X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PCC Rokita uplasowała emisję obligacji serii EA

Opublikowano: 2017-06-08 12:27:56

Omawiane walory:

Właśnie zakończyła się pierwsza w tym roku emisja obligacji spółki PCC Rokita. Seria EA była ofertowana w ramach V Programu Emisji Obligacji. Zapisy złożyło 598 inwestorów na ponad 420 tys. obligacji z 250 tys. dostępnych w tej ofercie.

Zapisy trwały od 25 maja do 6 czerwca 2017 r., a obligacje można było nabyć za pośrednictwem DM BDM SA. PCC Rokita zaoferowała tym razem pięcioletnie obligacje o stałym oprocentowaniu 5 proc. w skali roku. Pierwszeństwo przy przydziale mieli inwestorzy, którzy w 2013 r. nabyli obligacje serii AD w ramach pierwotnej oferty.

– Historia PCC Rokity na rynku obligacji korporacyjnych to sześć lat ciężkiej pracy i skutecznego promowania inwestorów indywidualnych. To dzięki nim i ich wierności możemy dziś mówić o sukcesie emisji, zakończonej 60-proc. redukcją – mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu.

– W ostatnich latach PCC Rokita m.in. dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym miała szansę stworzyć sprzyjającą strukturę finansowania działalności. Wpływy z emisji obligacji to w dalszym ciągu jeden z ważnych filarów tej struktury, poza kredytami, pożyczkami i innymi formami finansowania. Od początku roku kurs spółki odnotował ponad 30-proc. wzrost. To dowód na stałe zainteresowanie spółką nie tylko przez pryzmat obligacji, ale również i akcji – mówi Rafał Zdon, wiceprezes zarządu.

Uplasowana oferta była 13-tą z kolei emisją obligacji oferowaną przez PCC Rokita w sześcioletniej historii publicznych programów emisji obligacji korporacyjnych. Spółka w tym czasie wykupiła 5 serii na łączną kwotę 110 mln zł.

Źródło: Informacja prasowa PCC Rokita

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PCCRokita)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku