X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • 20 sierpnia 2018

  MZN Property rozpoczęło otwarte testy platformy do dystrybucji kredytów hipotecznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MZN Property finalizuje prace związane z uruchomieniem platformy internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W ubiegłym tygodniu platforma weszła w fazę tzw. soft-launch, co oznacza, że jest już gotowym produktem. Przez najbliższe kilka tygodni potrwają otwarte testy, które służą wprowadzeniu ostatnich poprawek.

 • 09 sierpnia 2018

  Lion’s Bank zamyka oddziały w trzech miastach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Od przyszłego tygodnia Lion’s Bank wprowadza zmiany organizacyjne w sieci oddziałów. Reorganizacja obsługi klientów dotyczy trzech miast: Warszawy, Gdańska i Lublina.

 • 08 sierpnia 2018

  Litewski Novaturas chce wypłacić zaliczkę na poczet pierwszej giełdowej dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podczas webinaru inwestorskiego poświęconemu wynikom za I półrocze 2018 r. prezes litewskiego touroperatora ogłosił, że zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy zaliczkowej we wrześniu tego roku.

 • 07 sierpnia 2018

  Novaturas zanotował 36-proc. wzrost EBITDA w I półroczu 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody litewskiego touroperatora w I półroczu br. wzrosły o 43 proc. r/r, do 80,2 mln EUR. Wypracowana przez grupę EBITDA za 6 miesięcy br. sięgnęła prawie 5,9 mln EUR i była niemal 36 proc. wyższa niż rok wcześniej, a zysk netto przekroczył 4,4 mln EUR, co oznacza wzrost o 24 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2017 r.

 • 26 lipca 2018

  Grupa Orbis podwoiła zyski w II kwartale 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa hotelarska zamknęła II kwartał z blisko 220 mln zł zysku netto. Osiągnięcie trzycyfrowej dynamiki w ujęciu r/r było możliwe dzięki sprzedaży jednego z hoteli.

 • Orbis prognozuje 465-480 mln zł EBITDA w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis prognozuje, że wynik EBITDA grupy kapitałowej powinien osiągnąć wartość w przedziale pomiędzy 465 i 480 mln zł w 2018 roku.

 • 20 lipca 2018

  PKO BP jest na etapie analiz funduszu emerytalnego dla piłkarzy Ekstraklasy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski jest na etapie analiz utworzenia funduszu emerytalnego dla piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. 

 • 18 lipca 2018

  AmRest kupuje 10 proc. akcji hiszpańskiej platformy do zamawiania posiłków online za 25 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest Holdings kupuje pakiet akcji hiszpańskiego Glovo za 25 mln euro. Giełdowy operator sieci restauracji stanie się jednym z udziałowców zarządzających.

 • 16 lipca 2018

  Novaturas odnotował wzrost przychodów o 43 proc. r/r w I półroczu 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczny debiutant odnotował wzrost przychodów o 43 proc. r/r do 80,2 mln euro w pierwszym półroczu 2018 r. Od początku br. z oferty grupy Novaturas skorzystało łącznie 134,5 tys. klientów, co oznacza wzrost o 42 proc. w skali roku.

 • 05 lipca 2018

  Obligatariusze dopięli swego. Prokuratura przyjrzy się firmom oferującym obligacje GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Setki zawiadomień składanych przez poszkodowanych inwestorów do UOKiK, KNF i prokuratury przynoszą efekty. W środę RMF FM poinformował, że śledczy sprawdzą, czy podmioty oferujące feralne obligacje wrocławskiej spółki działały zgodnie z prawem.

 • Co może i wykonuje audytor – oczekiwania vs rzeczywistość

  Opublikowano:

  Audytorzy pełnią na rynku finansowym kluczową rolę, ponieważ na ich pracy polegają praktycznie wszyscy uczestnicy rynku. Badają oni sprawozdania finansowe spółek - w przypadku giełdowych jest to obowiązek – i wystawiają opinię na temat rzetelności ich wykonania.

 • 29 czerwca 2018

  UOKiK wszczął postępowanie przeciwko 16 przedsiębiorcom z rynku fitness

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie przeciwko 16 przedsiębiorcom, w tym operatorom klubów Calypso, Fabryka Formy, Zdrofit, Fitness Platinium, Fitness Academy. Kluby fitness mogły m.in. podzielić między sobą rynek, w ten sposób, że wspólnie ustaliły, w których rejonach Polski będą działały, poinformował prezes UOKiK Marek Niechciał. Kary do 2 mln zł grożą również menadżerom zaangażowanym w ewentualne naruszenie.

 • 26 czerwca 2018

  CBA zatrzymało prezesa Polskiego Domu Maklerskiego oraz jednego z dyrektorów GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agenci warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali jednego z dyrektorów wrocławskiego GetBacku oraz prezesa zarządu spółki Polski Dom Maklerski. To kolejna realizacja w śledztwie dotyczącym szeroko rozumianych nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack.

 • 15 czerwca 2018

  5 najważniejszych zmian w projekcie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK)

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów przedstawiło nowy projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Nowością w dokumencie jest m.in. zapis, że środki zgromadzone w ramach PPK będą własnością prywatną. Tym samym PPK mają uniknąć losu OFE.

 • 08 maja 2018

  Nextbike Polska złożył najkorzystniejszą ofertę na system rowerów w Trójmieście

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  NB Tricity - spółka zależna Nextbike Polska - złożył najkorzystniejszą ofertę wartą 40,27 mln zł w postępowaniu na dostawę, uruchomienie oraz zarządzanie i eksploatację Systemu Roweru Metropolitalnego prowadzonym przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 • 02 maja 2018

  Nextbike Polska uruchomił system rowerów miejskich w Turku w Finlandii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nextbike Polska uruchomił system rowerów miejskich w Turku w Finlandii, który jest pierwszym realizowanym zagranicą kontraktem firmy. Spółka złożyła też najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dla aglomeracji łódzkiej.

 • 27 kwietnia 2018

  Orbis pochwalił się wyższą frekwencją i przychodem na pokój

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa hotelarska zaliczyła udany początek roku. Frekwencja I kwartale wzrosła do 61 proc. i była porównywalna do tej z całego 2014 r., a przychód na 1 dostępny pokój (RevPAR) podskoczył o 6 proc. Według Marcina Szewczykowskiego, dane za pierwszy kwartał to pozytywny prognostyk na dalszą część roku.

 • 19 kwietnia 2018

  Przychody Grupy Orbis wzrosły do 271,5 mln zł w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody Grupy Orbis zwiększyły się o 2,2 proc. r/r do 271,5 mln zł w I kw. 2018 r.

 • 18 kwietnia 2018

  Jorgen Bang-Jensen ustępuje ze stanowiska prezesa Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jorgen Bang-Jensen spółką P4 pokieruje jeszcze do końca lipca br. Odchodzący prezes zapowiedział, że pozostanie znaczącym akcjonariuszem oraz będzie dostępny w zakresie doradztwa wysokiego szczebla.

 • 03 kwietnia 2018

  L. Sobolewski: PPK to jeden z najważniejszych projektów dla przyszłości polskiej giełdy

  Opublikowano:

  Ludwik Sobolewski, były prezes giełd w Warszawie i Bukareszcie oraz współzałożyciel agencji relacji inwestorskich Cornerstone Communications rozmawia z redakcją StockWatch.pl o sytuacji na rynkach finansowych, PPK i znaczeniu relacji inwestorskich dla spółek giełdowych.

 • 15 marca 2018

  PZU z rekordami. Zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 mld euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wyniki giganta ubezpieczeniowego nie tylko okazały się rekordowe, ale też znacznie lepsze od prognoz analityków. W czwartek rano akcje PZU drożeją o ponad 1,5 proc.

 • 05 marca 2018

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Novaturas AB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do 7 marca inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje największego touroperatora w krajach bałtyckich. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Novaturas i parametrów jego oferty akcji.

 • 27 lutego 2018

  Play miał 143 mln zł zysku netto w IV kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Play odnotował 142,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2017 r. wobec 149,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • wczoraj

  Rekordowe wyniki Orbisu. Na czysto spółka zarobiła ponad 230 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy operator hotelowy w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej pokazał rekordowe wyniki za 2017 r. Zysk netto Orbisu urósł r/r o 12 proc., a EBITDA operacyjna aż o 20 proc. W środę notowania spółki, mimo fatalnych nastrojów na rynku i szeroko zakrojonej wyprzedaży, wspinają się w okolice 100 zł za akcję.

 • 20 lutego 2018

  L. Sobolewski: Jest bardzo ważne, żeby spółki giełdowe poprawiły jakość dostępu do siebie

  Opublikowano:

  Polska awansuje w zestawieniach gospodarek z grupy rynków wschodzących do rozwiniętych. Dla spółek giełdowych oznacza to wyzwania związane z komunikacją, raportowaniem i autoprezentacją. Profesjonalizacja działań związanych z relacjami inwestorskimi ułatwi spółkom korzystanie z możliwości rynków globalnych. Cornerstone Communications, agencja relacji inwestorskich założona przez Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa GPW, chce wspierać firmy w pozyskiwaniu nowych partnerów i profesjonalizacji funkcjonowania na rynkach.

 • 12 lutego 2018

  Nextbike uruchomi dla PKN Orlen 11 stacji Veturilo w Warszawie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W Warszawie powstanie 11 nowych stacji Veturilo dzięki współpracy PKN Orlen z Nextbike Polska, poinformował koncern paliwowy. Na przełomie marca i kwietnia zostaną one uruchomione na 9 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy oraz przed budynkiem koncernu przy ul. Bielańskiej.

 • 08 lutego 2018

  Orbis uruchomił z lokalnym partnerem dwa hotele w Słowenii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis otworzyła swoje pierwsze hotele w Słowenii, we współpracy z lokalnym partnerem i inwestorem - Terme Maribor. Hotele działają na podstawie umów franczyzy pod markami AccorHotels: Mercure oraz ibis Styles. 

 • 06 lutego 2018

  Enter Air ma kontrakt z brytyjskim biurem podróży o wartości 21,4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Enter Air i Sunvil International Sales, brytyjskie biuro podróży działające pod marką Sunvil Holidays, zawarły umowę o współpracy na sezon Lato-Jesień 2018. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi 6,4 mln USD (ok. 21,4 mln zł).

 • 25 stycznia 2018

  Giganci z Doliny Krzemowej wchodzą na rynek czatów biznesowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Na rynku usług typu livechat, na którym działa m.in. polska spółka LiveChat Software, robi się coraz ciaśniej. W tym tygodniu Apple ogłosiło, że w wiosennej aktualizacji systemu iOS udostępni nowe rozwiązania dla przedsiębiorców, w tym m.in. business chat. Swoje rozwiązania dla biznesu w ostatnim czasie uruchomiły również Facebook i Google.

 • 24 stycznia 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku