X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ochrona zdrowia

 • 14 listopada 2017

  GLG Pharma planuje realizację nowego projektu za 30 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GLG Pharma – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna stawia na dywersyfikację portfela projektów innowacyjnych oraz intensyfikację działań w obszarze testów diagnostycznych, których rynek stale rośnie i charakteryzuje się wysokim potencjałem komercyjnym. 

 • 25 października 2017

  Celon Pharma uzyskała w USA patent na inhibitory FGFR. Kurs rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Celon Pharma uzyskał patent na terenie Stanów Zjednoczonych na pochodne pirazolilobenzo [d] imidazolu (inhibitory FGFR) oraz ich zastosowanie w produktach leczniczych, w szczególności w terapiach onkologicznych.

 • 09 października 2017

  FDA nakazała Selvicie wstrzymanie badań klinicznych nad SEL24

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ds. Żywności i Leków (Federal Drug Administration, FDA) Stanów Zjednoczonych nakazała Selvicie zawieszenie badania klinicznego SEL24 fazy I/II prowadzonego w Stanach Zjednoczonych z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową.

 • 28 września 2017

  Jest rekomendacja dla Mabionu z wyceną 156,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podwyższyli wycenę Mabionu o 10 proc. do 156,50 zł i jednocześnie podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 22 września.

 • 15 września 2017

  Szwedzki partner PBKM otrzymał zgodę Komisji Bioetycznej na rozpoczęcie badania klinicznego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych, otrzymała zgodę od Komitetu Etyki ds. Klinicznych na wykorzystanie aplikacji testowej ProTrans, która ma posłużyć w badaniach klinicznych nad opracowaniem preparatu na bazie komórek macierzystych w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 1. ProTrans jest produktem leczniczym ATMP (ang. Advanced Therapy Medicinal Products), składającym się z komórek macierzystych, który został opracowany i zastrzeżony przez firmę NextCell Pharma AG.

 • 11 września 2017

  Sąd wycofał się z opcji wykreślenia PCZ z Krajowego Rejestru Sądowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jak ustaliła redakcja StockWatch.pl, w ubiegłym tygodniu wrocławski sąd umorzył postępowanie ws. rozwiązania PCZ bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.

 • 04 września 2017

  Sąd chce rozwiązania PCZ bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W Internetowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym pojawiło się obwieszczenie, z którego wynika, że wrocławski sąd rejestrowy wszczął postępowanie o rozwiązanie bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego PCZ. 

 • 08 sierpnia 2017

  Notowania Selvity rosną. Amerykańska fundacja wyłoży 3,25 mln USD na badania nad cząsteczką SEL120

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita zawarła z Leukemia & Lymphoma Society (LLS) umowę, której przedmiotem jest rozwój programu SEL120, poprzez strategiczną współpracę w zakresie dalszych badań fazy przedklinicznej oraz I fazy klinicznej cząsteczki SEL120, w obszarze ostrej białaczki szpikowej (AML) oraz innych potencjalnych wskazaniach terapeutycznych w obszarze nowotworów układu krwiotwórczego. Na mocy kontraktu LLS dofinansuje prace rozwojowe SEL120 kwotą do 3,25 mln USD.

 • 02 sierpnia 2017

  Selvita w celu realizacji nowej strategii planuje pozyskać 140 mln zł z emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita planuje przeprowadzenie w czwartym kwartale tego roku oferty publicznej akcji, w ramach której chce pozyskać 140 mln zł. Spółka planuje wyemitować maksymalnie 2,2 mln nowych akcji.

 • Z Wielkiej Brytanii do Polski. Rząd wnioskuje o przeniesienie do Warszawy siedzib unijnych agencji EBA i EMA

  Opublikowano:

  Polska złożyła ofertę dotyczącą przeniesienia do Warszawy siedzib Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA) oraz Europejskiej Agencji Leków (EMA), podało Ministerstwo Finansów.

 • 19 lipca 2017

  PBKM zwiększa liczbę pozyskiwanych próbek i przyspiesza dynamikę wzrostu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord największy i największy w Europie bank komórek macierzystych – pozyskał w drugim kwartale 2017 roku 5 159 próbek krwi pępowinowej lub tkanek wobec 4 648 próbek pozyskanych w tym samym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o 11 proc. w porównaniu rok do roku. 

 • 10 lipca 2017

  Braster wystartował z emisją akcji, chce pozyskać 50 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W poniedziałek Braster ruszył z emisją 3 mln akcji, z której chce pozyskać 50 mln zł. Zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwaja do 17 lipca.

 • 06 lipca 2017

  NCBiR zarekomendował do dofinansowania kwotą 117 mln zł projekty Mabionu, PKBM i Celon Pharma

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie rozpatrzyło i zarekomendowało do dofinansowania wnioski Mabionu, Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz Celon Pharma. Łączna kwota dofinansowania może wynieść 117 mln zł

 • 21 kwietnia 2017

  PBKM może (od)zyskać miliony

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – uzyskała w węgierskim Sądzie Najwyższym wyrok uchylający decyzję nakazującą zapłatę zaległego podatku VAT za rok 2011. 

 • 17 marca 2017

  Nestmedic pozyskał 8 mln zł z emisji akcji. Debiut na NewConnect w kwietniu

  Opublikowano:

  Nestmedic - twórca rozwiązania telemedycznego Pregnabit - zakończył emisję akcji, pozyskując ponad 8 mln zł i planuje w kwietniu zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 20 stycznia 2017

  Polski Bank Komórek Macierzystych podbija europejskie rynki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym roku PBKM był najszybciej rosnącym podmiotem pod względem nowo pozyskiwanych próbek. Na koniec grudnia liczba przechowywanych próbek kwi pępowinowej oraz tkanek wzrosła do 140 tys.

 • 16 stycznia 2017

  Kurs Brastera tąpnął po prezentacji słabych wyników sprzedaży

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Braster poinformował, że w minionym kwartale sprzedał 1,9 tys. testerów do badania piersi. Mankamentem jest fakt, że lwią część tej liczby stanowią urządzenia, które póki co jedynie trafiły na półki aptek. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o ponad 10 proc.

 • 12 grudnia 2016

  Polski startup chce podbić świat innowacyjnym urządzeniem do badania płodu

  Opublikowano:

  Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o innowacyjnym urządzeniu do badania płodu Pregnabit, ofercie akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 16 września 2016

  Raport: Analiza oferty publicznej Celon Pharma

  Opublikowano:

  Do 19 września inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki zajmującej się badaniami, wytwarzaniem oraz sprzedażą specjalistycznych leków generycznych. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Celon Pharma.

 • 05 kwietnia 2016

  Analiza oferty publicznej akcji Polskiego Banku Komórek Macierzystych

  Opublikowano:

  Do 11 kwietnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki specjalizujacej się w pozyskiwaniu i wieloletnim przechowywaniu komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Polskiego Banku Komórek Macierzystych i parametrów jego oferty akcji.

 • 05 lutego 2016

  Raport: Biotechnologia – ciekawe okazje w branży dużych zysków

  Opublikowano:

  Spółki biotechnologiczne mimo wysokich wycen wciąż mają potencjał generowania dużych zysków z dywidendy i wzrostu kursów. Póki co trzeba ich szukać na amerykańskiej giełdzie, gdzie do wyboru jest blisko 600 firm. StockWatch.pl sprawdził, czy ponad półroczna przecena w branży zaowocowała okazjami inwestycyjnymi będącymi lekarstwem na bessę.

 • 02 lutego 2016

  Selvita zdobyła najwyższą w swojej historii dotację, kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna zdobyła właśnie największe w swojej historii dofinansowanie unijne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w latach 2016-2020 udzieli Selvicie wsparcia na kwotę prawie 28 mln zł.

 • 13 stycznia 2016

  Biomed-Lublin wywiesił białą flagę, spółka chce układu z wierzycielami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nieugięta postawa Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zmusiła lubelską spółkę biotechnologiczną do szukania porozumienia z wierzycielami w ramach postępowania układowego. Środowy TKO Biomedu-Lublin zapowiada mocne tąpnięcie notowań.

 • 05 stycznia 2016

  Spółki powiązane z byłym prezesem chcą od upadłego PCZ 170 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lista wierzycieli upadłej grupy medycznej będzie długa. Do syndyka trafiło blisko 700 zgłoszeń m.in. od obligatariuszy, kontrahentów, banków oraz... spółek i osób powiązanych byłym prezesem, Romualdem Ściborskim. Ci ostatni domagają się w sumie 173 mln zł tytułem kar umownych oraz kontrowersyjnej dywidendy za rok 2014.

 • 27 listopada 2015

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Master Pharm

  Opublikowano:

  Do 4 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje producenta suplementów diety. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował pigułkę informacyjną na temat Master Pharmu i parametrów jego oferty akcji.

 • 20 listopada 2015

  Braster szykuje nową emisję pod program motywacyjny

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena emisyjna nowych papierów spółki ma być wyższa o blisko 10 proc. od obecnego kursu giełdowego. Program motywacyjnych dotyczy lat 2015-2017, a jego realizacja będzie uzależniona od spełnienia określonych kryteriów operacyjnych i rynkowych.

 • 27 sierpnia 2015

  Akcje Neuki drożeją, w II kwartale grupa podwoiła zysk netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupie udało się pomnożyć zyski dzięki korzyściom z integracji ACP Pharma, pozytywnej dynamice wzrostu rynku oraz zwiększeniu profitów ze sprzedaży produktów własnych. W efekcie zarząd ze spokojem patrzy na możliwość wywiązania się z tegorocznej prognozy finansowej, która po I półroczu jest zrealizowana w 54 proc.

 • 11 sierpnia 2015

  Znajdujące się w upadłości likwidacyjnej PCZ chce wypłacić dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Atmosfera skandalu wokół PCZ narasta z każdym kolejnym komunikatem płynącym ze spółki. Według projektów uchwał na wrześniowe walne, władze grupy medycznej, co do której sąd niedawno ogłosił upadłość w trybie likwidacji majątku, chcą wypłacić w formie dywidendy blisko 11 mln zł. Większość tej kwoty miałaby trafić do Romualda Ściborskiego, byłego prezesa PCZ.

 • 31 lipca 2015

  Rośnie afera wokół PCZ, sąd zdecydował o likwidacji majątku spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sytuacja finansowo-prawna holdingu medycznego skłoniła wrocławski sąd upadłościowy do ogłoszenia likwidacji majątku PCZ. Dwa dni przed druzgocącą decyzją temidy z powodów zdrowotnych i przyczyn osobistych z władz spółki odeszło czterech członków. Obecnie jedynym reprezentantem zarządu jest prezes Stanisław Pachołek.

 • 02 lipca 2015

  Nowa afera na Catalyst, PCZ i obligacje za 62 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bankrutujący PCZ nie wykupił czerwcowych obligacji serii B oraz nie wypłacił odsetek od sześciu innych serii, mimo iż miesiąc wcześniej lekką ręką wydał 10 mln zł na skup długu zapadającego m.in. w 2017 roku. Na rynku obligacji korporacyjnych rozkręca się kolejna afera.

 • Strona 1 z 2
 • 1
 • 2

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku