanotowała wzrost wskaźników operacyjnych we wszystkich państwach Europy Wschodniej, gdzie Orbis prowadzi działalność. Do tego zysk EBITDA okazał się wyższy od konsensusu rynkowego.

 • 26 kwietnia 2016

  Akcje Orange Polska na lekkim plusie po wynikach za I kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kwartalny zysk netto telekomunikacyjnej grupy spadł poniżej 100 mln zł. Pocieszeniem jest fakt, że wynik okazał się lepszy o 77 proc. od konsensusu rynkowego. We wtorek kurs akcji giełdowego telekomu rośnie o blisko 1 proc.

 • Strona 1 z 3
 • 1
 • 2
 • 3

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku