X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • dzisiaj

  Przychody Grupy Orbis wzrosły do 271,5 mln zł w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody Grupy Orbis zwiększyły się o 2,2 proc. r/r do 271,5 mln zł w I kw. 2018 r.

 • wczoraj

  Jorgen Bang-Jensen ustępuje ze stanowiska prezesa Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jorgen Bang-Jensen spółką P4 pokieruje jeszcze do końca lipca br. Odchodzący prezes zapowiedział, że pozostanie znaczącym akcjonariuszem oraz będzie dostępny w zakresie doradztwa wysokiego szczebla.

 • 03 kwietnia 2018

  L. Sobolewski: PPK to jeden z najważniejszych projektów dla przyszłości polskiej giełdy

  Opublikowano:

  Ludwik Sobolewski, były prezes giełd w Warszawie i Bukareszcie oraz współzałożyciel agencji relacji inwestorskich Cornerstone Communications rozmawia z redakcją StockWatch.pl o sytuacji na rynkach finansowych, PPK i znaczeniu relacji inwestorskich dla spółek giełdowych.

 • 15 marca 2018

  PZU z rekordami. Zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 mld euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wyniki giganta ubezpieczeniowego nie tylko okazały się rekordowe, ale też znacznie lepsze od prognoz analityków. W czwartek rano akcje PZU drożeją o ponad 1,5 proc.

 • 05 marca 2018

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Novaturas AB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do 7 marca inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje największego touroperatora w krajach bałtyckich. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Novaturas i parametrów jego oferty akcji.

 • 27 lutego 2018

  Play miał 143 mln zł zysku netto w IV kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Play odnotował 142,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2017 r. wobec 149,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 21 lutego 2018

  Rekordowe wyniki Orbisu. Na czysto spółka zarobiła ponad 230 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największy operator hotelowy w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej pokazał rekordowe wyniki za 2017 r. Zysk netto Orbisu urósł r/r o 12 proc., a EBITDA operacyjna aż o 20 proc. W środę notowania spółki, mimo fatalnych nastrojów na rynku i szeroko zakrojonej wyprzedaży, wspinają się w okolice 100 zł za akcję.

 • 20 lutego 2018

  L. Sobolewski: Jest bardzo ważne, żeby spółki giełdowe poprawiły jakość dostępu do siebie

  Opublikowano:

  Polska awansuje w zestawieniach gospodarek z grupy rynków wschodzących do rozwiniętych. Dla spółek giełdowych oznacza to wyzwania związane z komunikacją, raportowaniem i autoprezentacją. Profesjonalizacja działań związanych z relacjami inwestorskimi ułatwi spółkom korzystanie z możliwości rynków globalnych. Cornerstone Communications, agencja relacji inwestorskich założona przez Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa GPW, chce wspierać firmy w pozyskiwaniu nowych partnerów i profesjonalizacji funkcjonowania na rynkach.

 • 12 lutego 2018

  Nextbike uruchomi dla PKN Orlen 11 stacji Veturilo w Warszawie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W Warszawie powstanie 11 nowych stacji Veturilo dzięki współpracy PKN Orlen z Nextbike Polska, poinformował koncern paliwowy. Na przełomie marca i kwietnia zostaną one uruchomione na 9 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy oraz przed budynkiem koncernu przy ul. Bielańskiej.

 • 08 lutego 2018

  Orbis uruchomił z lokalnym partnerem dwa hotele w Słowenii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis otworzyła swoje pierwsze hotele w Słowenii, we współpracy z lokalnym partnerem i inwestorem - Terme Maribor. Hotele działają na podstawie umów franczyzy pod markami AccorHotels: Mercure oraz ibis Styles. 

 • 06 lutego 2018

  Enter Air ma kontrakt z brytyjskim biurem podróży o wartości 21,4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Enter Air i Sunvil International Sales, brytyjskie biuro podróży działające pod marką Sunvil Holidays, zawarły umowę o współpracy na sezon Lato-Jesień 2018. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi 6,4 mln USD (ok. 21,4 mln zł).

 • 25 stycznia 2018

  Giganci z Doliny Krzemowej wchodzą na rynek czatów biznesowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Na rynku usług typu livechat, na którym działa m.in. polska spółka LiveChat Software, robi się coraz ciaśniej. W tym tygodniu Apple ogłosiło, że w wiosennej aktualizacji systemu iOS udostępni nowe rozwiązania dla przedsiębiorców, w tym m.in. business chat. Swoje rozwiązania dla biznesu w ostatnim czasie uruchomiły również Facebook i Google.

 • 24 stycznia 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • Facebook zmienia algorytm. Firmom trudniej będzie dotrzeć do odbiorców

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Facebook zmienia algorytm pozycjonujący treści w Newsfeedzie użytkowników. Pierwszeństwo będą miały posty, którymi dzielą się rodzina, bliscy znajomi i te publikowane w grupach, do których należy użytkownik, a dopiero w dalszej kolejności wpisy firm. Wśród nowych funkcji serwisu pojawi się możliwość zawieszenia wyświetlania postów konkretnego użytkownika na 30 dni. Serwis Zuckerberga chce też walczyć z postami, których celem jest jedynie zachęcanie użytkowników do interakcji.

 • 15 stycznia 2018

  Rośnie średnia wartość pożyczek udzielanych przez sektor pozabankowy

  Opublikowano:

  Liczba klientów instytucji pożyczkowych rośnie wolniej niż w poprzednich latach. To efekt bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy i świadczeń socjalnych, takich jak program Rodzina 500 plus. Z drugiej strony potrzeby konsumentów są coraz większe, dlatego rośnie też średnia wartość pożyczek udzielanych przez firmy z tego sektora. Cały rynek jest już wart około 5 mld zł i ma znaczące przełożenie na polską gospodarkę. Firmom pożyczkowym ufa też coraz więcej Polaków, co jest zasługą uregulowania branży od strony prawnej.

 • 12 stycznia 2018

  Novaturas planuje wejście na giełdy w Warszawie oraz w Wilnie w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Novaturas - największy touroperator w krajach bałtyckich - planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Nasdaq w Wilnie.

 • 10 stycznia 2018

  PZU z nową strategią: Chcemy wspólne zarządzać ryzykiem naszych klientów. To przewrót kopernikański w tej branży

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa PZU zaktualizowała strategię na lata 2017-2020. Według jej założeń, za dwa lata każdy z klientów spółki ma korzystać średnio z dwóch produktów ubezpieczyciela. Państwowy gigant chce również używać rozwiązań opartych o ogromne bazy danych i sztuczną inteligencję.

 • Poczta Polska ma nowe porozumienie z Krajową Administracją Skarbową dot. odprawy celnej przesyłek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) dotyczące współpracy w zakresie odprawy celnej przesyłek pocztowych. Ma ono usprawnić obsługę celną rosnącej liczby przesyłek w pocztowym ruchu międzynarodowym, podała firma.

 • 08 stycznia 2018

  Sprzedaż ubezpieczeń smartfonów rośnie o 10 proc. rocznie. Do 2020 r. rynek ten będzie wart już 27 mld USD

  Opublikowano:

  Według CBOS ponad Polaków korzysta obecnie ze smartfona. Coraz większa popularność tych urządzeń przekłada się na dynamiczne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń na wypadek zniszczenia. Około 80 proc. przypadków uszkodzenia smartfonów dotyczy wyświetlaczy. Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które diagnozuje stan wyświetlacza i pozwala ubezpieczyć również używane urządzenie.

 • HSBC utworzył w Warszawie tzw. CEE-China Desk, jednostkę wspierającą handel z Chinami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa HSBC utworzyła w strukturach HSBC Bank Polska w Warszawie tzw. CEE-China Desk, poinformowała spółka. Jednostka ta powstała w celu wspierania rozwoju biznesu w korytarzu handlowo-inwestycyjnym łączącym Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) i Chiny.

 • 29 grudnia 2017

  Zielony debiut R22 i Hollywood na rynku głównym GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na ostatniej sesji 2017 r. na rynku głównym GPW zadebiutowały akcje dostawcy usług hostingu, e-marketingu, sprzedaży domen internetowych oraz właściciela największej w Polsce sieci pralni przemysłowych.

 • 27 grudnia 2017

  Wojas sprzedał wszystkie swoje udziały w Chochołowskich Termach za 25 mln zł

  Opublikowano:

  Wojas podpisał z niepowiązanym podmiotem umowę sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce Chochołowskie Termy za 25 mln zł.

 • 20 grudnia 2017

  XTB wycofało się z oferty CFD na Bitcoina, Ethereum, Ripple, Litecoina i Dashcoina

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  We wtorek X-Trade Brokers wygasił handel kontraktami CFD opartymi o kryptowaluty. Dla wcześniej otwartych pozycji pozostaje jedynie możliwość ich zamknięcia za pośrednictwem platformy brokera.

 • wczoraj

  Jest wezwanie na 1,69 mln akcji Sare po 22,70 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tomasz Pruszczyński w porozumieniu z Polinvest 7 S.a.r.l chcą wykupić akcje spółki z branży e-mail marketingu notowane na GPW. W tym celu ogłosili wezwanie na 1.696.021 walorów po cenie 22,70 zł za sztukę.

 • 11 grudnia 2017

  W Polsce segment mieszkań na wynajem praktycznie nie istnieje. To nisza, którą w kolejnych latach będą rozwijać inwestorzy

  Opublikowano:

  Polski rynek nieruchomości komercyjnych dynamicznie się rozwija. Napędza go głównie sektor biurowy i handlowy, które wciąż mają przed sobą bardzo dobre perspektywy. W porównaniu z rynkami zachodnimi w tyle wciąż pozostaje sektor hotelowo-turystyczny. Brak też dużych inwestycji w mieszkania na wynajem. W tym kierunku będą w kolejnych latach podążać inwestorzy - ocenia szef sprzedaży zagranicznej banku hipotecznego Deutsche Hypo.

 • 04 grudnia 2017

  R22 chce kontynuować konsolidację rynku hostingowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  R22 zamierza przeznaczyć środki z oferty nowych akcji na spłatę zadłużenia wynikającego z niedawno zrealizowanych dwóch przejęć, a także dokonać kolejnych akwizycji w segmencie hosting i omnichannel communication, wynika z wypowiedzi prezesa Jakuba Dwernickiego. Spółka liczy na pozyskanie z emisji nowych akcji, które stanowią część jest pierwotnej oferty publicznej (IPO) kwotę ok. 80 mln zł. 

 • 29 listopada 2017

  Work Service ma nową strategię do 2020 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Strategia grupy Work Service na lata 2018-20 zakłada utrzymanie dwucyfrowego wzrostu przychodów i wzrost rentowności. Przychody mogą rosnąć o 10-12 proc. rocznie, a wzrost marży EBIT wynieść może 200-300 punktów bazowych rocznie. Work Service chce także być w pierwszej trójce podmiotów na każdym rynku, na którym działa.

 • 14 listopada 2017

  Zysk netto Play spadł r/r do 186,9 mln zł w III kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Play odnotował 186,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2017 r. wobec 386,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 08 listopada 2017

  Rośnie konkurencja między hotelami w Polsce. Sieć ibis stawia na muzykę i współpracę z młodymi gwiazdami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rynek hotelowy w Polsce rośnie w siłę. W kraju działają już ich tysiące, a każdego roku powstaje przynajmniej kilkadziesiąt nowych. Duża konkurencja sprawia, że przetrwają tylko te, które będą potrafiły zaskoczyć klientów, zaproponować im coś unikalnego. Rodzina hoteli ibis stawia na muzykę. W ich hotelach powstały pokoje inspirowane muzyką, a w przestrzeniach wspólnych goście mogą spróbować swoich sił jako DJ'e. Od kilku lat marka współpracuje także z jednym z największych festiwal muzycznych w Europie, węgierskim Sziget. W ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” sieć chce stworzyć możliwości zaistnienia na profesjonalnej scenie muzycznej obiecującym artystom. W hotelu ibis Warszawa Ostrobramska powstało w tym celu studio nagraniowe.

 • 30 października 2017

  Orbis w ciągu kolejnych trzech lat chce otworzyć co najmniej 42 hotele

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis rozwija się zarówno poprzez umowy franczyzowe o zarządzanie, jak i budowę własnych obiektów. W ciągu trzech lat chce otworzyć co najmniej 42 hotele. W III kwartale 2017 roku hotelowy lider wkroczył na dwa nowe rynki i zwiększył przychody o ponad 6 proc.

 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku