X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Prawo i podatki

 • dzisiaj

  Morawiecki: Przychody z VAT wzrosły o 23 proc. r/r do 157 mld zł w 2017 r.

  Opublikowano:

  Przychody z podatku od towarów i usług (VAT) wyniosły 157 mld zł na koniec 2017 r., co oznacza wzrost o 23 proc. r/r, poinformował premier Mateusz Morawiecki. 

 • 19 stycznia 2018

  Ostatnie dni dla części podatników na rozliczenie się z fiskusem

  Opublikowano:

  Do końca stycznia na rozliczenie się z fiskusem mają czas osoby, które osiągają dochody z najmu opodatkowane ryczałtem, oraz podatnicy, którzy korzystają z uproszczonych form opodatkowania działalności gospodarczej.

 • Pfleiderer Group zarezerwował środki na karę od UOKiK i buy back

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pfleiderer Group i jej spółka zależna - Pfleiderer Wieruszów zawiązały łącznie 38,68 mln zł rezerw w związku z decyzjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o nałożeniu kar. Równolegle producent płyt wiórowych ogłosił zamiar skupu nie więcej niż 3,23 mln własnych akcji po cenie 37,50 zł zł za sztukę.

 • 18 stycznia 2018

  Mandat będzie można opłacić w radiowozie kartą lub BLIKiem od lutego

  Opublikowano:

  Od przyszłego miesiąca w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będzie można zapłacić kartą płatniczą lub BLIKiem. Obecnie trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS, podała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). To element programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz KIR.

 • Rewolucyjne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców

  Opublikowano:

  Styczniowe zmiany w podatku CIT to duża rewolucja dla przedsiębiorców. Nowe przepisy ograniczają m.in. możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków na usługi niematerialne, m.in. doradcze. Zmiana ta budzi także wątpliwości interpretacyjne, jakie konkretnie usługi rozumiane są jako niematerialne.

 • 17 stycznia 2018

  Nadchodzi Digital PLN, polski pieniądz kryptograficzny

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  W Polskim Akceleratorze Technologii Blockchain (PATB) powstaje Digital PLN, polska kryptowaluta. Jej wprowadzenie może zrewolucjonizować płatności i bankowość w naszym kraju.

 • 16 stycznia 2018

  KNF ukarała Avivę TU, Inter Polska TU i Investment Friends

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, na Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska - karę pieniężną w wysokości 1 tys. zł i na spółkę Investment Friends - karę w wysokości 400 tys. zł, podała Komisja. 

 • 15 stycznia 2018

  UOKiK nałożył na Bank Millennium karę wysokości 20,75 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na Bank Millennium karę w wysokości 20,75 mln zł za przekazywanie klientom nieprawdziwych informacji o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych, podał Urząd.

 • 11 stycznia 2018

  KNF: Wynik banków za 2017 r. może być lepszy od pierwotnych prognoz

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ocenia, że wynik finansowy sektora bankowego za cały 2017 rok  2017 r. może być lepszy niż pierwotnie zakładany przez banki, które oczekiwały spadku o ok. 10 proc. w skali roku, podała Komisja. 

 • 10 stycznia 2018

  Poczta Polska ma nowe porozumienie z Krajową Administracją Skarbową dot. odprawy celnej przesyłek

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) dotyczące współpracy w zakresie odprawy celnej przesyłek pocztowych. Ma ono usprawnić obsługę celną rosnącej liczby przesyłek w pocztowym ruchu międzynarodowym, podała firma.

 • Turbulencje na kursie Kruka po publikacji wstępnych wyników finansowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Źródłem środowej przeceny akcji lidera branży windykacyjnej są wstępne wyniki za IV kwartał. Inwestorzy nerwowo zareagowali na informację o niskim wyniku netto. Jednak zejście notowań Kruka w pobliże ważnych wsparć szybko zostało wykorzystane do kupna akcji. 

 • 08 stycznia 2018

  Zmiana na stanowisku CFO w Griffin Real Estate po zatrzymaniu Przemysława Krycha

  Opublikowano:

  Przemysław Czuk objął funkcję CFO w Griffin Real Estate. Jednocześnie grono udziałowców spółki opuścił Przemysław Krych, który wcześniej zrezygnował ze wszystkich stanowisk pełnionych w firmie i związanych z nią podmiotach. Tym samym Maciej Dyjas i Nebil Senman, którzy razem z Przemysławem Krychem byli współwłaścicielami i współzarządzali Griffin Real Estate, teraz pozostali jedynymi partnerami zarządzającymi i wspólnikami w firmie.

 • 05 stycznia 2018

  KNF: Kurs CHF zachęca do przewalutowania kredytu, ale klienci czekają na ustawę

  Opublikowano:

  Choć obecny kurs franka szwajcarskiego zbliża się do kursu historycznego i może to być dobry moment na przewalutowanie kredytu hipotecznego, to szansa, że klienci będą masowo dogadywali się z bankami jest niewielka, oczekują oni bowiem rozwiązania ustawowego, wynika ze słów przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego.

 • 04 stycznia 2018

  Rząd przyjął projekt noweli dotyczącej dyrektywy MiFID2

  Opublikowano:

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw, które umożliwią stosowanie unijnych przepisów dotyczących rynków instrumentów finansowych (dyrektywa MiFID2 oraz rozporządzenie MiFIR, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Nowe rozwiązania mają zapewnić wzrost konkurencyjności i efektywności rynków finansowych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zwiększyć bezpieczeństwo ich uczestników.

 • 03 stycznia 2018

  Boryszew odwołał prognozy. Fiskus dopatrzył się dużych zaległości VAT w spółce zależnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Boryszew odwołał prognozy wybranych pozycji wyników finansowych grupy, która zakładała, że zysk netto wzrośnie do 305,5 mln zł w 2017 roku wobec 191,3 mln zł rok wcześniej, a zysk EBITDA zwiększy się r/r do 539,7 mln zł w porównaniu z 382,2 mln zł w 2016 r. 

 • 29 grudnia 2017

  Restrukturyzacja coraz częściej zastępuje upadłość

  Opublikowano:

  Rośnie liczba upadłości, które kończą się zawarciem układu. Do końca września restrukturyzacje stanowiły 37 proc. wszystkich postępowań w firmach borykających się z trudną sytuacją finansową, podczas gdy rok temu było to 23 proc. Po dwóch latach obowiązywania ustawy eksperci wskazują jej liczne zalety, ale również wady. Rozpatrywanie spraw trwa znacznie dłużej, niż przewiduje ustawa. Ze względu na dużą liczbę upadłości konsumenckich sądy nie nadążają z rozpatrywaniem spraw przedsiębiorców.

 • 28 grudnia 2017

  Spółki Pfleiderera otrzymaly 35,8 mln zł kary od UOKiK, Kronospanu – 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył za uczestnictwo w niedozwolonym porozumieniu producentów płyt wiórowych i pilśniowych kary pieniężne: na Kronospan Szczecinek w wysokości 60,69 mln zł, na Kronospan Mielec 39,31 mln zł, na Pfleiderer Group SA 15,96 mln zł i na Pfleiderer Wieruszów 19,8 mln zł (łącznie 135,76 mln zł), podał Urząd. Piąty uczestnik zmowy - Swiss Krono - w zamian za współpracę z urzędem uniknął sankcji finansowej.

 • Pfleiderer Group uczestniczył w kartelu. UOKiK szykuje wysokie kary

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałoży na spółki Kronospan Mielec, Kronospan Szczecinek, Pfleiderer Group, Pfleiderer Wieruszów i Swiss Krono 135 mln zł kary za uczestnictwo w kartelu producentów płyt do produkcji mebli. Szczegóły Urząd poda dziś o 12:30.

 • wczoraj

  Spadająca gwiazdka z kapitalizacji giełdowych windykatorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Przez branżę windykacyjną przetacza się fala wyprzedaży. Tym razem obawy inwestorów to pokłosie szykowanych zmian w ustawie o upadłości konsumenckiej oraz afery z wyciekiem danych z bazy PESEL.

 • 19 grudnia 2017

  Morawiecki: Projekt ustawy o PPK w najbliższych miesiącach będzie rozpatrywany

  Opublikowano:

  Rząd w najbliższych miesiącach wprowadzi na ścieżkę legislacyjną projekt ustawy dotyczący pracowniczych planów kapitałowych (PPK), wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

 • 18 grudnia 2017

  Bez euforii na kursie PBG po ugodzie ws. kontraktów na budowę autostrady A1

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PBG zawarło ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ugodę przez sądem, która kończy spory dotyczące kontraktów na budowę autostrady A1. Treść porozumienia jest poufna.

 • 15 grudnia 2017

  Były pracownik GetBack pod lupą Prokuratury w sprawie wycieku danych z bazy PESEL

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka windykacyjna przyznała, że zwolniła trzech pracowników. Wobec jednego toczy się postępowanie w sprawie udziału w wycieku danych z systemu PESEL-NET z 2016 r. W piątek akcje GetBack tanieją o ponad 6 proc.

 • 06 grudnia 2017

  Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o rynku mocy

  Opublikowano:

  Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o rynku mocy, zakładający wprowadzanie w Polsce dwutowarowego rynku energii elektrycznej. Towarami mają być energia i gotowość do jej dostarczania.

 • 28 listopada 2017

  UOKiK podejrzewa Pfleiderer Group o naruszenie zasad konkurencji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  UOKiK podejrzewa, że giełdowa spółka była stroną porozumienia, które ustalało ceny i wymieniało się informacjami handlowymi dotyczącymi warunków sprzedaży na rynku płyt wiórowych i pilśniowych w Polsce. We wtorek kurs akcji Pfleiderer Group spadł o 2,7 proc.

 • 24 listopada 2017

  Bumech na skraju bankructwa. Spółka liczy na restrukturyzację

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Bumechu podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w trybie przyspieszonego postępowania układowego. W piątek akcje spółki tanieją o blisko 7 proc.

 • 23 listopada 2017

  Kryptowaluty na celowniku KNF

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego chce uniknąć powtórki z Amber Gold i już teraz pracuje nad kampanią informacyjną na temat zagrożeń związanych z inwestycją w różnego rodzaju kryptowaluty.

 • wczoraj

  KNF nałożyła na Nationale-Nederlanden PTE karę w wysokości 450 tys. zł

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne (Nationale-Nederlanden PTE) karę pieniężną w wysokości 450 tys. zł, poinformowała Komisja.

 • 17 listopada 2017

  KNF wszczęła postępowanie ws. naruszenia przepisów przez X-Trade Brokers DM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisji Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej na X-Trade Brokers w związku z podejrzeniem istotnego naruszenia przepisów prawa w szczególności w obszarze świadczenia usług maklerskich na rzecz klientów spółki oraz organizacją i funkcjonowaniem systemów transakcyjnych.

 • 15 listopada 2017

  Morawiecki: Chcemy przeprowadzić zmiany w OFE w ciągu 1-2 lat

  Opublikowano:

  Zmiany dotyczące otwartych funduszy emerytalnych (OFE) powinny być wdrożone w ciągu 1-2 lat, zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

 • 10 listopada 2017

  KGHM: Komisja Europejska nie uznała koncesji w rej. Pucka za pomoc państwa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Europejska uznała, że udzielenie w 2014 r. KGHM Polska Miedź koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka nie stanowi pomocy państwa, podała spółka.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku