X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • 14 lutego 2018

  DM BDM obniżył rekomendację LPP do redukuj

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla LPP do redukuj z trzymaj, a cenę docelową akcji podnieśli do 8.203,30 zł z 8.055,70 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

 • Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.

 • 12 lutego 2018

  Bioton będzie dystrybutorem produktu Biomedu-Lublin w Polsce do końca 2022 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zawarł umowę z Biotonem dotyczącą współpracy w zakresie dystrybucji i promocji produktu leczniczego o nazwie handlowej Distreptaza przez Bioton na terenie Polski. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku. Biomed szacuje, że łączna wartość przychodów, wygenerowanych dzięki współpracy z Biotonem sięgnie ok. 45 mln zł do końca obowiązywania umowy.

 • Analiza techniczna czterech ciekawych spółek spożywczych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Akcje giełdowych producentów żywności, mimo rynkowej zawieruchy, zachowują krzepę. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził potencjał techniczny ZM Kania i IMC oraz zaktualizował ubiegłotygodniową analizę Indykpolu i Kruszwicy.

 • 08 lutego 2018

  AVIA ma już 6 stacji paliw w Wielkopolsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sieć stacji paliw AVIA powiększa się o nową lokalizację. Kolejną, 17. stację tej marki uruchomiono we Wronkach, w woj. wielkopolskim. 

 • 07 lutego 2018

  Akcjonariusze Tarczyńskiego nie sprzedadzą akcji po 10,50 zł w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki spożywczej kręcą nosem na cenę oferowaną przez EJT Investment, której właścicielami są Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.

 • 06 lutego 2018

  Udany początek roku Oponeo.pl. W styczniu przychody urosły o 1/5

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszym miesiącu br. internetowy sprzedawca opon wypracował 35,5 mln zł przychodów. W ujęciu r/r rezultat jest lepszy o 20 proc.

 • 05 lutego 2018

  Analiza techniczna czterech smakowitych kąsków z branży spożywczej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Akcje giełdowych producentów żywności są na fali. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy czołowe spółki z branży spożywczej urosły nawet o ponad 20 proc. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził kluczowe poziomy techniczne na wykresach akcji Coliana, Indykpolu, Kruszwicy i Pepeesu.

 • 01 lutego 2018

  Przychody CCC wzrosły o 21 proc. r/r do 243 mln zł w styczniu 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC za styczeń br. wyniosły 243,3 mln zł i były wyższe o 21,1 proc. r/r. 

 • Haitong Bank zaleca sprzedaż akcji Dino Polska i kupno Eurocashu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Analitycy Haitong Banku rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Dino Polska i Eurocashu. W wypadku pierwszej spółki biuro zaleca sprzedaż walorów z ceną docelową na poziomie 70 zł. Natomiast dla akcji Eurocashu maklerzy wystawili zalecenie kupuj z wyceną 31,60 zł.

 • 26 stycznia 2018

  Analiza techniczna 4 rozchwytywanych spółek odzieżowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Branża modowa znów podbija serca i portfele inwestorów z GPW. Stopy zwrotu za sam styczeń w wielu wypadkach sięgają kilkunastu procent. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, jak wysoko urosną jeszcze akcje czterech mocno granych ostatnio spółek odzieżowych.

 • 24 stycznia 2018

  Prezydent podpisze we wtorek ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta

  Opublikowano:

  Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni 30 stycznia 2018 r.

 • mDM rozpoczął rekomendowanie Dino Polska od wyceny 95,40 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego mBanku rozpoczęli rekomendowanie akcji Dino Polska od zalecenia kupuj z wyceną na poziomie 95,40 zł, wynika z raportu datowanego na 18 stycznia.

 • Monnari rusza na zakupy. Na akcje własne wyda blisko 20 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Monnari Trade rozpocznie dziś skup akcji własnych, wynika z opublikowanych szczegółowych warunków programu skupu akcji własnych. Kapitał rezerwowy utworzony na ten cel wynosi 19,66 mln zł.

 • 22 stycznia 2018

  Akcjonariusze Esotiq & Henderson poparli pomysł skupu akcji własnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nadzwyczajne walne zgromadzenie Esotiq & Henderson udzieliło zarządowi upoważnienia do nabycia maksymalnie 446,7 tys. akcji własnych za maks. 21 mln zł, wynika z przyjętych uchwał.

 • 19 stycznia 2018

  Zysk netto Stelmetu spadł r/r do 19,4 mln zł w roku obr. 2016/2017

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Stelmet odnotował 19,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w roku obrotowym 2016/2017, tj. od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r., wobec 68,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • wczoraj

  CCC rozpoczyna podbój rynków Bliskiego Wschodu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka zależna CCC zawarła z Apparel FZCO z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich umowę franczyzową przewidującą współpracę w zakresie sprzedaży obuwia CCC i innych produktów marek należących do CCC na terytorium 6 krajów regionu Bliskiego Wschodu, tj.: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Oman, Katar i Bahrajn.

 • Wiceprezesi BAH nabyli akcje za 0,5 mln zł w ramach procedury ABB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowo wybrani wiceprezesi British Automotive Holding, Arkadiusz Miętkiewicz i Arkadiusz Rutkowski, nabyli w ramach procesu budowy przyspieszonej księgi popytu (procedura ABB) ze strony głównego akcjonariusza i prezesa zarządu Mariusza Książka pakiety po 26,3 tys. szt. o wartości 250 tys. zł każdy.

 • 15 stycznia 2018

  Mariusz Książek sprzedał 25 proc. akcji British Automotive Holding

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes British Automotive Holding Mariusz Książek poprzez swoją spółkę zależną Książek Holding sprzedał w transakcjach pakietowych łącznie 10,39 mln akcji British Automotive Holding (BAH), stanowiących 25 proc. kapitału, po cenie 9,50 zł za sztukę. Po przeprowadzeniu transakcji Książek posiada - wraz z podmiotami zależnymi - 46,01 proc. akcji spółki.

 • 11 stycznia 2018

  Grudniowa sprzedaż przypieczętowała rekordowy rok Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy dystrybutor opon i felg podsumował przychody za grudzień, IV kwartał i cały 2017 r. W każdym z wypadków spółka pokazała wysokie dwucyfrowe dynamiki wzrostu.

 • 10 stycznia 2018

  Poczta Polska ma nowe porozumienie z Krajową Administracją Skarbową dot. odprawy celnej przesyłek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) dotyczące współpracy w zakresie odprawy celnej przesyłek pocztowych. Ma ono usprawnić obsługę celną rosnącej liczby przesyłek w pocztowym ruchu międzynarodowym, podała firma.

 • 09 stycznia 2018

  Ranking najlepiej sprzedających się gier na Steamie w IV kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Dla producentów gier końcówka roku, wzmocniona przedświąteczną gorączką zakupową i zimową wyprzedażą na Steamie, to po premierze tytułu druga najlepsza okazja do generowania przychodów. Sprawdziliśmy, które produkcje notowanych na GPW spółek sprzedawały się w tym okresie najlepiej.

 • Skromny wzrost grudniowej sprzedaży w Monnari Trade

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte w grudniu 2017 roku przez Monnari Trade wyniosły ok. 33,4 mln zł i były wyższe o 3,41 proc. r/r, podała spółka. 

 • 08 stycznia 2018

  HSBC utworzył w Warszawie tzw. CEE-China Desk, jednostkę wspierającą handel z Chinami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa HSBC utworzyła w strukturach HSBC Bank Polska w Warszawie tzw. CEE-China Desk, poinformowała spółka. Jednostka ta powstała w celu wspierania rozwoju biznesu w korytarzu handlowo-inwestycyjnym łączącym Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) i Chiny.

 • 05 stycznia 2018

  Dino Polska otworzyło 147 sklepów w 2017 r., sieć zwiększyła się do 775 placówek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sieć Dino Polska powiększyła się o 147 nowych sklepów w 2017 roku wobec 123 rok wcześniej, co oznacza wzrost o 20 proc. r/r, podała spółka. W samym IV kwartale sieć uruchomiła 57 sklepów i według stanu na koniec 2017 r. liczy 775 placówek.

 • 03 stycznia 2018

  Grupa LPP ma już milion metrów kwadratowych powierzchni sklepów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marki Reserved, Mohito, Cropp, House czy Sinsay znane są dziś niemal każdemu. Trudno byłoby w tej chwili znaleźć atrakcyjne centrum handlowe w Polsce, w którym zabrakłoby sklepów nawet jednego z tych brandów. Ale początki były inne.

 • Blisko 1/5 producentów żywności chce dokonać fuzji lub przejęcia na europejskich rynkach

  Opublikowano:

  18 proc. polskich firm z sektora spożywczego planuje w ciągu trzech najbliższych lat dokonać fuzji lub przejęcia w celu dalszej ekspansji eksportowej – wynika z raportu KPMG. Dla części z nich taki ruch to element strategii umacniania pozycji na rynkach zagranicznych, m.in. dzięki dostępowi do lokalnych surowców, kanałów dystrybucji, a także przejęciu rozpoznawanej przez konsumentów lokalnej marki.

 • 02 stycznia 2018

  LPP rezygnuje z comiesięcznych raportów sprzedażowych. Wzorem H&M, Adidasa i Hugo Boss stawia na podsumowania kwartalne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa LPP podsumowała grudzień, w którym wypracowała blisko 900 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy marży wyższej niż przed rokiem aż o 20 p.p. Jednak to nie wyniki, a zmiana polityki informacyjnej jest największą niespodzianką. Od stycznia 2018 roku LPP zaprzestaje publikowania miesięcznych raportów sprzedażowych.

 • 28 grudnia 2017

  Spółki Pfleiderera otrzymaly 35,8 mln zł kary od UOKiK, Kronospanu – 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył za uczestnictwo w niedozwolonym porozumieniu producentów płyt wiórowych i pilśniowych kary pieniężne: na Kronospan Szczecinek w wysokości 60,69 mln zł, na Kronospan Mielec 39,31 mln zł, na Pfleiderer Group SA 15,96 mln zł i na Pfleiderer Wieruszów 19,8 mln zł (łącznie 135,76 mln zł), podał Urząd. Piąty uczestnik zmowy - Swiss Krono - w zamian za współpracę z urzędem uniknął sankcji finansowej.

 • 27 grudnia 2017

  Esotiq & Henderson szykuje buy back z ceną maksymalną 45 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Esotiq & Henderson zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 19 stycznia 2018 r. o skupie nie więcej niż 20 proc. wszystkich akcji spółki po cenie nie wyższej niż 45 zł za sztukę, wynika z projektów uchwał.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku