X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PGE miała szacunkowo ok. 2,64 mld zł skons. zysku netto w 2017 r.

Opublikowano: 2018-02-12 17:51:14

Omawiane walory:

Polska Grupa Energetyczna miała szacunkowo ok. 2.641 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. Skonsolidowany zysk EBITDA w 2017 r. wyniósł ok. 7.601 mln zł.

(Fot. PGE)

– Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł około 2.641 mln zł (czyli 1,41 zł na akcję). Nakłady inwestycyjne (bez uwzględnienia zapłaty za aktywa PGE Energia Ciepła) wyniosły około 6.751 mln zł – czytamy w komunikacie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację i odpisy aktualizujące (EBITDA) w 2017 roku wyniósł około 7.601 mln zł, w tym:

 • EBITDA segmentu Energetyka Konwencjonalna: 4.050 mln zł
 • EBITDA segmentu Dystrybucja: 2.333 mln zł
 • EBITDA segmentu Obrót: 811 mln zł
 • EBITDA segmentu Energetyka Odnawialna: 364 mln zł, wymieniono również.

Prezentowany powyżej skonsolidowany wynik EBITDA zawiera przychody z tytułu rekompensat KDT w wysokości 1.235 mln zł, zaznaczono także.

– Według wstępnych szacunków, produkcja energii elektrycznej netto w 2017 roku w jednostkach wytwórczych Grupy PGE wyniosła 56,8 TWh (w tym 39,1 TWh z węgla brunatnego), wolumen dystrybucji wyniósł 35,3 TWh, a sprzedaż do odbiorców finalnych wyniosła 40,0 TWh – czytamy dalej.

Szacunkowe zadłużenie netto na koniec grudnia 2017 roku wyniosło ok. 7.607 mln złotych.

Średnia cena hurtowa energii zrealizowana przez segment Energetyki Konwencjonalnej w 2017 roku wyniosła 164,4. zł/MWh.

Prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej PGE jest nadal przedmiotem audytu przez biegłego rewidenta. Publikacja skonsolidowanego raportu za rok 2017 nastąpi 6 marca 2018 roku, podsumowano w informacji.

>> Elektryka piniądź nie tyka – omówienie sprawozdania finansowego PGE po 3 kw. 2017 r.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PGE)

 • Jest wezwanie na Polenergię. PGE oferuje 16,29 zł za akcję

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje Polenergii. Państwowy gigant proponuje 16,29 zł za każdy walor, co daje wartość całej transakcji na poziomie 740 mln zł. 

 • Kuczyński: Brak nowych impulsów prowadzi do konsolidacji

  W USA w poniedziałek kalendarium było puste. Podczas weekendu Donald Trump obiecał, że pomoże chińskiej firmie ZTE w powrocie do jej działania (po tym jak decyzje USA sparaliżowały tę firmę...), co mogło poprawić nastroje na Wall Street. Niespecjalnie pomagało giełdom europejskim, ale na nich ważyło to, że we Włoszech zapowiadało się powołanie populistycznego rządu.

 • WIG20 rośnie czwartą sesję z rzędu. W centrum uwagi debiut Ten Square Games

  Piątkowa sesja upływa pod znakiem wzrostów. Głównie dużych spółek. Na szerokim rynku wyróżniają się spółki gamingowe, w tym debiutujący Ten Square Games. Dobre nastroje powinny utrzymać się do końca notowań.

 • Atomowa wymiana między PGE i Orlenem. Duże spółki rosną po wynikach

  W czwartek tematem numer jeden są doniesienia dotyczące możliwego zaangażowania spółek Skarbu Państwa w budowę elektrowni atomowej. Akcje PGE idą mocno w górę, podczas gdy PKN równie mocno tanieją. Po wynikach kwartalnych drożeją duże spółki. Wyjaśniła się też ostatnia zagadkowa wyprzedaż Trakcji.

 • Banki zatopiły WIG20. Zielono na PZU i Enerdze, czerwono na GetBacku

  Sesja na GPW zakończyła się spadkami głównych indeksów. Zatopiła je przecena banków, wywołana obawami o ich zyski. Sytuację próbowały ratować spółki energetyczne, ale ponad 2-proc. wzrosty na PGE i Enerdze okazały się niewystarczające. Czwartkowe spadki są już jednak historią. W piątek o zamknięciu sesji i całego tygodnia zdecydują wygasające marcowe kontrakty.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku