X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • 28 marca 2017

  Grupa Oponeo.pl uruchomiła węgierski sklep internetowy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek internetowy sprzedawca opon zrealizował pierwsze zamówienie złożone przez nowy, zagraniczny sklep internetowy Oponeo.hu.

 • W 2016 roku Alma miała blisko ćwierć miliarda złotych straty netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alma Market odnotowała 233,96 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 149,46 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 20 marca 2017

  Jerzy Mazgaj pozbył się niemal wszystkich akcji Almy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jerzy Mazgaj zmniejszył łączne zaangażowanie w Alma Market do poziomu 0,74 proc. całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki z 21,46 proc. wcześniej.

 • 17 marca 2017

  Zysk netto Wawelu spadł r/r do 85 mln zł w 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wawel odnotował 85,09 mln zł jednostkowego zysku netto w 2016 r. wobec 92,87 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 14 marca 2017

  Postanowienie sądu o umorzeniu sanacji Almy nie uprawomocniło się

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wydane postanowienie Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o umorzeniu postępowania sanacyjnego Alma Market w restrukturyzacji, nie uzyskało przymiotu prawomocności pomimo upływu dwóch tygodni od jego obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym - z uwagi na fakt, że do sądu wpłynęło zażalenie wierzyciela na to postanowienie.

 • 06 marca 2017

  CDP.pl wraca na giełdę. AdMassive Group (wkrótce Merlin Group) przejmuje sklep za 3 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Topmall sp. z o.o. - spółka należąca do Admassive Group - przejmie część CDP.pl odpowiedzialną za sprzedaż gier, książek, muzyki, filmów oraz gadżetów. Wartość transakcji ustalono na 3 mln zł.

 • 02 marca 2017

  AmRest kupił 15 restauracji KFC w Niemczech za 10 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  AmRest Holdings sfinalizował umowę sprzedaży i transferu aktywów (APA) w postaci 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim zawartą z Kentucky Fried Chicken (Great Britain) Ltd., German Branch, podała spółka. Ostateczna cena nabycia to ok. 10,28 mln euro (ok. 44,15 mln zł).

 • Rząd jeszcze w marcu zajmie się projektem dot. ograniczenia handlu w niedziele

  Opublikowano:

  Projekt ustawy dotyczący ograniczenia handlu w niedziele trafi na posiedzenie Rady Ministrów w czasie do dwóch-trzech tygodni, zapowiedział rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek.

 • 01 marca 2017

  To będzie dobry rok dla polskich firm z ekspozycją na rynek niemiecki

  Opublikowano:

  Niemiecki eksport i import prawdopodobnie przyspieszy w 2017 r., co jest dobrą informacją dla polskich firm, uważa główny ekonomista Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Piotr Soroczyński.

 • Grupa LPP otworzyła siedemnasty salon Reserved w Niemczech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Odzieżowa grupa otworzyła salon marki Reserved w Hamburgu. Po trzech latach od wejścia na rynek niemiecki flagowa marka LPP ma już siedemnaście salonów stacjonarnych i sklep internetowy. Ponadto w IV kwartale 2016 roku firma uruchomiła na tym rynku także sklepy internetowe młodszych marek - Cropp, House, Mohito i Sinsay.  

 • Rafalska za wprowadzeniem zakazu handlu w dwie niedziele w miesiącu

  Opublikowano:

  Wprowadzenie zakazu handlu w dwie niedziele w miesiącu byłoby dobrym rozwiązaniem, uważa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 • 28 lutego 2017

  M. Morawiecki: Całkowity zakaz handlu w niedziele nie wchodzi w grę

  Opublikowano:

  Całkowity zakaz handlu w niedziele nie wchodzi w grę, natomiast dobrym rozwiązaniem wydaje się wprowadzenie zakazu w dwie niedziele w miesiącu, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • W IV kwartale 2016 r. grupa CCC zarobiła na czysto blisko 187 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CCC odnotowało 186,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2016 r. wobec 105,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 23 lutego 2017

  Grupa Oponeo.pl pochwaliła się rekordowymi wynikami za 2016 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dzięki rekordowej sprzedaży opon w IV kwartale, jak i w całym minionym roku, grupa Oponeo.pl osiągnęła w 2016 roku 46-proc. wzrost wyniku netto oraz 31-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży. W całym 2016 roku sprzedaż opon osiągnęła poziom 2,1 mln sztuk i wzrosła o 36 proc. w ujęciu r/r.

 • W IV kwartale 2016 r. zysk netto grupy LPP skurczył się do 158 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LPP odnotowało 158,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2016 r. wobec 172,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 16 lutego 2017

  Sąd nie zgodził się na dzierżawę części Alma Market z prawem pierwokupu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market wraz z przyznaniem prawa pierwokupu.

 • AdMassive Group opublikował wyniki. Wkrótce zmieni nazwę na Merlin Group

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka po zmianach właścicielskich rozpoczęła działalność e-commerce w ramach sklepów internetowych merlin.pl oraz topmall.ua. Niebawem AdMassive Group zmieni nazwę na Merlin Group.

 • 15 lutego 2017

  W 2016 r. Grupa Żywiec zarobiła na czysto ponad ćwierć miliarda złotych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Żywiec odnotowała 272,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 298,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 14 lutego 2017

  Wniosek o upadłość likwidacyjną Alma Market jest już w sądzie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alma Market w restrukturyzacji, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

 • 09 lutego 2017

  Tomasz Żarnecki ma blisko połowę wszystkich akcji Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Era Jerzego Mazgaja w Almie oficjalnie przeszła do historii. Tomasz Żarnecki po objęciu 5,5 mln akcji serii H kontroluje 40,86 proc. głosów na WZ.

 • Dino chce zadebiutować na GPW w I połowie 2017 r.

  Opublikowano:

  Grupa Dino podtrzymuje zamiar "jak najszybszego" debiutu na GPW, który powinien nastąpić najpewniej w II kw. br., poinformował prezes Szymon Piduch. Podtrzymał także plany rozwoju liczby sklepów, który w 2017 r. ma być co najmniej taki, jak w ub.r., w którym Dino otworzyło 117 placówek netto.

 • 07 lutego 2017

  Mocny początek roku w Oponeo.pl. W styczniu przychody urosły o 1/4

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszym miesiącu tego roku internetowy sprzedawca opon wypracował 29,5 mln zł przychodów. W ujęciu r/r rezultat jest lepszy o 24 proc.

 • W styczniu Grupa Redan wypracowała 40 mln zł przychodów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w styczniu 2017 r. wyniosła 40 mln zł i była o 4 proc. wyższa niż rok wcześniej.

 • 03 lutego 2017

  W styczniu liczba rejestracji nowych aut wzrosła o ponad 17 proc.

  Opublikowano:

  Liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony wyniosła 41.935 w styczniu br., czyli o 17,19 proc. więcej niż rok wcześniej oraz o 15,38 proc. mniej niż w grudniu ub.r., podał IBRM Samar, powołując się na dane CEPiK. Około 7,87 proc. aut (3.300 szt.) spośród zarejestrowanych w Polsce w styczniu zostało najprawdopodobniej wywiezionych z kraju zaraz po rejestracji w ramach tzw. reeksportu.

 • 16 stycznia 2017

  Wawel szykuje się na ograniczenie współpracy z Biedronką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Negocjacje między krakowskim producentem słodyczy a siecią dyskontów trwają. Według oceny Wawelu, rozmowy najprawdopodobniej zakończą się utrzymaniem współpracy, ale w zakresie mniejszym niż dotychczas.

 • 11 stycznia 2017

  Tarczyński z umową wartą 80 mln zł i miejscem na półkach Biedronki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent kabanosów przedłużył współpracę z Jeronimo Martins Polska (JMP), właścicielem sieci dyskontów Biedronka. Informacja o zacieśnieniu współpracy z branżowym gigantem podbiła kurs akcji Tarczyńskiego o blisko 6 proc.

 • 02 stycznia 2017

  Cukierniczy Wawel znów jest bliski zerwania współpracy z Biedronką

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Krakowski producent słodyczy zasygnalizował rosnące ryzyko zerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym. W komunikacie nazwa nie pada, ale wzmianka o kontrahencie odpowiadającym za 1/4 przychodów wskazuje na Jeronimo Martins, właściciela sieci dyskontów Biedronka.

 • 22 grudnia 2016

  W 2016 roku grupa Oponeo.pl sprzedała rekordowe 2 mln opon

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Końcówka roku u internetowego sprzedawcy opon upływa na biciu rekordów. W grudniu licznik wybił 2 mln sprzedanych opon.

 • 10 sieci handlowych z największym udziałem w polskim rynku FMCG [GRAFIKA]

  Opublikowano:

  Według szacunków DM PKO BP, udział 10 największych sieci detalicznych w Polsce w rynku FMCG w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększył się o 16 p.p. do 58 proc. Dynamiczny wzrost to zasługa ekspansji Biedronki, która obecnie odpowiada za niemal 1/5 handlu spożywczego w Polsce.

 • 16 grudnia 2016

  Alma Market ma zielone światło na rozpoczęcie sanacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po czterech miesiącach od złożenia wniosku, krakowski sąd oddalił wnioski o upadłość i zdecydował o rozpoczęciu sanacji Alma Market. Decyzja sądu wywołała euforię wśród inwestorów, a kurs akcji giełdowej sieci delikatesów wystrzelił o niemal 50 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com