X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Technologie

 • 18 kwietnia 2018

  Jorgen Bang-Jensen ustępuje ze stanowiska prezesa Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jorgen Bang-Jensen spółką P4 pokieruje jeszcze do końca lipca br. Odchodzący prezes zapowiedział, że pozostanie znaczącym akcjonariuszem oraz będzie dostępny w zakresie doradztwa wysokiego szczebla.

 • 12 kwietnia 2018

  BZ WBK wprowadził płatności zagraniczne do Wielkiej Brytanii z użyciem blockchain

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Zachodni WBK udostępnił klientom indywidualnym usługę szybkich płatności zagranicznych, wykorzystującą technologię blockchain. Nowe rozwiązanie wykorzystuje aplikację xCurrent opartą na technologii rejestrów rozproszonych (distributed ledgers), opracowanych przez Ripple.

 • 04 kwietnia 2018

  WNSSS, czyli kandydaci na następców FAANG w portfelach inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Na rynku coraz częściej słychać głosy, że potencjał FAANG już się wyczerpał i pora rozejrzeć się za nowymi kandydatami do portfela. Poszukiwania trwają. Według serwisu MarketWatch, kolejną złotą piątką mogą być WNSSS (wymawiane jako wins), czyli Weibo, Nvidia, ServiceNow, Square oraz Shopify.

 • 03 kwietnia 2018

  LiveChat Software zwiększył bazę klientów o 374 firmy w marcu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LiveChat Software miał 24.065 klientów korzystających z płatnej wersji produktu LiveChat według stanu na 1 kwietnia 2018 r. wobec 19.251 rok wcześniej, co oznacza wzrost o 25 proc. r/r. W marcu liczba klientów wzrosła o 374 firmy netto.

 • 28 marca 2018

  OncoArendi Therapeutics ma deklaracje objęcia wszystkich akcji w IPO po 29 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna z sukcesem zamknęła proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych oraz zapisów w transzy inwestorów indywidualnych. Chętnych nie zabrakło, dzięki czemu spółka otrzymała deklaracje objęcia wszystkich oferowanych akcji po cenie 29 zł za sztukę.

 • Selvita wypracowała 6,4 mln zł zysku netto w 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita podtrzymała plan rozpoczęcia w 2018 roku badań klinicznych w projekcie SEL120. Jeszcze w tym roku spółka planuje m.in. podpisać umowę partneringową na projekt z platformy terapii celowanych.

 • 27 marca 2018

  PKO BP wdraża rozwiązania w technologii blockchain

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski oraz startup Coinfirm podpisały umowę o współpracy, dzięki której bank - jako pierwsza polska instytucja finansowa - rozpoczęła wdrożenie rozwiązań w technologii blockchain. W pierwszym etapie wdrożenia udostępniony zostanie system pozwalający na weryfikację autentyczności dokumentów bankowych. 

 • wczoraj

  Trump idzie na wojnę handlową z Chinami. Kapitał ucieka z Wall Street

  Opublikowano:

  W czwartek na giełdzie w Nowym Jorku polała się krew, po tym jak prezydent Donald Trump ogłosił rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem ceł na towary warte dziesiątki miliardów dolarów z Chin. Inwestorzy obawiają się, że to początek wojny handlowej między dwiema największymi gospodarkami na świecie.

 • CD Projekt: ‚Cyberpunk 2077’ ma być gotowy do obsługi nowych generacji konsol

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gra "Cyberpunk 2077", nad którą pracuje CD Projekt, ma być bardzo zaawansowana i gotowa, by obsługiwać nowe generacje konsol, poinformował prezes Adam Kiciński. 

 • 20 marca 2018

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej OncoArendi Therapeutics

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do 27 marca trwają zapisy na akcje spółki biotechnologicznej, pracującej nad nowymi lekami stosowanymi w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. StockWatch.pl przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji i biznesu OncoArendi Therapeutics.

 • 19 marca 2018

  Celon Pharma czeka na zielone światło dla badań klinicznych inhibitora kinaz

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Biotechnologiczna spółka złożyła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych dla leku opartego o inhibitor kinaz FGFR w terapii nowotworów. Choć sam akt złożenia wniosku jest nieco opóźniony, to pozytywne zakończenie badań przedklinicznych przybliża spółkę do komercjalizacji projektu.

 • 16 marca 2018

  OncoArendi Therapeutics rusza z IPO. W puli są akcje za 66 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ruszyła oferta publiczna akcji OncoArendi Therapeutics, firmy biotechnologicznej specjalizującej się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Z IPO spółka chce pozyskać od 53 mln zł do 66 mln zł netto.

 • 14 marca 2018

  Raport: 5 przebiśniegów z giełdowej branży producentów gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , ,

  Branża gamedev wreszcie wybudziła się z zimowego snu. Dynamiczne ruchy na kursach akcji giełdowych producentów gier wideo zapewniają m.in. najnowsze wyniki finansowe, wysyp informacji nt. planowanych premier, pokazy prac czy głośne kontrakty wydawnicze.

 • 12 marca 2018

  Euforia na kursie Vivid Games. Inwestorzy grają pod tegoroczne premiery

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczne premiery gier będą miały duży wpływ na przychody, zapewnia prezes bydgoskiego studia. Deklaracje dużych zysków podziałały na wyobraźnię inwestorów, a akcje spółki kontynuują ubiegłotygodniowe wzrosty. W poniedziałek notowania walory Vivid Games drożeją o ponad 15 proc.

 • 09 marca 2018

  OncoArendi Therapeutics planuje IPO na przełomie marca i kwietnia 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób zapalnych i nowotworowych, zamierza na przełomie marca i kwietnia br. przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 07 marca 2018

  PGNiG może zaoszczędzić miliony dzięki dronom

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo bada możliwości wykorzystania bezzałogowych systemów latających m.in. do wykrywania wycieków gazu i monitorowania gazociągów. Już teraz z powodzeniem wykorzystuje je przy pomiarach geodezyjnych. Drony mają nie tylko usprawnić pracę spółki, lecz także zapewnić jej wielomilionowe oszczędności. Aktualnie PGNiG pracuje wraz ze start-upem nad dostosowaniem nowego typu takiej maszyny do swoich potrzeb.

 • 05 marca 2018

  Unimot chce wejść w elektromobilność

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy importer paliw płynnych planuje aktywnie uczestniczyć w rozwoju elektromobilności w Polsce. Spółka negocjuje warunki współpracy z operatorem stacji do ładowania pojazdów elektrycznych.

 • 02 marca 2018

  Legimi w ramach publicznej oferty akcji zbiera środki na podbój rynku e-booków

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka specjalizująca się w abonamentowym udostępnianiu ebooków i audiobooków ruszyła z publiczną ofertą akcji, z której chce pozyskać ponad 2,5 mln zł na przyspieszenie tempa ekspansji zagranicznej.

 • 28 lutego 2018

  „0,5 proc. dorosłych Polaków ma kryptowaluty. To dopiero początek”. Relacja z czatu z prof. Krzysztofem Piechem

  Opublikowano:

  We wtorek gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był prof. Krzysztof Piech, kierownik Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain. Podczas spotkania omówiono tematy dotyczące kryptowalut i rozwoju technologii blockchain w Polsce.

 • 27 lutego 2018

  PCC Rokita kupi kolejne 25 proc. udziałów w IRPC Polyol za ok. 6,2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dzięki transakcji giełdowa spółka chemiczna zwiększy swój udział w IRPC Polyol Company Ltd. do 50 proc.

 • 20 lutego 2018

  Prezes PFR: Banki w Polsce czeka dalsza konsolidacja

  Opublikowano:

  Polski sektor bankowy czeka konsolidacja - prognozuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Część banków może trafić na sprzedaż, małe banki mogą się zaś decydować na fuzje, żeby mieć większe szanse w starciu z większymi konkurentami. Z perspektywy bezpieczeństwa klientów i rynku może wystarczyć, jeśli na rynku pozostanie 6-7 największych graczy.

 • 16 lutego 2018

  Selvita z popytem na wszystkie akcje po cenie maksymalnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna pozyskała od inwestorów deklaracje implikujące objęcie wszystkich oferowanych akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na poziomie ceny maksymalnej - 61 zł - co oznacza, że łączna wartość oferty brutto wyniesie 134,2 mln zł.

 • 15 lutego 2018

  JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą logistykę, transport oraz monitoring. Trwają prace nad tym, by takie rozwiązania zainstalować w jednej z kopalni północnych – w Knurowie, Szczygłowicach lub Budryku. Jeszcze w tym roku w jednym z rejonów wydobywczych JSW chce wprowadzić nowy w polskim górnictwie węgla kamiennego, tzw. kotwiowy, typ obudowy wyrobisk.

 • 12 lutego 2018

  Selvita: Nasze ambicje sięgają znacznie wyżej niż SEL24

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes zarządu Selvity rozmawia z redakcją Stockwatch.pl o planach rozwoju, inwestycjach i trwającej emisji akcji.

 • Haitong Bank rozpoczął rekomendowanie R22 od wyceny 27,30 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Haitong Bank rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla R22 od zalecenia kupuj z ceną docelową akcji 27,30 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

 • 08 lutego 2018

  Erne Ventures zamieni spółkę z NewConnect w giełdę kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na rynku o giełdach kryptowalut głośno głównie za sprawą wpisów na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Mimo to chętnych do otworzenia własnego krypto biznesu nie brakuje. Najświeższym tego przykładem jest Erne Ventures, które ogłosiło przejęcie Revitum w celu uruchomienia giełdy kryptowalut.

 • 05 lutego 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. II

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  W poprzedniej edycji giełdowych gepardów szukaliśmy sektorów, które będą rosły zdecydowanie szybciej niż cały rynek. Tym razem skupiliśmy się na spółkach z różnych branż, które na fali inwestycji rozwojowych zanotują fundamentalny skok.

 • Selvita: Celem emisji jest rozwój portfela projektów onkologicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rozwój leku na ostrą białaczkę szpikową i jego sprzedaż w II fazie badań klinicznych, sprzedaż jednego projektu innowacyjnego rocznie oraz zwiększenie kapitalizacji spółki do ponad 2 mld zł – to główne założenia strategii spółki Selvita do 2021 roku. Biotechnologiczna spółka przeprowadzi ofertę publiczną akcji, żeby pozyskać kapitał na rozwój innowacyjnych projektów onkologicznych. W ciągu najbliższych czterech lat przeznaczy na nie 290 mln zł, z czego 140 mln zł chce pozyskać od inwestorów. 

 • Główny akcjonariusz Pol-Mot Holding przejął 29 proc. akcji Ursus Bus

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka Invest-Mot, główny akcjonariusz Pol-Mot Holding - większościowego udziałowca spółki Ursus, odkupiła od AMZ Kutno 29,26 proc. akcji w spółce Ursus Bus, poinformował prezes Pol-Mot Holding Andrzej Zarajczyk.

 • 02 lutego 2018

  Najlepszy styczeń w historii LiveChat Software

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tak mocnego początku roku giełdowy LiveChat jeszcze nigdy wcześniej nie zanotował. Firma zaraportowała pozyskanie przeszło ćwierć tysiąca nowych klientów. Wzrost liczby użytkowników produktu firmy jest tym bardziej godny odnotowania, iż na rynek czatów dla biznesu wchodzą w ostatnim czasie najwięksi gracze w branży IT.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku