X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Redakcja Poleca

 • wczoraj

  BPS ma 50 mln zł pożyczki od Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS

  Opublikowano:

  Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) podpisał ze Spółdzielnią Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS umowę pożyczki podporządkowanej, na podstawie której Spółdzielnia udzieliła bankowi dziesięcioletniej pożyczki w kwocie 50 mln zł.

 • Prezes GPW dołączy do Rady FESE

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marek Dietl jest trzecim przedstawicielem Polski, który został powołany do władz FESE. W Radzie Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych zasiadał również były prezes GPW, Adam Maciejewski. Pierwszy prezes GPW, Wiesław Rozłucki sprawował natomiast funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Roboczego FESE.

 • Brak rąk do pracy i wzrost cen materiałów budowlanych windują ceny mieszkań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Produkcja budowlano-montażowa rośnie w tempie dwucyfrowym od miesięcy, a firmy z branży budowlanej odczuły poprawę koniunktury. Gwałtowny wzrost popytu na materiały budowlane wywołał jednak skok w ich cenach. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost cen gruntów i brak rąk do pracy. Branża posiłkuje się pracownikami zza wschodniej granicy - szacuje się, że już teraz na polskich budowach pracuje ponad milion Ukraińców i Białorusinów.

 • Surowce: Istotny spadek produkcji ropy naftowej w Libii

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zmienne nastroje inwestorów. Po gwałtownych spadkach w piątek, cena tego surowca ustabilizowała się, a nawet delikatnie wzrosła. Jak dotychczas, ceny ropy naftowej WTI w bieżącym tygodniu oscylują przez większość czasu w okolicach 64-65,50 USD za baryłkę.

 • Mocne odbicie spółek z WIG20, w grze także LiveChat i Millennium

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Obawy o wojny handlowe nieco zelżały, pozwalając giełdom na złapanie oddechu. Na GPW drożeją przede wszystkim największe i najbardziej płynne spółki. Ryzyko związane z wojnami handlowymi jednak nie znikło, więc korekta raczej będzie krótka.

 • NN Investment Partners TFI zwiększył zaangażowanie w 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych ujawniło się w akcjonariacie producenta gier wideo z ponad 5 proc. pakietem.

 • iFun4all: Gra Serial Cleaner zadebiutuje w Japonii 28 czerwca br.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Serial Cleaner zadebiutuje na Nintendo Switch w Japonii 28 czerwca br., podał iFun4all, producent gry, powołując się na informacje otrzymane od Curve Digital Publishing Ltd., wydawcy gry.

 • Janusz Krawczyk nowym członkiem rady nadzorczej GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Decyzją NWZ Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Wojciecha Nagela w radzie nadzorczej zastąpi Janusz Krawczyk.

 • ATM Grupa zastąpi Coliana w indeksie sWIG80 po sesji 21 czerwca

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Akcje Coliana zostaną wykreślone z list uczestników indeksów sWIG80, sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-spożywczy po sesji 21 czerwca 2018 r. i w indeksach sWIG80 i sWIG80TR zostaną uzupełnione przez akcje ATM Grupy, poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 19 czerwca 2018

  Bioton pracuje nad analogami insulin, tnie zadłużenie, liczy na zysk w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bioton dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży SciGen - w wysokości ok. 100 mln zł - planuje zmniejszyć zadłużenie w bankach o kwotę ok. 30-35 mln zł, a pozostałe ok. 60 mln zł przeznaczyć na rozwój własnych analogów insulin w tym i przyszłym roku. 2018 rok Bioton ma zakończyć zyskiem netto. Spółka chce w 2020 rozpocząć rozmowy w sprawie komercjalizacji dwóch analogów z jednym z największych koncernów farmaceutycznych, poinformował prezes Robert Neymann.

 • Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla Konrada K.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Konrad K., były prezes GetBack najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, zdecydował Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie. Decyzja w kwestii środka zapobiegawczego wobec Piotra B., doradcy spółki zapadnie po posiedzeniu sądu.

 • Prezes GPW: Polskim parkietem interesują się zagraniczne firmy z branży gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) widzi duże zainteresowanie polskim parkietem nie tylko rodzimych, ale również zagranicznych firm z branży gier komputerowych, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl.

 • Akcjonariusze CCC zdecydowali o wypłacie 2,30 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CCC w ramach tegorocznej dywidendy wypłaci łącznie 96,68 mln zł. Akcjonariusze na każdy walor otrzymają po 2,30 zł. 

 • Giełda Papierów Wartościowych wypłaci 2,20 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali o przeznaczeniu 92,34 mln zł z zysku za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 2,20 zł na akcję.

 • Hawe Telekom wycofał z sądu propozycje układowe, pracuje nad nowymi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hawe Telekom w restrukturyzacji wycofał w całości z sądu propozycje układowe złożone przez zarząd, a obecnie pracuje obecnie nad nowymi propozycjami układowymi, określającymi sposób restrukturyzacji zobowiązań Hawe Telekom, które przedstawi w najbliższym możliwym terminie.

 • Getin Noble Bank planuje emisję akcji za 200 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Getin Noble zatwierdziła porządek obrad walnego zgromadzenia, które ma zdecydować o emisji akcji serii D i E po ok. 100 mln zł każda w ramach subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cenę emisyjną akcji ustalono na poziomie ceny nominalnej, tj. 2,73 zł za sztukę.

 • Dynamiczne spadki notowań miedzi w USA

  Opublikowano:

  W ostatnich tygodniach sytuacja na rynku miedzi zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kilka sesji w pierwszych dniach czerwca przyniosło dynamiczne zwyżki notowań tego metalu na skutek obaw o strajk w największej kopalni miedzi na świecie, chilijskiej Escondida.

 • Krwawy początek sesji na GPW. Mocna przecena Lotosu i KGHM-u

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Amerykańsko-chińska wojna na cła psuje nastroje na światowych giełdach, ściągając tym samym w dół również GPW. Widoki na przyszłość nie są najlepsze. I to niezależnie od tego, czy oceniamy je na podstawie przesłanek fundamentalnych, czy też sytuacji na wykresach warszawskich indeksów. Jedyną nadzieją jest to, że rynek jest mocno wyprzedany, więc na koniec dnia skala przeceny zostanie zredukowana.

 • Wojna handlowa przeraża rynki, spadki na GPW mogą się pogłębić

  Opublikowano:

  Obawy o gospodarcze skutki podnoszenia ceł w handlu międzynarodowym powodują, że globalni inwestorzy niechętnie angażują się w aktywa uważane za „ryzykowne". Cierpi na tym GPW i polski złoty. Na notowania mogą też wpływać dzisiejsze publikacje GUS i doniesienia z USA.

 • Mastercard i 8 banków udostępniło płatności Apple Pay

  Opublikowano:

  Mastercard we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe udostępnił usługę Apple Pay posiadaczom wydanych przez te instytucje kart Mastercard i Maestro. Wkrótce do tego grona dołączy również PKO Bank Polski.

 • 18 czerwca 2018

  Celon Pharma: Lek Salmex został zarejestrowany w Hondurasie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencia Farmacéutica Internacional zarejestrowała lek Salmex w Hondurasie pod handlową nazwą Ventiflu Discus. Rejestracja nastąpiła za pośrednictwem partnera biznesowego, na mocy zawartego porozumienia handlowego.

 • Skarbiec Holding ma nowego głównego akcjonariusza

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Aoram Sp. z o.o. kupiła od Murapolu pakiet 32,99 proc. akcji Skarbiec Holdingu. Udziałowcami Aoram jest grupa inwestorów, którzy są akcjonariuszami w ramach grupy Trigon.

 • Prokuratura wnioskuje o areszt tymczasowy na 3 miesiące dla Konrada K. i Piotra B.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prokuratura po przesłuchaniu Konrada K., byłego prezesa GetBack oraz Piotra B., doradcy spółki, a także po analizie zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego, zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych. Konradowi K. grozi maksymalne 10 lat kary pozbawienia wolności.

 • Analiza techniczna 5 znanych spółek w ważnym momencie technicznym

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Indeks średnich spółek jest najniżej od stycznia 2017 r., a giełdowych maluchów cofnął się do poziomów z połowy 2016 r. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, jak z czerwcową zawieruchą radzi sobie piątka znanych spółek z warszawskiego parkietu.

 • W sierpniu PKO BP wypłaci 0,55 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydowali o przeznaczeniu 678,5 mln zł z zysku za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,55 zł na akcję.

 • Komplet czerwieni na głównych indeksach GPW. Tanieje PKO BP i Idea Bank

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Warszawska giełda jest słaba. Doskonale pokazuje to układ sił na wykresach poszczególnych indeksów. Wystarczy byle impuls, niewielka iskra, żeby rynek posypał się jak przysłowiowy domek z kart. To mogą być trudne wakacje dla inwestorów.

 • Kuczyński: Wall Street nie boi się wojny handlowej?

  Opublikowano:

  Na Wall Street w piątek (tak jak i na innych giełdach) wygasały czerwcowe linie instrumentów pochodnych, co zawsze potężnie zwiększa obrót, ale najczęściej prowadzi do niewielkich zmian indeksów. Tak się też ta sesja zakończyła, ale uwagę zwracała przede wszystkim potężna przecena ropy, miedzi i złota.

 • Ultimate Games i Forever Entertainment prowadzą negocjacje ws. nowej spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ultimate Games rozpoczęło negocjacje z Forever Entertainment w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na założeniu nowej spółki zajmującej się portowaniem gier.

 • 16 czerwca 2018

  CBA zatrzymało Konrada K., byłego prezesa GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Informację o zatrzymaniu Konrada K. potwierdziła Prokuratura Krajowa na Twitterze. Były prezes GetBacku najprawdopodobniej usłyszy kilka zarzutów. Równolegle zatrzymano też Piotra B., doradcę spółki.

 • 15 czerwca 2018

  KBJ ma umowę z PGE Systemy wartą 2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dostawca rozwiązań IT dla biznesu zaktualizuje dla PGE Systemy wersję środowiska SAP i przeprowadzi migrację na bazę danych HANA. Wartość brutto kontraktu wynosi 2 mln zł.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku