X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Budownictwo i nieruchomości

 • 15 czerwca 2018

  W przyszłym tygodniu rząd może przyjąć specustawę mieszkaniową. Dzięki niej inwestycje mają być prostsze, a lokale tańsze

  Opublikowano:

  Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czyli tzw. specustawy mieszkaniowej. Ma ona zwiększyć podaż mieszkań oddawanych rocznie do użytku i spowodować spadek cen na rynku. Dzięki niej program Mieszkanie Plus zyska dostęp do atrakcyjnych lokalizacji.

 • Murapol wystawił na sprzedaż duży pakiet akcji Skarbiec Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Murapol najpierw zrezygnował z inwestycji w łódzki klub piłkarski, a teraz chce wycofać się z akcjonariatu giełdowego funduszu. Według ustaleń PAP Biznes, kupnem akcji Skarbiec Holdingu zainteresowany jest Trigon TFI.

 • Murapol miał 11,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Murapol odnotował 11,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 19,35 mln zł zysku operacyjnego przy 29,41 mln zł przychodów w I kw. 2018 r. Przy okazji publikacji wyników deweloper poinformował o dwóch kolejnych inwestycjach: we Wrocławiu i w Edynburgu.

 • 11 czerwca 2018

  Herkules skupi do 3,5 mln akcji własnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Herkulesa przyjął program skupu do 3,5 mln akcji własnych w celu umorzenia.

 • 07 czerwca 2018

  Marcin Lewandowski nowym prezesem Trakcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza spółki Trakcja PRKiI powołała Marcina Lewandowskiego na stanowisko prezesa od 1 września 2018 r.

 • 06 czerwca 2018

  Do 22 czerwca trwają zapisy na obligacje i2 Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławski deweloper oferuje 2,5-letnie obligacje o wartości do 20 mln zł, z kuponem na poziomie WIBOR 3M powiększonym o 4,3 proc. marży. Zapisy trwają do 22 czerwca.

 • 04 czerwca 2018

  9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za I kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Budowlanka i deweloperka są obecnie przykłady dwóch biegunów rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • Mostostal Zabrze ma problem z kontraktem na prace przy bazie w Redzikowie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  WE&IS chce odsunąć Mostostal Zabrze od prac przy bazie w Redzikowie. W poniedziałek akcje spółki budowlanej tanieją o 21 proc.

 • 30 maja 2018

  Polnord w I kwartale z lepszym wynikiem i gotówką w garści

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord konsekwentnie realizuje strategię, zwiększa przychody i przyspiesza rotację banku ziemi. Miniony kwartał był czwartym z rzędu, w którym deweloper wygenerował pozytywny cashflow operacyjny. Spółka rozgląda się też za partnerami do kolejnych projektów.

 • Murapol wybrał giełdę zamiast Widzewa Łódź

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper nie wykonał opcji zakupu 79 proc. akcji w spółce Widzew Łódź SA, do której należy klub piłkarski RTS Widzew Łódź. Umowa wygasa z końcem maja br. Murapol zdecydował, że skupi się na przygotowaniach do IPO.

 • 28 maja 2018

  Polnord kupuje dwie działki w Warszawie pod 258 mieszkań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord zawarł przedwstępne umowy na zakup dwóch działek inwestycyjnych, położonych w rejonie ulicy Lazurowej, w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosząca 13 329 m2 umożliwia realizację zespołu budynków wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi o powierzchni użytkowej ok. 16 815 m2. Spółka planuje wybudowanie w ramach tego projektu 258 lokali mieszkalnych i 276 miejsc postojowych.

 • 25 maja 2018

  Echo Investment sprzedało biurowiec West Link za 2,7 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nabywcą wrocławskiego biurowca West Link jest Globalworth Poland Real Estate. Cenę sprzedaży udziałów ustalono na 2,7 mln euro.

 • 23 maja 2018

  Krakowskie Centrum B+R Selvity powstanie z półrocznym poślizgiem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita zakłada, że Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków, które zlokalizowane zostanie w Krakowie będzie gotowe o maks. 6 miesięcy później wobec pierwotnego planu, tj. pod koniec 2019 roku. Spółka nie zakłada wzrostu nakładów na ten projekt, dlatego ogłosi w tym miesiącu kolejny konkurs ofert na generalnego wykonawcę, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski.

 • 22 maja 2018

  Koniunktura będzie nadal sprzyjać wiodącym deweloperom mieszkaniowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019. Przewidują, że w latach 2018, jak również 2019 popyt na mieszkania wyprzedzi podaż, co spowoduje dalszy wzrost cen, odpowiednio o ok. 5-10 i 2-4 proc. Koszty budowlane w sektorze w tym roku wzrosną średnio o kolejne 10-15 proc. r/r, wobec 3-5 proc. zakładanych wcześniej, jednak mając na względzie oczekiwany wzrost cen, marże na porównywalnych projektach mieszkaniowych nie spadną znacząco w kolejnych latach. 

 • 14 maja 2018

  PHN na tegoroczną dywidendę chce przeznaczyć 12,6 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Holding Nieruchomości (PHN) rekomenduje wypłatę dywidendy wysokości 12,64 mln zł, tj. 0,27 zł na akcję z zysku za 2017 rok. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 2 proc. 

 • Polimex-Mostostal miał 1,05 mln zł straty netto, 4,84 mln zł zysku EBIT w I kw.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex-Mostostal odnotował 1,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 16,31 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 09 maja 2018

  Trakcja z dużą stratą i podejrzeniem insider tradingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według wstępnych danych, grupa budowlana odnotowała sporą stratę netto w I kwartale 2018 r. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że w ciągu trzech sesji poprzedzających publikację raportu notowania Trakcji tąpnęły o 33 proc.

 • 27 kwietnia 2018

  Polnord z wynikami jak za czasów hossy z 2007 r. Dywidenda możliwa po 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W 2017 r. Polnord wypracował blisko 300 mln zł przychodów ze sprzedaży, co jest najwyższym wynikiem od rekordowego 2007 r. Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 21,9 mln zł, a zysk netto 3,3 mln zł. Prezes spółki ocenił, że po 2018 r. będzie można zacząć rozmowę o wypłacie dywidendy.

 • 25 kwietnia 2018

  Danwood zawiesił IPO z powodu niezadowalającej ceny zgłaszanej przez inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Danwood Holding zawiesił pierwotną ofertę publiczną akcji z powodu ceny zgłoszonej przez inwestorów instytucjonalnych w procesie budowania księgi popytu, która w opinii akcjonariusza sprzedającego nie odzwierciedla wartości i potencjału spółki, podał Danwood w aneksie do prospektu.

 • 24 kwietnia 2018

  Polnord sprzedał ponad 80 proc. mieszkań w inwestycji Brama Sopocka w Gdyni

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord przekroczył poziom 80 proc. sprzedanych mieszkań w inwestycji Brama Sopocka. Wciąż dostępne są apartamenty, których budowa została zrealizowana w ramach II i III etapu osiedla.

 • Tąpnięcie na kursie Mostostalu Zabrze po wstępnych wynikach za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według wstępnych danych, Mostostal Zabrze odnotował 79,9 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 650,4 mln zł przychodów w 2017 r. We wtorek akcje spółki budowlanej tanieją o ponad 12 proc.

 • 23 kwietnia 2018

  Polnord sprzedał już 80 proc. mieszkań z IV etapu inwestycji City Park w Łodzi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ostatnie, gotowe do natychmiastowego odbioru mieszkania, czekają na nabywców w wyjątkowo atrakcyjnej inwestycji City Park w centrum Łodzi. Polnord przekroczył właśnie 80 proc. sprzedaży w ostatnim budynku IV etapu tej inwestycji. W ofercie znajduję się jeszcze lokale trzypokojowe i czteropokojowe.

 • 19 kwietnia 2018

  Polnord w wynikach za 2017 r. pokaże dodatkowy papierowy zysk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord zdecydował o przeszacowaniu in minus wartości wybranych nieruchomości inwestycyjnych oraz o ujęciu w wynikach finansowych za 2017 r. kwoty z spodziewanego odszkodowania. Łączny szacowany wpływ obu zdarzeń na skonsolidowany wynik brutto za rok 2017 to ok. 26,1 mln zł in plus.

 • 13 kwietnia 2018

  Polimex-Mostostal miał 137 mln zł straty netto w 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex Mostostal odnotował 137,41 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 61,39 mln zł straty rok wcześniej. Aktualny portfel zamówień grupy opiewa na ok. 1,9 mld zł.

 • 12 kwietnia 2018

  Danwood ruszył z IPO. Cena maksymalna wynosi 15 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W czwartek ruszyła budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Pierwotna oferta publiczna Danwoodu obejmuje do 24 mln istniejących akcji. Cenę maksymalną ustalono na 15 zł, co oznacza, że wartość oferty publicznej może wynieść do 360 mln zł.

 • 10 kwietnia 2018

  Polnord z trzykrotnym wzrostem liczby przekazanych lokali w I kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord w wyniku finansowym za I kwartał 2018 r. rozpozna 323 lokale, co stanowi trzykrotny wzrost w ujęciu r/r. W pierwszych trzech miesiącach spółka sprzedała 298 lokali netto.

 • Polimex-Mostostal uwzględni odpis na ponad 190 mln zł w wynikach za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polimex-Mostostal zakończył dodatkowe analizy związane z wykazywanym w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym poziomem wartości firmy z konsolidacji alokowanej do segmentu operacyjnego energetyka. Wyniki dodatkowych testów wskazują na utratę wartości firmy w wysokości ok. 191,5 mln zł. W związku z powyższym stosowny odpis aktualizacyjny wartości firmy zostanie uwzględniony w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2017 r.

 • 09 kwietnia 2018

  Fadesa Polnord sfinalizowała zakup działek we Wrocławiu pod 144 mieszkania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fadesa Polnord Polska zawarła ostateczne umowy na zakup działek o łącznej powierzchni 5.983 m2, położonych w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu. Na nowo zakupionych działkach FPP zamierza wybudować 144 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej ponad 8,2 tys. m2.

 • 03 kwietnia 2018

  Budimex rekomenduje 17,61 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Budimeksu będzie rekomendował zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę 17,61 zł na kazdy walor. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 8,3 proc.

 • Antoni Józwowicz zrezygnował z funkcji prezesa Polimeksu-Mostostalu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ciąg dalszy negatywnych informacji z Polimeksu-Mostostalu. We wtorek z przyczyn osobistych z funkcji prezesa zrezygnował Antoni Józwowicz. Po południu akcje spółki tanieją o 4 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku