X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • wczoraj

  Ostre cięcie w najnowszej rekomendacji dla LPP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK obniżyli zalecenie dla LPP z kupuj do sprzedaj, a cenę docelową akcji o nieco ponad 1 tys. zł do 7.433 zł. Wycena biura jest niższa od rynkowej o ponad 11 proc.

 • 13 października 2017

  Paliwa będą drożeć. Do końca roku groźba przekroczenia poziomu 5 zł jednak mało realna

  Opublikowano:

  W ciągu ostatniego miesiąca notowania ropy naftowej na światowych rynkach poszły w górę o kilka procent. Niedługo mogą to odczuć polscy kierowcy. Zdaniem analityków e-petrol.pl ceny benzyny i diesla będą w kolejnych tygodniach rosnąć, ale utrzymają się na poziomie akceptowalnym dla kierowców. Przekroczenia bariery 5 zł za litr 95 nie muszą się na razie obawiać.

 • 10 października 2017

  Baltona ma koncesję na handel na czterech promach Unity Line Limited

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Baltona zawarła umowę z Unity Line Limited dotyczącą wyłącznej koncesji na prowadzenie działalności handlowej na czterech promach.

 • 09 października 2017

  Jest rekomendacja dla Dino Polska z wyceną ponad 75 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM BOŚ rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Dino od zalecenia kupuj i ceny docelowej 75,20 zł za akcję, wynika z raportu datowanego na 1 października.

 • 06 października 2017

  Mocna końcówka III kwartału Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W wrześniu sprzedaż internetowego dystrybutora opon i felg wzrosła o blisko 40 proc. do niemal 42 mln zł. W całym III kwartale przychody przekroczyły poziom 100 mln zł.

 • AmRest przeniesie siedzibę do Hiszpanii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze AmRestu zdecydowali o przeniesieniu siedziby spółki z Polski do Hiszpanii, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

 • We wrześniu przychody Monnari wzrosły o ponad 1/5 do 17 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte we wrześniu 2017 roku przez Monnari Trade wyniosły ok. 17,1 mln zł i były wyższe o 22,14 proc. (14 mln zł) niż rok wcześniej. 

 • 04 października 2017

  Ministerstwo Finansów chce uwolnić producentów cydru od płacenia akcyzy

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów proponuje zerową stawkę, czyli w zasadzie rezygnację z akcyzy na cydr i dodatkowo zwolnienie z obowiązku banderolowania. Wicepremier Mateusz Morawiecki liczy, że rozwiązanie to będzie dodatkowym impulsem dla rozwoju produkcji tego trunku.

 • 27 września 2017

  Agencja EuroRating obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Eurocashu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Eurocash SA z pozytywnej na stabilną. Rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie B+.

 • Polska produkcja drobiu będzie rosnąć. Szansą dla hodowców jest eksport na rynki rozwijające się

  Opublikowano:

  Na europejskich i światowych rynkach rośnie popyt na mięso drobiowe. Polska jest jednym z największych jego producentów i eksporterów. Większość rodzimego eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej, jednak hodowcy rozwijają też sprzedaż na rynki rozwijające się w Afryce i Azji. Eksperci podkreślają, że kluczem do sukcesu jest wysoka jakość, bezpieczeństwo, atrakcyjna cena i śledzenie potrzeb konsumentów.

 • 21 września 2017

  Altus TFI zmniejszył zaangażowanie w akcjonariat Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy fundusz inwestycyjny sprzedał część akcji właściciela sklepu internetowego i zszedł poniżej progu 20 proc.

 • 11 września 2017

  PKN Orlen reaktywuje markę CPN na jednej z warszawskich stacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen planuje reaktywację marki CPN i prowadzenie pod historycznym logo stacji na warszawskiej Pradze, wynika z informacji ISBnews.

 • 07 września 2017

  CCC w dół po informacji o emisji. Nowe akcje tylko dla wybranych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Władze operatora sieci sklepów z obuwiem zdecydowały się na podwyższenie kapitału zakładowego. Spółka zamierza wyemitować 2 mln nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W czwartek notowania CCC spadają o ponad 6 proc.

 • 06 września 2017

  W sierpniu Oponeo.pl zwiększyło sprzedaż r/r o ponad 20 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy sprzedawca opon ma za sobą kolejny udany miesiąc. Sierpniowa sprzedaż wzrosła r/r o 21 proc.

 • Urząd Skarbowy wstrzymał decyzję dot. zaległości podatkowej Emperii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie zdecydował o wstrzymaniu wykonania decyzji dotyczącej stwierdzenia zaległości podatkowej Emperii Holding oraz zdecydował o przyjęciu zabezpieczeń, podała spółka.

 • 01 września 2017

  CCC w sierpniu zwiększyło sprzedaż ponad 40 proc., a LPP poprawiło marże

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W drugiej połowie wakacji operator sieci sklepów z obuwiem zwiększył przychody do ok. 295 mln zł. Z kolei właściciel sieci sklepów m.in. Reserved, Cropp czy House zamknął sierpień z 13-proc. dynamiką przychodów, ale za to wyższą o 2 p.p. marżą brutto niż przed rokiem.

 • 31 sierpnia 2017

  Unimot sprzedaje paliwo przez aplikację już na 85 stacjach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Już 85 stacji paliw zrzesza należąca do Unimotu aplikacja Tankuj24, która umożliwia tańsze kupowanie paliwa. Wśród stacji udostępniających usługę 30 stanowią „sieciówki”, a 15 - stacje z szyldem największych koncernów.

 • 25 sierpnia 2017

  Eurocash ujawnił proceder wyłudzania VAT. Spółka może stracić 120 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Najnowsze wyniki Eurocashu stoją w cieniu afery z wyłudzeniem VAT. Spółka odkryła proceder po przeprowadzeniu wewnętrznego audytu i zgłosiła sprawę do prokuratury. Zarząd uważa, że padł ofiarą przestępców.

 • 21 sierpnia 2017

  Eurocash dostał rekomendację z 14-proc. przebitką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM podwyższyli rekomendację dla Eurocash do akumuluj z redukuj i podwyższyli cenę docelową akcji do 38,20 zł z 38 zł, wynika z raportu datowanego na 17 sierpnia.

 • 17 sierpnia 2017

  Fiskus nie odpuszcza i skarży się na postanowienia dot. spisu wierzytelności Action

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skarb Państwa - Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie złożył zażalenie od postanowienia sędziego komisarza w postępowaniu restrukturyzacyjnym Action w przedmiocie ustalenia spisu wierzytelności. 

 • wczoraj

  Inwestorzy indywidualni wracają na GPW. Ich udział w obrotach wzrósł do 18 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszej połowie 2017 r. inwestorzy indywidualni wygenerowali 18 proc. (+5 pkt proc. r/r) obrotów na głównym rynku akcji GPW. Inwestorzy zagraniczni odpowiadali za 52 proc. obrotów (-2 pkt proc. r/r), a instytucjonalni za 30 proc. (-3 pkt proc. r/r).

 • Merlin Group szykuje się na świąteczne żniwa w II połowie roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pierwsza połowa roku dla właściciela sklepów internetowych Merlin.pl, Topmall.ua i CDP.pl stała pod znakiem sporych wydatków. Inwestycje w nowe zaplecze logistyczne oraz system sprzedaży mają przygotować spółkę na tegoroczne żniwa w okresie świątecznym. Zarząd potwierdził też, że tegoroczna prognoza wzrostu przychodów do 50 mln zł jest aktualna.

 • 14 sierpnia 2017

  Oponeo.pl chce utrzymywać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oponeo chce utrzymywać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów. Obecnie nie zakłada wchodzenia na nowe rynki, ale intensyfikowanie sprzedaży na dotychczasowych, przede wszystkim w Europie, poinformował ISBnews prezes Dariusz Topolewski. W USA skupia się na pozycjonowaniu organicznym swoich e-sklepów.

 • 10 sierpnia 2017

  Oponeo.pl z kolejnym rekordem sprzedaży opon

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W I półroczu 2017 roku Grupa Oponeo.pl sprzedała 1,2 mln opon, czyli aż o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Dzięki dynamicznemu wzrostowi sprzedaży wartość tegorocznych przychodów zbliżyła się do poziomu 300 mln zł.

 • Urząd Kontroli Skarbowej utrzymał decyzję ws. 142,5 mln zł zaległych podatków Emperii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie utrzymał decyzję zobowiązania podatkowego Emperia Holding w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142,46 mln zł.

 • 08 sierpnia 2017

  Unimot uruchomił dwie kolejne stacje paliw pod marką AVIA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszym tygodniu sierpnia sieć AVIA powiększyła się o dwie kolejne stacje: w Józefowie pod Warszawą oraz w miejscowości Zawadzkie pod Opolem. Doliczając stacje otwarte w poprzednich miesiącach w Warszawie, Łomży i Turku, Unimot może się już pochwalić pięcioma działającymi stacjami.

 • 07 sierpnia 2017

  LPP gwiazdą sesji. Wyniki półroczne przełomowe dla kursu akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dużo lepsze od oczekiwań wyniki za II kwartał i całe I półrocze to wydarzenie numer jeden na warszawskim parkiecie. Przed południem notowania LPP przy wysokich obrotach rosną o blisko 4 proc. i są najwyżej od października 2015 r.

 • 21 czerwca 2017

  Merlin Group przejmuje Magusa, właściciela praw do znaku towarowego merlin.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group zawarł z Czerwoną Torebką, Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Sowiniec (właściciel I) oraz Szósta – Czerwona Torebka SA sp.k. (właściciel II) jako właścicielami 100 proc. akcji spółki Magus w upadłości układowej umowę inwestycyjną dotyczącą zakupu tego pomiotu w zamian za objęcie 13,82 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group. Celem transakcji jest przejęcie przez grupę Merlin praw do znaku towarowego merlin.pl. 

 • 13 czerwca 2017

  Wittchen dostarczy Lidlowi wyroby skórzane za 11,5 mln zł netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wittchen ustalił z firmą Lidl warunki współpracy w zakresie realizacji dostaw wyrobów skórzanych swojej marki w 2017 r. Łączna szacunkowa wartość umowy wynosić będzie ok. 11,5 mln zł netto.

 • 08 czerwca 2017

  Jest rekomendacja dla Grupy AB z ceną docelową 38,90 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Grupy AB do kupuj z trzymaj oraz cenę docelową do 38,90 zł z 30 zł, wynika z raportu datowanego na 31 maja.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku