X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Rekordowa liczba pobrań gier T-Bull w grudniu 2016 r.

Opublikowano: 2017-01-11 14:46:50

Omawiane walory: ,

Notowana na NewConnect spółka portfelowa Tech Invest Group – T-Bull osiągnęła w grudniu 2016 r. ponad 10 mln pobrań swoich gier, co w ujęciu miesięcznym daje najwyższy wynik w historii spółki. Łącznie do końca 2016 r. użytkownicy pobrali prawie 200 mln gier T-Bull.

Informacja prasowa, 11.01.2017 r.

T-Bull, jeden z największych w Europie producentów gier na platformy mobilne, wypracował w grudniu rekordową liczbę pobrań w wysokości 10,2 mln. Oznacza to, że w grudniu ubiegłego roku każdego dnia użytkownicy pobierali średnio ok. 330 tysięcy gier wrocławskiego dewelopera.

Ogromy sukces i tak duża liczba pobrań to efekt doskonałej znajomości rynku gier mobilnych oraz skutecznej strategii rozwoju Spółki, którą skrupulatnie i intensywnie realizujemy – powiedział Grzegorz Zwoliński, prezes Zarządu T-Bull.

Spółka udostępnia gry w modelu free-to-play, co oznacza, że można je darmowo pobrać a monetyzacja graczy odbywa się poprzez dodatkowe opcje gier oraz reklamy.

Jako jedyna spółka w Polsce i nieliczna na europejskim rynku, T-Bull może pochwalić się takimi wynikami: w ciągu zaledwie kilku lat działalności użytkownicy pobrali ponad 195 mln gier, z czego w 2015 r. było to 50 mln pobrań, a w 2016 r. aż 95 mln – powiedział Jacek Strzelecki, prezes Tech Invest Group.

TIG posiada 115.816 akcji T-Bull, co przekłada się na 10,51% kapitału tej spółki.

Tech Invest Group to notowana na NewConnect spółka, która prowadzi działalność inwestycyjną poprzez dokapitalizowywanie, głównie niepublicznych, podmiotów działających w różnorodnych segmentach biznesu, w połączeniu z operacyjnym wsparciem ich rozwoju.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o tbull, techinvgr)

 • Giełdowi producenci gier dostaną 15 mln zł dofinansowania z programu GameINN

  Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie była tak udana dla giełdowych spółek jak poprzednia, gdy na ich konta trafiło łącznie 58 mln zł. W sumie z siedmiu wniosków złożonych przez reprezentantów GPW tylko cztery zakwalifikowały się do dofinansowania.

 • T-Bull przekroczył łącznie 200 mln pobrań swoich gier mobilnych

  – Rok temu T-Bull osiągnął liczbę 100 mln pobrań, a już teraz studio może pochwalić się wynikiem 200 mln – mamy tu do czynienia z podwójnym wzrostem względem ubiegłego roku. Dla porównania, zdobycie pierwszych 100 mln graczy zajęło wrocławskiemu producentowi 6 lat. Z kolei, pozyskanie kolejnych 100 mln użytkowników – tylko rok – czytamy w […]

 • Raport: 5 gorących spółek z giełdowej branży gamedev

  Indeks producentów gier, gdyby istniał, byłby na czele GPW. Roczna stopa zwrotu z portfela akcji spółek growych to aż 60 proc., a na walorach najlepszych przekroczyła 100 proc. Czy ciągle da się zarobić? StockWatch.pl przeanalizował aktualne plany wydawnicze polskich producentów gier i porównał ich wskaźniki fundamentalne.

 • Projekt Tech Invest Group z szansa na dofinansowanie z programu Bridge Alfa

  Notowany na NewConnect fundusz private equity, wspólnie z dwoma partnerami, jest o krok od oficjalnego przyznania 24 mln zł dotacji od NCBiR, które mają zostać przeznaczone na działalność inwestycyjną. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku