X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PZU chce wypłacić 2,16 mld zł dywidendy z zysku za 2017 rok

Opublikowano: 2018-05-16 08:35:48

Omawiane walory:

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie na dywidendy 2.158,81 mln zł z zysku za 2017 r., co da wypłatę w wysokości 2,50 zł na akcję.

(Fot. spółka)

Zarząd proponuje, aby dzień dywidendy został ustalony na 12 września 2018 roku oraz by wypłata dywidendy nastąpiła 3 października 2018 roku.

– Proponowany podział zysku jest zgodny z Polityką kapitałową i dywidendową Grupy PZU na lata 2016-2020, przyjętą w 2016 roku oraz uwzględnia zalecenia zawarte w stanowisku KNF w sprawie polityki dywidendowej banków spółdzielczych i zrzeszających, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, powszechnych towarzystw emerytalnych, domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2018 r. z dnia 5 grudnia 2017 roku – czytamy w komunikacie.

>> 5 wskazówek, które pozwolą wprowadzić Twój handel na akcjach na wyższy poziom

Jednocześnie zarząd poinformował, że wniosek w sprawie dywidendy pozytywnie oceniła rada nadzorcza spółki.

W marcu br. prezes PZU Paweł Surówka zapowiadał, że zarząd zamierza rekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2017 roku w przedziale 66-100 proc. wypracowanego zysku netto.

PZU odnotowało 2.910 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 1.935 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowany zysk netto ogółem wyniósł 4.233 mln zł wobec 2.374 mln zł zysku rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2017 r. wyniósł 2.434 mln zł wobec 1.573 mln zł zysku rok wcześniej.

W czerwcu ub.r. akcjonariusze PZU SA zdecydowali o przeznaczeniu 1.208,93 mln zł z zysku za 2016 rok na dywidendę, tj. wypłatę w wysokości 1,40 zł na akcję.

Kalendarium dywidend PZU

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PZU)

 • Odbicie tureckiej waluty wspiera giełdy. Na GPW w centrum uwagi Orlen i Play

  Odbicie na tureckiej lirze, a co się z tym wiąże, chwilowe wyciszenie tematu kryzysu w Turcji, wspierają nastroje na europejskich giełdach. Korzysta na tym parkiet w Warszawie, który w górę ciągnie przede wszystkim Orlen i PZU. Czarną owcą jest Play.

 • Komentarz posesyjny: Gorzkie żniwa Erdogana

  Wprawdzie od poniedziałku sygnalizowaliśmy swoją nieufność do zaskakująco dobrego sentymentu na rynkach w Polsce i na świecie, ale do wczoraj wydawało się, że tydzień zakończy się w sposób wymarzony dla inwestorów akcyjnych. W nocy z czwartku na piątek zmaterializowało się jedno z narastających od dłuższego czasu ryzyk.

 • Inwestorzy świętują fiasko fuzji Pekao i Alior Banku, zielono także na PZU

  Połączenia Pekao SA i Alior Banku nie będzie. Inwestorzy przyjęli to z wielkim zadowoleniem. Akcje obu banków mocno rosną. Drożeją też walory PZU, głównego akcjonariusza obu spółek.

 • Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • WIG20 szaleje w najważniejszym dniu lipca

  Rzadko trafiają się na rynku tak fascynujące dni jak dzisiejszy, gdy nawet posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego schodzi na drugi plan. Pomimo iż wiadomo było, że nie ma powodu, by liczyć na jakiekolwiek decyzje, przebieg konferencji wystarczył, by mocno zachwiać kursem EUR/USD. Od początku dnia był on pod presją, ale dość optymistyczna treść komunikatu dała nadzieję na stabilizację euro.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku