X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Budownictwo i nieruchomości

 • wczoraj

  12 najciekawszych technicznie indeksów i branż na 2018 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , ,

  To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.

 • 19 stycznia 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , ,

  Równo 3 lata temu sektorowy indeks WIG-Nieruchomości odbił się od lokalnego dołka i rozpoczął hossę, która wywindowała jego kurs o 80 proc. Na akcjach najlepszych deweloperów mieszkaniowych można było zarobić dużo więcej.

 • 17 stycznia 2018

  Dom Development wyemituje 100 tys. akcji bez PP po 35 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dom Development zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję 100 tys. akcji serii Y w ramach subskrypcji prywatnej. Cena emisyjna akcji serii Y została ustalona na 35 zł.

 • 16 stycznia 2018

  GPW i KDPW chcą iść na swoje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych podpisały list intencyjny z Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat", akcjonariuszem dominującym Centrum Giełdowego SA (CGSA), w sprawie nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie przy ulicy Książęcej 4.

 • 10 stycznia 2018

  Fundusze targują się z Goldman Sachs. Nie sprzedadzą akcji Robyga po 3,55 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze posiadające akcje Robyga oświadczyły, że nie sprzedadzą akcji tej spółki w wezwaniu Bricks Acquisitions Limited po cenie 3,55 zł za jedną akcję ze względu na fakt, że - w ich ocenie - nie odzwierciedla ona wartości godziwej akcji spółki, wynika z listu adresowanego do wzywającego oraz do wiadomości spółki.

 • 09 stycznia 2018

  Polnord sprzedał w 2017 r. 1.389 lokali i przekazał 1.126

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych grupa zawarła umowy sprzedaży 1.389 lokali w 2017 roku, co stanowi wzrost o ok. 35 proc. r/r i jest najwyższym wynikiem w historii spółki. W wyniku finansowym za ub.r. rok ujętych zostanie 1.126 lokali (dane ważone udziałem Polnord), co stanowi wzrost o ponad 33 proc. w stosunku do roku poprzedniego, kiedy Polnord podpisał akty przeniesienia własności na nabywców 843 lokali.

 • 08 stycznia 2018

  Zmiana na stanowisku CFO w Griffin Real Estate po zatrzymaniu Przemysława Krycha

  Opublikowano:

  Przemysław Czuk objął funkcję CFO w Griffin Real Estate. Jednocześnie grono udziałowców spółki opuścił Przemysław Krych, który wcześniej zrezygnował ze wszystkich stanowisk pełnionych w firmie i związanych z nią podmiotach. Tym samym Maciej Dyjas i Nebil Senman, którzy razem z Przemysławem Krychem byli współwłaścicielami i współzarządzali Griffin Real Estate, teraz pozostali jedynymi partnerami zarządzającymi i wspólnikami w firmie.

 • 28 grudnia 2017

  Kurs akcji Tower Investments wzrósł o 10,99 proc. w debiucie na GPW, kurs PDA o 0,04 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje i prawa do akcji (PDA) spółki Tower Investments zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 10,99 proc. i wyniósł 53,33 zł, zaś kurs PDA wzrósł o 0,04 proc. do 45,02 zł.

 • 27 grudnia 2017

  Murapol zainwestował w akcje Polnordu 18 mln zł. Inwestorzy w euforii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Murapol kupił od funduszy Trigonu akcje Polnordu za 18,09 mln zł i stał się jego drugim największym akcjonariuszem. Informacja zelektryzowała inwestorów, a notowania giełdowego dewelopera skokowo rosną drugą sesję z rzędu.

 • 21 grudnia 2017

  Tower Investments przejdzie na rynek główny GPW 28 grudnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Giełdy postanowił dopuścić z dniem 28 grudnia do obrotu na rynku równoległym akcje Tower Investments dotychczas notowane na NewConnect.

 • 19 grudnia 2017

  Co inwestorzy mogą ugrać na wezwaniu na Soho Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorek to ostatni moment na udział w wezwaniu na Soho Development. Spółka sprzedała nieruchomość komercyjną i uzyskane środki zamierza przeznaczyć na skup akcji własnych w celu umorzenia. Sprawdzamy, czy warto wziąć udział w wezwaniu i co można przy tej okazji ugrać.

 • 18 grudnia 2017

  Bez euforii na kursie PBG po ugodzie ws. kontraktów na budowę autostrady A1

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PBG zawarło ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ugodę przez sądem, która kończy spory dotyczące kontraktów na budowę autostrady A1. Treść porozumienia jest poufna.

 • 5 deweloperów mieszkaniowych z prognozą wysokiej dywidendy w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  W najnowszym raporcie Vestor DM zalecił kupno/akumulację akcji czterech znanych spółek deweloperskich oraz neutralne podejście do walorów jednej - Atalu. Ciekawostką są spodziewane stopy dywidend za 2017 r. Według prognoz, liderzy będą w stanie zaoferować wypłaty przekraczające 9 proc.

 • 12 grudnia 2017

  Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek

  Opublikowano:

  Wymagany obecnie 20-proc. wkład własny przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania pozytywnie wpływa na stabilność rynku, ale wyklucza z niego wielu kredytobiorców, którzy nie dysponują kilkudziesięcioma tysiącami złotych na swoje pierwsze lokum. Wysokość wkładu własnego można regulować, w zależności od kondycji branży nieruchomości i oceny ryzyka – podkreślają eksperci fundacji HRE Think Thank. Przy ścisłym nadzorze pozwoli to kupić własne M osobom, które do tej pory nie mieściły się w restrykcyjnych wymogach. 

 • 11 grudnia 2017

  W Polsce segment mieszkań na wynajem praktycznie nie istnieje. To nisza, którą w kolejnych latach będą rozwijać inwestorzy

  Opublikowano:

  Polski rynek nieruchomości komercyjnych dynamicznie się rozwija. Napędza go głównie sektor biurowy i handlowy, które wciąż mają przed sobą bardzo dobre perspektywy. W porównaniu z rynkami zachodnimi w tyle wciąż pozostaje sektor hotelowo-turystyczny. Brak też dużych inwestycji w mieszkania na wynajem. W tym kierunku będą w kolejnych latach podążać inwestorzy - ocenia szef sprzedaży zagranicznej banku hipotecznego Deutsche Hypo.

 • 07 grudnia 2017

  Cena maksymalna w ofercie publ. akcji Tower Investments ustalona na 65 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena maksymalna w ofercie publicznej akcji serii C Tower Investments została ustalona na 65 zł za walor.

 • 04 grudnia 2017

  Tower Investments: Liczymy na 37 mln zł z emisji na nowe projekty [WIDEO]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fala ekspansji sieci handlowych nie ustaje i na przestrzeni kilku najbliższych lat będzie dalej rosła. To doskonała wiadomość dla Tower Investments, który liczy na 37 mln zł netto z emisji akcji na nowe, marżowe projekty, mówi prezes Bartosz Kazimierczuk.

 • Rafako razem Polimeksem-Mostostalem wystartuje w przetargu na budowę bloku w Elektrowni Ostrołęka

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Rafako złoży ofertę na budowę bloku o mocy elektrycznej ok. 1.000 MW w Elektrowni Ostrołęka razem z Polimeksem-Mostostal, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

 • Faworyci DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , ,

  DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z branży budowlanej i deweloperskiej. Na liście najciekawszych propozycji portfelowych maklerzy umieścili 12 spółek.

 • 01 grudnia 2017

  Polimex-Mostostal sprzedaje nieruchomości w Stalowej Woli za 5,75 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex-Mostostal zawarł umowę przedwstępną sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanych nieruchomości, której przedmiotem są nieruchomości położone w Stalowej Woli. Łączna cena wynosi 5,75 mln zł.

 • Bricks Acquisition Limited ogłosi wezwanie na Robyga po 3,55 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Robyg zawarł umowy z Bricks Acquisition Limited – należącym do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International - oraz European Special Situations Group of the Securities Division of Goldman Sachs International (ESSG), na podstawie których Bricks Acquisition Limited zobowiązał się ogłosić w ciągu jednego dnia wezwanie na wszystkie akcje Robyga po cenie 3,55 zł za akcję, podała spółka. Akcje w wezwaniu zobowiązali się sprzedać przewodniczący rad nadzorczych Robyg i Robyg Construction.

 • 29 listopada 2017

  Ruszyła oferta publiczna Tower Investments. W puli akcje za 37 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę ruszyły zapisy w ramach oferty publicznej dewelopera Tower Investments. W puli jest do 0,5 mln akcji serii C. Spółka liczy na pozyskanie ok. 37,2 mln zł netto.

 • Globalworth przejmie większościowy pakiet akcji Griffin Premium RE..

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po zawarciu umowy organizacyjnej i złożeniu zapisów na 67,9 proc. akcji spełniły się wszystkie warunki wezwania Globalworth na akcje Grifin Premium RE.

 • 28 listopada 2017

  Kurs akcji Echo Investment walczy z przeceną po publikacji wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skonsolidowany zysk netto kieleckiej spółki spadł r/r z 53,8 mln zł do niewiele ponad 50 mln zł. Rynek liczył na więcej, dlatego akcje Echo tanieją o kilka procent.

 • Czerwono na kursie Unibepu po przegranej przed norweskim sądem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka budowlana przegrała w II instancji i musi zapłacić na rzecz Jessheim Bolig ok. 14,2 mln zł. Norweski sąd uznał, że Unibep dopuścił się nieprawidłowości przy realizacji budynków w ramach dwóch projektów realizowanych na zlecenie Jessheim Bolig. Unibep uważa orzeczenie za niezasadne.

 • 27 listopada 2017

  Maklerzy podnieśli wycenę akcji Globe Trade Centre

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Haitong Bank w raporcie z 24 listopada podtrzymał rekomendację kupuj dla Globe Trade Center i podniósł cenę docelową akcji do 10,70 zł., co oznacza ponad 14-proc. potencjał wzrostowy. Nowa rekomendacja to efekt m.in. zmian w założonym harmonogramie realizacji projektów przez spółkę oraz dodania nowych projektów, jak również korekty o dywidendę wypłaconą w bieżącym roku.

 • 20 listopada 2017

  Kurs akcji Mirbudu spada po wynikach za III kwartał 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mirbud odnotował 6,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 14,56 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano akcje spółki budowlanej tanieją o ponad 3 proc.

 • 13 listopada 2017

  Polimex-Mostostal ze stratą netto w III kw. 2017 r. i portfelem zamówień wartym 2,6 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex-Mostostal odnotował 3,56 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 6,85 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W poniedziałek rano akcje spółki budowlanej tanieją o 1,5 proc.

 • 02 listopada 2017

  Hossa na polskim rynku nieruchomości biurowych

  Opublikowano:

  Rozwój nowoczesnych usług dla biznesu i outsourcingu napędza rynek nieruchomości biurowych. Z kolei coraz większa popularność handlu internetowego napędza segment magazynowy. W ubiegłym roku Polska była liderem transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Z prognoz ekspertów wynika, że na koniec tego roku wyniki będą jeszcze lepsze.

 • 30 października 2017

  12 najciekawszych propozycji portfelowych wg DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , ,

  Wobec narastających problemów rynku budowlanego analitycy DM mBanku za najciekawsze propozycje portfelowe uważają spółki z relatywnie krótkimi backlogami: Unibep i Erbud oraz z relatywnie wysokimi rezerwami z lat ubiegłych: Budimex i Elektrobudowę. Więcej okazji inwestycyjnych widzą za to w sektorze deweloperów mieszkaniowych.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku