X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • 12 lutego 2018

  Nextbike uruchomi dla PKN Orlen 11 stacji Veturilo w Warszawie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W Warszawie powstanie 11 nowych stacji Veturilo dzięki współpracy PKN Orlen z Nextbike Polska, poinformował koncern paliwowy. Na przełomie marca i kwietnia zostaną one uruchomione na 9 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy oraz przed budynkiem koncernu przy ul. Bielańskiej.

 • 08 lutego 2018

  Orbis uruchomił z lokalnym partnerem dwa hotele w Słowenii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis otworzyła swoje pierwsze hotele w Słowenii, we współpracy z lokalnym partnerem i inwestorem - Terme Maribor. Hotele działają na podstawie umów franczyzy pod markami AccorHotels: Mercure oraz ibis Styles. 

 • 06 lutego 2018

  Enter Air ma kontrakt z brytyjskim biurem podróży o wartości 21,4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Enter Air i Sunvil International Sales, brytyjskie biuro podróży działające pod marką Sunvil Holidays, zawarły umowę o współpracy na sezon Lato-Jesień 2018. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi 6,4 mln USD (ok. 21,4 mln zł).

 • 25 stycznia 2018

  Giganci z Doliny Krzemowej wchodzą na rynek czatów biznesowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Na rynku usług typu livechat, na którym działa m.in. polska spółka LiveChat Software, robi się coraz ciaśniej. W tym tygodniu Apple ogłosiło, że w wiosennej aktualizacji systemu iOS udostępni nowe rozwiązania dla przedsiębiorców, w tym m.in. business chat. Swoje rozwiązania dla biznesu w ostatnim czasie uruchomiły również Facebook i Google.

 • 24 stycznia 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • Facebook zmienia algorytm. Firmom trudniej będzie dotrzeć do odbiorców

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Facebook zmienia algorytm pozycjonujący treści w Newsfeedzie użytkowników. Pierwszeństwo będą miały posty, którymi dzielą się rodzina, bliscy znajomi i te publikowane w grupach, do których należy użytkownik, a dopiero w dalszej kolejności wpisy firm. Wśród nowych funkcji serwisu pojawi się możliwość zawieszenia wyświetlania postów konkretnego użytkownika na 30 dni. Serwis Zuckerberga chce też walczyć z postami, których celem jest jedynie zachęcanie użytkowników do interakcji.

 • 15 stycznia 2018

  Rośnie średnia wartość pożyczek udzielanych przez sektor pozabankowy

  Opublikowano:

  Liczba klientów instytucji pożyczkowych rośnie wolniej niż w poprzednich latach. To efekt bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy i świadczeń socjalnych, takich jak program Rodzina 500 plus. Z drugiej strony potrzeby konsumentów są coraz większe, dlatego rośnie też średnia wartość pożyczek udzielanych przez firmy z tego sektora. Cały rynek jest już wart około 5 mld zł i ma znaczące przełożenie na polską gospodarkę. Firmom pożyczkowym ufa też coraz więcej Polaków, co jest zasługą uregulowania branży od strony prawnej.

 • 12 stycznia 2018

  Novaturas planuje wejście na giełdy w Warszawie oraz w Wilnie w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Novaturas - największy touroperator w krajach bałtyckich - planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Nasdaq w Wilnie.

 • 10 stycznia 2018

  PZU z nową strategią: Chcemy wspólne zarządzać ryzykiem naszych klientów. To przewrót kopernikański w tej branży

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa PZU zaktualizowała strategię na lata 2017-2020. Według jej założeń, za dwa lata każdy z klientów spółki ma korzystać średnio z dwóch produktów ubezpieczyciela. Państwowy gigant chce również używać rozwiązań opartych o ogromne bazy danych i sztuczną inteligencję.

 • Poczta Polska ma nowe porozumienie z Krajową Administracją Skarbową dot. odprawy celnej przesyłek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) dotyczące współpracy w zakresie odprawy celnej przesyłek pocztowych. Ma ono usprawnić obsługę celną rosnącej liczby przesyłek w pocztowym ruchu międzynarodowym, podała firma.

 • 08 stycznia 2018

  Sprzedaż ubezpieczeń smartfonów rośnie o 10 proc. rocznie. Do 2020 r. rynek ten będzie wart już 27 mld USD

  Opublikowano:

  Według CBOS ponad Polaków korzysta obecnie ze smartfona. Coraz większa popularność tych urządzeń przekłada się na dynamiczne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń na wypadek zniszczenia. Około 80 proc. przypadków uszkodzenia smartfonów dotyczy wyświetlaczy. Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które diagnozuje stan wyświetlacza i pozwala ubezpieczyć również używane urządzenie.

 • HSBC utworzył w Warszawie tzw. CEE-China Desk, jednostkę wspierającą handel z Chinami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa HSBC utworzyła w strukturach HSBC Bank Polska w Warszawie tzw. CEE-China Desk, poinformowała spółka. Jednostka ta powstała w celu wspierania rozwoju biznesu w korytarzu handlowo-inwestycyjnym łączącym Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) i Chiny.

 • 29 grudnia 2017

  Zielony debiut R22 i Hollywood na rynku głównym GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na ostatniej sesji 2017 r. na rynku głównym GPW zadebiutowały akcje dostawcy usług hostingu, e-marketingu, sprzedaży domen internetowych oraz właściciela największej w Polsce sieci pralni przemysłowych.

 • 27 grudnia 2017

  Wojas sprzedał wszystkie swoje udziały w Chochołowskich Termach za 25 mln zł

  Opublikowano:

  Wojas podpisał z niepowiązanym podmiotem umowę sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce Chochołowskie Termy za 25 mln zł.

 • 20 grudnia 2017

  XTB wycofało się z oferty CFD na Bitcoina, Ethereum, Ripple, Litecoina i Dashcoina

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  We wtorek X-Trade Brokers wygasił handel kontraktami CFD opartymi o kryptowaluty. Dla wcześniej otwartych pozycji pozostaje jedynie możliwość ich zamknięcia za pośrednictwem platformy brokera.

 • 18 grudnia 2017

  Jest wezwanie na 1,69 mln akcji Sare po 22,70 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tomasz Pruszczyński w porozumieniu z Polinvest 7 S.a.r.l chcą wykupić akcje spółki z branży e-mail marketingu notowane na GPW. W tym celu ogłosili wezwanie na 1.696.021 walorów po cenie 22,70 zł za sztukę.

 • 11 grudnia 2017

  W Polsce segment mieszkań na wynajem praktycznie nie istnieje. To nisza, którą w kolejnych latach będą rozwijać inwestorzy

  Opublikowano:

  Polski rynek nieruchomości komercyjnych dynamicznie się rozwija. Napędza go głównie sektor biurowy i handlowy, które wciąż mają przed sobą bardzo dobre perspektywy. W porównaniu z rynkami zachodnimi w tyle wciąż pozostaje sektor hotelowo-turystyczny. Brak też dużych inwestycji w mieszkania na wynajem. W tym kierunku będą w kolejnych latach podążać inwestorzy - ocenia szef sprzedaży zagranicznej banku hipotecznego Deutsche Hypo.

 • 04 grudnia 2017

  R22 chce kontynuować konsolidację rynku hostingowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  R22 zamierza przeznaczyć środki z oferty nowych akcji na spłatę zadłużenia wynikającego z niedawno zrealizowanych dwóch przejęć, a także dokonać kolejnych akwizycji w segmencie hosting i omnichannel communication, wynika z wypowiedzi prezesa Jakuba Dwernickiego. Spółka liczy na pozyskanie z emisji nowych akcji, które stanowią część jest pierwotnej oferty publicznej (IPO) kwotę ok. 80 mln zł. 

 • 29 listopada 2017

  Work Service ma nową strategię do 2020 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Strategia grupy Work Service na lata 2018-20 zakłada utrzymanie dwucyfrowego wzrostu przychodów i wzrost rentowności. Przychody mogą rosnąć o 10-12 proc. rocznie, a wzrost marży EBIT wynieść może 200-300 punktów bazowych rocznie. Work Service chce także być w pierwszej trójce podmiotów na każdym rynku, na którym działa.

 • 14 listopada 2017

  Zysk netto Play spadł r/r do 186,9 mln zł w III kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Play odnotował 186,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2017 r. wobec 386,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 08 listopada 2017

  Rośnie konkurencja między hotelami w Polsce. Sieć ibis stawia na muzykę i współpracę z młodymi gwiazdami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rynek hotelowy w Polsce rośnie w siłę. W kraju działają już ich tysiące, a każdego roku powstaje przynajmniej kilkadziesiąt nowych. Duża konkurencja sprawia, że przetrwają tylko te, które będą potrafiły zaskoczyć klientów, zaproponować im coś unikalnego. Rodzina hoteli ibis stawia na muzykę. W ich hotelach powstały pokoje inspirowane muzyką, a w przestrzeniach wspólnych goście mogą spróbować swoich sił jako DJ'e. Od kilku lat marka współpracuje także z jednym z największych festiwal muzycznych w Europie, węgierskim Sziget. W ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” sieć chce stworzyć możliwości zaistnienia na profesjonalnej scenie muzycznej obiecującym artystom. W hotelu ibis Warszawa Ostrobramska powstało w tym celu studio nagraniowe.

 • 30 października 2017

  Orbis w ciągu kolejnych trzech lat chce otworzyć co najmniej 42 hotele

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis rozwija się zarówno poprzez umowy franczyzowe o zarządzanie, jak i budowę własnych obiektów. W ciągu trzech lat chce otworzyć co najmniej 42 hotele. W III kwartale 2017 roku hotelowy lider wkroczył na dwa nowe rynki i zwiększył przychody o ponad 6 proc.

 • 26 października 2017

  Orbis zarobił na czysto ponad 100 mln zł w III kwartale. Kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy gracz na rynku hotelarskim w regionie Europy Środkowo-Wschodniej śrubuje wyniki. Prezes Orbisu zapewnił, że tegoroczna prognoza, zakłądajaca wzrost wyniku operacyjnego EBITDA do 450-460 mln zł, jest aktualna.

 • 23 października 2017

  Orbis uzyskał prawo do prowadzenia i rozbudowy sieci hoteli marki Adagio

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółce Orbis - na mocy generalnej umowy franczyzy zawartej z Adagio SAS - zostało przyznane prawo do prowadzenia i rozbudowy sieci hoteli apartamentowych (aparthotels) działających pod należącymi do Adagio SAS markami: Aparthotels Adagio, Aparthotels Adagio Acces i Aparthotels Adagio Premium (marki Adagio). 

 • 29 września 2017

  Konsalnet złożył prospekt w KNF, debiut na GPW jedną z opcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Konsalnet złożył prospekt emisyjny związany z publiczną ofertą akcji w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), dowiedziała się agencja ISBnews. Oferta publiczna może objąć nawet 100 proc. akcji.

 • 01 września 2017

  Akcjonariusze Orbisu zdecydują na wrześniowym walnym o sprzedaży trzech hoteli

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Orbisu zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 27 września o wyrażeniu zgody na sprzedaż hoteli: ibis Katowice Zabrze w Zabrzu, Mercure Toruń Centrum i ibis Budget Toruń.

 • 22 sierpnia 2017

  Kurs Play odbija od dna po prezentacji wyników za I półrocze 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczny debiutant opublikował pierwsze giełdowe sprawozdanie finansowe. Skonsolidowany zysk netto Play Communications spadł w pierwszym półroczu do 57,5 mln zł ze 176,1 mln zł przed rokiem. Operator zwiększył za to udział w rynku do 28 proc.

 • 21 sierpnia 2017

  Orbis otworzy hotel ibis Styles w Bukareszcie w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis otworzy pierwszy hotel ibis Styles w stolicy Rumunii w przyszłym roku po kompleksowej renowacji istniejącego budynku, znajdującego się w pobliżu biznesowej dzielnicy Bukaresztu.

 • 27 lipca 2017

  Orbis na fali. Grupa hotelarska pokazała rekordowe wyniki za I półrocze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprzyjająca koniunktura gospodarcza oraz korzystny dla turystyki klimat w całym regionie windują wyniki Orbisu. W najnowszym raporcie grupa hotelarska pokazała mocne, dwucyfrowe dynamiki oraz potrzymała cele finansowe na 2017 rok.

 • 05 lipca 2017

  Morizon zadebiutował na głównym parkiecie GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Morizon, spółka technologiczno-finansowa, zadebiutowała w środę na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To siódmy tegoroczny debiut na GPW, a 4 przejście z NewConnect.

 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku