X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Próchnik sprzeda akcje z nowej emisji poniżej ceny rynkowej

Opublikowano: 2013-09-20 11:46:56

Omawiane walory:

Maksymalnie 9 mln zł zgarnie odzieżowa spółka z nowej emisji akcji bez prawa poboru. Pozyskane w ten sposób środki mają przyspieszyć rozwój sieci sklepów.

Zarząd Próchnika ustalił cenę emisyjną akcji serii J na 0,32 zł za sztukę. Ustalono ją w oparciu o budowaną księgę popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Nowa emisja jest bez prawa poboru i akcje zostaną zaoferowane w ramach subskrypcji prywatnej, czyli nie więcej niż 149 podmiotom wybranym przez zarząd.

Spółka na sierpniowym walnym zdecydowała o emisji nie więcej niż 28.248.045 nowych akcji (10 proc. kapitału) na okaziciela serii J o wartości nominalnej 0,20 zł każda. Wówczas akcjonariusze zdecydowali, że cena emisyjna akcji serii J nie może być niższa niż 0,28 zł.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

– Informacja o rozwodnieniu kapitału o 10 proc., jest niekorzystna, jednakże jeśli pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone zgodnie z przeznaczeniem, tj. na rozwój sieci sklepów (nakłady na środki trwałe oraz zakup towarów) oraz na zakończenie modernizacji centrum magazynowo-biurowego w Łodzi i wydatki na marketing to w dłuższym horyzoncie mogą przyczynić się do poprawy działalności spółki i wyników. Poprawa widoczna była już w II kwartale (mamy tu na myśli głównie dane jednostkowe, gdyż na poziomie skonsolidowanym uwzględniana została działalność Rage Age). – ocenia Marcin Stebakow, p.o. Dyrektora Biura Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego DM Banku BPS.

>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat Próchnika znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

Przypomnijmy, że na początku roku spółka wyemitowała 160 mln akcji (56 proc. w podwyższonym kapitale), które objęli akcjonariusze powiązani z Rafałem Bauerem. Z tych środków zakupiono udziały w spółce Rage Age International, która kontroluje firmy prowadzące sklepy modowej marki. Na ten cel wydano 18 mln zł. Jednocześnie doszło do zmian właścicielskich i prezesem oraz głównym akcjonariuszem został Rafał Bauer.

W I półroczu odzieżowa grupa wypracował 0,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1 mln zł straty rok wcześniej. Zysk EBIT wyniósł 1 mln zł wobec straty sprzed roku na poziomie -0,9 mln zł. Natomiast przychody ze sprzedaży wzrosły z 9,5 mln zł do 14 mln zł. W tym okresie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej były ujemne i wyniosły -3,3 mln zł. W I półroczu 2012 roku było to -0,3 mln zł. W minionym półroczu sprzedaż grupy w Polsce była realizowana przez własną sieć 21 salonów oraz 14 sklepów obcych oferujących towary spółki na zasadzie umów agencyjnych (sklepy agencyjne). Do tego oferta była dostępna także w 16 sklepach sieci Royal Collection.

Na piątkowej sesji kurs Próchnika krąży wokół 0,34-0,35 zł. W tym roku notowania spółki mają za sobą wzloty i upadki. Niemniej tegoroczna stopa zwrotu jest całkiem spora i wynosi ponad 45 proc.>> Sprawdź też walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o prochnik)

 • Próchnik wyemituje 60,5 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru

  Akcjonariusze Próchnika zdecydowali o emisji 60.549.089 akcji serii O, których wartość nominalna w wyniku obniżenia kapitału zakładowego wyniesie 0,30 zł za sztukę, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

 • 7 ciekawych spółek modowych przed wynikami kwartalnymi

  Rynek czeka na kolekcję raportów za II kwartał sygnowaną przez wiodących przedstawicieli branży modowej. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po ciekawych spółkach obuwniczych i odzieżowych.

 • Gorący początek sezonu wyprzedażowego w CCC, LPP i Próchniku

  W lipcu sprzedaż spółek z segmentu odzieżowego wzrosła w wysokim dwucyfrowym tempie, niezależnie od sprzedawanego asortymentu. Imponującą dynamikę sprzedaży buduje rozwój kanału internetowego, wzrost sieci sprzedaży, ale także wzrosty w sklepach porównywalnych.

 • Euforia po Moody’s szybko paruje, w grze PGNiG, Próchnik i Wielton

  Argument w postaci sobotniej decyzji agencji Moody's traci swoją moc, co doskonale obrazują mizerne wzrosty w segmencie dużych i średnich spółek oraz niewielka korekta wśród parkietowych maluchów. Inwestorzy powoli wracają myślami do czynników ryzyka.

 • Analiza techniczna czterech błyszczących pereł parkietu

  Mimo kilkutygodniowych spadków warszawskich indeksów, na GPW wciąż można znaleźć spółki, których akcje pędzą w górę. Ekspert od analizy technicznej z SGH specjalnie dla StockWatch.pl oszacował szanse na osiągnięcie nowych szczytów przez notowania Próchnika, Vistuli, Zetkamy i Wirtualnej Polski.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku