X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Banki i fundusze

 • dzisiaj

  Przed Budimeksem chudsze lata. Maklerzy tną rekomendację dla spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Haitong Bank w raporcie z 22 sierpnia obniżył rekomendację dla Budimeksu do sprzedaj z neutralnie i cenę docelową o 4 proc., do 200 zł, co oznacza 12-proc. potencjał spadkowy. Biuro prognozuje, że w latach 2018-23 lider branży budowlanej zanotuje znaczny spadek wyników w ujęciu r/r.

 • wczoraj

  Resorty rozwoju i pracy porozumiały się ws. formy likwidacji OFE

  Opublikowano:

  Resorty rozwoju i pracy osiągnęły porozumienie w kwestii reformy systemu emerytalnego, zakładającej przekształcenie otwartych funduszy emerytalnych (OFE) - uzgodniono, że reforma zostanie przeprowadzona w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Rozwoju, podał Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na źródło z otoczenia wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 • 18 sierpnia 2017

  Alior Bank dostał rekomendację z wyceną 75,20 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację Alior Banku do kupuj z trzymaj, a wycenę o 2 proc. do 75,20 zł, wynika z raportu datowanego na 10 sierpnia.

 • 16 sierpnia 2017

  Rynek pozytywnie ocenia prezydencką propozycję dotyczącą pomocy frankowiczom. Może zastąpić pozostałe projekty, nad którymi pracuje Sejm

  Opublikowano:

  Nowa propozycja Kancelarii Prezydenta dotycząca pomocy frankowiczom to ciekawe i sensowne rozwiązanie – ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Projekt, który trafił do Sejmu na początku sierpnia, został też pozytywnie oceniony przez ekspertów NBP i KNF, a zdaniem agencji ratingowej Moody’s projekt jest negatywny dla ryzyka kredytowego polskich banków, ale nie powinien mieć wpływu na rozwój banków oraz ich zdolność do prowadzenia akcji kredytowej. Nowa propozycja powinna jednak zastąpić szereg innych projektów, nad którymi już w tej chwili pracuje Sejm.

 • 11 sierpnia 2017

  ING Bank Śląski przejmie Bieszczadzki SKOK w Sanoku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sanoku (Bieszczadzkiej SKOK) przez ING Bank Śląski, podała Komisja.

 • 10 sierpnia 2017

  Alior Bank rośnie po wynikach kwartalnych i ujawnieniu nowego akcjonariusza

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy ciepło przyjęli wyniki kwartalne, wzmocnione efektami synergii z przejętą w ubiegłym roku częścią Banku BPH. Równolegle w akcjonariacie ujawnił się Nationale-Nederlanden OFE z ponad 5-proc. pakietem akcji. 

 • 05 sierpnia 2017

  Analiza techniczna 4 banków z grubymi portfelami kredytów frankowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Publikacja prezydenckiego projektu ustawy ws. pomocy frankowiczom okazała się sądnym dniem dla notowań banków z ekspozycją na walutowe kredyty hipoteczne. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, na jakich poziomach cenowych będą bronić się w najbliższych tygodniach notowania PKO BP, mBanku, Millennium i Getin Noble Banku.

 • 04 sierpnia 2017

  Zysk netto Idea Banku wzrósł do 58,7 mln zł w II kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank odnotował 58,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2017 r., co oznacza wzrost o 15 proc. w ujęciu kwartalnym. W całym I półroczu 2017 r. Grupa Idea Bank wypracowała 109,9 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 144 proc. względem oczyszczonego (o transakcję sprzedaży GetBack) wyniku za I półrocze 2016 r. 

 • 03 sierpnia 2017

  Polskie banki dobrze sobie radzą na tle europejskich. Muszą jednak szukać dalszych oszczędności

  Opublikowano:

  Banki działające w Polsce są beneficjentami dobrej sytuacji w gospodarce, ale szukanie oszczędności będzie w kolejnych latach jednym z największych wyzwań stojących przed nimi - wskazują eksperci A.T. Kearney. W ubiegłym roku w sektorze koszty spadły o 2,9 proc. i - w przeciwieństwie do europejskich banków - spadek ten nie wynikał głównie ze zwolnień pracowników. Z badania Retail Banking Radar wynika, że mimo coraz większej konkurencji i wciąż niskich stóp procentowych banki w Polsce radzą sobie znacznie lepiej niż ich rywale z Zachodu.

 • 02 sierpnia 2017

  Bank Pekao przedstawi aktualizację strategii wraz z wynikami za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao przedstawi aktualizację strategii banku prawdopodobnie w trakcie prezentacji wyników za III kw. br., poinformował wiceprezes Michał Krupiński.

 • KNF poszedł na rękę Raiffeisen Bank Polska w kwestii debiutu na GPW

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) powstrzyma się z zastosowaniem sankcji wobec Raiffeisen Bank International AG (RBI), jeśli austriacki bank doprowadzi do notowania akcji swojej spółki zależnej - Raiffeisen Bank Polska na warszawskiej GPW do 15 maja 2018 r.

 • 01 sierpnia 2017

  Skarbiec Holding po zmianie właściciela będzie płacił hojną dywidendę

  Opublikowano:

  Giełdowe TFI podtrzymało politykę dywidendową na lata 2017-2020. Od lipca nowym właścicielem Skarbiec Holdingu jest Murapol.

 • 28 lipca 2017

  DM BOŚ podtrzymał zalecenie sprzedaży akcji Getin Noble Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska utrzymali rekomendację sprzedaj dla Getin Noble Banku i podnieśli cenę docelową akcji do 1,37 zł ze 1,12 zł, wynika z raportu datowanego na 20 lipca.

 • 27 lipca 2017

  Marek Rybiec zrezygnował z funkcji prezesa Skarbiec Holdingu i Skarbiec TFI

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marek Rybiec złożył rezygnację z dniem 30 września 2017 r. z pełnionej przez niego funkcji prezesa Skarbiec Holding oraz Skarbiec TFI.

 • 25 lipca 2017

  Bank Millennium zarobił 173,6 mln zł w II kwartale 2017 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Millennium odnotował 173,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2017 r. wobec 293,76 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 24 lipca 2017

  DM mBank podniósł ceny docelowe akcji PZU i Pekao

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Maklerzy z DM mBanku widzą okazję inwestycyjną w akcjach PZU i Pekao. Nowe ceny docelowe wyznaczone przez biuro są o 15 proc. wyższe od rynkowych.

 • 26 czerwca 2017

  Nowe rekomendacje dla sześciu spółek z sektora bankowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Analitycy Noble Securities podtrzymali rekomendacje dla 4 banków - Alior Banku, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium oraz Banku Pekao i obniżyli zalecenia dla mBanku i PKO Banku Polskiego, wynika z raportu datowanego na 21 czerwca. W ich ocenie, trwająca od początku roku dobra passa banków jeszcze się nie skończyła. 

 • 19 czerwca 2017

  Nowe rekomendacje dla siedmiu znanych spółek z sektora bankowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Analitycy DM PKO BP zajmujący się sektorem bankowym są pozytywnie nastawieni jedynie do akcji ING Banku Śląskiego, neutralnie do akcji Banku Pekao i Millennium, natomiast negatywnie - do walorów BZ WBK, mBanku, Handlowego oraz Alior Banku, wynika z raportu datowanego na 12 czerwca.

 • 08 czerwca 2017

  Bank Pekao z nowym składem rady nadzorczej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Banku Pekao powołali dziewięciu nowych członków rady nadzorczej na okres 3-letniej kadencji, rozpoczynającej się 8 czerwca br. 

 • 07 czerwca 2017

  Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Udomowienie Banku Pekao, poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju, to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją "siłę uderzeniową" uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • PZU, PFR sfinalizowali zakup akcji Banku Pekao od UniCredit za 10,6 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju finalizują kupno 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA od włoskiego UniCredit Group. Dzięki tej transakcji PZU stanie się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

 • 06 czerwca 2017

  GetBack wystawił rachunek Getin Noble Bankowi na kwotę 102 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank ocenia, że roszczenia GetBack i Kancelarii Prawnej Getback Mariusz Brysik z tytułu wynagrodzenia za realizację umowy zlecenia zarządzania częścią portfela inwestycyjnego Open Finance Wierzytelności Detalicznych Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (OFWD), szacowane na 102 mln zł, "nie znajdują uzasadnienia".

 • wczoraj

  Na przełomie II i III kwartału br. PKO BP przedstawi propozycję dot. przewalutowania kredytów hipotecznych w CHF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski zaprezentuje swoją propozycję dotyczącą warunków przewalutowania kredytów hipotecznych w CHF na przełomie II i III kwartału br. , poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. 

 • 16 maja 2017

  Getin Noble Bank miał blisko 100 mln zł straty w I kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank odnotował 96,55 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 18,27 mln zł straty rok wcześniej.

 • 05 maja 2017

  Morawiecki: Decyzja KNF ws. repolonizacji Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Czwartkowa jednogłośna decyzja Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) akcji Banku Pekao to bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • 04 maja 2017

  PFR i PZU chcą zdążyć z kupnem akcji Pekao przed dniem dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zakładają finalizację nabycia akcji Pekao z początkiem czerwca br., czyli przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez PFR i PZU dywidendy za 2016 rok, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

 • 29 kwietnia 2017

  Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe bez haczyków – maj 2017

  Opublikowano:

  Inwestując w akcje, kontrakty, waluty, surowce czy indeksy warto również mieć zabezpieczenie w postaci bezpiecznej części portfela. Ile procent można zyskać przy minimalnym ryzyku? O tym w zestawieniu najlepszych lokat i kont oszczędnościowych w maju 2017 roku.

 • 18 kwietnia 2017

  Poczta Polska i Bank Pocztowy porzuciły plany debiutu na giełdzie

  Opublikowano:

  Rząd nie planuje wprowadzenia Poczty Polskiej na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Z kolei prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski dodał, że nie widzi potrzeby upubliczniania Banku Pocztowego, przynajmniej w okresie obowiązywania nowej strategii do 2021 roku.

 • 12 kwietnia 2017

  Getin Noble Bank szykuje emisję akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Getin Noble Banku wyraziła zgodę na podjęcie przez zarząd uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego w drodze subskrypcji prywatnej 18.315.019 akcji serii B. Cena emisyjna wynosi 2,73 zł za akcję.

 • 10 kwietnia 2017

  Jest rekomendacja dla Altus TFI z ceną docelową 19 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego Vestor podnieśli cenę docelową akcji Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych do 19 zł z 17,30 zł i podtrzymali rekomendację kupuj, wynika z raportu datowanego na 5 kwietnia.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku