X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Przemysł i energetyka

 • 28 marca 2018

  Enea i Energa poparły wybór GE Power i Alstom Power do budowy bloku C w Ostrołęce

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Zgromadzenie wspólników spółki Elektrownia Ostrołęka wyraziło zgodę na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pt. "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW" poprzez wybór konsorcjum GE Power i Alstom Power Systems jako generalnego wykonawcy, podały Energa i Enea - udziałowcy Elektrowni Ostrołęka.

 • 26 marca 2018

  Mega kontrakt w Ostrołęce nie dla konsorcjum Polimeksu i Rafako?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zarząd Elektrowni Ostrołęka skierował od zarządów Enei oraz Energi - jako udziałowców - wniosek do zgromadzenia wspólników spółki o wyrażenie zgody na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pt. "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW" i wybór konsorcjum GE Power Sp. z o.o. i Alstom Power System S.A.S jako generalnego wykonawcy projektu. 

 • wczoraj

  JSW bliska decyzji o przejęciu kopalni Dębieńsko od Prairie Mining

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) jest już prawie zdecydowana na zakup od Prairie Mining spółki Karbonia mającej koncesję wydobywczą w kopalni Dębieńsko, wynika z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej.

 • 19 marca 2018

  Cognor pokazał najlepsze wyniki od 6 lat i zaproponował pierwszą dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tak dobrych wyników hutniczy holding nie notował już od dawna. Skonsolidowany zysk netto Cognoru wyniósł 47,6 mln zł wobec 4,01 mln zł zysku rok wcześniej. Skokowa poprawa wzmocniona deklaracją dywidendy podziałały na notowania. Kurs spółki rośnie w poniedziałek o ponad 5 proc.

 • JSW zakontraktowała dostawy węgla do ArcelorMittal za ok. 4,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę z ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Ostrawa na sprzedaż węgla koksowego w latach 2018-2020 z możliwością przedłużenia, podała spółka. Szacunkowa wartość umowy w trzyletnim okresie obowiązywania to 4,5 mld zł.

 • 15 marca 2018

  Tchórzewski: Koszt budowy elektrowni jądrowej szacowany na 70-75 mld zł

  Opublikowano:

  Koszt budowy elektrowni jądrowej w Polsce można szacować na 70-75 mld zł, a opracowanie modelu finansowego nie jest sprawą prostą, poinformował minister Krzysztof Tchórzewski.

 • 06 marca 2018

  Polenergia i Statoil wybudują farmę wiatrową na Bałtyku. Kurs akcji rośnie o 10 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polenergia zawarła przedwstępną umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w dwóch spółkach: Polenergia Bałtyk II i Polenergia Bałtyk III (SPV), które prowadzą projekty budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku na rzecz Grupy Statoil za ponad 94 mln zł.

 • 27 lutego 2018

  Orlen po przejęciu Lotosu będzie kontynuował politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen będzie kontynuował politykę dywidendową w przypadku ewentualnego przejęcia Grupy Lotos, poinformowała ISBnews spółka. Możliwym scenariuszem jest warunkowe nabycie od Skarbu Państwa 32,99 proc. akcji w Grupie Lotos, a następnie ogłoszenie wezwania do 66 proc., w związku z zamiarem przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w Grupie Lotos, podano także.

 • DM BDM: Przejęcie Lotosu może opóźnić udział Orlenu w programie atomowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Planowane przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen może opóźnić zaangażowanie płockiego koncernu w program atomowy, uważa analityk DM BDM Krzysztof Pado. Według niego, nie dojdzie przy okazji połączenia do znaczącej wyprzedaży stacji benzynowych obu firm z uwagi na nieprzekroczenie 40 proc. koncentracji. 

 • Orlen zrobił pierwszy krok w kwestii przejęcia Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, rozumianej jako nabycie przez PKN Orlen bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Lotos, poinformowała spółka.

 • 26 lutego 2018

  PGNiG odkryło nowe złoże gazu na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odkryło nowe złoże gazu zlokalizowane na terenie koncesji Lubliniec-Cieszanów, poinformowała spółka. Wstępne analizy wskazują zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln m3 gazu ziemnego rocznie.

 • wczoraj

  JSW chce zwiększać dostawy węgla koksowego do europejskich producentów stali

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada, że globalne ceny węgla koksowego utrzymają się w najbliższym czasie na stabilnym poziomie. Przyczynią się do tego m.in. polityka surowcowa Chin oraz wzrost zapotrzebowania na węgiel w krajach takich jak Indie i Brazylia. Spółka zamierza zwiększyć udział węgla koksowego wykorzystywanego w hutnictwie w swoim miksie produktowym z 73 do 85 proc. Zapotrzebowanie europejskich producentów stali na ten surowiec wciąż będzie rosło, a już dziś znaczna jego część musi być importowana.

 • 21 lutego 2018

  Polimex-Mostostal zmniejszył koszty projektu Kozienice o 42 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Polimex-Mostostal podjął uchwałę o zmniejszeniu całkowitych kosztów projektu "Kozienice" o 42,3 mln zł, co przełoży się na poprawę wyniku netto w tej samej wysokości, poinformowała spółka.

 • Prairie Mining będzie wydobywać węgiel koksujący w Lubelskim Zagłębiu Węglowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prairie Mining Limited ogłosiła rezultaty badań laboratoryjnych prób pobranych z nowo wykonanego odwiertu, z obszaru przyszłej kopalni Jan Karski. Wykonane badania wykazały występowanie węgla koksującego typu 34 o niskiej zawartości popiołu, podała spółka. 

 • 20 lutego 2018

  PGNiG może być zainteresowane gazem z Libanu lub Izraela

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane możliwościami dostaw gazu z takich kierunków, jak Liban czy Izrael, poinformował prezes Piotr Woźniak. 

 • 19 lutego 2018

  Bowim miał wstępnie 16,7 mln zł jedn. zysku netto przy przychodach 1,2 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jednostkowy wynik finansowy netto Bowimu za 2017 rok wyniósł wstępnie 16,73 mln zł, co stanowi spadek o 1,81 mln zł r/r, poinformowała spółka. Jednostkowe przychody zwiększyły się o 324,92 mln zł, do 1.200,87 mln zł, a jednostkowy zysk operacyjny spadł o 2,94 mln zł do 36 mln zł.

 • 15 lutego 2018

  JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą logistykę, transport oraz monitoring. Trwają prace nad tym, by takie rozwiązania zainstalować w jednej z kopalni północnych – w Knurowie, Szczygłowicach lub Budryku. Jeszcze w tym roku w jednym z rejonów wydobywczych JSW chce wprowadzić nowy w polskim górnictwie węgla kamiennego, tzw. kotwiowy, typ obudowy wyrobisk.

 • 13 lutego 2018

  Tauron szacuje, że miał 194 mln zł zysku netto w IV kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tauron Polska Energia szacuje, że w IV kwartale 2017 r. wypracował 194 mln zł zysku netto przy 4.545 mln zł przychodów. Zysk netto za cały 2017 r. szacowany jest na 1.388 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży 17.416 mln zł.

 • 12 lutego 2018

  PGE miała szacunkowo ok. 2,64 mld zł skons. zysku netto w 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna miała szacunkowo ok. 2.641 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. Skonsolidowany zysk EBITDA w 2017 r. wyniósł ok. 7.601 mln zł.

 • 09 lutego 2018

  Tobiszowski z ME o fuzji PKN Orlen-Grupa Lotos: Coś jest na rzeczy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Odnosząc się do doniesień prasowych, według których prace nad połączeniem PKN Orlen i Grupy Lotos nabrały tempa, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski przyznał, że "jest coś na rzeczy".

 • 08 lutego 2018

  Kryzys w energetyce wiatrowej. Przez niekorzystne zmiany w prawie 70 proc. instalacji notuje straty

  Opublikowano:

  Z początkiem stycznia 2018 roku doszło do pierwszego od lat bankructwa farmy wiatrowej w Polsce. Sytuacja energetyki wiatrowej jest bardzo zła, głównie ze względu na drastyczny spadek cen zielonych certyfikatów i dodatkowy podatek, nałożony w ramach tzw. ustawy antywiatrakowej. Obecna sytuacja w OZE to przestroga dla prywatnych inwestorów, którzy przez ostatnie lata borykali się z niestabilnością polskiego prawa.

 • 07 lutego 2018

  Krótka przerwa w dostawach prądu rozregulowała pracę rafinerii Lotosu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Praca gdańskiej rafinerii Grupy Lotos została zatrzymana z powodu 30-minutowej przerwy w zasilaniu. Normalna praca zostanie przywrócona w ciągu kolejnych 2-3 dni.

 • Morawiecki jest zwolennikiem połączenia 4 koncernów energetycznych w dwa

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Premier Mateusz Morawiecki chce, by na rynku zamiast czterech pozostały dwie silne grupy energetyczne, wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W pierwszej kolejności połączone mają zostać ich spółki ciepłownicze.

 • 06 lutego 2018

  PKN Orlen przejmuje Unipetrol

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze czeskiego Unipetrolu zgłosili do sprzedaży akcje odpowiadające za 31 proc. kapitału zakładowego spółki.

 • Alicja Klimiuk została powołana na p.o. prezesa Energi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Energi powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Alicji Barbarze Klimiuk po rezygnacji Daniela Obajtka, podała spółka.

 • 02 lutego 2018

  Marża rafineryjna PKN Orlen spadła do najniższego poziomu od 2014 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Modelowa marża rafineryjna płockiego koncernu wyniosła 3,8 USD/b w styczniu br. To odczyt najniższy od blisko 4 lat. W piątek kurs akcji Orlenu spadł o 4,4 proc.

 • 01 lutego 2018

  PGE wezwała do sprzedaży akcji Kogeneracji po 81,80 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży 2,38 mln akcji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja po cenie w wysokości 81,80 zł za każdą akcję, podał pośredniczący Dom Maklerski PKO BP.

 • PGE ruszyła z ofertą taryfy antysmogowej dla klientów indywidualnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) wprowadziła do sprzedaży dla klientów indywidualnych taryfę antysmogową. Wzrost sprzedaży oferty dla przedsiębiorstw "Naturalnie, że energia" w 2017 r. wyniósł 1100 proc. w stosunku do roku 2016.

 • 31 stycznia 2018

  Rusza największa inwestycja energetyczna w Grupie Azoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ogłoszone dziś postępowanie przetargowe na budowę nowego bloku energetycznego opartego o paliwo węglowe oficjalnie zainaugurowało największą inwestycję energetyczną Grupy Azoty. Nowy blok węglowy o mocy 100 MW powstanie na terenie należącej do Grupy Azoty Puławy zakładowej elektrowni, a jego szacowana wartość to ok. 890 mln zł. Regularna eksploatacja bloku ma się rozpocząć do końca 2021 roku.

 • 29 stycznia 2018

  Polimex-Mostostal liczy na realizację budowy Elektrowni Ostrołęka C

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oferta konsorcjum Polimeksu-Mostostal na budowę Elektrowni Ostrołęka C jest realistyczna i powinna być przez nie realizowana, ocenił prezes spółki Antoni Józwowicz.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku