X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Budownictwo i nieruchomości

 • dzisiaj

  Polnord sprzedał już 80 proc. mieszkań z IV etapu inwestycji City Park w Łodzi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ostatnie, gotowe do natychmiastowego odbioru mieszkania, czekają na nabywców w wyjątkowo atrakcyjnej inwestycji City Park w centrum Łodzi. Polnord przekroczył właśnie 80 proc. sprzedaży w ostatnim budynku IV etapu tej inwestycji. W ofercie znajduję się jeszcze lokale trzypokojowe i czteropokojowe.

 • 19 kwietnia 2018

  Polnord w wynikach za 2017 r. pokaże dodatkowy papierowy zysk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord zdecydował o przeszacowaniu in minus wartości wybranych nieruchomości inwestycyjnych oraz o ujęciu w wynikach finansowych za 2017 r. kwoty z spodziewanego odszkodowania. Łączny szacowany wpływ obu zdarzeń na skonsolidowany wynik brutto za rok 2017 to ok. 26,1 mln zł in plus.

 • 13 kwietnia 2018

  Polimex-Mostostal miał 137 mln zł straty netto w 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex Mostostal odnotował 137,41 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 61,39 mln zł straty rok wcześniej. Aktualny portfel zamówień grupy opiewa na ok. 1,9 mld zł.

 • 12 kwietnia 2018

  Danwood ruszył z IPO. Cena maksymalna wynosi 15 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W czwartek ruszyła budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Pierwotna oferta publiczna Danwoodu obejmuje do 24 mln istniejących akcji. Cenę maksymalną ustalono na 15 zł, co oznacza, że wartość oferty publicznej może wynieść do 360 mln zł.

 • 10 kwietnia 2018

  Polnord z trzykrotnym wzrostem liczby przekazanych lokali w I kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord w wyniku finansowym za I kwartał 2018 r. rozpozna 323 lokale, co stanowi trzykrotny wzrost w ujęciu r/r. W pierwszych trzech miesiącach spółka sprzedała 298 lokali netto.

 • Polimex-Mostostal uwzględni odpis na ponad 190 mln zł w wynikach za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex-Mostostal zakończył dodatkowe analizy związane z wykazywanym w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym poziomem wartości firmy z konsolidacji alokowanej do segmentu operacyjnego energetyka. Wyniki dodatkowych testów wskazują na utratę wartości firmy w wysokości ok. 191,5 mln zł. W związku z powyższym stosowny odpis aktualizacyjny wartości firmy zostanie uwzględniony w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2017 r.

 • 09 kwietnia 2018

  Fadesa Polnord sfinalizowała zakup działek we Wrocławiu pod 144 mieszkania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fadesa Polnord Polska zawarła ostateczne umowy na zakup działek o łącznej powierzchni 5.983 m2, położonych w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu. Na nowo zakupionych działkach FPP zamierza wybudować 144 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej ponad 8,2 tys. m2.

 • 03 kwietnia 2018

  Budimex rekomenduje 17,61 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Budimeksu będzie rekomendował zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę 17,61 zł na kazdy walor. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 8,3 proc.

 • Antoni Józwowicz zrezygnował z funkcji prezesa Polimeksu-Mostostalu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ciąg dalszy negatywnych informacji z Polimeksu-Mostostalu. We wtorek z przyczyn osobistych z funkcji prezesa zrezygnował Antoni Józwowicz. Po południu akcje spółki tanieją o 4 proc.

 • 29 marca 2018

  Alternatywy dla inwestycji w mieszkanie na wynajem

  Opublikowano:

  Jan Karczewski, ekspert Domu Maklerskiego Michael/Ström sprawdził, ile można zarobić i co trzeba wziąć pod uwagę przy inwestycji w lokal w systemie condo/apart hotel.

 • 28 marca 2018

  Polimex-Mostostal weryfikuje swoją sytuację po przegranym przetargu w Ostrołęce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex-Mostostal prowadzi dodatkowe analizy związane z wykazywanym w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym poziomem wartości firmy w związku z niewybraniem oferty konsorcjum z jego udziałem na budowę Elektrowni Ostrołęka C. W środę kurs akcji spółki na GPW spadł o 10 proc.

 • 26 marca 2018

  Echo Investment szykuje hojną dywidendę za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd dewelopera komercyjnego będzie rekomendował wypłatę 0,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r. Według piątkowego kursu zamknięcia stopa dywidendy sięga 10 proc.

 • Mega kontrakt w Ostrołęce nie dla konsorcjum Polimeksu i Rafako?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zarząd Elektrowni Ostrołęka skierował od zarządów Enei oraz Energi - jako udziałowców - wniosek do zgromadzenia wspólników spółki o wyrażenie zgody na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pt. "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW" i wybór konsorcjum GE Power Sp. z o.o. i Alstom Power System S.A.S jako generalnego wykonawcy projektu. 

 • 21 marca 2018

  LC Corp chce rozbić bank. Na dywidendę proponuje ponad 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LC Corp jest kolejnym po Atalu deweloperem mieszkaniowym, który w tym roku do podziału rekomenduje kwotę przekraczającą 100 mln zł. Według poniedziałkowego kursu zamknięcia, stopa dywidendy wynosi 8,7 proc.

 • GTC rekomenduje 0,33 zł dywidendy na akcję z zysku za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Globe Trade Centre (GTC) zarekomendował wypłatę z zysku za ub.r. w wysokości 0,33 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 3,5 proc.

 • 20 marca 2018

  Atal szykuje rekordową dywidendę. Do podziału jest aż 137 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd spółki deweloperskiej rekomenduje wypłatę 3,54 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy przekracza 8 proc.

 • 14 marca 2018

  Atal chce przeznaczyć 80 proc. skonsolidowanego zysku za 2017 r. na dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper mieszkaniowy zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 80 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej za 2017 rok.

 • 02 marca 2018

  Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • 28 lutego 2018

  Griffin Premium RE.. zmieni politykę dywidendową, nazwę i przeprowadzi ofertę prywatną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Griffin Premium RE.. zaproponuje akcjonariuszom podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeprowadzenie oferty prywatnej w wysokości 400 mln euro (z opcją dodatkowego przydziału na żądanie znaczącego inwestora), poinformowała spółka. Ponadto zarząd zatwierdził przedstawienie walnemu zgromadzeniu projektu uchwały w sprawie wprowadzenia nowej polityki dywidendy, która zakłada wypłatę na rzecz akcjonariuszy co pół roku nie mniej niż 90 proc. wolnych operacyjnych przepływów pieniężnych (FFO), a także zmiany nazwy firmy na "Globalworth Poland Real Estate N.V.". 

 • 27 lutego 2018

  Ernst&Young sygnalizuje poważne zastrzeżenia do raportu rocznego PBG

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Audytor w piśmie do Komisji Nadzoru Audytowego oraz Komisji Nadzoru Finansowego nie wyklucza odmowy wydania opinii z badania sprawozdań finansowych PBG, wydanie negatywnej opinii lub opinii z zastrzeżeniami.

 • 23 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla 3 spółek z sektora nieruchomości komercyjnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Haitong Bank w raporcie z 22 lutego podniósł zalecenie dla Capital Park do kupuj z ceną 6,90 zł za walor, a dla Echo Investment do neutralnie wyceną 5,21 zł za akcję. W wypadku GTC biuro utrzymało rekomendację kupuj z ceną 10,80 zł.

 • 21 lutego 2018

  Polimex-Mostostal zmniejszył koszty projektu Kozienice o 42 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Polimex-Mostostal podjął uchwałę o zmniejszeniu całkowitych kosztów projektu "Kozienice" o 42,3 mln zł, co przełoży się na poprawę wyniku netto w tej samej wysokości, poinformowała spółka.

 • 20 lutego 2018

  Orbis kupił działkę pod hotel w centrum Krakowa za 13 mln zł netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis nabył działkę o łącznej powierzchni 771 m2, położoną w Krakowie przy ulicy Worcella 8, za cenę 13 mln zł netto, w celu budowy na niej hotelu, podała spółka.

 • Polnord rozpoczął przegląd opcji strategicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych, związanych z dalszym rozwojem działalności. Na obecnym etapie przeglądu zarząd będzie rozważał różne opcje, w szczególności poszukiwanie inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, jak również dokonanie innej transakcji.

 • 19 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • 14 lutego 2018

  Deweloperzy przeżyją ewentualny kryzys

  Opublikowano:

  Sprzedaż mieszkań rośnie tak szybko, że co bardziej zapobiegliwi inwestorzy zastanawiają się już, co może się wydarzyć, gdy koniunktura się odwróci. Wydarzenia sprzed dekady pomagają odpowiedzieć na te pytania.

 • 13 lutego 2018

  Nieruchomości i obligacje korporacyjne mogą być czarnym koniem inwestycji w 2018 roku

  Opublikowano:

  Fundusze akcji rynków wschodzących dały zarobić najwięcej w 2017 roku. Polacy jednak wciąż najchętniej lokują pieniądze w bezpiecznych funduszach gotówkowych i pieniężnych. W tym roku - według firmy doradczej Great Private Equity - korzystne stopy zwrotu mają szanse przynieść inwestycje w obligacje korporacyjne oraz nieruchomości.

 • 05 lutego 2018

  Mostostal Warszawa dostał wezwanie do zapłaty 204 mln zł kar umownych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mostostal Warszawa otrzymał z sądu okręgowego pozew złożony przez Uniwersytet w Białymstoku, w którym powód domaga się zasądzenia od Mostostalu 204,1 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami, tytułem kar umownych.

 • Ronson jeszcze w tym roku przeniesie siedzibę do Polski

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ronson Europe zawarł umowę z zespołem negocjacyjnym reprezentującym pracowników spółki, która pozwala rozpocząć procedurę przekształcenia w spółkę europejską (SE) oraz przeniesienia jej siedziby do Polski. Proces powinien zostać sfinalizowany do września br. Dla krajowych akcjonariuszy oznacza to m.in. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach.

 • Maklerzy w lutowej rekomendacji podnieśli wycenę Trakcji do 8,40 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową akcji Trakcji PRKiI do 8,40 zł z 8,30 zł i podtrzymali zalecenie kupuj, wynika z raportu datowanego na 1 lutego.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku