X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Sąd nie zgodził się na dzierżawę części Alma Market z prawem pierwokupu

Opublikowano: 2017-02-16 18:31:00

Omawiane walory:

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market wraz z przyznaniem prawa pierwokupu.

alma
1,04 -0,01 (-0,95%)

W połowie stycznia do sądu wpłynął wniosek spółki zależnej Tomasza Żarneckiego – Alma Kraków Sp. z o.o. o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market w restrukturyzacji, obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową oraz ustanowienie prawa pierwokupu tych składników.

W odrębnym komunikacie spółka podała, że sąd oddalił wnioski wierzycieli PKO BP, BZ WBK oraz Bać-Pol SA o powołanie Rady Wierzycieli. Postanowienie nie zawiera uzasadnienia.

W połowie lutego Alma Market, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o alma)

 • WIG20 w odwrocie. Gorąco na JSW, GTC i PKP Cargo

  Nowy tydzień na giełdach rozpoczyna się pod dyktando strony podażowej. Największe straty notują główne indeksy w Budapeszcie i w Warszawie. WIG20 spada o blisko 1 proc. i oddala się od okrągłego poziomu 2.300 pkt.

 • Jerzy Mazgaj pozbył się niemal wszystkich akcji Almy

  Jerzy Mazgaj zmniejszył łączne zaangażowanie w ALMA Market do poziomu 0,74 proc. całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki z 21,46 proc. wcześniej.

 • Postanowienie sądu o umorzeniu sanacji Almy nie uprawomocniło się

  Wydane postanowienie Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o umorzeniu postępowania sanacyjnego ALMA Market w restrukturyzacji, nie uzyskało przymiotu prawomocności pomimo upływu dwóch tygodni od jego obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym - z uwagi na fakt, że do sądu wpłynęło zażalenie wierzyciela na to postanowienie.

 • Spółka Żarneckiego wydzierżawiła supermarket w Krakowie od zarządcy Almy

  Zarządca masy sanacyjnej ALMA Market i spółka zależna Tomasza Żarneckiego ALMA Kraków zawarli umowę dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa dłużnika, obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową w obiekcie handlowym - supermarkecie w Krakowie przy ul. Pilotów nr 6, podała ALMA.

 • Wniosek o upadłość likwidacyjną Alma Market jest już w sądzie

  ALMA Market w restrukturyzacji, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com