X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Portfel STOCKWATCH 2016 pokonał rynek. Zwycięzca podwoił kapitał

Opublikowano: 2017-01-02 09:40:40

Inwestorzy skupieni wokół forum StockWatch.pl wiedzą jak skutecznie pomnażać pieniądze na giełdzie. Stopa zwrotu w czwartej edycji konkursu Portfel STOCKWATCH zostawiła daleko w tyle rynek oraz wyniki liczących się funduszy inwestycyjnych.

DESCRIPTION HEREPortfel STOCKWATCH regularnie bije rynek pod względem stopy zwrotu:
2016 rok: +23,8 proc.
2015 rok: +23,2 proc.
2014 rok: +5,9 proc.
2013 rok: +32,8 proc.

Już po raz czwarty użytkownicy StockWatch.pl okazali się lepsi niż rynek czy fundusze inwestycyjne. Konkursowy Portfel STOCKWATCH 2016 w ciągu roku urósł o 23,8 proc. To o blisko 6 p.p. więcej niż mWIG40, czyli najlepszy w tym roku warszawski indeks, i ponad dwa razy więcej niż wskaźnik szerokiego rynku WIG (11,3 proc.).

Wirtualnym portfelem o wartości 500 tys. zł zarządzało łącznie 25 graczy. Każdy miał do dyspozycji kwotę 20 tys. zł. Uczestnicy mogli inwestować w spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect, z wyjątkiem tych, których kurs akcji w momencie zakupu był niższy niż 0,50 zł oraz tych, które w danym momencie znajdowały się w portfelu innego uczestnika. W ciągu całej zabawy można było dokonać maksymalnie 10 zmian.

– Warto podkreślić, iż w tej edycji konkursu po raz pierwszy obowiązywało płynnościowe kryterium zakupu spółek, które ograniczyło nieco możliwości w wyborze walorów (wykluczyło bardzo niepłynne spółki) i urealniło ceny zawieranych transakcji. Przy takim ograniczeniu osiągnięty wynik jest tym bardziej imponujący. – podsumowuje Flesz, forumowicz prowadzący statystyki portfela.

Kliknij, aby powiększyć. Wykres obrazujący wartość portfela na tle benchmarków na przestrzeni roku. Źródło: forum StockWatch.pl/opracowane przez flesz

Kliknij, aby powiększyć.
Wykres obrazujący wartość portfela na tle benchmarków na przestrzeni roku. Źródło: forum StockWatch.pl/opracowane przez flesz

>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany konkursowi

Na koniec roku wartość wirtualnego portfela urosła do 619.121 zł. Trzech najlepszych uczestników podwoiło kapitał. Konkurs wygrał andy_dufrense, który kwotę 20 tys. zł zamienił na 41.879 zł (+109,2 proc.). Zwycięstwo zapewniła jedna transakcja – inwestycja w akcje 11 bit studios. Andy_dufrense wykazał się nie lada cierpliwością i wytrwałością, bo przez pierwsze miesiące notowania warszawskiego producenta gier pozostawały w okowach trendu bocznego, a w drugiej połowie marca zaliczyły tąpnięcie po informacji o przesunięciu terminu premiery gry Frostpunk (wówczas gra miała roboczy tytuł Industrial). Punktem zwrotnym okazała się majowa publikacja wyników za I kwartał 2016 r.

– Podstawowym kryterium trzymania tych akcji [11bit – przyp. red.] przez cały rok, również w portfelu rzeczywistym – poza sprawami fundamentalnymi – był dla mnie czytelny i logiczny wykres, który cały czas mi się podobał i podoba nadal. Byłem przekonany, że im dłużej trwa konsolidacja, tym wybicie będzie silniejsze i jest ono tylko kwestią czasu. W kolejnym roku liczę na dodatnią stopę zwrotu, choć nie oczekuję aż takiej skali wzrostu (aczkolwiek jej nie wykluczam w scenariuszu pozytywnym). – podsumował andy_dufrense.

wykres_11bit

>> Zacznij samodzielnie inwestować. Sprawdź TMS >>

Na drugim miejscu z wynikiem 40.323 zł uplasował się Kakarotto. Stopę 101,6 proc. zapewniły trzy udane transakcje na akcjach PGNiG, Pepees i Patentus. Ostatnie miejsce na podium zajął Vladinho, który jednocześnie był najaktywniejszym graczem w konkursie. Wartość jego portfela urosła dokładnie o 98,3 proc. do 39.660 zł. Wysoką pozycję w rankingu zapewniły przede wszystkim zyskowne transakcje na akcjach JSW.

Pierwsza piątka konkursu nagrodzona rocznymi abonamentami StockWatch.pl

Poz. Nick uczestnika Stopa zwrotu Wartość portfela na koniec konkursu Transakcje na spółkach
1 andy_dufrense +109,2% 41.879 zł 11 bit studios
2 Kakarotto +101,6% 40.323 zł PGNiG, Pepees, Patentus
3 Vladinho +98,3% 39.660 zł Trakcja, Bloober Team, Eko Export, MFO, JSW, JSW, MFO, JSW, KGHM
4 Nataniel +93,2% 38.649 zł PGS Software, Kruk, Kruk, PGS Software, Kruk
5 myster 77777 +82,5% 36.506 zł Bank BPH, SoftBlue, PKN Orlen, KGHM, PKN Orlen, KGHM, Miraculum, JSW
>> Więcej na temat wyników poszczególnych uczestników konkursu przeczytasz tutaj

To nie koniec zabawy z wirtualnym inwestowaniem. Na forum trwają zapisy do kolejnej edycji portfela STOCKWATCH. Na najlepszych inwestorów czekają nagrody – roczne abonamenty, dające nieograniczony dostęp do treści i narzędzi inwestycyjnych w StockWatch.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • KNF wszczęła postępowanie ws. naruszenia przepisów przez X-Trade Brokers DM

  Komisji Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej na X-Trade Brokers w związku z podejrzeniem istotnego naruszenia przepisów prawa w szczególności w obszarze świadczenia usług maklerskich na rzecz klientów spółki oraz organizacją i funkcjonowaniem systemów transakcyjnych.

 • PCC Exol skokowo poprawił zyski w III kwartale 2017 r.

  Inwestorzy ciepło przyjęli najnowszy raport dolnobrzeskiej spółki chemicznej. PCC Exol pochwalił się blisko 50-proc. wzrostem zysku netto oraz ponad 9-proc. przyrostem przychodów. W piątek po południu akcje spółki z grupy PCC rosną o 8,6 proc.

 • JSW nie wyklucza wypłaty dywidendy za 2017 r., decyzja po I kw. 2018 r.

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie wyklucza wypłaty dywidendy za 2017, ale decyzje podejmie po I kw. 2018 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

 • Mocne odbicie na GPW. Po wynikach gorąco na JSW i 11 bit studios

  Poprawa nastrojów na globalnych giełdach stała się przyczynkiem do wzrostowego odbicia w Warszawie. W piątek rosną wszystkie polskie indeksy. Negatywnym bohaterem sesji jest spadająca o kilka procent Jastrzębska Spółka Węglowa.



Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku