X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ruszyła VII edycja Akademii Energii

Opublikowano: 2018-04-12 11:54:56

Chęć ciągłego rozwoju, innowacyjne podejście i profesjonalizm jako cechy lidera branży energetycznej? VII edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Na początku kwietnia ruszyły szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

Logo projektu

Informacja prasowa | 12.04.2018 r.

Akademia Energii to projekt, który składa się z cyklu warsztatów, wykładów i debat. Szkolenia odbywają się w weekendy, w czasie których uczestnicy mają okazję kontaktu z wieloletnimi praktykami branży. Tworzymy platformę wymiany wiedzy pomiędzy praktykami, a stawiającymi pierwsze kroki studentami i absolwentami uczelni.

W ramach Akademii Energii spotykają się najlepsi studenci i absolwenci z całej Polski. Stypendyści projektu reprezentują kierunki ekonomiczne, prawnicze, menedżerskie, a przede wszystkim uczelnie techniczne. Uczestnictwo w projekcie stanowi niepowtarzalną okazję do poznania osób o podobnej pasji i osobistego rozwoju. Jednocześnie, pozwala na zdobycie wiedzy merytorycznej od najlepszych energetycznych ekspertów.

Stypendyści projektu tworzą społeczność, która ciągle się rozwija i szuka sposobu na budowanie swojej kariery w branży energetycznej. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz stworzenia unikalnej sieci kontaktów.

Ciągły rozwój sektora energetycznego stwarza zapotrzebowanie na wykwalifikowane osoby, mogące stanowić wsparcie dla wiodących graczy rynku energii. Na tą potrzebę odpowiada Akademia Energii, której uczestnicy są liderami wśród swoich rówieśników. Po weekendowych szkoleniach uczestnicy odbywają płatne staże w firmach partnerskich.

Na szkoleniach poruszane są tematy bezpośrednio powiązane z polskim przemysłem energetycznym, m.in. bezpieczeństwo sieci przesyłowych, rynek gazu, szanse i zagrożenia dla rozwoju OZE i związane z nim wyzwania prawne, a także wiele innych. W tym roku głównym tematem Akademii będzie smart city – inteligentne miasto i rola odbiorcy końcowego w kształtowaniu aktualnej energetyki.

Do inicjatywy zapraszani są studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli  27 roku życia.

VII edycja Akademii Energii została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Energii i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Partnerami Strategicznymi zostali  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.  W gronie firm będących Partnerami są: Enea, ENERGIA POLSKA SP. Z O.O., EWE, Grupa LOTOS S.A., Magnusson Tokaj i Partnerzy, PKP Energetyka S.A, The Boston Consulting Group. Partnerem wspierającym została firma NES Global Talent.

Logo organizatora

Patronat medialny nad projektem objęli: Rzeczpospolita, biznesalert.pl, energetyka24.com, elektroenergetyka.pl, elektroonline.pl, reo.pl, PAP Biznes, Profit Journal, wysokienapiecie.pl, StockWatch.pl, GramwZielone.pl, escowpolsce.pl.

Szkolenia, zajęcia i debaty odbywają się w siedzibie InnVento – przestrzeni należącej do PGNiG SA oraz w siedzibach Partnerów. Uroczyste Podsumowanie będzie miało miejsce na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na: http://paga.org.pl/ae oraz na fb: https://www.facebook.com/ProjektAkademiaEnergii/?fref=ts

Dane kontaktowe:                    

Marta Zenio – Koordynator Projektu
mzenio@paga.org.pl | 22 537 7162

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Novaturas odnotował wzrost przychodów o 43 proc. r/r w I półroczu 2018 r.

  Tegoroczny debiutant odnotował wzrost przychodów o 43 proc. r/r do 80,2 mln euro w pierwszym półroczu 2018 r. Od początku br. z oferty grupy Novaturas skorzystało łącznie 134,5 tys. klientów, co oznacza wzrost o 42 proc. w skali roku.

 • XTB ma zgodę KNF na wypłatę dywidendy za 2018 rok

  X-Trade Brokers Dom Maklerski otrzymał od Departamentu Firm Inwestycyjnych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ocenę nadzorczą (BION) wynoszącą 2 (2,61) na dzień 30 grudnia 2017 r., co oznacza, że ewentualna wypłata dywidendy za obecny rok obrotowy byłaby w zgodzie z zalecanymi przez KNF kryteriami.

 • Trump z Putinem w Helsinkach, Tusk i Juncker z Keqiangiem w Pekinie

  Wprawdzie amerykańska giełda zamknęła się w piątek minimalnie nad kreską (S&P500: +0,11 proc., Nasdaq: +0,03 proc.), ale nie wystarczyło to, by giełdy azjatyckie kontynuowały wzrosty. Pod nieobecność Tokyo spadają na chwilę obecną wszystkie pozostałe ważne rynki: Hong Kong, Szanghaj, Bombaj i Singapur. Jest to częściowo efekt opublikowanych w nocy danych z Chin. Wprawdzie wzrost gospodarczy w 2Q2018 wyniósł zgodnie z oczekiwaniami 6,7 proc. r/r, ale analitycy przeszacowali produkcję przemysłową za czerwiec (6 proc. r/r vs konsensus 6,5 proc. r/r).

 • Celon Pharma wnioskuje o zgodę na II fazę badania leku na depresję dwubiegunową

  Celon Pharma złożyła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o zgodę na rozpoczęcie II fazy klinicznej badania nad lekiem opartym na esketaminie w depresji lekoopornej dwubiegunowej. Spodziewa się ona otrzymania decyzji w ciągu 60 dni.

 • Kruk wygrał przetarg na zakup portfela wierzytelności na rynku hiszpańskim o wartości nom. 230 mln euro

  InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, została wybrana jako preferowany nabywca portfela detalicznych niezabezpieczonych wierzytelności na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 230 mln euro (1 mld zł). Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku