X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Handel i konsumpcja

 • 09 kwietnia 2018

  Kuczyński: Kolejne pogróżki znowu działają na rynki

  Opublikowano:

  W piątek od rana kontrakty na amerykańskie indeksy mocno traciły, bo w nocy naszego czasu prezydent Trump polecił swojej administracji rozważenie ceł na dodatkowo 100 mld USD importu z Chin.

 • 05 kwietnia 2018

  Przychody Oponeo.pl spadły w marcu do 54 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ostatnim miesiącu I kwartału internetowy sprzedawca opon wypracował nieco ponad 54 mln zł przychodów ze sprzedaży. W ujęciu r/r rezultat jest niższy o blisko 30 proc.

 • Zarząd Eurocashu ruszył na zakupy akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po kilkumiesięcznej przerwie Luis Amaral oraz Pedro Martinho znów uaktywnili się na rynku. Na przełomie marca i kwietnia kupili akcje Eurocashu za ponad 10,7 mln zł.

 • 04 kwietnia 2018

  DAX w odwrocie wobec kolejnych planów taryfowych Chin

  Opublikowano:
 • 29 marca 2018

  Asbis przedstawił propozycję dywidendy i prognozę zysku netto na 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Asbis rekomenduje wypłatę 0,06 USD dywidendy na akcję za 2017 r. Jednocześnie spółka przedstawiła cele finansowe na 2018 r. Zgodnie z prognozami, przychody ze sprzedaży mają wynieść pomiędzy 1,8 mld USD a 1,9 mld USD, a zysk netto po opodatkowaniu 9-10 mln USD.

 • Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 27 marca 2018

  Próchnik złożył wniosek do sądu o restrukturyzację

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Próchnika wystąpił z wnioskiem o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym. Główne założenia restrukturyzacji to zbycie wszystkich składników majątku, które nie są bezpośrednio niezbędne do kontynuacji działalności, koncentracja na rozwoju marki Próchnik i sprzedaż marki Rage Age.  

 • 23 marca 2018

  Unimot: Fundamenty rynkowe segmentu paliwowego pozostają bardzo mocne [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli przedstawiciele spółki handlującej paliwami i energią elektryczną. Na pytania inwestorów odpowiadali: Robert Brzozowski, wiceprezes oraz Michał Parkitny, członek zarządu. Podczas spotkania dyskutowano na temat najnowszych wyników finansowych oraz przyszłości Unimotu.

 • Zysk netto Maxcomu spadł r/r do 9 mln zł w 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym roku Maxcom odnotował 9,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Wynik jest o 1/4 niższy niż w 2016 r., czyli okresie, na który spółka chętnie powoływała się podczas czerwcowej oferty publicznej.

 • 22 marca 2018

  Oponeo.pl z dynamicznym wzrostem przychodów w 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Internetowy dostawca opon i felg w 2017 r. zanotował blisko 30-proc. wzrost przychodów do 708,5 mln zł i 10-proc. skok zysku netto do 17,5 mln zł.

 • 19 marca 2018

  Wawel poprawił wynik netto i deklaruje dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wawel w 2017 r. miał ponad 113 mln zł jednostkowego zysku netto. Zarząd zasygnalizował, że będzie rekomendował przeznaczenie części zysku na dywidendę.

 • 14 marca 2018

  LPP w kwietniu ogłosi decyzję w sprawie dywidendy za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LPP chce wypłacić dywidendę za 2017 r., dopuszcza jej wzrost w stosunku do ub.r., ale raczej nie będzie on znaczący, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Przemysława Lutkiewicza. 

 • 06 marca 2018

  Oponeo.pl z jednocyfrowym wzrostem sprzedaży w lutym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym miesiącu internetowy sprzedawca opon wypracował 29,4 mln zł przychodów ze sprzedaży. W ujęciu r/r rezultat jest lepszy o 6 proc.

 • DM BOŚ podniósł wycenę Dino do 92,80 zł, nadal rekomenduje kupuj

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli cenę docelową akcji Dino do 92,80 zł z 87,70 zł i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 26 lutego.

 • 05 marca 2018

  EJT Investment kupił ponad 1,5 mln akcji Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy w ramach wezwania sprzedali łącznie 1.510.241 akcji producenta kabanosów. EJT Investment, kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, umocnił swoją pozycję w akcjonariacie spółki.

 • 01 marca 2018

  Przecena na kursie CCC po nieoczekiwanym spadku przychodów za luty

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC za luty br. wyniosły 193,5 mln zł i były niższe o 4,9 proc. r/r. Przychody za okres styczeń-luty wyniosły ponad 437,1 mln zł i były wyższe o zaledwie 8 r/r. W czwartek akcje spółki tanieją o blisko 4 proc.

 • 28 lutego 2018

  Eurocash miał 5,8 mld zł przychodów i ledwo 9 mln zł zysku w IV kw. 2017 r. Kurs mocno w dół

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy hurtownik odnotował 8,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2017 r. wobec 66,9 mln zł zysku rok wcześniej. W środę rano akcje Eurocashu traciły nawet 12 proc.

 • 22 lutego 2018

  Jacek i Elżbieta Tarczyńscy podnoszą cenę w wezwaniu do 14 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l., wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, podniósł cenę w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Tarczyński z 12,60 zł do 14 zł. Zniesiony został też warunek podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji jako warunek zawieszający realizację wezwania. 

 • Spółki handlowe szybko dostosują się do zakazu handlu w niedzielę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Zakaz handlu w niedzielę w krótkim terminie uszczupli wyniki spółek notowanych na GPW. Jednak zdaniem analityków DM mBanku, sytuacja szybko wróci do normy. W kolejnych miesiącach biuro spodziewa się znaczącej poprawy wyników w LPP, Vistuli i Bytomiu.

 • 21 lutego 2018

  Spadek obrotów przez wolne niedziele to okazja do renegocjacji umowy najmu lokalu

  Opublikowano:

  11 i 18 marca to pierwsze niedziele, w które konsumenci nie będą mogli zrobić zakupów. W tym roku sklepy zamknięte będą jeszcze przez 21 niedziel. Może to oznaczać spadek obrotów w sklepach, co z kolei może się przełożyć na próby renegocjowania umów najmu lokali i stawek czynszów. Umożliwią im to przepisy Kodeksu cywilnego ws. nadzwyczajnej zmiany stosunków. Chyba że konsumenci zmienią swoje przyzwyczajenia i niedzielne zakupy przełożą na inne dni tygodnia, tak by zmiana ta nie była odczuwalna przez handlowców.

 • 20 lutego 2018

  Od marca wynagrodzenia w Lidlu wzrosną o 9,3 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lidl Polska zamierza wprowadzić podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Polsce od marca br. - stawki płac mają wzrosnąć o 9,3 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego, podała firma.

 • Monnari chce przejąć od Gino Rossi markę Simple Creative Products

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Monnari Trade złożył spółce Gino Rossi wstępną niewiążącą ofertę na zakup 100 proc. akcji Simple Creative Products za szacunkową kwotę 46-50,5 mln zł, przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia finansowego i gotówki, wynika z osobnych komunikatów spółek.

 • 19 lutego 2018

  Fundusze ostro targują się z Elżbietą i Jackiem Tarczyńskimi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze zasiadające w akcjonariacie spółki spożywczej tanio skóry nie sprzedadzą. Według najnowszych doniesień, OFE nie zamierzają odpowiadać na wezwanie ogłoszone przez EJT Investment po 12,60 zł walor.

 • Grupa LPP miała wstępnie 302 mln zł zysku netto w IV kw. 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LPP odnotowało wstępnie 302 mln zł skonsolidowanego zysku netto za IV kw. 2017 r., podała spółka.

 • 14 lutego 2018

  DM BDM obniżył rekomendację LPP do redukuj

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację dla LPP do redukuj z trzymaj, a cenę docelową akcji podnieśli do 8.203,30 zł z 8.055,70 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

 • Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.

 • 12 lutego 2018

  Bioton będzie dystrybutorem produktu Biomedu-Lublin w Polsce do końca 2022 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zawarł umowę z Biotonem dotyczącą współpracy w zakresie dystrybucji i promocji produktu leczniczego o nazwie handlowej Distreptaza przez Bioton na terenie Polski. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku. Biomed szacuje, że łączna wartość przychodów, wygenerowanych dzięki współpracy z Biotonem sięgnie ok. 45 mln zł do końca obowiązywania umowy.

 • Analiza techniczna czterech ciekawych spółek spożywczych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Akcje giełdowych producentów żywności, mimo rynkowej zawieruchy, zachowują krzepę. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził potencjał techniczny ZM Kania i IMC oraz zaktualizował ubiegłotygodniową analizę Indykpolu i Kruszwicy.

 • 08 lutego 2018

  AVIA ma już 6 stacji paliw w Wielkopolsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sieć stacji paliw AVIA powiększa się o nową lokalizację. Kolejną, 17. stację tej marki uruchomiono we Wronkach, w woj. wielkopolskim. 

 • 07 lutego 2018

  Akcjonariusze Tarczyńskiego nie sprzedadzą akcji po 10,50 zł w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki spożywczej kręcą nosem na cenę oferowaną przez EJT Investment, której właścicielami są Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku