X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • dzisiaj

  Emperia znalazła inwestora. Jeszcze dziś wezwanie z ceną min. 100 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe. Inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji właściciela sieci Stokrotka po cenie nie niższej niż 100 zł za akcję.

 • 22 listopada 2017

  CD Projekt: Wyniki na dobrych grach potrafią być niesamowite

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt intensywnie pracuje nad swoimi kluczowymi projektami, czyli "Cyberpunk 2077" oraz "Gwint", ponieważ - jak pokazuje "Wiedźmin 3" i jego dodatki - "wyniki na bardzo dobrych grach potrafią być niesamowite", poinformował prezes Adam Kiciński.

 • 21 listopada 2017

  Sąd postanowił o upadłości Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek krakowski sąd postanowił o upadłości Alma Market. Po południu - w reakcji na decyzję sądu - notowania spółki na GPW spadają o blisko 20 proc. do 0,37 zł.

 • LPP potwierdziło dobre wyniki za III kw. 2017 r. Maklerzy widzą szansę na wysoką dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Odzieżowy gigant zgodnie z wcześniejszymi szacunkami zamienił ubiegłoroczne straty w zyski. Eksperci chwalą LPP za skokową poprawę długu netto, co zwiększa szansę na wysoką dywidendę lub skup akcji własnych.

 • 20 listopada 2017

  Próchnik wyemituje 60,5 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Próchnika zdecydowali o emisji 60.549.089 akcji serii O, których wartość nominalna w wyniku obniżenia kapitału zakładowego wyniesie 0,30 zł za sztukę, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

 • 16 listopada 2017

  Kurs Unimotu odbija. Zysk netto wzrósł r/r do 10,7 mln zł w III kw.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot w najnowszym sprawozdaniu finansowym pokazał 5-proc. wzrost zysku netto oraz 16-proc. poprawę przychodów. W czwartek po południu akcje spółki drożeją o 4,5 proc.

 • 13 listopada 2017

  Prognozy wyników kwartalnych dla 6 znanych spółek z branży modowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W tym tygodniu inwestorów czeka wynikowy pokaz mody. Sprawdziliśmy, co prognozują rynkowi eksperci dla sześciu znanych spółek handlujących odzieżą i obuwiem.

 • 09 listopada 2017

  Oponeo.pl z ponad 30-proc. wzrostem przychodów w III kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W sezonowo najsłabszym okresie w roku właściciel sklepu internetowego zanotował 5 mln zł straty netto i 110 mln zł przychodów. Kluczowy dla tegorocznych wyników będą rezultaty IV kwartału, a tu, jak zapowiada spółka, mogą paść nowe rekordy. 

 • Unimot wejdzie na rynek ukraiński z ofertą franczyzy marki AVIA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot otrzymał zgodę AVIA International na budowę sieci stacji paliw AVIA na Ukrainie. Nową umowę franczyzową na ukraińskim rynku paliw Unimot zaprezentuje w I kwartale 2018 r.

 • 07 listopada 2017

  CCC jeszcze w tym roku wystartuje w Mołdawii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CCC.eu, spółka zależna CCC, zawarła z Peeraj Brands International S.R.L. porozumienie w sprawie sprzedaży przez Peeraj Brands International towarów oferowanych przez sieć sklepów detalicznych pod marką CCC na terytorium Mołdawii.

 • 06 listopada 2017

  Mocny październik Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy dystrybutor opon i felg początek sezonu jesienno-zimowego może zaliczyć do udanych. Według wstępnych szacunków, w październiku sprzedaż wzrosła o 20 proc. do 96 mln zł, a cały tegoroczny wynik do 0,5 mld zł.

 • Zysk netto Wawelu wzrósł r/r do 47,77 mln zł w III kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wawel odnotował 47,77 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2017 r. wobec 22,11 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 02 listopada 2017

  Dynamika sprzedaży CCC mocno wyhamowała w kluczowym momencie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przyzwyczajeni do ponad 40-proc. dynamik akcjonariusze operatora sieci sklepów z obuwiem przecierają dziś oczy ze zdumienia. W raporcie za październik CCC pokazało wzrost sprzedaży o zaledwie 1,2 proc. r/r oraz ujemną dynamikę z tytułu sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych. W czwartek w południe akcje CCC tanieją przy najwyższych obrotach na rynku o 3 proc.

 • Fundusz Mid Europa Partners ma porozumienie ws. zakupu Grupy Hortex

  Opublikowano:

  Fundusz private equity Mid Europa Partners podpisał porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

 • 24 października 2017

  E-paragony fiskalne mają pomóc w walce z szarą strefą. Jej udział w stratach VAT może sięgać 50 mld zł

  Opublikowano:

  Szara strefa odpowiada nawet za 40 proc. luki w VAT. Straty budżetu z tego tytułu szacuje się na ok. 50 mld zł. Dlatego rząd wprowadza kolejne zmiany, które mają uszczelnić system. Jednym z elementów walki z szarą strefą jest wprowadzenie elektronicznych paragonów fiskalnych, co jest zaplanowane na 2018 rok. Trwają prace nad systemem, który pozwoli połączyć klienta z danymi. Wyzwaniem jest też opracowanie sposobu otrzymywania informacji o przesłaniu paragonu.

 • wczoraj

  ABC Data miała 9,2 mln zł zysku netto w III kw., wg wstępnych danych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa kapitałowa ABC Data miała - według wstępnych danych - 9,2 mln zł zysku w III kw. br., przy przychodach wynoszących 1.116,9 mln zł.

 • 20 października 2017

  Meble, produkty zbożowe, cukiernicze i motoryzacja to eksportowe hity Polski

  Opublikowano:

  Najlepsze sektory polskiego eksportu to meble, na drugiej pozycji znalazły się produkty zbożowe i cukiernicze, zaś na trzecim miejscu uplasował się sektor automotive, wynika trzeciej edycji rankingu BZ WBK "Eksportowe TOP50". Sektor meblarski utrzymuje się na pierwszej pozycji w zestawieniu kolejny rok.

 • Unimot odbija po publikacji wstępnych wyników za III kwartał 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot wypracował - według szacunków - 11,24 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. br. wobec 10,8 mln zł osiągniętych rok wcześniej. Jednostkowe przychody w III kw. 2017 r. wyniosły wstępnie 759,01 mln zł wobec 663,53 mln zł rok wcześniej. W piątek po południu akcje Unimotu drożeją o ponad 6 proc.

 • 19 października 2017

  Sales Intelligence rusza z ofertą publiczną akcji, celem NewConnect

  Opublikowano:

  Oferta publiczna 2,59 mln akcji nowej emisji serii B akcji Sales Intelligence rozpoczęła się dziś - zapisy potrwają do 26 października. Cena emisyjna jednej akcji wynosi 1 zł, co oznacza, że wartość całej oferty to 2,6 mln zł. Spółka chce po przeprowadzeniu oferty zadebiutować na rynku NewConnect, a - jak poinformował ISBnews prezes Dariusz Zaremba - w przyszłości zarząd rozważy wejście na główny rynek GPW.

 • 16 października 2017

  Ostre cięcie w najnowszej rekomendacji dla LPP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK obniżyli zalecenie dla LPP z kupuj do sprzedaj, a cenę docelową akcji o nieco ponad 1 tys. zł do 7.433 zł. Wycena biura jest niższa od rynkowej o ponad 11 proc.

 • 13 października 2017

  Paliwa będą drożeć. Do końca roku groźba przekroczenia poziomu 5 zł jednak mało realna

  Opublikowano:

  W ciągu ostatniego miesiąca notowania ropy naftowej na światowych rynkach poszły w górę o kilka procent. Niedługo mogą to odczuć polscy kierowcy. Zdaniem analityków e-petrol.pl ceny benzyny i diesla będą w kolejnych tygodniach rosnąć, ale utrzymają się na poziomie akceptowalnym dla kierowców. Przekroczenia bariery 5 zł za litr 95 nie muszą się na razie obawiać.

 • 10 października 2017

  Baltona ma koncesję na handel na czterech promach Unity Line Limited

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Baltona zawarła umowę z Unity Line Limited dotyczącą wyłącznej koncesji na prowadzenie działalności handlowej na czterech promach.

 • 09 października 2017

  Jest rekomendacja dla Dino Polska z wyceną ponad 75 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM BOŚ rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Dino od zalecenia kupuj i ceny docelowej 75,20 zł za akcję, wynika z raportu datowanego na 1 października.

 • 06 października 2017

  Mocna końcówka III kwartału Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wrześniu sprzedaż internetowego dystrybutora opon i felg wzrosła o blisko 40 proc. do niemal 42 mln zł. W całym III kwartale przychody przekroczyły poziom 100 mln zł.

 • AmRest przeniesie siedzibę do Hiszpanii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze AmRestu zdecydowali o przeniesieniu siedziby spółki z Polski do Hiszpanii, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

 • We wrześniu przychody Monnari wzrosły o ponad 1/5 do 17 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte we wrześniu 2017 roku przez Monnari Trade wyniosły ok. 17,1 mln zł i były wyższe o 22,14 proc. (14 mln zł) niż rok wcześniej. 

 • 04 października 2017

  Ministerstwo Finansów chce uwolnić producentów cydru od płacenia akcyzy

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów proponuje zerową stawkę, czyli w zasadzie rezygnację z akcyzy na cydr i dodatkowo zwolnienie z obowiązku banderolowania. Wicepremier Mateusz Morawiecki liczy, że rozwiązanie to będzie dodatkowym impulsem dla rozwoju produkcji tego trunku.

 • 27 września 2017

  Agencja EuroRating obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Eurocashu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Eurocash SA z pozytywnej na stabilną. Rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie B+.

 • Polska produkcja drobiu będzie rosnąć. Szansą dla hodowców jest eksport na rynki rozwijające się

  Opublikowano:

  Na europejskich i światowych rynkach rośnie popyt na mięso drobiowe. Polska jest jednym z największych jego producentów i eksporterów. Większość rodzimego eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej, jednak hodowcy rozwijają też sprzedaż na rynki rozwijające się w Afryce i Azji. Eksperci podkreślają, że kluczem do sukcesu jest wysoka jakość, bezpieczeństwo, atrakcyjna cena i śledzenie potrzeb konsumentów.

 • 21 września 2017

  Altus TFI zmniejszył zaangażowanie w akcjonariat Oponeo.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy fundusz inwestycyjny sprzedał część akcji właściciela sklepu internetowego i zszedł poniżej progu 20 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku