X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Informatyka

 • 20 sierpnia 2018

  11 bit studios wyda 4 gry ze swojego portfolio na Nintendo Switch

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  This War of Mine, Beat Cop, Moonlighter oraz Children of Morta to cztery tytuły z portfolio 11 bit studios, które w najbliższych miesiącach trafią na konsole Nintendo Switch. W poniedziałek ok. 14:30 kurs akcji warszawskiego dewelopera gier wideo rosną o ponad 4 proc. do 463,50 zł.

 • MZN Property rozpoczęło otwarte testy platformy do dystrybucji kredytów hipotecznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MZN Property finalizuje prace związane z uruchomieniem platformy internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W ubiegłym tygodniu platforma weszła w fazę tzw. soft-launch, co oznacza, że jest już gotowym produktem. Przez najbliższe kilka tygodni potrwają otwarte testy, które służą wprowadzeniu ostatnich poprawek.

 • 14 sierpnia 2018

  Brand24 szybko zwiększa przychody i bazę klientów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właściciel autorskiego narzędzia do monitoringu treści w internecie w II kwartale br. dynamicznie zwiększył przychody ze sprzedaży i liczbę klientów.

 • 10 sierpnia 2018

  Discord rzuca wyzwanie Steamowi, ruszyły beta-testy nowej platformy sprzedaży gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Discord uruchamia sklep z cyfrowymi wersjami gier. Internetowy komunikator rozpoczął wczoraj w Kanadzie beta-testy swojej wersji platformy sprzedaży, stając do nierównej walki ze Steamem, Originem, Uplay-em czy GoG-iem.

 • 09 sierpnia 2018

  KBJ zamknął kwartał i całe pierwsze półrocze na minusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wysoka baza z ubiegłego roku oraz zmiana w strukturze realizowanych projektów sprawiły, że dostawca rozwiązań IT dla biznesu zanotował 34-proc. spadek przychodów ze sprzedaży w II kwartale br. Na poziomie netto KBJ miał 0,85 mln zł straty. W czwartek akcje spółki na NewConnect tanieją przy ponadprzeciętnych obrotach o ponad 12 proc.

 • 08 sierpnia 2018

  Asbis nie wyklucza przekroczenia prognozy na 2018 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Asbis Enterprise podtrzymuje prognozę wyników na 2018 r., zakładającą wypracowanie przychodów na poziomie 1,8-1,9 mld USD oraz zysku netto po opodatkowaniu w wysokości 9-10 mln USD, choć nie wyklucza nawet ich przekroczenia, poinformował dyrektor finansowy Marios Christou. 

 • 31 lipca 2018

  Bloober Team chce wydać grę The Padre jesienią br.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Feardemic, spółka zależna Bloober Team, wyda jesienią bieżącego roku horror The Padre węgierskiego studia Shotgun with Glitters. Gra trafi na komputery PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Już w sierpniu rusza kampania promocyjna.

 • 27 lipca 2018

  Vestor DM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla akcji CD Projektu, 11 bit studios i PlayWay

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Biuro raportem z 25 lipca rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla akcji CD Projektu od zalecenia akumuluj i ceny docelowej na poziomie 231 zł. W wypadku 11 bit studios i PlayWay Vestor DM zaleca kupno z wycenami odpowiednio na 511 zł oraz 195 zł.

 • 18 lipca 2018

  Kurs akcji 11 bit studios odrabia straty po wpadce Amazona z piracką wersją Frostpunka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorkowa ponad 8-proc. przecena akcji 11 bit studios nie była zwykłą realizacją zysków. Część inwestorów sprzedała akcje po doniesieniach o wpadce Amazona.

 • 17 lipca 2018

  Analiza techniczna 5 tegorocznych hitów inwestycyjnych z branży gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Akcje producentów gier wideo to bezapelacyjnie inwestycyjny hit tego roku. Mimo słabego szerokiego rynku, na akcjach czołowych spółek z branży można było wycisnąć nawet trzycyfrowe stopy zwrotu. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne na kolejne tygodnie dla akcji CD Projektu, 11 bit studios, PlayWay, Vivid Games oraz Ten Square Games.

 • 09 lipca 2018

  Vivid Games: Grę Mayhem Combat pobrano już blisko 400 tys. razy w Apple App Store

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bijatyka Mayhem Combat w Apple App Store zadebiutowała 28 czerwca. Od premiery najnowszą produkcję free-to-play bydgoskiego studia pobrano blisko 400 tys. razy. 13 lipca gra zadebiutuje na platformie Android w sklepie Google Play.

 • 03 lipca 2018

  LiveChat Software traci impet. Czerwcowy wynik najgorszy od ponad trzech lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LiveChat Software ma za sobą kolejny słaby miesiąc. W czerwcu dostawca oprogramowania typu live chat pozyskał 236 nowych klientów.

 • 29 czerwca 2018

  Kolejna gra Vivid Games zadebiutowała w Apple App Store

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Od czwartku gra Mayhem Combat jest dostępna w Apple App Store. To kolejna po Space Pioneer premiera w tegorocznym kalendarzu wydawniczym bydgoskiej spółki. 

 • 28 czerwca 2018

  KBJ rekomenduje wypłatę 0,19 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tegoroczna dywidenda spółki informatycznej z NewConnect zapowiada się dużo skromniej niż ubiegłoroczne 0,45 zł na akcję. Zarząd tłumaczy proponowaną stawkę zwiększonym zapotrzebowaniem na kapitał obrotowy niezbędny do finansowania bieżących prac i projektów oraz finansowanie projektów inwestycyjnych i rozwojowych.

 • 27 czerwca 2018

  Trailer gry Cyberpunk 2077 bije rekordy popularności w sieci

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W 2,5 tygodnia od publikacji filmik promujący najnowszą produkcję CD Projektu wyświetlono w serwisie YouTube 13,4 mln razy. Cyberpunk 2077 wciąż jest w fazie produkcji, ale już teraz nie ma wątpliwości, że aspiruje do miana największej i najpopularniejszej polskiej gry w historii.

 • 20 czerwca 2018

  iFun4all: Gra Serial Cleaner zadebiutuje w Japonii 28 czerwca br.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Serial Cleaner zadebiutuje na Nintendo Switch w Japonii 28 czerwca br., podał iFun4all, producent gry, powołując się na informacje otrzymane od Curve Digital Publishing Ltd., wydawcy gry.

 • 19 czerwca 2018

  Prezes GPW: Polskim parkietem interesują się zagraniczne firmy z branży gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) widzi duże zainteresowanie polskim parkietem nie tylko rodzimych, ale również zagranicznych firm z branży gier komputerowych, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl.

 • 18 czerwca 2018

  Ultimate Games i Forever Entertainment prowadzą negocjacje ws. nowej spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ultimate Games rozpoczęło negocjacje z Forever Entertainment w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na założeniu nowej spółki zajmującej się portowaniem gier.

 • 15 czerwca 2018

  KBJ ma umowę z PGE Systemy wartą 2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dostawca rozwiązań IT dla biznesu zaktualizuje dla PGE Systemy wersję środowiska SAP i przeprowadzi migrację na bazę danych HANA. Wartość brutto kontraktu wynosi 2 mln zł.

 • 14 czerwca 2018

  KBJ: Będziemy intensyfikować procesy sprzedażowe w zakresie naszego oprogramowania SaaS

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Artur Jedynak, prezes spółki informatycznej KBJ. Na spotkaniu omówiono m.in. najnowsze wyniki finansowe oraz kwestię zmian w polityce rachunkowości spółki.

 • 13 czerwca 2018

  CD Projekt: Cyberpunk 2077, czyli gra role-playing mrocznej przyszłości

  Opublikowano:

  CD Projekt ujawnia coraz więcej informacji na temat najnowszej gry. W niedzielę studio opublikowało trailer, który na ten moment obejrzano już ponad 6 mln razy, a od wtorku za zamkniętymi drzwiami prezentuje gameplay.

 • 08 czerwca 2018

  Vivid Games pokazał pierwsze wyniki Space Pioneera

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W tydzień od premiery najnowszą grę Vivid Games pobrano w sklepie Apple App Store ponad 400 tys. razy. Za tydzień Space Pioneer zadebiutuje w sklepie Google Play oraz Samsung Galaxy Apps.

 • 07 czerwca 2018

  PlayWay posypuje głowę popiołem i zapowiada nową wersję gry Agony

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ponieważ premiera najnowszej gry "Agony" autorstwa Madmind Studio - spółki zależnej PlayWay - nie spełniła oczekiwań zarówno graczy, jak i inwestorów, za ok. 3 miesiące zostanie wydana jej nowa wersja, podało PlayWay.

 • 06 czerwca 2018

  Polska potęgą w branży gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Polska stała się prawdziwą potęgą w branży elektronicznej rozrywki i nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady. O ile polskie produkcje filmowe rzadko przebijają się na międzynarodowych rynkach, o tyle nasze gry komputerowe są rozpoznawalne na całym świecie. Utalentowani programiści, stosunkowo niskie koszty pracy i renoma tworzona między innymi przez takie tytuły jak Wiedźmin powodują, iż produkcje znad Wisły znajdują się na listach światowych bestsellerów.

 • 04 czerwca 2018

  CI Games wybrał Defiant Studios do produkcji Lords of the Fallen 2

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawski deweloper zakończył długi proces wyboru partnera, któremu powierzy kreację gry Lords of the Fallen. Drugą część znanego hitu studia CI Games wyprodukuje nowojorskie Defiant Studios.

 • 29 maja 2018

  PlayWay miał 14,8 mln zł zysku netto, 5,2 mln zł EBITDA w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay odnotował 14,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 1,87 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 28 maja 2018

  Ten Square Games miał 5 mln zł zysku netto, 6,4 mln zł EBITDA w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ten Square Games odnotował 4,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 1,57 mln zł zysku rok wcześniej.

 • CI Games miało 0,58 mln zł zysku netto, 1,23 mln zł EBIT w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games odnotowało 0,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 5,92 mln zł straty rok wcześniej.

 • 25 maja 2018

  Od dziś firmy i instytucje będą funkcjonować w nowej rzeczywistości. W życie wchodzi RODO

  Opublikowano:

  RODO, czyli unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych, zaczyna od dziś obowiązywać. Dla firm i wszystkich instytucji nowe prawo oznacza prawdziwą rewolucję i duże zmiany w dotychczasowym modelu funkcjonowania. Najbliższe miesiące pokażą, jak w praktyce będą działać nowe przepisy. Podmioty, które jeszcze się do nich nie przygotowały, powinny to zrobić jak najszybciej, zwłaszcza że RODO może spowodować zwiększoną aktywność cyberprzestępców, którzy będą testować stopień gotowości firm i instytucji na nowe przepisy.

 • 24 maja 2018

  Moonlit chce pozyskać 2 mln zł z oferty publicznej akcji, debiut na NC w IV kw.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Moonlit opublikowało dokument ofertowy w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji, poinformował prezes Piotr Gardeła. Cena emisyjna wyniesie 2 zł, przy liczbie oferowanych akcji wynoszącej 1 mln sztuk. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku