X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ratingi i upadłości

 • 28 marca 2017

  Grupa PBG pokazała gigantyczne zyski z zatwierdzenia układu z wierzycielami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PBG odnotowało 838,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 177,58 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • W 2016 roku Alma miała blisko ćwierć miliarda złotych straty netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alma Market odnotowała 233,96 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 149,46 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Morawiecki: Wzrost PKB sięgnie zapisanych w budżecie 3,6 proc. w tym roku

  Opublikowano:

  Ocena polskiej gospodarki, dokonana przez Moody's Investors Service, który podniósł prognozę wzrostu PKB na ten rok o 0,3 pkt proc. do 3,2 proc., jest nadal zbyt ostrożna, uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Oczekuje on, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych - w budżecie zapisano wzrost PKB w br. w wysokości 3,6 proc.

 • 27 marca 2017

  Moody’s podniósł prognozę wzrostu PKB Polski do 3,2 proc. na 2017 r.

  Opublikowano:

  Moody's Investors Service podniósł prognozę tempa wzrostu PKB dla Polski z 2,9 proc. do 3,2 proc. na 2017 r, wynika z raportu Credit Outlook

 • 21 marca 2017

  JSW po debiucie w WIG20 otrzymało rating kredytowy na poziomie B od agencji EuroRating

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating nadała Jastrzębskiej Spółce Węglowej rating kredytowy na poziomie B. Perspektywa ratingu została określona jako stabilna.

 • 20 marca 2017

  Jerzy Mazgaj pozbył się niemal wszystkich akcji Almy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jerzy Mazgaj zmniejszył łączne zaangażowanie w Alma Market do poziomu 0,74 proc. całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki z 21,46 proc. wcześniej.

 • 14 marca 2017

  Action miał 156 mln zł straty netto w 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według wstępnych danych, Action w restrukturyzacji miał 156,8 mln zł straty netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3.158,9 mln zł w 2016 r.

 • Postanowienie sądu o umorzeniu sanacji Almy nie uprawomocniło się

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wydane postanowienie Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o umorzeniu postępowania sanacyjnego Alma Market w restrukturyzacji, nie uzyskało przymiotu prawomocności pomimo upływu dwóch tygodni od jego obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym - z uwagi na fakt, że do sądu wpłynęło zażalenie wierzyciela na to postanowienie.

 • 27 lutego 2017

  DM BOŚ zawiesił rekomendowanie akcji Action

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dom Maklerski BOŚ zawiesił rekomendowanie akcji Action. Ostatnio wydane zalecenie brzmiało sprzedaj z wyceną ceną docelową 4,70 zł za akcję, wynika z raportu ad hoc brokera.

 • 20 lutego 2017

  Spółka Żarneckiego wydzierżawiła supermarket w Krakowie od zarządcy Almy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarządca masy sanacyjnej Alma Market i spółka zależna Tomasza Żarneckiego Alma Kraków zawarli umowę dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa dłużnika, obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową w obiekcie handlowym - supermarkecie w Krakowie przy ul. Pilotów nr 6, podała Alma.

 • 16 lutego 2017

  Sąd nie zgodził się na dzierżawę części Alma Market z prawem pierwokupu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market wraz z przyznaniem prawa pierwokupu.

 • 14 lutego 2017

  Wniosek o upadłość likwidacyjną Alma Market jest już w sądzie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alma Market w restrukturyzacji, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

 • 09 lutego 2017

  Tomasz Żarnecki ma blisko połowę wszystkich akcji Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Era Jerzego Mazgaja w Almie oficjalnie przeszła do historii. Tomasz Żarnecki po objęciu 5,5 mln akcji serii H kontroluje 40,86 proc. głosów na WZ.

 • 14 stycznia 2017

  Inwestorzy z GPW mogą odetchnąć z ulgą. Moody’s i Fitch utrzymały ratingowy status quo

  Opublikowano:

  Moody's nie zaktualizował ratingu, a Fitch podtrzymał ocenę A- Polski ze stabilną perspektywą. Utrzymanie dotychczasowych ocen to świetny pretekst do nadrabiania piątkowych zaległości giełdy w Warszawie.

 • 12 stycznia 2017

  Marka przegrała z nowym prawem. Do sądu trafił wniosek o restrukturyzację

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zmiany legislacyjne na rynku pożyczek oraz spadek popytu spowodowany przez rządowy program 500 plus doprowadziły białostocką spółkę na skraj bankructwa. Wniosek Marki o przyspieszoną restrukturyzację trafił do sądu dwa tygodnie temu.

 • 16 grudnia 2016

  Alma Market ma zielone światło na rozpoczęcie sanacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po czterech miesiącach od złożenia wniosku, krakowski sąd oddalił wnioski o upadłość i zdecydował o rozpoczęciu sanacji Alma Market. Decyzja sądu wywołała euforię wśród inwestorów, a kurs akcji giełdowej sieci delikatesów wystrzelił o niemal 50 proc.

 • 08 grudnia 2016

  Prezes Polskiego Holdingu Medycznego PCZ aresztowany

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W czwartek Polskie Radio podało, że Romuald Ś., założyciel Polskiego Holdingu Medycznego PCZ oraz kilku członków zarządu holdingu usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy i wyłudzenia blisko 80 mln zł.

 • 07 grudnia 2016

  Vedia bankrutuje, do sądu trafił wniosek o likwidację majątku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect producent i dystrybutor elektroniki użytkowej przeprowadził audyt, który wykazał utratę praktycznej kontroli nad kluczowymi przedsiębiorstwami: New Dragon Electronics oraz Shenzhen SmartBlue Technology Ltd.

 • 04 grudnia 2016

  Złoty może zyskać na decyzji Standard&Poor’s

  Opublikowano:

  W piątek już po zamknięciu rynków finansowych agencja Standard&Poor’s pochyliła się nad polskim ratingiem. Oczekiwałem pozostawienia ratingu na niezmienionym poziomie, choć ryzyko zmiany było po negatywnej stronie. Dlatego zmiana nastawienia na stabilne jest szansą na umocnienie się złotego, przynajmniej na jakiś czas.

 • 02 grudnia 2016

  Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją S&P, w grze CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Korekta post-trumpowych zwyżek na Wall Street, przecena w Azji oraz niepewność co do wyniku niedzielnego referendum konstytucyjnego we Włoszech pogłębiają spadki na zachodnioeuropejskich giełdach. Póki co zimną krew zachowują inwestorzy z warszawskiego parkietu, dla którego dodatkowym czynnikiem ryzyka jest rewizja ratingu ze strony agencji Standard&Poor’s.

 • Komentarz walutowy: Złoty panikuje przed decyzją Standard&Poor’s

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie nie były dobre dla złotego. Skumulowały się negatywne czynniki, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W efekcie dolar jest najdroższy od kilku lat, a euro od głosowania ws. Brexitu. Piątek może być dla polskiej waluty bardzo ważny.

 • 01 grudnia 2016

  Kurs JSW rośnie po decyzji ws. przeniesienia kopalni Krupiński do SRK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wznowione po dwudniowej przerwie nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowało o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Uchwałę w sprawie likwidacji kopalni poparli niemal wszyscy obecni na NWZ akcjonariusze.

 • wczoraj

  Action przechodzi bolesną restrukturyzację, straty szybko rosną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie kwartalnym dystrybutora elektroniki użytkowej razi duży spadek przychodów i straty na poziomie operacyjnym. Action przyznaje, że po rozpoczęciu postępowania sanacyjnego prowadzenie biznesu jest znacznie trudniejsze.

 • Fitch utrzymał rating dla spółki Energa na poziomie BBB

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowe ratingi na dotychczasowym poziomie. W ocenie biura, planowany wysoki udział regulowanego segmentu dystrybucji w EBITDA, przekłada się na niższe ryzyko biznesowe i lepszą przewidywalność przepływów pieniężnych niż w przypadku konwencjonalnego wytwarzania. Perspektywa ratingów jest stabilna.

 • 18 listopada 2016

  Sieć delikatesów Alma skurczyła się do 14 sklepów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Łódź to kolejne miasto, które znika z biznesowej mapy Almy. Na przestrzeni czterech miesięcy bankrutująca sieć delikatesów zamknęła 35 sklepów.

 • 17 października 2016

  Alma Market wnioskuje o upadłość likwidacyjną, ale broni nie składa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Borykająca się z kłopotami sieć handlowa nie doczekała się w terminie otwarcia postępowania sanacyjnego i w efekcie składa wniosek o upadłość. Nadal jednak podtrzymuje chęć restrukturyzacji.

 • 12 października 2016

  Alma dostała od PKO BP tydzień na spłatę ponad 60 mln zł kredytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO BP w obawie o upadłość Almy zażądał niemal natychmiastowej spłaty kwoty 60,9 mln zł wraz z odsetkami. Informacja wywołała popłoch wśród akcjonariuszy, a kurs akcji spadał momentami nawet o 22 proc.

 • 30 września 2016

  Notowania Action kontynuują odbicie po wynikach za I półrocze

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kłopoty dystrybutora elektroniki użytkowej sprawiły, że w minionym półroczu jego przychody spadły o 26 proc., a zysk netto stopniał do symbolicznych rozmiarów. W raporcie Action przedstawił też prognozy finansowe na potrzeby wstępnego planu restrukturyzacyjnego.

 • wczoraj

  Alma Market zamyka kolejne sklepy, kurs akcji szoruje po dnie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wrześniu z mapy giełdowej sieci delikatesów zniknęły placówki w Rzeszowie, Opolu, w Pruszkowie oraz w podwarszawskim Piasecznie. Obecnie pod szyldem Almy działa już tylko 39 sklepów.

 • 26 września 2016

  Copernicus wydłuża likwidację funduszu obligacji do 2018 roku

  Opublikowano:

  Copernicus Capital TFI przedłużył okres likwidacji subfunduszu Dłużnych Papierów Korporacyjnych o ponad 1,5 roku. W tym czasie zamierza walczyć o odzyskanie środków z niewykupionych obligacji takich emitentów jak Gant Development, Milmex Sytemy Komputerowe, GC Investment, Trust czy Widok Energia.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com