X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

R22 razem z Google wdroży w Polsce SMS-y nowej generacji

Opublikowano: 2018-04-12 20:06:16

Omawiane walory:

Grupa technologiczna R22, przez spółkę zależną SerwerSMS Polska Sp. z o.o., jako jedyna firma w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), tzw. sms-ów nowej generacji. 

R22 jest już w zaawansowanej fazie testowania technologii RCS. Spółka zależna SerwerSMS.pl, która otrzymała od Google dostęp do Early Access Program, przeprowadzi weryfikację i udoskonalanie nowego rozwiązania na terenie Polski i Rumunii. Grupa cały czas poszukuje nowych partnerów by usługa mogła być dostępna jak najszybciej. Jej wprowadzenie możliwe jest jeszcze w tym roku.

– Dzięki zmianom wprowadzanym przez Google, SMSy mogą odrodzić się na nowo i przekonać do siebie jeszcze większą liczbę użytkowników. W szczególności dotyczy to młodzieży, która dziś wybiera raczej komunikatory mobilne. Zainteresowanie nową formą SMS-ów nad którymi pracujemy, pozytywnie wpłynie na efektywność kampanii z ich zastosowaniem – powiedział Jakub Dwernicki, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Grupy R22

RCS rozszerza możliwości klasycznego SMS o funkcje znane z komunikatorów internetowych. Daje m.in. możliwość prowadzenia rozmów grupowych lub wideo, czy przesyłania plików, pakietów graficznych w rożnych formatach. Działa ona w oparciu o numer telefonu, co oznacza, że docelowo do skorzystania z technologii nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje i konto w zewnętrznych systemach. RCS to także nowe możliwości dla biznesu, które ułatwią jeszcze szerszą komunikację z klientem poprzez wprowadzenie np. czat-botów.
Docelowo technologia RCS będzie wspierana przez wszystkich operatorów a już teraz została wprowadzona m.in. przez grupę Vodafone w 10 krajach (profil p2p).

– Chcielibyśmy zaangażować do współpracy spółki innowacyjne, elastyczne, gotowe do zaakceptowania wyzwań na poziomie wdrożenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w kwestie RCS w Polsce – deklaruje Jakub Dwernicki.

– RCS to nowość, która już wkrótce wkroczy do życia każdego Polaka, dlatego tym bardziej cieszymy że SerwerSMS.pl może jako pierwsza firma w Polsce wdrażać to rozwiązanie dla biznesu i tym samym budować sukces grupy – powiedział Daniel Zawiliński, Dyrektor Zarządzający SerwerSMS Polska


Informacja prasowa, 12 kwietnia 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o R22)

 • Haitong Bank rozpoczął rekomendowanie R22 od wyceny 27,30 zł

  Analitycy Haitong Bank rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla R22 od zalecenia kupuj z ceną docelową akcji 27,30 zł, wynika z raportu datowanego na 12 lutego.

 • Lekkie spadki na ostatniej sesji 2017 roku. W centrum uwagi debiut R22

  Ostatnia w tym roku sesja na GPW upływa pod znakiem mieszanych nastrojów. Nowe strategie inwestycyjne będą wdrażane dopiero po Nowym Roku, który zgodnie z dość powszechnym przekonaniem, powinien być udany przede wszystkim dla spółek z indeksu sWIG80.

 • Zielony debiut R22 i Hollywood na rynku głównym GPW

  Na ostatniej sesji 2017 r. na rynku głównym GPW zadebiutowały akcje dostawcy usług hostingu, e-marketingu, sprzedaży domen internetowych oraz właściciela największej w Polsce sieci pralni przemysłowych.

 • R22 przejmuje Kei.pl

  Na dzień przed giełdowym debiutem, poznańska spółka R22 SA, poprzez spółkę zależną ze swojego segmentu hostingowego, podpisała umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem 18-letniej marki Kei.pl. Tym samym R22 jeszcze przed pierwszym notowaniem akcji na GPW realizuje cele emisyjne pokazując, że świetnie radzi sobie z przejmowaniem stosunkowo „nowych”, jak i już mocno ugruntowanych marek hostingowych.

 • R22 zadebiutuje na GPW w piątek

  R22 zadebiutuje na głównym rynku GPW w piątek, 29 grudnia, podała spółka.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku