X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PFR i PKO BP dementują informację o negocjacjach z GetBack nt. finansowania

Opublikowano: 2018-04-16 10:56:02

Omawiane walory: ,

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i PKO BP nie prowadziły i nie prowadzą żadnych negocjacji ze spółką GetBack. PFR złożył też zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

(Fot. materiały prasowe)

– Polski Fundusz Rozwoju SA nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack SA, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania. PFR SA i GetBack SA nie są stronami żadnych umów oraz wstępnych porozumień dotyczących finansowania. PFR SA otrzymał drogą korespondencyjną od prawnika spółki GetBack SA pewne informacje o spółce. PFR SA poinformował prezesa zarządu GetBack SA, że nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji z udziałem GetBack SA- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilu PFR na Twitterze.


Analogiczny krok wykonał PKO BP.

– W związku z raportem bieżącym GetBack SA z dnia 16 kwietnia 2018 roku, PKO Bank Polski stanowczo zaprzecza, jakoby prowadził jakiekolwiek uzgodnienia czy negocjacje z tą spółką, a w szczególności negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego – czytamy w stanowisku PKO BP opublikowanym na profilu banku na Twitterze.


W związku z dzisiejszym komunikatem GetBack (39/2018) PFR zapowiedział, że zawiadomi Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) „o potencjalnym ryzyku manipulacji kursem akcji GetBack SA” poprzez rozpowszechnianie „nieprawdziwych informacji na temat udziału PFR SA w negocjacjach z GetBack SA”. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

Zarząd GetBack SA poinformował w komunikacie – jak podkreślił, „po uzgodnieniu niniejszej informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami” – o pozytywnym zaangażowaniu w rozmowy z PKO BP oraz PFR na temat udzielania GetBack lub podmiotom z grupy kapitałowej GetBack finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym. Łączna kwota finansowania udzielonego przez bank i PFR wyniesie do 250 mln zł, podała spółka.

Według GetBack, „strony prowadzą negocjacje mające na celu ustalenie pozostałych warunków finansowania”.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback, pkobp)

 • Haitong Bank ściął wyceny akcji ośmiu banków

  Biuro w raporcie z 10 lipca zaktualizowało rekomendacje dla ośmiu czołowych reprezentantów sektora bankowego. Faworytami Haitong Banku są obecnie PKO BP, Pekao, Alior, BZ WBK i Handlowy.

 • Sprawa GetBack: CBA zatrzymało biznesmena, który próbował nasłać służby specjalne na Abris

  Agenci CBA zatrzymali biznesmena, który powoływał się na wpływy w służbach specjalnych i miał doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza GETBACKu. To już 10. zatrzymany w ciągu ostatnich czterech tygodni śledztwa dotyczącego licznych nieprawidłowości w działaniu wrocławskiej spółki.

 • Obligatariusze dopięli swego. Prokuratura przyjrzy się firmom oferującym obligacje GetBack

  Setki zawiadomień składanych przez poszkodowanych inwestorów do UOKiK, KNF i prokuratury przynoszą efekty. W środę RMF FM poinformował, że śledczy sprawdzą, czy podmioty oferujące feralne obligacje wrocławskiej spółki działały zgodnie z prawem.

 • Zobowiązania GetBacku urosły do 3,32 mld zł

  Wartość zobowiązań wrocławskiego windykatora urosła w ciągu niecałych dwóch miesięcy o 0,5 mld zł. Jeszcze na początku maja GETBACK składając wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego szacował zobowiązania na 2.815,6 mln zł. Według aktualizacji spisu wierzytelności z 21 czerwca, wartość długów urosła do 3.322 mln zł.

 • 5 kolejnych osób usłyszy zarzuty w sprawie afery GetBack

  Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali dziś troje byłych członków zarządu GETBACKu oraz dwie osoby współdziałające z nimi w popełnianiu przestępstw. W sumie w toku śledztwa dot. nieprawidłowości we wrocławskiej firmie windykacyjnej śledczy zatrzymali już 9 osób. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku