X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ratingi i upadłości

 • wczoraj

  S&P podniósł perspektywę ratingu GetBack do pozytywnej, podtrzymał ocenę B

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  S&P Global Ratings podwyższył perspektywę ratingu GetBack do "pozytywnej" ze "stabilnej", podała agencja. Jednocześnie potwierdziła rating krótkoterminowy i długoterminowy na poziomie B. 

 • 16 lutego 2018

  Sąd znów rozkłada ręce w kwestii upadłości Hawe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wnioski Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Olesińscy i Wspólnicy s.k. o ogłoszenie upadłości Hawe. To kolejna już próba ze strony wierzycieli. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie ze względu na fakt, że spółka nie posiada środków na pokrycie bieżących kosztów postępowania upadłościowego.

 • Selvita z popytem na wszystkie akcje po cenie maksymalnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka biotechnologiczna pozyskała od inwestorów deklaracje implikujące objęcie wszystkich oferowanych akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na poziomie ceny maksymalnej - 61 zł - co oznacza, że łączna wartość oferty brutto wyniesie 134,2 mln zł.

 • 08 lutego 2018

  Kryzys w energetyce wiatrowej. Przez niekorzystne zmiany w prawie 70 proc. instalacji notuje straty

  Opublikowano:

  Z początkiem stycznia 2018 roku doszło do pierwszego od lat bankructwa farmy wiatrowej w Polsce. Sytuacja energetyki wiatrowej jest bardzo zła, głównie ze względu na drastyczny spadek cen zielonych certyfikatów i dodatkowy podatek, nałożony w ramach tzw. ustawy antywiatrakowej. Obecna sytuacja w OZE to przestroga dla prywatnych inwestorów, którzy przez ostatnie lata borykali się z niestabilnością polskiego prawa.

 • 05 lutego 2018

  Agencja Fitch obniżyła ratingi Getin Noble Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja Fitch Ratings obniżyła ratingi Getin Noble Banku: długookresowy (long-term IDR) z BB- na B+, długookresowy w skali krajowej (national long-term rating) z BBB-(pol) na BB+(pol) oraz ocenę indywidualną VR (viability rating) z bb- na b+, podał bank. Perspektywa ratingów jest stabilna.

 • 31 stycznia 2018

  Czym jest ryzyko w przypadku inwestycji w obligacje korporacyjne?

  Opublikowano:

  Inwestycja w obligacje wiąże się z ryzykiem. W skrajnych wypadkach zdarza się nawet, że prowadzi do utraty całego kapitału. Temat ryzyka związanego z niewypłacalnością emitentów papierów dłużnych specjalnie dla StockWatch.pl omówił Michał Mordel, analityk Domu Maklerskiego Michael/Ström.

 • 26 stycznia 2018

  Agencja Fitch przyznała GetBack rating długoterminowy B+ z perspektywą stabilną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fitch Ratings przyznał długoterminowy rating spółce GetBack na poziomie B+, z perspektywą stabilną. To trzecia agencja ratingowa, która oceniła wiarygodność kredytową spółki. W ugiegłym roku GetBack poddał się ocenom ratingowym EuroRating i Standard&Poor’s. 

 • 22 stycznia 2018

  Sąd ogłosił upadłość LZMO. Majątkiem zajmie się syndyk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LZMO od minionego piątku oficjalnie jest bankrutem. Obligatariuszom pozostaje oczekiwanie na sprzedaż przez syndyka zabezpieczenia, czyli działki ze złożami iłów, która w momencie emisji miała kosztować 12 mln zł.

 • 18 stycznia 2018

  Mandat będzie można opłacić w radiowozie kartą lub BLIKiem od lutego

  Opublikowano:

  Od przyszłego miesiąca w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będzie można zapłacić kartą płatniczą lub BLIKiem. Obecnie trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS, podała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). To element programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz KIR.

 • 29 grudnia 2017

  Restrukturyzacja coraz częściej zastępuje upadłość

  Opublikowano:

  Rośnie liczba upadłości, które kończą się zawarciem układu. Do końca września restrukturyzacje stanowiły 37 proc. wszystkich postępowań w firmach borykających się z trudną sytuacją finansową, podczas gdy rok temu było to 23 proc. Po dwóch latach obowiązywania ustawy eksperci wskazują jej liczne zalety, ale również wady. Rozpatrywanie spraw trwa znacznie dłużej, niż przewiduje ustawa. Ze względu na dużą liczbę upadłości konsumenckich sądy nie nadążają z rozpatrywaniem spraw przedsiębiorców.

 • 22 grudnia 2017

  Fachowcy.pl Ventures złożyła wniosek o przyśpieszone postępowanie układowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fachowcy.pl Ventures złożyła do sądu rejonowego w Warszawie wniosek o otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego.

 • 15 grudnia 2017

  Moody’s obniżył rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3, perspektywa negatywna

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Moody's Investors Service obniżył długookresowy rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3 z Ba2, długookresową ocenę ryzyka kontrahenta do Ba2 (cr) z Ba1 (cr), ocenę indywidualną do b2 z b1 i skorygowaną ocenę indywidualną do b2 z b1. Perspektywa ratingów pozostaje negatywna.

 • 06 grudnia 2017

  S&P wycofał rating BB- Ciechu na prośbę spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  S&P Global Ratings podtrzymał długoterminowy rating korporacyjny Ciechu na poziomie BB-, a następnie wycofał rating na prośbę spółki, podała agencja.

 • 04 grudnia 2017

  Zbigniew Jakubas sprzedaje pakiet akcji Netii za ok. 640 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat kupi ok. 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej i FIP 11 FIZAN, podmiotów kontrolowanych przez Zbigniewa Jakubasa za łączną kwotę 638,8 mln zł. Docelowo giełdowy gigant chce ogłosić wezwanie i osiągnąć nie więcej niż 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii.

 • 01 grudnia 2017

  EuroRating podniósł rating JSW do B+, perspektywa stabilna

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła o jeden stopień rating kredytowy nadany Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z poziomu B do B+. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.

 • 30 listopada 2017

  Bumech miał blisko 8 mln zł straty netto w III kwartale 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bumech odnotował 7,92 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 1,06 mln zł zysku rok wcześniej. W czwartek notowania spółki spadają o 9 proc. i pogłębiają historyczne minima.

 • 29 listopada 2017

  Wiceprezes Vistalu Gdynia zrezygnował z funkcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bogdan Malc zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Vistalu Gdynia z przyczyn osobistych. W środę kurs akcji spółki osiągnął historyczne minimum.

 • 28 listopada 2017

  GPW, PFR i BIK uruchomią wspólną agencję ratingową w II połowie 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Polski Fundusz Rozwoju (PFR) oraz Biuro Informacji Kredytowej (BIK), przy udziale Instytutu Analiz i Ratingu (IAiR), podpisały dziś porozumienie dotyczące współpracy w zakresie rozwoju wspólnej agencji ratingowej. Jej celem będzie przede wszystkim ocena emitentów obligacji.

 • 27 listopada 2017

  Zremb-Chojnice dostał zgodę na przyspieszone postępowanie układowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W przyszłym roku chojnickie zakłady będą obchodzić dziesięciolecie debiutu na GPW. Niestety, okrągła rocznica będzie stała w cieniu restrukturyzacji, ponieważ gdański sąd na wniosek zarządu otworzył własnie przyspieszone postępowanie układowe Zakładu Budowy Maszyn Zremb-Chojnice.

 • 24 listopada 2017

  Bumech na skraju bankructwa. Spółka liczy na restrukturyzację

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Bumechu podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w trybie przyspieszonego postępowania układowego. W piątek akcje spółki tanieją o blisko 7 proc.

 • 21 listopada 2017

  Sąd postanowił o upadłości Alma Market

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  We wtorek krakowski sąd postanowił o upadłości Alma Market. Po południu - w reakcji na decyzję sądu - notowania spółki na GPW spadają o blisko 20 proc. do 0,37 zł.

 • 18 października 2017

  Kurs Cube.ITG załamał się po decyzji sądu o otwarciu postępowania sanacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławski sąd otworzył postępowanie sanacyjne dla Cube.ITG oraz spółki zależnej - Data Techno Park. W środę akcje spółki informatycznej tanieją o ponad 15 proc. i ustalają historyczne minimum.

 • 05 października 2017

  Notowania Vistalu Gdynia tąpnęły po ogłoszeniu bankructwa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po miesięcznej batalii z bankami i kontrahentami gdyńska spółka złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. W czwartek rano akcje Vistalu tanieją nawet o ponad 20 proc.

 • 03 października 2017

  Giełda umieściła na liście alertów 7 nowych spółek

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , ,

  Po kwartalnej rewizji na liście alertów znalazło się aż 25 spółek. Równolegle władze giełdy zaktualizowały składy aż czterech indeksów.

 • 30 września 2017

  Historyczny awans. Polska dołączy do grupy rynków rozwiniętych w indeksach FTSE Russell

  Opublikowano:

  FTSE Russell ogłosiła właśnie, że we wrześniu 2018 roku przekwalifikuje Polskę z rynków rozwijających się (emerging markets) do rozwiniętych (developed markets). To pierwszy przypadek zakwalifikowania do elitarnego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej.

 • 28 września 2017

  Vistal Gdynia złożył do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Banki odcinające dostęp do finansowania, wnioski o upadłość od wierzycieli oraz problemy z kontrahentami zmusiły gdyńską spółkę do złożenia wniosku o restrukturyzację. Po południu akcje Vistalu tanieją o 3 proc.

 • 27 września 2017

  Agencja EuroRating obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Eurocashu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Eurocash SA z pozytywnej na stabilną. Rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie B+.

 • 21 września 2017

  Banki odwracają się od Vistalu. BGŻ BNP Paribas zażądał natychmiastowej spłaty kredytów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Banki finansujące gdyńską spółkę jeden po drugim wypowiadają umowy. W czwartek natychmiastowej spłaty 57 mln zł zażądał BGŻ BNP Paribas.

 • 20 września 2017

  Spółka zależna Vistalu złożyła wniosek o postępowanie sanacyjne i upadłość

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Vistal Offshore złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ. W środę notowania Vistalu Gdynia rosną o blisko 20 proc.

 • wczoraj

  Wierzyciele wycofali wniosek o upadłość Vistal Offshore

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wniosek o upadłość spółki zależnej gdyńskiego Vistalu został wycofany. Po południu notowania spółki na GPW rosną o 2,6 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku