X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Robyg z historycznym rekordem – 1009 zakontraktowanych lokali w Q3 2017

Opublikowano: 2017-10-04 14:59:04

Omawiane walory:

W III kwartale 2017 roku Grupa Robyg zakontraktowała 1009 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji) z czego 484 lokale w Warszawie oraz 525 lokali w Gdańsku. To o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, kiedy spółka osiągnęła wynik 736 zakontraktowanych lokali.

Narastająco od początku 2017 roku Grupa Robyg podpisała umowy na 2702 mieszkania. Spółka szacuje osiągniecie kontraktacji na poziomie ok. 3 300 lokali  na koniec roku przy zachowaniu obecnych tendencji rynkowych. W tym samym okresie planowane jest przekazanie około 2 500 mieszkań. Grupa ROBYG zakłada znaczący wzrost liczby przekazań w 2018 roku.

>> Ochrona przed ujemnym saldem, prowizje od 0,002% i średnie spready: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$). TMS wprowadza rewolucyjną ofertę >>

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, Woli, bliskim Tarchominie, Żoliborzu oraz w Ursusie i Wilanowie, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy.

– Wzrost liczby zakontraktowanych lokali to rezultat dobrej sytuacji w sektorze deweloperskim – zainteresowanie Polaków zakupem mieszkania oraz inwestowaniem w nieruchomości jest wciąż bardzo wysokie. Trafne decyzje operacyjne – między innymi realizacja kolejnych etapów popularnych osiedli oraz wprowadzenie do sprzedaży zupełnie nowych projektów, np.: Osiedla Życzliwa Praga na Tarchominie czy Ogrodów Wilanów, pomogą w podtrzymaniu dynamiki wzrostu w kolejnych kwartałach, a w tym zaowocowały rekordową w historii firmy kontraktacją. Inwestycje Grupy Robyg cieszą się niesłabnącym popytem wśród kupujących – ukończone lokale stanowią jedynie 3 proc. wszystkich dostępnych mieszkań. Spółka dysponuje rozbudowanym bankiem ziemi, który gwarantuje bezpieczny rozwój i możliwość realizacji nowych projektów w najbliższych kwartałach. Grunty Grupy pozwalają na budowę ponad 12000 mieszkań w Warszawie i Gdańsku. W ofercie spółki znajduję się obecnie około 2,3 tys. lokali w obu miastach. Grupa konsekwentnie realizuje także rozpoczęte projekty –uzyskała ostatnio pozwolenia na budowę kolejnych etapów inwestycji Stacja Nowy Ursus oraz Forum Wola. W celu podtrzymania dynamicznego wzrostu spółka planuje również ekspansję do Krakowa lub Wrocławia – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg.

Grupa Robyg w I półroczu 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 215 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł ponad 28 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł. Spółka przewiduje uznanie w przychodach ok. 2500 lokali.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o robyg)

 • Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla ROBYGa, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • Roszady w polskich indeksach. Awans Ursusa i Skarbiec Holdingu

  Po sesji 15 lutego Ursus zastąpi ROBYG w indeksie mWIG40. Z kolei w szeregi giełdowych maluchów wstąpi Skarbiec Holding.

 • Nadzieja umiera ostatnia. Mocne spadki wśród spółek z mWIG40

  Handel na giełdzie w Warszawie rozpoczął się od szeroko zakrojonych spadków. Opcją na odwrócenie losów sesji jest tylko scenariusz zakończenia korekty na Wall Street. To jednak nie zmieni dość ponurego obrazu rynku, jaki wyłonił się w ostatnich dniach. Szybki powrót indeksu WIG do niedawnych rekordów wydaje się mało prawdopodobny.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku