X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • 27 kwietnia 2017

  Orbis śrubuje wyniki. Kapitalizacja grupy przekroczyła właśnie 4 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy docenili giełdowego operatora sieci hoteli za poprawę wyników w I kwartale. W czwartek akcje Orbisu podrożały o 1,5 proc., a wycena rynkowa całej grupy pierwszy raz w historii przekroczyła poziom 4 mld zł.

 • 25 kwietnia 2017

  AmRest negocjuje kupno restauracji Pizza Hut w Rosji i praw do franczyzy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek akcje operatora sieci kawiarni oraz restauracji typu fast food biją nowe rekordy. Impulsem do wzrostów jest najnowsza umowa w sprawie akwizycji na rynku rosyjskim. 

 • 03 kwietnia 2017

  AmRest inwestuje w PizzaPortal.pl oraz rozpoczyna współpracę z DameJidlo.cz i NetPincér.hu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest podpisał umowę inwestycyjną z niemiecką Delivery Hero i polską Restaurant Partner Polska (RPP, prowadzącą platformę PizzaPortal.pl) w sprawie nabycia przez AmRest nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero. Ponadto AmRest rozpocznie współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Czechach i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu, co wzmocni kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

 • 31 marca 2017

  Orbis ma przyrzeczoną umowę sprzedaży dwóch hoteli w Sudetach za 26,5 mln zł netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis zawarł z indywidualnym inwestorem przyrzeczoną umowę sprzedaży hoteli Mercure Jelenia Góra i hotelu Mercure Karpacz Resort za łączną cenę 26,5 mln zł netto.

 • 23 marca 2017

  Orbis wyda 42 mln zł na modernizację hotelu Novotel Poznań Centrum

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis rozpoczyna modernizację hotelu Novotel Poznań Centrum. Modernizacja poznańskiego hotelu zakończy się wiosną 2018 roku i będzie kosztowała 42 mln zł i w jej wyniku powstanie obiekt typu "combo", czyli połączone pod jednym dachem dwóch hoteli różnych segmentów: ekonomicznego i średniego.

 • 27 lutego 2017

  Wyniki Orbisu za 2016 rok tematem czatu inwestorskiego z zarządem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ireneusz Węgłowski i Marcin Szewczykowski z zarządu Grupy Hotelowej Orbis na gorąco komentowali wyniki za 2016 rok na czacie inwestorskim w StockWatch.pl. Podczas spotkania omówiono także plany spółki oraz perspektywy dla rynku hotelarskiego w Polsce i Europie.

 • 22 lutego 2017

  Grupa Orbis zarobiła na czysto ponad 200 mln zł w 2016 roku [AKTUALIZACJA]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis odnotował 207,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 181,55 mln zł zysku rok wcześniej. W reakcji na najnowsze wyniki kurs akcji grupy hotelarskiej rośnie o ponad 2 proc.

 • 10 lutego 2017

  Orbis zdobył pierwszy przyczółek w Bośni i Hercegowinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis zawarł umowę franczyzy na hotel MGallery by Sofitel Tarcin Forest Resort & Spa w pobliżu Sarajewa, wchodząc w ten sposób rynek Bośni i Hercegowiny. Ośrodek zostanie dodany do systemów rezerwacji i sprzedaży AccorHotels w 2017 roku.

 • 08 lutego 2017

  PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą obecnie przetargi o wartości ok. 25 mld zł

  Opublikowano:

  PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podtrzymują plan wydania 5,5 mld zł na inwestycje kolejowe w 2017 r. wobec 4,1 mld zł w ub.r., poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Obecnie w PKP PLK toczą się przetargi o wartości ok. 25 mld zł, z czego zarządca infrastruktury otworzył już oferty opiewające na 12 mld zł.

 • 03 stycznia 2017

  Enter Air ma umowy z TUI i Rainbow Tours warte 385 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Enter Air sprzedał TUI Poland usługi lotnicze warte blisko ćwierć miliarda złotych, a Rainbow Tours za niemal 140 mln zł. We wtorek kurs akcji przewoźnika rośnie o 6,5 proc. i ustanawia nowe historyczne maksimum.

 • 01 grudnia 2016

  Orbis sprzedał hotel w Opolu za ponad 10 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hotelowa grupa dopięła transakcję sprzedaży hotelu Mercure Opole. W tym tygodniu okazało się również, że zainwestuje spore środki w kupno kilku hoteli na Węgrzech.

 • 27 października 2016

  W III kwartale Grupa Orbis zarobiła na czysto ponad 80 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hotelarska grupa nie zwalnia tempa. Trzeci kwartał zakończyła 15-proc. wzrostem wyniku EBITDA. Na uwagę zasługuje także wysoki poziom środków pieniężnych - w sumie na koniec września Orbis miał prawie 450 mln zł gotówki.

 • 27 września 2016

  Rainbow Tours czuje spowolnienie dynamiki przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sierpniowa dynamika sprzedażny touroperatora na poziomie nieco ponad 4 proc. to już tylko połowa tego, czym grupa chwaliła się w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Klimat w biznesie turystycznym psuje niestabilne otocznie geopolityczne na świecie.

 • 28 lipca 2016

  Orbis rośnie po mocnych wynikach kwartalnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W II kwartale 2016 r. zyski hotelarskiej grupy urosły w dwucyfrowym tempie i okazały się wyższe od konsensusu rynkowego. Równolegle z raportem finansowym spółka podała, że na cały rok zakłada 360-370 mln zł zysku EBITDA.

 • 07 czerwca 2016

  Baltona szybko rozwija segment usług gastronomicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Operator sklepów wolnocłowych i punktów gastronomicznych na lotniskach regionalnych w Europie z miesiąca na miesiąc rozwija się w segmencie gastronomicznym - w maju dynamika sprzedaży była identyczna jak w kwietniu. Z drugiej strony utrzymuje się spadek w segmentach sklepy i B2B.

 • 27 maja 2016

  Rainbow Tours proponuje wzrost dywidendy o 25 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Czerwcowe walne touroperatora ma decydować o wypłacie dywidendy czwarty rok z rzędu. Propozycja to 1 zł na akcję, co daje stopę na poziomie 3,7 proc.

 • 29 kwietnia 2016

  Tłusty kwartał AmRestu, zysk netto podskoczył o połowę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gastronomiczna grupa ma za sobą kolejny udany kwartał. Receptą na wysokie dynamiki okazały się nowe otwarcia i ubiegłoroczne akwizycje kawiarni Starbucks w Rumunii i Bułgarii.

 • 28 kwietnia 2016

  W I kwartale Orbis poprawił wynik EBITDA o 45 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W minionym kwartale grupa hotelarska zanotowała wzrost wskaźników operacyjnych we wszystkich państwach Europy Wschodniej, gdzie Orbis prowadzi działalność. Do tego zysk EBITDA okazał się wyższy od konsensusu rynkowego.

 • wczoraj

  Akcje Orange Polska na lekkim plusie po wynikach za I kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kwartalny zysk netto telekomunikacyjnej grupy spadł poniżej 100 mln zł. Pocieszeniem jest fakt, że wynik okazał się lepszy o 77 proc. od konsensusu rynkowego. We wtorek kurs akcji giełdowego telekomu rośnie o blisko 1 proc.

 • 20 kwietnia 2016

  AmRest rośnie po wynikach i akwizycji niemieckiej sieci Starbucksa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gastronomiczna grupa rosła w minionym kwartale w dwucyfrowym tempie. W tle wyników pojawiła się informacja o zakupie sieci ponad 140 kawiarni Starbucks w Niemczech za blisko 180 mln zł.

 • Orbis pochwalił się wyższymi przychodami za I kwartał 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Miniony kwartał hotelowa grupa zamknęła 8-proc. wzrostem przychodów. Dalsza poprawa widoczna była także na wskaźnikach operacyjnych - przychód na jeden dostępny pokój (RevPAR) wzrósł o blisko 9 proc.

 • 11 marca 2016

  AmRest podał lekkostrawne wyniki, kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W 2015 roku spółka gastronomiczna zarobiła na czysto blisko 160 mln zł, co w ujęciu r/r dało ponad trzykrotny wzrost. Eksperci chwalą spółkę za imponujące dynamiki i podkreślają, że miniony kwartał był już ósmym z rzędu, w którym AmRest zanotował dwucyfrowy wzrost EBITDA.

 • 23 lutego 2016

  Orbis rozszerzy sieć hoteli o dwa nowe obiekty w Bułgarii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowe hotele powstaną w Sofii i zaczną działać pod koniec 2017 r. Analitycy widzą w tym chęć umacniania swojej pozycji na rynkach regionu, a także posiadania aktywów w stolicach państw europejskich. 

 • 18 lutego 2016

  Wyniki Orbisu za 2015 rok tematem czatu inwestorskiego z zarządem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W czwartek Ireneusz Węgłowski i Marcin Szewczykowski z zarządu Grupy Hotelowej Orbis na gorąco komentowali wyniki za 2015 rok na czacie inwestorskim w StockWatch.pl. Omówiono m.in. efekty konsolidacji przejętych hoteli oraz plany ekspansji geograficznej.

 • 15 lutego 2016

  CC Tools rzutem na taśmę wyciągnął roczny wynik operacyjny na plus

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect dostawca rozwiązań typu call & contact centers zaliczył udaną końcówkę roku. Rekordowe zyski operacyjne w IV kwartale wyciągnęły całoroczny rezultat na plus.

 • 25 stycznia 2016

  Tłusty kwartał AmRestu zmobilizował kurs akcji do wzrostu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W minionym kwartale giełdowy operator kilku znanych sieci fast foodów wypracował ponad 15-proc. wzrost sprzedaży. W tle pojawiła się informacja o kontrakcie na rozwój sieci kawiarni Starbucks na Słowacji. 

 • 15 stycznia 2016

  Grupa Orbis sprzedaje hotel w Mrągowie za 20 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na razie grupa hotelowa ma przedwstępną umowę, ale transakcja ma być sfinalizowana do końca 2016 r. Jednym z warunków sprzedaży jest zgoda akcjonariuszy na najbliższym walnym.

 • 05 stycznia 2016

  UOKiK ukarał PKP Cargo za nadużywanie pozycji dominującej na rynku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kara pieniężna nałożona na giełdowa spółkę wynosi ponad 14 mln zł. Urząd stwierdził nadużywanie przez PKP Cargo pozycji dominującej na krajowym rynku kolejowych przewozów towarowych. Spółka zamierza odwoływać się od decyzji UOKiK.

 • 29 grudnia 2015

  Po sezonie Rainbow Tours utrzymał wysoką dynamikę przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy touroperator w listopadzie obronił dwucyfrowe tempo sprzedaży. Narastająco od początku roku wartość przychodów urosła o 18,6 proc. do ponad 1,1 mld zł.

 • 22 grudnia 2015

  Orbis za dwa lata chce uruchomić pierwszy w stolicy hotel ibis Styles

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis w kolejnych latach zamierza rozszerzać swoją sieć w Polsce. Spółka zapowiedziała, że 2017 r. uruchomi pierwszy hotel ibis Styles w Warszawie a następnie w Krakowie.

 • Strona 1 z 3
 • 1
 • 2
 • 3

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku