X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • dzisiaj

  Mastercard i 8 banków udostępniło płatności Apple Pay

  Opublikowano:

  Mastercard we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe udostępnił usługę Apple Pay posiadaczom wydanych przez te instytucje kart Mastercard i Maestro. Wkrótce do tego grona dołączy również PKO Bank Polski.

 • 14 czerwca 2018

  Główni akcjonariusze TXM wezmą udział w emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Redan oraz 21 Concordia - dwaj najwięksi akcjonariusze TXM - zadeklarowały udział w emisji akcji spółki, która ma być przeprowadzona celem przyspieszenia realizacji planu naprawczego. Redan deklaruje objęcie akcji o wartości 5-7 mln zł przy założeniu objęcia przez Concordia 21 akcji o wartości co najmniej 20 mln zł.

 • 07 czerwca 2018

  Przychody Oponeo.pl wzrosły w maju do 57 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym miesiącu internetowy sprzedawca opon wypracował nieco ponad 57 mln zł przychodów ze sprzedaży. W ujęciu r/r rezultat jest wyższy o blisko 21 proc.

 • 05 czerwca 2018

  Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Próchnika

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Próchnika. 

 • 30 maja 2018

  Próchnik chce, aby sąd jak najszybciej ogłosił jego upadłość

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Część wierzycieli korzystając z przeciągającego się w czasie rozpatrzenia wniosku sanacyjnego wszczęła egzekucje komornicze. Z tego powodu zarząd Próchnika wystąpił z wnioskiem, aby sąd bez oglądania się na decyzję w sprawie sanacji, ogłosił upadłość spółki odzieżowej.

 • Chłodne przyjęcie Agony. Akcje PlayWay tanieją w dwucyfrowym tempie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy nerwowo zareagowali na niskie noty i problemy techniczne Agony. W środę notowania PlayWay zanurkowały o kilkanaście procent, mimo iż gra utrzymuje się wysoko na liście bestsellerów Steam. W sumie w ciągu dwóch sesji kurs akcji spadł z okolic 180 zł do 112 zł, niwelując tym samym większość majowych wzrostów.

 • 25 maja 2018

  LPP wypłaci 40 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu 73,34 mln zł z zysku za 2017 rok na dywidendę, co daje wypłatę w wysokości 40 zł na akcję. 

 • 23 maja 2018

  CCC kupiło większościowy pakiet udziałów w szwajcarskim operatorze sieci obuwniczej Vögele

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa CCC nabyła 70 proc. udziałów w szwajcarskiej spółce Karl Vögele AG. Łączna wartość transakcji wynosi 10 mln franków szwajcarskich.

 • 21 maja 2018

  Gino Rossi miało blisko 5 mln zł straty netto w I kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gino Rossi odnotowało 4,94 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w I kw. 2018 r. wobec 0,17 mln zł straty rok wcześniej.

 • 16 maja 2018

  Dino Polska miało 55,95 mln zł zysku netto, 104,4 mln zł EBITDA w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dino Polska odnotowało 55,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r. wobec 30,46 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 10 maja 2018

  Pogoda namieszała w wynikach Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pierwsze trzy miesiące br. okazały się na tyle mroźne, że początek sezonu wymiany opon na letnie wypadł dopiero na początku kwietnia. W efekcie przychody ze sprzedaży w I kwartale spadły r/r o 7 proc. do 125 mln zł.

 • 09 maja 2018

  11 bit studios: Frostpunk był inny niż TWoM, Projekt8 będzie inny niż Frostpunk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na środowej konferencji prasowej zarząd 11 bit studios podsumował premierę najnowszej gry oraz zarysował plany na przyszłość. Jeszcze w maju spółka zamierza przedstawić content plan dla Frostpunka. Przy okazji prezes zasygnalizował, że kolejna premiera ma się odbyć za trzy lata.

 • 08 maja 2018

  Tąpnięcie na kursie Gino Rossi po słabych wynikach za kwiecień

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Słabe wyniki sprzedażowe wywołały popłoch wśród akcjonariuszy Gino Rossi. W ciągu zaledwie jednego dnia wartość rynkowa polskiego producenta obuwia skurczyła się o 30 proc., a kurs wylądował na groszówkach.

 • 07 maja 2018

  Przychody Oponeo.pl wzrosły w kwietniu do 115 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy sprzedawca opon zaliczył udany początek II kwartału. W kwietniu Oponeo.pl wypracowało blisko 115 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o ponad 50 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Próchnik lada dzień złoży wniosek o ogłoszenie upadłości

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Próchnika podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Pomimo to, nadal widzi realną szansę skutecznej restrukturyzacji działalności spółki.

 • 02 maja 2018

  Udany kwiecień w CCC. Przychody wzrosły o 1/3 do 455 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC za kwiecień br. wyniosły 455,4 mln zł i były wyższe o 32,5 proc. r/r. Przychody za okres styczeń-kwiecień wyniosły ponad 1.149,7 mln zł i były wyższe o 8 proc. r/r.

 • 30 kwietnia 2018

  Altus TFI zwiększył zaangażowanie w akcje Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Fundusze zarządzane przez Altus TFI umocniły się na trzecim miejscu w akcjonariacie internetowego dystrybutora opon i obecnie kontrolują nieco ponad 5 proc. kapitału zakładowego.

 • Piekło zamarzło. Frostpunkowa hossa na kursie 11 bit studios trwa w najlepsze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Frostpunk wciąż trzyma się mocno na szczycie listy bestsellerów Steam, co oczywiście oznacza świetną sprzedaż weekendową. W poniedziałek akcje warszawskiego studia rosną do rekordowych poziomów. Przed południem za jeden walor płacono nawet 327,50 zł.

 • 27 kwietnia 2018

  11 bit studios sprzedało już ćwierć miliona egzemplarzy Frostpunka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Najnowsza produkcja warszawskiego studia w pierwszych godzinach po premierze sprzedawała się niczym świeże bułeczki. Według pierwszych oficjalnych danych, Frostpunk rozszedł się w nakładzie 250 tys. egzemplarzy. Jak dodano, koszty produkcji i marketingu gry zwróciły się z nawiązką.

 • 24 kwietnia 2018

  CCC rekomenduje wypłatę 2,30 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd CCC zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia 37,37 mln zł zysku jednostkowego spółki za 2017 r. na dywidendę oraz części kapitału zapasowego w kwocie 57,3 mln zł, co da łącznie wypłatę wysokości 2,30 zł dywidendy na akcję.

 • Frostpunk wskoczył na pierwsze miejsce w Steam Global Top Sellers

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na ten moment akcjonariusze 11 bit studios czekali ponad 4 lata. Równo o 15:00 swoją światową premierę miała gra Frostpunk. Tytuł błyskawicznie wskoczył na pierwsze miejsce listy bestsellerów w największym na świecie sklepie cyfrowym z grami.

 • 20 kwietnia 2018

  Vestor DM: Wzrost LPP już w wycenie, w CCC jeszcze nie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Vestor DM w raporcie z 18 kwietnia wycenił jedną akcję LPP na 9 tys. zł, a CCC na 310 zł. Zdaniem analityków, większy potencjał poprawy wyników w kolejnych kwartałach ma dystrybutor obuwia.

 • 09 kwietnia 2018

  Kuczyński: Kolejne pogróżki znowu działają na rynki

  Opublikowano:

  W piątek od rana kontrakty na amerykańskie indeksy mocno traciły, bo w nocy naszego czasu prezydent Trump polecił swojej administracji rozważenie ceł na dodatkowo 100 mld USD importu z Chin.

 • 05 kwietnia 2018

  Przychody Oponeo.pl spadły w marcu do 54 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ostatnim miesiącu I kwartału internetowy sprzedawca opon wypracował nieco ponad 54 mln zł przychodów ze sprzedaży. W ujęciu r/r rezultat jest niższy o blisko 30 proc.

 • Zarząd Eurocashu ruszył na zakupy akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po kilkumiesięcznej przerwie Luis Amaral oraz Pedro Martinho znów uaktywnili się na rynku. Na przełomie marca i kwietnia kupili akcje Eurocashu za ponad 10,7 mln zł.

 • 04 kwietnia 2018

  DAX w odwrocie wobec kolejnych planów taryfowych Chin

  Opublikowano:
 • 29 marca 2018

  Asbis przedstawił propozycję dywidendy i prognozę zysku netto na 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Asbis rekomenduje wypłatę 0,06 USD dywidendy na akcję za 2017 r. Jednocześnie spółka przedstawiła cele finansowe na 2018 r. Zgodnie z prognozami, przychody ze sprzedaży mają wynieść pomiędzy 1,8 mld USD a 1,9 mld USD, a zysk netto po opodatkowaniu 9-10 mln USD.

 • Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 27 marca 2018

  Próchnik złożył wniosek do sądu o restrukturyzację

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Próchnika wystąpił z wnioskiem o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym. Główne założenia restrukturyzacji to zbycie wszystkich składników majątku, które nie są bezpośrednio niezbędne do kontynuacji działalności, koncentracja na rozwoju marki Próchnik i sprzedaż marki Rage Age.  

 • 23 marca 2018

  Unimot: Fundamenty rynkowe segmentu paliwowego pozostają bardzo mocne [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli przedstawiciele spółki handlującej paliwami i energią elektryczną. Na pytania inwestorów odpowiadali: Robert Brzozowski, wiceprezes oraz Michał Parkitny, członek zarządu. Podczas spotkania dyskutowano na temat najnowszych wyników finansowych oraz przyszłości Unimotu.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku