X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Banki i fundusze

 • 19 października 2017

  Bank Światowy: Inwestycje w Polsce wzrosną o 4,7 proc. w 2017 r. i o 6,6 proc. w 2018 r.

  Opublikowano:

  Nakłady brutto na środki trwałe w Polsce wzrosną w 2017 roku o 4,7 proc., a w latach 2018-2019 odpowiednio: o 6,6 i 7,1 proc., prognozuje Bank Światowy.

 • 13 października 2017

  KNF zatwierdziła prospekt Alior Banku dot. programu obligacji wartych 1,2 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Alior Banku, sporządzony w związku z ofertą publiczną 12 mln obligacji emitowanych w ramach Drugiego Publicznego Programu Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1,2 mld zł, poinformowała Komisja.

 • 11 października 2017

  Raport: We wrześniu aktywa funduszy inwestycyjnych skurczyły się do 274 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Na koniec ubiegłego miesiąca wartość aktywów krajowych funduszy inwestycyjnych uległa lekkiemu spadkowi do 273,8 mld zł (-0,4 proc.), głównie za sprawą funduszy niedetalicznych, z których - według szacunków Analiz Online - wycofano przeszło 2,4 mld zł netto. Jednocześnie wzrosła wartość środków ulokowanych w funduszach detalicznych, przekraczając próg 150 mld zł. To efekt wysokiego dodatniego salda wpłat i wypłat, ale też wyniku zarządzania.

 • Skarbiec Holding dostał zielone światło na wypłatę 2,62 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowy fundusz w przeciągu miesiąca podzieli i wypłaci zysk za rok obrotowy 2016/2017. Tegoroczna dywidenda będzie trzecią z rzędu o stopie powyżej 8 proc.

 • 10 października 2017

  Ustawa spreadowa odsuwa się w czasie. Akcje banków idą w górę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Prezydencka nowelizacja ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (tzw. ustawa o funduszu pomocy) może wejść w życie od stycznia 2018 r., natomiast ustawa dotycząca naliczania spreadów walutowych weszłaby w życie w późniejszym terminie, poinformował przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Jacek Sasin.

 • 06 października 2017

  Jarosław Augustyniak zrezygnował z funkcji prezesa Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jarosław Augustyniak zrezygnował z funkcji prezesa Idea Banku ze skutkiem natychmiastowym tj. od 6 października br. Rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu złożył także Dominik Fajbusiewicz.

 • 26 września 2017

  J.P. Morgan otwiera w Warszawie centrum korporacyjne, zatrudni 3 tys. osób

  Opublikowano:

  J.P. Morgan otwiera w Warszawie Centrum Korporacyjne, w którym znajdzie zatrudnienie 3 tys. osób w ciągu najbliższych 3 lat, poinformował dyrektor zarządzający, szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan Steve Cohen.

 • 25 września 2017

  Do likwidacji OFE może nie dojść w tej kadencji Sejmu

  Opublikowano:

  Najbardziej prawdopodobny scenariusz reformy emerytalnej nie zakłada już likwidacji otwartych funduszy emerytalnych (OFE) za tej kadencji Sejmu, czyli przekazania 25 proc. ich aktywów do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a 75 proc. na prywatne indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) Polaków, wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". Także "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że nie wiadomo, czy ustawa reformująca OFE kiedykolwiek będzie gotowa ze względu na brak zgody w rządzie co do jej kształtu.

 • 22 września 2017

  DM PKO BP podniósł wycenę akcji Pekao do 145 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego podnieśli cenę docelową akcji Banku Pekao do 145 zł ze 140 zł i rekomendację do kupuj z trzymaj, wynika z raportu datowanego na 15 września.

 • 21 września 2017

  Banki odwracają się od Vistalu. BGŻ BNP Paribas zażądał natychmiastowej spłaty kredytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Banki finansujące gdyńską spółkę jeden po drugim wypowiadają umowy. W czwartek natychmiastowej spłaty 57 mln zł zażądał BGŻ BNP Paribas.

 • Enterprise Investors rusza na łowy. W Polsce zamierza wydać ponad miliard złotych

  Opublikowano:

  Enterprise Investors utworzył Polish Enterprise Fund VIII, który dysponuje kapitałem w wysokości 498 mln euro. Polska pozostanie w centrum zainteresowania najnowszego funduszu – Enterprise Investors spodziewa się wydać w kraju minimum 50 proc. powierzonych środków.

 • 13 września 2017

  Kapitał płynie do funduszy inwestycyjnych. „Tak dobrej sytuacji nie mieliśmy od ponad roku”

  Opublikowano:

  Według raportu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami opartego o dane z 579 funduszy, saldo wpłat i umorzeń w sierpniu wyniosło +1,9 mld zł i było najwyższe od lipca 2016 r.

 • 08 września 2017

  Zarząd Skarbiec Holdingu proponuje 2,62 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Władze Skarbiec Holdingu zarekomendują na walnym przeznaczenie 17,87 mln zł z zysku netto za rok obrotowy trwający od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. na dywidendę.

 • Getin Noble Bank ze sporą stratą w II kwartale i przeceną na kursie akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank odnotował 67,71 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2017 r. wobec 1,13 mln zł zysku rok wcześniej. W piątek akcje spółki kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego tanieją o kilka procent i są najtańsze od grudnia 2016 r. 

 • 04 września 2017

  Bank Handlowy po wynikach zbiera nowe rekomendacje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Opublikowane 22 sierpnia wyniki półroczne stały się pretekstem do aktualizacji rekomendacji dla akcji banku. W odtajnionych właśnie raportach DM BOŚ i DM PKO BP zalecają trzymanie akcji.

 • 30 sierpnia 2017

  KNF: Banki komercyjne przeznaczają na dywidendę 23 proc. zysku za 2016 r.

  Opublikowano:

  Banki komercyjne z dodatnim wynikiem wypłacą w formie dywidendy 23 proc. zysku wypracowanego w 2016 r. Jednocześnie 92,3 proc. dywidendy sektora przypada na dwa z nich, podała Komisja Nadzoru Finansowego.

 • 28 sierpnia 2017

  Prezes PKO BP: Czekamy na dalsze procedowanie projektu prezydenckiego ws. CHF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski czeka na dalsze procedowanie prezydenckiego projektu w sprawie kredytów hipotecznych we frankach, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. 

 • 24 sierpnia 2017

  Raport: Fundusze private equity/venture capital zainwestowały w Polsce 725 mln euro w 2016 r.

  Opublikowano:

  Fundusze PE/VC zainwestowały w Polsce 725 mln euro w 2016 r., wynika z raportu Invest Europe pt. Central and Eastern Europe Private Equity Statistics 2016. W całej Europie Środkowo-Wschodniej inwestycje te wyniosły 1,6 mld euro.

 • 22 sierpnia 2017

  Resorty rozwoju i pracy porozumiały się ws. formy likwidacji OFE

  Opublikowano:

  Resorty rozwoju i pracy osiągnęły porozumienie w kwestii reformy systemu emerytalnego, zakładającej przekształcenie otwartych funduszy emerytalnych (OFE) - uzgodniono, że reforma zostanie przeprowadzona w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Rozwoju, podał Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na źródło z otoczenia wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 • 18 sierpnia 2017

  Alior Bank dostał rekomendację z wyceną 75,20 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację Alior Banku do kupuj z trzymaj, a wycenę o 2 proc. do 75,20 zł, wynika z raportu datowanego na 10 sierpnia.

 • 16 sierpnia 2017

  Rynek pozytywnie ocenia prezydencką propozycję dotyczącą pomocy frankowiczom. Może zastąpić pozostałe projekty, nad którymi pracuje Sejm

  Opublikowano:

  Nowa propozycja Kancelarii Prezydenta dotycząca pomocy frankowiczom to ciekawe i sensowne rozwiązanie – ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Projekt, który trafił do Sejmu na początku sierpnia, został też pozytywnie oceniony przez ekspertów NBP i KNF, a zdaniem agencji ratingowej Moody’s projekt jest negatywny dla ryzyka kredytowego polskich banków, ale nie powinien mieć wpływu na rozwój banków oraz ich zdolność do prowadzenia akcji kredytowej. Nowa propozycja powinna jednak zastąpić szereg innych projektów, nad którymi już w tej chwili pracuje Sejm.

 • 11 sierpnia 2017

  ING Bank Śląski przejmie Bieszczadzki SKOK w Sanoku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o przejęciu Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sanoku (Bieszczadzkiej SKOK) przez ING Bank Śląski, podała Komisja.

 • 10 sierpnia 2017

  Alior Bank rośnie po wynikach kwartalnych i ujawnieniu nowego akcjonariusza

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy ciepło przyjęli wyniki kwartalne, wzmocnione efektami synergii z przejętą w ubiegłym roku częścią Banku BPH. Równolegle w akcjonariacie ujawnił się Nationale-Nederlanden OFE z ponad 5-proc. pakietem akcji. 

 • 05 sierpnia 2017

  Analiza techniczna 4 banków z grubymi portfelami kredytów frankowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Publikacja prezydenckiego projektu ustawy ws. pomocy frankowiczom okazała się sądnym dniem dla notowań banków z ekspozycją na walutowe kredyty hipoteczne. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, na jakich poziomach cenowych będą bronić się w najbliższych tygodniach notowania PKO BP, mBanku, Millennium i Getin Noble Banku.

 • 04 sierpnia 2017

  Zysk netto Idea Banku wzrósł do 58,7 mln zł w II kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank odnotował 58,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2017 r., co oznacza wzrost o 15 proc. w ujęciu kwartalnym. W całym I półroczu 2017 r. Grupa Idea Bank wypracowała 109,9 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 144 proc. względem oczyszczonego (o transakcję sprzedaży GetBack) wyniku za I półrocze 2016 r. 

 • 03 sierpnia 2017

  Polskie banki dobrze sobie radzą na tle europejskich. Muszą jednak szukać dalszych oszczędności

  Opublikowano:

  Banki działające w Polsce są beneficjentami dobrej sytuacji w gospodarce, ale szukanie oszczędności będzie w kolejnych latach jednym z największych wyzwań stojących przed nimi - wskazują eksperci A.T. Kearney. W ubiegłym roku w sektorze koszty spadły o 2,9 proc. i - w przeciwieństwie do europejskich banków - spadek ten nie wynikał głównie ze zwolnień pracowników. Z badania Retail Banking Radar wynika, że mimo coraz większej konkurencji i wciąż niskich stóp procentowych banki w Polsce radzą sobie znacznie lepiej niż ich rywale z Zachodu.

 • 02 sierpnia 2017

  Bank Pekao przedstawi aktualizację strategii wraz z wynikami za III kwartał

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao przedstawi aktualizację strategii banku prawdopodobnie w trakcie prezentacji wyników za III kw. br., poinformował wiceprezes Michał Krupiński.

 • KNF poszedł na rękę Raiffeisen Bank Polska w kwestii debiutu na GPW

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) powstrzyma się z zastosowaniem sankcji wobec Raiffeisen Bank International AG (RBI), jeśli austriacki bank doprowadzi do notowania akcji swojej spółki zależnej - Raiffeisen Bank Polska na warszawskiej GPW do 15 maja 2018 r.

 • 01 sierpnia 2017

  Skarbiec Holding po zmianie właściciela będzie płacił hojną dywidendę

  Opublikowano:

  Giełdowe TFI podtrzymało politykę dywidendową na lata 2017-2020. Od lipca nowym właścicielem Skarbiec Holdingu jest Murapol.

 • 28 lipca 2017

  DM BOŚ podtrzymał zalecenie sprzedaży akcji Getin Noble Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska utrzymali rekomendację sprzedaj dla Getin Noble Banku i podnieśli cenę docelową akcji do 1,37 zł ze 1,12 zł, wynika z raportu datowanego na 20 lipca.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku