X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Technologie

 • 16 listopada 2017

  Grupa Azoty i Ursus będą współpracować przy projekcie autobusu elektryczno-wodorowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Grupa Azoty i Ursus podpisały list intencyjny ws. współpracy, m.in. w obszarze niskoemisyjnego transportu publicznego, w którym Ursus opracował projekt autobusu elektryczno-wodorowego, natomiast Azoty posiadają kompetencje w obszarze produkcji wodoru.

 • 15 listopada 2017

  Selvita podsumowała III kwartał i przedstawiła plany na przyszłość

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna po trzech kwartałach jest na mocnym plusie. W czwartek akcje Selvity podrożały o ponad 7 proc. 

 • 27 października 2017

  NanoGroup w ramach IPO sprzeda dużo mniej akcji niż planowało

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  NanoGroup z powodu niskiego popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych mocno okroiło plany emisyjne. Zamiast 8,8 mln nowych akcji spółka zaoferuje tylko 880 tys. walorów po cenie o 14 proc. niższej od maksymalnej. Przy założeniu, że wszystkie oferowane akcje zostaną objęte, wartość oferty wyniesie ok. 4,2 mln zł. 

 • Zortrax złożył prospekt emisyjny w KNF, podtrzymuje plany debiutu na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zortrax złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformowała spółka. Spółka podtrzymuje plany związane z przeprowadzeniem oferty publicznej i debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Jeśli do debiutu faktycznie dojdzie, Zortrax będzie pierwszym przedstawicielem branży druku 3D notowanym na GPW.

 • 25 października 2017

  Celon Pharma uzyskała w USA patent na inhibitory FGFR. Kurs rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Celon Pharma uzyskał patent na terenie Stanów Zjednoczonych na pochodne pirazolilobenzo [d] imidazolu (inhibitory FGFR) oraz ich zastosowanie w produktach leczniczych, w szczególności w terapiach onkologicznych.

 • 18 października 2017

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej NanoGroup

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do 25 października inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje grupy rozwijającej projekty biotechnologiczne oparte o nanotechnologię. StockWatch.pl przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat NanoGroup i parametrów jego oferty akcji.

 • 16 października 2017

  NanoGroup ustalił cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 5,50 zł

  Opublikowano:

  Przymierzający się do debiutu NanoGroup, z uwzględnieniem rekomendacji Vestor DM, ustalił cenę maksymalną na poziomie 5,50 zł za jedną akcję. Wartość całej oferty wyniesie 54,8 mln zł, z czego ok. 45 mln zł może trafić na konto spółki.

 • IPO NanoGroup ruszy we wtorek, spółka chce pozyskać ok. 45 mln zł

  Opublikowano:

  Pierwotna oferta publiczna do 8,8 mln akcji nowej emisji serii F oraz 1,17 mln akcji istniejących NanoGroup rozpocznie się we wtorek od book-buildingu oraz zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Jeszcze dziś ma zostać opublikowana cena maksymalna akcji w ofercie. Spółka planuje pozyskać z emisji akcji serii F ok. 45 mln zł.

 • Ergis ma warunkową umowę z Saule ws. projektu dotyczącego folii UHB-PET

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ergis podpisał z Saule warunkową umowę o współpracy, której celem jest rozwój produkcji ultrabarierowych folii z PET (UHB-PET) do zastosowań w giętkich elementach elektronicznych (flexibile electronics).

 • 11 października 2017

  PBKM otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania od NCBiR

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pt. Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego. Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł. 

 • 09 października 2017

  FDA nakazała Selvicie wstrzymanie badań klinicznych nad SEL24

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ds. Żywności i Leków (Federal Drug Administration, FDA) Stanów Zjednoczonych nakazała Selvicie zawieszenie badania klinicznego SEL24 fazy I/II prowadzonego w Stanach Zjednoczonych z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową.

 • 06 października 2017

  Grupa Azoty rozszerzy inwestycję w Policach o instalację polipropylenową

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PDH Polska - spółka celowa należąca do Grupy Azoty – zdecydowała o rozszerzeniu realizowanej w Policach inwestycji o instalację polipropylenową i zmianie nazwy projektu na "Polimery Police", podała spółka. Przewidywana wartość budżetu projektu to 1,27 mld euro netto, w tym nakłady inwestycyjne w wysokości 983,8 mln euro.

 • 04 października 2017

  Giełdowi producenci gier dostaną 15 mln zł dofinansowania z programu GameINN

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie była tak udana dla giełdowych spółek jak poprzednia, gdy na ich konta trafiło łącznie 58 mln zł. W sumie z siedmiu wniosków złożonych przez reprezentantów GPW tylko cztery zakwalifikowały się do dofinansowania.

 • 03 października 2017

  Airway Medix sprzedał część przedsiębiorstwa z technologią CSS za 10,5 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Airway Medix sprzedał zorganizowaną część przedsiębiorstwa (ZPC) która działała zakresie rozwoju, wytwarzania, dystrybucji oraz sprzedaży technologii dotyczącej zamkniętego systemu do czyszczenia rurek intubacyjnych (technologia CSS) za 10,5 mln euro.

 • wczoraj

  Mabion otrzyma od NCBiR ok. 27 mln zł dofinansowania na prace nad lekiem MabionCD20

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mabion zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu, którego celem jest umożliwienie przemysłowego wdrożenia pierwszego polskiego leku biotechnologicznego do terapii onkologicznych oraz autoimmunologicznych. Wartość wsparcia to ok. 27 mln zł. 

 • 14 września 2017

  XTPL spodziewa się pierwszych przychodów w 2018 r., a zysków w 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  XTPL spodziewa się pierwszych przychodów z komercjalizacji swojej technologii w przyszłym roku, zaś zysków spółka oczekuje w 2019 r., poinformował prezes Filip Granek. Spółka zadebiutowała w czwartek na NewConnect. W południe kurs akcji spada o blisko 20 proc.

 • 06 września 2017

  Kolejne biura rozpoczęły rekomendowanie akcji Play od zalecenia kupuj

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM BOŚ w inauguracyjnym raporcie zalecili kupno akcji tegorocznego debiutanta z ceną docelową 39,40 zł. Równolegle swój raport z wyceną 41,80 zł za walor odtajnił Haitong Bank. 

 • 04 września 2017

  Nowa strategia Orange Polska: Stabilizacja przychodów i EBITDA od 2018/2019, potem wzrost

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kluczowe cele finansowe Orange na lata 2017-2020 to stabilizacja przychodów ze sprzedaży w 2019 roku i wzrost w kolejnych latach oraz stabilizacja EBITDA w 2018 roku i wzrost w kolejnych latach, podała spółka, prezentując nowy plan strategiczny Orange.one. Jednocześnie spółka potwierdza cele na 2017 r. - skorygowany zysk EBITDA w przedziale 2,8-3 mld zł i wskaźnik zadłużenia netto do skorygowanej EBITDA na poziomie nie wyższym niż 2,6x.

 • 31 sierpnia 2017

  Unimot sprzedaje paliwo przez aplikację już na 85 stacjach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Już 85 stacji paliw zrzesza należąca do Unimotu aplikacja Tankuj24, która umożliwia tańsze kupowanie paliwa. Wśród stacji udostępniających usługę 30 stanowią „sieciówki”, a 15 - stacje z szyldem największych koncernów.

 • 30 sierpnia 2017

  DM PKO BP zaleca kupno akcji Play i Cyfrowego Polsatu oraz trzymanie Netii i Orange Polska

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Biuro wyceniło jeden walor Netii na 3,90 zł, a Orange Polska na 5,90 zł. Dwucyfrowych stóp zwrotu broker spodziewa się na akcjach Cyfrowego Polsatu i Play. Ich ceny do celowe ustalił odpowiednio na 29,20 zł i 40,50 zł.

 • 22 sierpnia 2017

  Inwestycja w kryptowaluty jest opłacalna, ale ryzykowna. Powstaje coraz więcej wirtualnych walut i giełd obrotu nimi

  Opublikowano:

  W styczniu 2017 r. wartość BitCoina przebiła cenę uncji złota, zaś w lipcu podskoczyła do rekordowego poziomu 3.300 dolarów. Tylko w ciągu ostatniego roku wirtualna waluta zyskała na wartości ponad trzykrotnie. 

 • Kurs Play odbija od dna po prezentacji wyników za I półrocze 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczny debiutant opublikował pierwsze giełdowe sprawozdanie finansowe. Skonsolidowany zysk netto Play Communications spadł w pierwszym półroczu do 57,5 mln zł ze 176,1 mln zł przed rokiem. Operator zwiększył za to udział w rynku do 28 proc.

 • 16 sierpnia 2017

  Brand24 z portfela Larq wyemituje nowe akcje. Spółka rozważa debiut na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki rozwijającej autorskie narzędzie do monitoringu treści w internecie dali zielone światło na emisję do 144,5 tys. nowych akcji. Pozyskane środki mają przyspieszyć rozwoj globalnego narzędzia. Zarząd nie wyklucza, że kolejnym krokiem dla Brand24 będzie debiut na małym parkiecie. 

 • 08 sierpnia 2017

  Cloud Technologies przejmuje sieć reklamową OAN

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cloud Technologies (CT) przejmuje OAN (Online Advertising Network) - sieć reklamową, specjalizującą się w sprzedaży powierzchni reklamowej wydawców w ramach produktów sieciowych.

 • Notowania Selvity rosną. Amerykańska fundacja wyłoży 3,25 mln USD na badania nad cząsteczką SEL120

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita zawarła z Leukemia & Lymphoma Society (LLS) umowę, której przedmiotem jest rozwój programu SEL120, poprzez strategiczną współpracę w zakresie dalszych badań fazy przedklinicznej oraz I fazy klinicznej cząsteczki SEL120, w obszarze ostrej białaczki szpikowej (AML) oraz innych potencjalnych wskazaniach terapeutycznych w obszarze nowotworów układu krwiotwórczego. Na mocy kontraktu LLS dofinansuje prace rozwojowe SEL120 kwotą do 3,25 mln USD.

 • 03 sierpnia 2017

  W II kwartale T-Mobile miał 1,6 mld zł przychodów i ponad 0,5 mld zł skor. EBITDA

  Opublikowano:

  T-Mobile Polska wypracował 1,59 mld zł całkowitych przychodów i 525 mln zł skorygowanej EBITDA w II kwartale 2017 r.

 • 27 lipca 2017

  Play jest już na GPW. Debiut bez fajerwerków

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Debiut Play Communications na warszawskim parkiecie wypadł wyjątkowo skromnie. Pierwsze transakcje na akcjach właściciela drugiego największego operatora telekomunikacyjnego w Polsce zawarto po 36 zł, czyli cenie z IPO.

 • 25 lipca 2017

  Spółka z grupy KGHM rozpoczęła oficjalną współpracę z WCB EIT+

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  KGHM Cuprum oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ połączyły swoje zasoby i oficjalnie rozpoczęły współpracę, poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

 • 23 czerwca 2017

  Morizon zdobył środki na budowę platformy OneStopShop. Następny krok: debiut na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właściciel platformy nieruchomościowo-finansowej pozyskał w ofercie publicznej środki na dokończenie budowy platformy OneStopShop integrującej wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościowym. Morizon będzie pierwszym polskim FinTechem notowanym na głównym rynku GPW.

 • 22 czerwca 2017

  PGE co roku chce przeznaczać co najmniej 25 mln zł na wspieranie start-upów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) będzie przeznaczać co najmniej 25 mln zł rocznie na wspieranie start-upów, w tym 20-22 mln zł rocznie to budżet funduszu PGE Ventures, poinformowali przedstawiciele spółki.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku