X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Banki i fundusze

 • dzisiaj

  Frank najtańszy od trzech lat. Przewalutowanie może jednak podnieść ratę kredytu

  Opublikowano:

  Szwajcarska waluta jest najtańsza od trzech lat. Stosunkowo niski kurs franka do złotego może zachęcać osoby mające kredyty mieszkaniowe w tej walucie do przewalutowania ich na rodzimą walutę i zdjęcie sobie z barków ryzyka zmiany kursu. Jednak zdaniem przedstawiciela Związku Banków Polskich warto poważnie rozważyć, czy taki krok nie podniesie jednak rat kredytów.

 • MFW podniósł prognozę globalnego wzrostu PKB o 0,2 pkt. do 3,9 proc. w 2018 r.

  Opublikowano:

  Globalny wzrost gospodarczy przyspieszy do 3,9 proc. w tym roku i w 2019 r. z 3,7 proc. w ub.r., prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), podnosząc swoje oczekiwania z października ub.r. po 0,2 pkt. proc.

 • wczoraj

  12 najciekawszych technicznie indeksów i branż na 2018 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , ,

  To wymarzony początek roku dla posiadaczy akcji. W trzy tygodnie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł już o blisko o 5 proc., a do wybicia historycznych maksimów brakuje już mniej niż tysiąc punktów (ok. 1,5 proc.). Czy hossa będzie kontynuowana? Które segmenty rynku będą jej liderami? Odpowiedź w poniższych analizach, wszystkie zostały wykonane w interwale tygodniowym.

 • Prezes Banku Pekao: Jesteśmy gotowi wypłacić maksymalną dywidendę za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao nie podjął jeszcze decyzji w sprawie podziału zysku za 2017 r., ale jest przygotowany, by móc wypłacić w tym roku maksymalną dywidendę za ub.r., poinformował prezes Michał Krupiński.

 • 19 stycznia 2018

  OFE przekształcą się w fundusze inwestycyjne w tej kadencji Sejmu

  Opublikowano:

  Jeszcze w tej kadencji Sejmu Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) przekształcą się w fundusze inwestycyjne, a większość zgromadzonych tam pieniędzy trafi na prywatne konta Polaków - wynika z nieoficjalnych ustaleń Rzeczpospolitej. Temat OFE ma być jedną z priorytetowych spraw rządu Mateusza Morawieckiego.

 • 17 stycznia 2018

  Nadchodzi Digital PLN, polski pieniądz kryptograficzny

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  W Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain (PATB) powstaje Digital PLN, polska kryptowaluta. Jej wprowadzenie może zrewolucjonizować płatności i bankowość w naszym kraju.

 • 15 stycznia 2018

  UOKiK nałożył na Bank Millennium karę wysokości 20,75 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na Bank Millennium karę w wysokości 20,75 mln zł za przekazywanie klientom nieprawdziwych informacji o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych, podał Urząd.

 • 11 stycznia 2018

  KNF: Wynik banków za 2017 r. może być lepszy od pierwotnych prognoz

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ocenia, że wynik finansowy sektora bankowego za cały 2017 rok  2017 r. może być lepszy niż pierwotnie zakładany przez banki, które oczekiwały spadku o ok. 10 proc. w skali roku, podała Komisja. 

 • W piątek rusza sezon wyników kwartalnych na Wall Street

  Opublikowano:

  Już jutro na Wall Street ruszy karuzela wyników za IV kwartał 2017 r. Sezon otworzą raporty finansowe spółek z sektora bankowego.

 • Vestor DM: Top picks wśród banków to Pekao, Alior i BZ WBK

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Faworytami Vestor DM w sektorze bankowym są Pekao, Alior i BZ WBK. Na cenzurowanym znalazły się z kolei akcje mBanku, Millennium i Getin Noble Banku.

 • 10 stycznia 2018

  PZU z nową strategią: Chcemy wspólne zarządzać ryzykiem naszych klientów. To przewrót kopernikański w tej branży

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa PZU zaktualizowała strategię na lata 2017-2020. Według jej założeń, za dwa lata każdy z klientów spółki ma korzystać średnio z dwóch produktów ubezpieczyciela. Państwowy gigant chce również używać rozwiązań opartych o ogromne bazy danych i sztuczną inteligencję.

 • Kredyty w Polsce podrożeją, ale nieprędko i nieznacznie

  Opublikowano:

  Trzeci lub czwarty kwartał 2018 roku, a nawet dopiero 2019 rok, to spodziewany przez analityków termin pierwszej prawdopodobnej podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. To przyniesie wprawdzie zwyżki rat kredytów złotowych o zmiennym oprocentowaniu, czyli głównie hipotecznych, oraz wzrost oprocentowania lokat, ale nie będą to znaczące zmiany, bo spodziewana podwyżka ma wynieść 25 punktów bazowych – ocenia analityk Marcin Kiepas.

 • Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB Polski na 2018 r. o 0,4 pkt do 4 proc.

  Opublikowano:

  Wzrost gospodarczy Polski wyniesie w tym roku 4 proc. wobec szacowanych na 2017 r. 4,5 proc., prognozuje Bank Światowy. Oznacza to podwyższenie prognoz wobec oczekiwań z października ub.r. o 0,5 pkt. proc. na 2017 r. i o 0,4 pkt. na 2018 r.

 • 08 stycznia 2018

  HSBC utworzył w Warszawie tzw. CEE-China Desk, jednostkę wspierającą handel z Chinami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa HSBC utworzyła w strukturach HSBC Bank Polska w Warszawie tzw. CEE-China Desk, poinformowała spółka. Jednostka ta powstała w celu wspierania rozwoju biznesu w korytarzu handlowo-inwestycyjnym łączącym Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) i Chiny.

 • 06 stycznia 2018

  Wenezuela szuka ratunku we własnej kryptowalucie

  Opublikowano:

  Zmagająca się z kryzysem ekonomicznym, politycznym i hiperinflacją Wenezuela w najbliższych dniach ma wprowadzić do obiegu 100 mln jednostek nowej kryptowaluty pod nazwą petro. Pomysłodawca, prezydent Nicolas Maduro podkreślił, że każda jednostka będzie powiązana z ceną baryłki wenezuelskiej ropy.

 • 05 stycznia 2018

  KNF: Kurs CHF zachęca do przewalutowania kredytu, ale klienci czekają na ustawę

  Opublikowano:

  Choć obecny kurs franka szwajcarskiego zbliża się do kursu historycznego i może to być dobry moment na przewalutowanie kredytu hipotecznego, to szansa, że klienci będą masowo dogadywali się z bankami jest niewielka, oczekują oni bowiem rozwiązania ustawowego, wynika ze słów przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego.

 • 19 grudnia 2017

  Analiza techniczna pięciu spółek z szansą na rajd św. Mikołaja

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Poniedziałkowy ponad 2-proc. wzrost indeksu WIG20 rozbudził nadzieję na mini rajd na warszawskiej giełdzie. Krzysztof Borowski, ekspert od analizy technicznej rozejrzał się za kandydatami do tegorocznego zaprzęgu św. Mikołaja. Pod lupę trafiły cztery banki i jeden znany producent gier wideo. 

 • 15 grudnia 2017

  Moody’s obniżył rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3, perspektywa negatywna

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Moody's Investors Service obniżył długookresowy rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3 z Ba2, długookresową ocenę ryzyka kontrahenta do Ba2 (cr) z Ba1 (cr), ocenę indywidualną do b2 z b1 i skorygowaną ocenę indywidualną do b2 z b1. Perspektywa ratingów pozostaje negatywna.

 • 13 grudnia 2017

  JSW tworzy fundusz stabilizacyjny na czarną godzinę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała z konsorcjum złożonym z PGE Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) oraz Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych umowę o współpracy w zakresie utworzenia oraz zarządzania tworzonym przez JSW Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ) - tzw. funduszem stabilizcyjnym. JSW zasili fundusz kwotą 1-1,5 mld zł.

 • 12 grudnia 2017

  Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek

  Opublikowano:

  Wymagany obecnie 20-proc. wkład własny przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania pozytywnie wpływa na stabilność rynku, ale wyklucza z niego wielu kredytobiorców, którzy nie dysponują kilkudziesięcioma tysiącami złotych na swoje pierwsze lokum. Wysokość wkładu własnego można regulować, w zależności od kondycji branży nieruchomości i oceny ryzyka – podkreślają eksperci fundacji HRE Think Thank. Przy ścisłym nadzorze pozwoli to kupić własne M osobom, które do tej pory nie mieściły się w restrykcyjnych wymogach. 

 • Fundusz inwestycyjny absolute return – co to jest?

  Opublikowano:

  W Polsce działa kilkaset funduszy inwestycyjnych, dedykowanych inwestorom indywidualnym. Oferują one szeroki wachlarz możliwości - od inwestycji tak bezpiecznych jak lokaty bankowe po ryzykowne i specjalistyczne strategie inwestycyjne oparte na akcjach spółek giełdowych oraz na skomplikowanych instrumentach finansowych. 

 • 08 grudnia 2017

  PKO BP dementuje doniesienia dotyczące fuzji z Bankiem Pekao w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKO Bank Polski zaprzeczył doniesieniom prasowym, według których bank uczestniczył w rozmowach dot. możliwości połączenia z Pekao oraz temu, że celem na 2018 r. jest połączenie obu instytucji.

 • 04 grudnia 2017

  Fitch podwyższył prognozę wzrostu PKB Polski na ten rok o 0,4 p.p. do 4,4 proc.

  Opublikowano:

  Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 4,4 proc. w 2017 roku, a następnie spowolni do 3,6 proc. w 2018 i do 3,2 proc. w 2019 roku, podał Fitch Ratings. Oznacza to podwyższenie prognoz wobec oczekiwań z października br. o 0,4 p.p. na 2017 r i na 2018 r oraz podtrzymanie prognoz na 2019 r.

 • 03 grudnia 2017

  Czy zbyt optymistycznie podchodzimy do perspektyw globalnego wzrostu?

  Opublikowano:

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale przede wszystkim refleksji nad strategią na kolejny rok. Eksperci Saxo Bank w tym kontekście stawiają cztery kluczowe pytania: Czy wzrost gospodarczy ma solidne podstawy? Czy inflacja kiedykolwiek powróci? Czy należy obawiać się wyższych rentowności obligacji? Gdzie może powinąć się noga?

 • 30 listopada 2017

  Skarbiec Holding planuje podwoić aktywa w zarządzanych funduszach detalicznych do 2020 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Skarbiec Holding, właściciel Skarbiec TFI - jednego z największych, niezależnych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych na polskim rynku, opublikował strategię do roku 2020. Grupa zamierza m.in. wejść w nowe segmenty produktowe oraz zwiększyć liczbę kanałów dotarcia do klienta.

 • Skarbiec Holding chce utrzymać politykę dywidendową pomimo planów akwizycji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowe regulacje na rynku zarządzania aktywami spowodują przyspieszenie procesu konsolidacji oraz wymuszą zmiany w dystrybucji produktów TFI. Skarbiec Holding chce uczestniczyć w procesie akwizycji i rozważa przejęcie całego TFI lub kanałów sprzedażowych takiego podmiotu, ale przy zachowaniu dotychczasowej polityki dywidendowej, poinformowali przedstawiciele zarządu. 

 • 28 listopada 2017

  OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2017 r. o 0,7 pkt. do 4,3 proc.

  Opublikowano:

  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) prognozuje, że wzrost PKB Polski wyniesie 4,3 proc. w 2017 r. i 3,5 proc. w 2018 r., podano w czerwcowym wydaniu "Global Economic Outlook". W poprzedniej edycji, w czerwcu br., Organizacja spodziewała się, że wzrost PKB Polski wyniesie 3,6 proc. w 2017 r. i 3,1 proc. w 2018 r. Na 2019 r. OECD prognozuje wzrost PKB Polski na poziomie 3,2 proc.

 • 27 listopada 2017

  Alior Bank w jeden dzień uplasował obligacje za 150 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alior Bank skrócił termin przyjmowania zapisów na obligacje serii P2A do 28 listopada w związku z przekroczeniem zapisów złożonych przez inwestorów na łączną liczbę oferowanych papierów dłużnych.

 • PKO BP ma możliwość wypłaty 1/4 zysku za 2017 r. w formie dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski ocenia, że po uwzględnieniu korekt stopy dywidendy o kryteria zawarte w stanowisku Komisji Nadzoru Finansowego, związanym z hipotecznymi kredytami mieszkaniowymi spełnia wymogi do wypłaty dywidendy wysokości do 25 proc. zysku netto za 2017 rok, podał bank.

 • wczoraj

  KNF nałożyła na Nationale-Nederlanden PTE karę w wysokości 450 tys. zł

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne (Nationale-Nederlanden PTE) karę pieniężną w wysokości 450 tys. zł, poinformowała Komisja.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku