X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna rusza z publiczną ofertą akcji o wartości do 2 mln zł

Opublikowano: 2018-06-14 14:08:04

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna, jedna z trzech pierwszych spółek w Polsce wpisanych do prowadzonego przez KNF rejestru wewnętrznie zarządzających ASI, opublikowała memorandum informacyjne w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji. Cenę emisyjną ustalono na 1 zł, co daje łączną wartość oferty na poziomie do 2 mln zł. Zapisy na akcje rozpoczną się 18 czerwca i potrwają do 28 czerwca 2018 r.

Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna należy do wąskiego grona spółek znajdujących się pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego w ramach prowadzonego rejestru alternatywnych spółek inwestycyjnych. Spółka inwestuje w projekty z sektora nowych technologii w obszarach: biotechnologii, telekomunikacji, informatyki, ochrony zdrowia i edukacji, które mają szanse na bardzo dynamiczny rozwój i wejście na rynki globalne. Obecnie w portfelu inwestycyjnym znajdziemy producenta najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie gimbali oraz spółkę farmaceutyczną ukierunkowaną na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej i usługowej.

– Innowacje są czymś co napędza globalną gospodarkę, a my chcemy być częścią tego wzrostu. Nasza strategia inwestycyjna obejmuje docelowo inwestowanie w nie więcej niż 5-6 wyselekcjonowanych projektów rocznie, z takich branż jak np. biotechnologia, ochrona zdrowia czy IT. Wierzymy, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w transakcjach, doradztwie dla start-upów oraz pozyskiwaniu finansowania, a także dostępowi do szerokiej listy potencjalnych projektów inwestycyjnych odniesiemy spory sukces. Sukces, którym chcemy się podzielić z inwestorami indywidualnymi, gdyż jako pierwsza w Polsce Alternatywna Spółka Inwestycyjna kierujemy ofertę właśnie do nich – mówi Łukasz Piasecki, Prezes Zarządu Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna SA.

>> Szczegóły oferty PIT ASI są dostępne tutaj

W ramach publicznej oferty akcji inwestorzy będą mogli kupić do 2 mln akcji nowej emisji serii C. Cena emisyjna, po której będą składane zapisy wynosi 1 zł. Wartość oferty wynosi 2 mln zł. Inwestorzy będą mogli składać zapisy od 18 do 28 czerwca. Do 3 lipca br. planowany jest przydział oferowanych akcji. Zamiarem emitenta jest wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect. Środki pozyskane w ramach emisji zostaną przeznaczone na dokapitalizowanie spółek portfelowych, a także zaangażowanie kapitałowe w kolejne podmioty z branży nowych technologii.

Rentowność portfela w okresie od lutego do maja br. osiągnęła 343 proc. Od momentu rozpoczęcia działalności spółka wypracowała zysk netto w wys. 7,4 mln zł. Obecnie przygotowuje się do kolejnych inwestycji w 3 spółki z obszaru nowych technologii i gamingu w II połowie 2018 r.

– Widzimy szereg korzyści płynących z inwestycji w naszą spółkę. Poprzez inwestycję w PIT ASI, nasi akcjonariusze będą mieli możliwość zaangażowania kapitałowego w innowacyjne spółki niepubliczne o dużym potencjale wzrostu. Co więcej, jako pierwsi umożliwimy im zainwestowanie bezpośrednio w projekty będące celem inwestycji PIT ASI na pierwotnym etapie inwestycyjnym. Ponadto zamierzamy dzielić się naszymi sukcesami z akcjonariuszami – będziemy wypłacać dywidendę od wypracowanego zysku z przeprowadzanych dezinwestycji – mówi Dariusz Bugajski, wiceprezes zarządu Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna SA.

Zapisy na akcje skierowane są do inwestorów indywidualnych. Oferującym jest Polski Dom Maklerski SA.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • CD Projekt opublikował garść nowych screenshotów z gry Cyberpunk 2077

  Warszawskie studio na targi do Kolonii wybrało się głównie w celach biznesowych i zrezygnowało z oficjalnych pokazów. Na otarcie łez CD Projekt zaserwował fanom Cyberpunka garść nowych screenshotów z gry.

 • Echo Investment rozpoczęło budowę kolejnego biurowca w Browarach Warszawskich

  Echo Investment rozpoczęło budowę biur w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schiele - dawnego domu właścicieli słynnych Browarów Warszawskich. Będzie to najwyższy, 14-kondygnacyjny budynek komercyjny tego projektu. 

 • Maciej Szymański nowym prezesem Kredyt Inkaso

  Rada nadzorcza Kredyt Inkaso powołała na stanowisko prezesa Macieja Szymańskiego na okres wspólnej trzyletniej kadencji obejmującej lata 2016-2019 ze skutkiem na 28 sierpnia 2018 r. 

 • Asbis skokowo zwiększył przychody w lipcu

  Asbis wypracował w lipcu br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 158 mln USD, wobec 94 mln USD w lipcu 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 67 proc., podała spółka, powołując się na wstępne dane szacunkowe. We wtorek przed południem kurs akcji rośnie o prawie 2 proc.

 • Surowce: Cena złota w górę na skutek osłabienia USD

  Po gwałtownej przecenie metali szlachetnych w poprzednim tygodniu, początek bieżącego tygodnia przynosi odreagowanie zniżek. Notowania złota dzisiaj rano rosną, kontynuując ruch z piątku i poniedziałku, i docierając obecnie do okolic 1.200 USD za uncję. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku