X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Media i rozrywka

 • wczoraj

  CD Projekt opublikował garść nowych screenshotów z gry Cyberpunk 2077

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawskie studio na targi do Kolonii wybrało się głównie w celach biznesowych i zrezygnowało z oficjalnych pokazów. Na otarcie łez CD Projekt zaserwował fanom Cyberpunka garść nowych screenshotów z gry.

 • CD Projekt podbija gamescom „aktualizacją systemu” Cyberpunka 2077

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fani Cyberpunka 2077 obecni na targach w Kolonii nie odejdą z pustymi rękami. Wbrew wcześniejszym sygnałom warszawskie studio jeszcze dzisiaj zaprezentuje "aktualizację systemu" pod nazwą "gamescom wersja 2.18".

 • 20 sierpnia 2018

  11 bit studios wyda 4 gry ze swojego portfolio na Nintendo Switch

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  This War of Mine, Beat Cop, Moonlighter oraz Children of Morta to cztery tytuły z portfolio 11 bit studios, które w najbliższych miesiącach trafią na konsole Nintendo Switch. W poniedziałek ok. 14:30 kurs akcji warszawskiego dewelopera gier wideo rosną o ponad 4 proc. do 463,50 zł.

 • PlayWay zawiązał spółkę Pixel Flipper

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay i cztery osoby fizyczne zawiązały spółkę akcyjną Pixel Flipper. Jej celem będzie produkcja gier na PC, w tym gry o roboczym tytule Car Manufacture.

 • 16 sierpnia 2018

  CI Games zapowiada wydanie kolejnej części Sniper Ghost Warrior na 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games zapowiedziało nową odsłonę swojej flagowej serii Sniper Ghost Warrior. Kolejna część będzie nosiła podtytuł Contracts i zabierze graczy w surowe klimaty Syberii.

 • 14 sierpnia 2018

  Wyprzedaż na kursie akcji Huckleberry Games. Studio wstrzymało prace nad grą „Edengrad”

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na informację o wstrzymaniu prac nad RPG-iem Edengrad giełda zareagowała ponad 13-proc. spadkiem kursu akcji.

 • Jujubee miało 60,5 tys. zł zysku netto, 62,8 tys. zł zysku EBIT w II kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jujubee odnotowało 60,5 tys. zł zysku netto w II kw. 2018 r. wobec 5 tys. zł straty rok wcześniej.

 • 10 sierpnia 2018

  Agora na plusie tylko dzięki sprzedaży Stopklatki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agora zanotowała w drugim kwartale 2018 r. 0,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto, ale wynikało to jedynie ze zbycia udziałów w spółce Stopklatka. Regularna działalność grupy medialnej przynosi straty, a strata operacyjna wyniosła blisko 23 mln zł.

 • 01 sierpnia 2018

  4fun Media przystąpił do negocjacji zakupu 51 proc. udziałów w naEKRANIE.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa grupa medialna przystąpiła do negocjacji w sprawie zakupu pakietu kontrolnego w spółce będącej właścicielem serwisu internetowego naekranie.pl. Biegły rewident na zlecenie 4fun Media oszacował metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych wartość całej firmy na 5,4 mln zł.

 • Cherrypick Games: My Beauty Spa: Stars & Stories jest w fazie soft-launchu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największa gra warszawskiego Cherrypick Games "My Beauty Spa: Stars & Stories" trafiła do fazy soft-launch. Premiera gry planowana jest w III kw. br.

 • 31 lipca 2018

  Spółka zależna Ultimate Games ma umowę licencyjną na wydanie gry Agony

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  UF Games, spółka zależna Ultimate Games, zawarła umowę licencyjną z Madmind Studio, podał Ultimate Games. Na mocy ww. umowy UF Games otrzymała licencje do wydania gry "Agony" na konsoli Nintendo Switch. 

 • Vivid Games: Gravity Rider zadebiutuje we wrześniu br.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gra Gravity Rider zadebiutuje na początku września - pojawi się niemal jednocześnie w sklepach Apple App Store i Google Play. To trzecia premiera bydgoskiego studia w tym roku.

 • iFun4All miało 0,5 mln zł zysku netto w II kw. 2018 dzięki umowie z Microsoftem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  iFun4All odnotowało 0,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2018 r. wobec 0,17 mln zł straty rok wcześniej.

 • 12 lipca 2018

  11 bit studios: Tencent został dystrybutorem gry Moonlighter w Chinach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  11 bit studios podpisało umowę z Shenzhen Tencent Computer Systems Company Limited dotyczącą dystrybucji gry "Moonlighter" na terytorium Chin.

 • 09 lipca 2018

  Vivid Games: Grę Mayhem Combat pobrano już blisko 400 tys. razy w Apple App Store

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bijatyka Mayhem Combat w Apple App Store zadebiutowała 28 czerwca. Od premiery najnowszą produkcję free-to-play bydgoskiego studia pobrano blisko 400 tys. razy. 13 lipca gra zadebiutuje na platformie Android w sklepie Google Play.

 • 29 czerwca 2018

  Kolejna gra Vivid Games zadebiutowała w Apple App Store

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Od czwartku gra Mayhem Combat jest dostępna w Apple App Store. To kolejna po Space Pioneer premiera w tegorocznym kalendarzu wydawniczym bydgoskiej spółki. 

 • 27 czerwca 2018

  Trailer gry Cyberpunk 2077 bije rekordy popularności w sieci

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W 2,5 tygodnia od publikacji filmik promujący najnowszą produkcję CD Projektu wyświetlono w serwisie YouTube 13,4 mln razy. Cyberpunk 2077 wciąż jest w fazie produkcji, ale już teraz nie ma wątpliwości, że aspiruje do miana największej i najpopularniejszej polskiej gry w historii.

 • 26 czerwca 2018

  CD Projekt zakłada wyjście z bety Gwinta i premierę Thronebreakera w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt zakłada, że wyjście z bety gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana oraz premiera fabularnego dodatku Thronebreaker nastąpią w tym roku, poinformował członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

 • CD Projekt mocno zainwestuje w marketing Cyberpunk 2077 z własnych środków

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt oczekuje, że budżet marketingowy Cyberpunk 2077 będzie większy niż w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon, poinformował członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz. Liczy on, że pokazanie rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby (first person perspective - FPP), przy zachowaniu waloru klasycznej gry role-playing (RPG), zwiększy grupę potencjalnych odbiorców.

 • 25 czerwca 2018

  3 giełdowe spółki, które wycisną ekstra zyski ze Steam Summer Sale 2018

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Na letniej wyprzedaży gier znów świetnie sprzedaje się trzecia część Wiedźmina w wersji GOTY. Ale nie tylko CD Projekt ma powody do zadowolenia. Z akcji zniżkowej organizowanej przez Valve ekstra zyski wyciśnie też kilku innych polskich producentów i wydawców gier komputerowych notowanych na GPW.

 • Vivid Games: Gra Space Pioneer osiągnęła 1 mln pobrań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ciągu trzech tygodni dystrybucji tytuł trafił do ponad miliona graczy na całym świecie. W I połowie lipca bydgoskie studio planuje wydać pierwszą aktualizację gry. 

 • 13 czerwca 2018

  CD Projekt: Cyberpunk 2077, czyli gra role-playing mrocznej przyszłości

  Opublikowano:

  CD Projekt ujawnia coraz więcej informacji na temat najnowszej gry. W niedzielę studio opublikowało trailer, który na ten moment obejrzano już ponad 6 mln razy, a od wtorku za zamkniętymi drzwiami prezentuje gameplay.

 • 12 czerwca 2018

  Goldman Sachs: Mundial wygra Brazylia, Polska wyjdzie z grupy

  Opublikowano:

  Canarinhos są, według przewidywań jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, głównym faworytem do wygrania Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które rozpoczynają się w 14 czerwca w Rosji. Według prognoz, w finałowym meczu Brazylijczycy mają ograć Niemców.

 • 11 czerwca 2018

  3 niespodzianki, jakie CD Projekt ukrył w najnowszym trailerze Cyberpunk 2077

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cyberpunk 2077 okazał się gwoździem programu konferencji Xbox poprzedzającej rozpoczynające się we wtorek targi E3 w Los Angeles. CD Projekt nie tylko pokazał filmik promujący jedną z najbardziej oczekiwanych gier na świecie, ale też naszpikował go ukrytymi przekazami. Kilka istotnych udało się już namierzyć i rozszyfrować.

 • 08 czerwca 2018

  Bloober Team wystawi się na targach E3 Expo w Los Angeles

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie studio zaprezentuje na swoim stoisku Layers of Fear Legacy na Nintendo Switch, który wkrótce pojawi się w wersji retail, jak również prawie ukończoną wersję gry od swej spółki zależnej. Równolegle zarząd zaplanował spotkania z najważniejszymi partnerami biznesowymi w związku ze swymi nadchodzącymi produkcjami.

 • Vivid Games pokazał pierwsze wyniki Space Pioneera

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W tydzień od premiery najnowszą grę Vivid Games pobrano w sklepie Apple App Store ponad 400 tys. razy. Za tydzień Space Pioneer zadebiutuje w sklepie Google Play oraz Samsung Galaxy Apps.

 • 07 czerwca 2018

  PlayWay posypuje głowę popiołem i zapowiada nową wersję gry Agony

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ponieważ premiera najnowszej gry "Agony" autorstwa Madmind Studio - spółki zależnej PlayWay - nie spełniła oczekiwań zarówno graczy, jak i inwestorów, za ok. 3 miesiące zostanie wydana jej nowa wersja, podało PlayWay.

 • 06 czerwca 2018

  Polska potęgą w branży gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Polska stała się prawdziwą potęgą w branży elektronicznej rozrywki i nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady. O ile polskie produkcje filmowe rzadko przebijają się na międzynarodowych rynkach, o tyle nasze gry komputerowe są rozpoznawalne na całym świecie. Utalentowani programiści, stosunkowo niskie koszty pracy i renoma tworzona między innymi przez takie tytuły jak Wiedźmin powodują, iż produkcje znad Wisły znajdują się na listach światowych bestsellerów.

 • 30 maja 2018

  Chłodne przyjęcie Agony. Akcje PlayWay tanieją w dwucyfrowym tempie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy nerwowo zareagowali na niskie noty i problemy techniczne Agony. W środę notowania PlayWay zanurkowały o kilkanaście procent, mimo iż gra utrzymuje się wysoko na liście bestsellerów Steam. W sumie w ciągu dwóch sesji kurs akcji spadł z okolic 180 zł do 112 zł, niwelując tym samym większość majowych wzrostów.

 • 25 maja 2018

  Polsat kupił pakiet większościowy udziałów w Eleven Sports Network

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Telewizja Polsat, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, zawarła z Eleven Sports Network LTD umowę przejęcia 3.340 udziałów spółki Eleven Sports Network. Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 proc. + jeden udział w kapitale zakładowym ESN. Łączną cenę nabywanych udziałów ustalono na 38 mln euro.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku