X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ochrona zdrowia

 • 21 kwietnia 2017

  PBKM może (od)zyskać miliony

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – uzyskała w węgierskim Sądzie Najwyższym wyrok uchylający decyzję nakazującą zapłatę zaległego podatku VAT za rok 2011. 

 • 17 marca 2017

  Nestmedic pozyskał 8 mln zł z emisji akcji. Debiut na NewConnect w kwietniu

  Opublikowano:

  Nestmedic - twórca rozwiązania telemedycznego Pregnabit - zakończył emisję akcji, pozyskując ponad 8 mln zł i planuje w kwietniu zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 20 stycznia 2017

  Polski Bank Komórek Macierzystych podbija europejskie rynki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym roku PBKM był najszybciej rosnącym podmiotem pod względem nowo pozyskiwanych próbek. Na koniec grudnia liczba przechowywanych próbek kwi pępowinowej oraz tkanek wzrosła do 140 tys.

 • 16 stycznia 2017

  Kurs Brastera tąpnął po prezentacji słabych wyników sprzedaży

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Braster poinformował, że w minionym kwartale sprzedał 1,9 tys. testerów do badania piersi. Mankamentem jest fakt, że lwią część tej liczby stanowią urządzenia, które póki co jedynie trafiły na półki aptek. W poniedziałek kurs akcji spółki spada o ponad 10 proc.

 • 12 grudnia 2016

  Polski startup chce podbić świat innowacyjnym urządzeniem do badania płodu

  Opublikowano:

  Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o innowacyjnym urządzeniu do badania płodu Pregnabit, ofercie akcji oraz planach dalszego rozwoju.

 • 16 września 2016

  Raport: Analiza oferty publicznej Celon Pharma

  Opublikowano:

  Do 19 września inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki zajmującej się badaniami, wytwarzaniem oraz sprzedażą specjalistycznych leków generycznych. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Celon Pharma.

 • 05 kwietnia 2016

  Analiza oferty publicznej akcji Polskiego Banku Komórek Macierzystych

  Opublikowano:

  Do 11 kwietnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki specjalizujacej się w pozyskiwaniu i wieloletnim przechowywaniu komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat Polskiego Banku Komórek Macierzystych i parametrów jego oferty akcji.

 • 05 lutego 2016

  Raport: Biotechnologia – ciekawe okazje w branży dużych zysków

  Opublikowano:

  Spółki biotechnologiczne mimo wysokich wycen wciąż mają potencjał generowania dużych zysków z dywidendy i wzrostu kursów. Póki co trzeba ich szukać na amerykańskiej giełdzie, gdzie do wyboru jest blisko 600 firm. StockWatch.pl sprawdził, czy ponad półroczna przecena w branży zaowocowała okazjami inwestycyjnymi będącymi lekarstwem na bessę.

 • 02 lutego 2016

  Selvita zdobyła najwyższą w swojej historii dotację, kurs akcji rośnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna zdobyła właśnie największe w swojej historii dofinansowanie unijne. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w latach 2016-2020 udzieli Selvicie wsparcia na kwotę prawie 28 mln zł.

 • 13 stycznia 2016

  Biomed-Lublin wywiesił białą flagę, spółka chce układu z wierzycielami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nieugięta postawa Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zmusiła lubelską spółkę biotechnologiczną do szukania porozumienia z wierzycielami w ramach postępowania układowego. Środowy TKO Biomedu-Lublin zapowiada mocne tąpnięcie notowań.

 • 05 stycznia 2016

  Spółki powiązane z byłym prezesem chcą od upadłego PCZ 170 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lista wierzycieli upadłej grupy medycznej będzie długa. Do syndyka trafiło blisko 700 zgłoszeń m.in. od obligatariuszy, kontrahentów, banków oraz... spółek i osób powiązanych byłym prezesem, Romualdem Ściborskim. Ci ostatni domagają się w sumie 173 mln zł tytułem kar umownych oraz kontrowersyjnej dywidendy za rok 2014.

 • 27 listopada 2015

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej Master Pharm

  Opublikowano:

  Do 4 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje producenta suplementów diety. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował pigułkę informacyjną na temat Master Pharmu i parametrów jego oferty akcji.

 • 20 listopada 2015

  Braster szykuje nową emisję pod program motywacyjny

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena emisyjna nowych papierów spółki ma być wyższa o blisko 10 proc. od obecnego kursu giełdowego. Program motywacyjnych dotyczy lat 2015-2017, a jego realizacja będzie uzależniona od spełnienia określonych kryteriów operacyjnych i rynkowych.

 • 27 sierpnia 2015

  Akcje Neuki drożeją, w II kwartale grupa podwoiła zysk netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupie udało się pomnożyć zyski dzięki korzyściom z integracji ACP Pharma, pozytywnej dynamice wzrostu rynku oraz zwiększeniu profitów ze sprzedaży produktów własnych. W efekcie zarząd ze spokojem patrzy na możliwość wywiązania się z tegorocznej prognozy finansowej, która po I półroczu jest zrealizowana w 54 proc.

 • 11 sierpnia 2015

  Znajdujące się w upadłości likwidacyjnej PCZ chce wypłacić dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Atmosfera skandalu wokół PCZ narasta z każdym kolejnym komunikatem płynącym ze spółki. Według projektów uchwał na wrześniowe walne, władze grupy medycznej, co do której sąd niedawno ogłosił upadłość w trybie likwidacji majątku, chcą wypłacić w formie dywidendy blisko 11 mln zł. Większość tej kwoty miałaby trafić do Romualda Ściborskiego, byłego prezesa PCZ.

 • 31 lipca 2015

  Rośnie afera wokół PCZ, sąd zdecydował o likwidacji majątku spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sytuacja finansowo-prawna holdingu medycznego skłoniła wrocławski sąd upadłościowy do ogłoszenia likwidacji majątku PCZ. Dwa dni przed druzgocącą decyzją temidy z powodów zdrowotnych i przyczyn osobistych z władz spółki odeszło czterech członków. Obecnie jedynym reprezentantem zarządu jest prezes Stanisław Pachołek.

 • 02 lipca 2015

  Nowa afera na Catalyst, PCZ i obligacje za 62 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bankrutujący PCZ nie wykupił czerwcowych obligacji serii B oraz nie wypłacił odsetek od sześciu innych serii, mimo iż miesiąc wcześniej lekką ręką wydał 10 mln zł na skup długu zapadającego m.in. w 2017 roku. Na rynku obligacji korporacyjnych rozkręca się kolejna afera.

 • wczoraj

  PCZ złożył wniosek o upadłość układową

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jedna z największych polskich prywatnych sieci medycznych walczy o przetrwanie. Notowany na NewConnect i Catalyst PCZ uprzedzając działania wierzycieli wystąpił do sądu z wnioskiem o upadłość z możliwością zawarcia układu.

 • 08 czerwca 2015

  Kurs akcji Polmedu rośnie o 10 proc. po rekomendacji z 46-proc. premią

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Investros DI w najnowszym raporcie analitycznym podwyższyli cenę docelową dla akcji prywatnego operatora medycznego do 4,10 zł za akcję. Przesłanką do tego okazały się dobre wyniki za I kwartał, które skłoniły biuro do podniesienia prognoz finansowych dla Polmedu.

 • 18 marca 2015

  Neuca zwiększa dawkę dywidendy i prognozę zysku netto na 2015 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy dystrybutor leków zamknął miniony kwartał dwucyfrowym wzrostem przychodów i trzycyfrową dynamiką zysku netto. Spółka zamierza dalej inwestować w rozwój i chce płacić dywidendę w wysokości 4,33 zł na akcję.

 • 25 lutego 2015

  Nowe rekomendacje zbijają gorączkę wzrostów akcji Neuki i Pelionu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W reakcji na ostatnie wzrosty kursów akcji giełdowych dystrybutorów farmaceutyków maklerzy z DM BOŚ obniżyli zalecenia dla dwóch spółek z kupuj do trzymaj. Aktualne ceny docelowe wciąż pozostawiają kilkuprocentowy bufor do kontynuacji ruchu.

 • 31 października 2014

  Neuca spełniła warunek UOKiK i sprzedała bydgoską hurtownię

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dzięki transakcji giełdowy producent i dystrybutor farmaceutyków może spokojnie dokończyć konsolidację z ACP Pharm. Piotr Sucharski, prezes grupy szacuje, że integracja przyniesie Neuce 40 mln zł rocznie.

 • 21 października 2014

  Magellan wchodzi z biznesem na rynek hiszpański

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa zapewniająca finansowanie podmiotom z sektora medycznego i jednostkom samorządu terytorialnego utworzyła oddział w Barcelonie. Hiszpania to trzeci po Czechach i Słowacji rynek zagraniczny, na którym będzie działał Magellan.

 • 08 września 2014

  Neuca sfinalizowała przejęcie kolejnych przychodni

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Neuca poszerza portfolio przejętych punktów medycznych. Po ostatnim zakupie ma ich już siedem. W sumie przejęte podmioty obsługują ponad 20 tys. pacjentów.

 • 26 kwietnia 2014

  Relacja z czatu inwestorskiego z prezesem Perma-Fix Medical

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W piątek użytkownicy StockWatch.pl spotkali się na czacie inwestorskim z prezesem Perma-Fix Medical SA, Louisem Centofanti. Spółka opracowała innowacyjną technologię wytwarzania izotopu wykorzystywanego na rynku, którego wartość w Europie jest szacowana na grubo ponad miliard dolarów.

 • 16 kwietnia 2014

  Raport: Wschodzące gwiazdy giełdowej branży biotechnologicznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , ,

  W szerokim sektorze medycznym tylko nieliczne spółki mają szansę na skokowy wzrost wartości. Marzenia o krociowych zyskach z biotechnologii idą w parze z dużym ryzykiem, które w tym tygodniu zmaterializowało się w wypadku Euroimplantu. StockWatch.pl sprawdził, gdzie spekulanci szukają okazji do sowitego zarobku i jak duże będą profity dla spółek, które z patentów stworzą działające biznesy.

 • 16 grudnia 2013

  Relacja z czatu inwestorskiego z prezesem grupy Neuca

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podczas poniedziałkowego spotkania on-line z inwestorami prezes Neuki przedstawił plany strategiczne spółki oraz uchylił rąbka tajemnicy w kwestii nowego biznesu. Akcjonariusze otrzymali też ważną deklarację w sprawie prognozy wyników na 2014 rok i dywidendy.

 • wczoraj

  Milestone Medical rozpoczął giełdową karierę od 50-proc. wzrostu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W czwartek na alternatywnym parkiecie z przytupem zadebiutował amerykański producent innowacyjnych produktów dla branży medycznej. Akcje już w pierwszych sekundach drożały o 49,5 proc. To drugi debiut spółki zagranicznej w tym roku na NewConnect.

 • 27 listopada 2013

  Milestone Medical zadebiutuje na NewConnect 28 listopada

  Opublikowano:

  W czwartek na alternatywnym parkiecie pojawi się pierwsza amerykańska spółka. Milestone Medical to producent innowacyjnych produktów dla branży medycznej, które trafią do sprzedaży w USA i Unii Europejskiej już w 2014 r.

 • 12 listopada 2013

  Milestone Medical w listopadzie zadebiutuje na NewConnect

  Opublikowano:

  Jeszcze w tym miesiącu na alternatywnym parkiecie pojawi się pierwsza medyczna spółka z USA. Z oferty prywatnej Milestone Medical pozyskał 9,3 mln zł.

 • Strona 1 z 2
 • 1
 • 2

Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku