X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Robyg z historycznym rekordem – 1009 zakontraktowanych lokali w Q3 2017

Opublikowano: 2017-10-04 14:59:04

Omawiane walory:

W III kwartale 2017 roku Grupa Robyg zakontraktowała 1009 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji) z czego 484 lokale w Warszawie oraz 525 lokali w Gdańsku. To o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, kiedy spółka osiągnęła wynik 736 zakontraktowanych lokali.

Narastająco od początku 2017 roku Grupa Robyg podpisała umowy na 2702 mieszkania. Spółka szacuje osiągniecie kontraktacji na poziomie ok. 3 300 lokali  na koniec roku przy zachowaniu obecnych tendencji rynkowych. W tym samym okresie planowane jest przekazanie około 2 500 mieszkań. Grupa ROBYG zakłada znaczący wzrost liczby przekazań w 2018 roku.

>> Ochrona przed ujemnym saldem, prowizje od 0,002% i średnie spready: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$). TMS wprowadza rewolucyjną ofertę >>

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, Woli, bliskim Tarchominie, Żoliborzu oraz w Ursusie i Wilanowie, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy.

– Wzrost liczby zakontraktowanych lokali to rezultat dobrej sytuacji w sektorze deweloperskim – zainteresowanie Polaków zakupem mieszkania oraz inwestowaniem w nieruchomości jest wciąż bardzo wysokie. Trafne decyzje operacyjne – między innymi realizacja kolejnych etapów popularnych osiedli oraz wprowadzenie do sprzedaży zupełnie nowych projektów, np.: Osiedla Życzliwa Praga na Tarchominie czy Ogrodów Wilanów, pomogą w podtrzymaniu dynamiki wzrostu w kolejnych kwartałach, a w tym zaowocowały rekordową w historii firmy kontraktacją. Inwestycje Grupy Robyg cieszą się niesłabnącym popytem wśród kupujących – ukończone lokale stanowią jedynie 3 proc. wszystkich dostępnych mieszkań. Spółka dysponuje rozbudowanym bankiem ziemi, który gwarantuje bezpieczny rozwój i możliwość realizacji nowych projektów w najbliższych kwartałach. Grunty Grupy pozwalają na budowę ponad 12000 mieszkań w Warszawie i Gdańsku. W ofercie spółki znajduję się obecnie około 2,3 tys. lokali w obu miastach. Grupa konsekwentnie realizuje także rozpoczęte projekty –uzyskała ostatnio pozwolenia na budowę kolejnych etapów inwestycji Stacja Nowy Ursus oraz Forum Wola. W celu podtrzymania dynamicznego wzrostu spółka planuje również ekspansję do Krakowa lub Wrocławia – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg.

Grupa Robyg w I półroczu 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 215 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł ponad 28 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł. Spółka przewiduje uznanie w przychodach ok. 2500 lokali.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o robyg)

 • Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla ROBYGa, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • Roszady w polskich indeksach. Awans Ursusa i Skarbiec Holdingu

  Po sesji 15 lutego Ursus zastąpi ROBYG w indeksie mWIG40. Z kolei w szeregi giełdowych maluchów wstąpi Skarbiec Holding.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku