X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PCC Rokita rozbuduje zakład w Wałbrzyskiej SSE kosztem co najmniej 250 mln zł

Opublikowano: 2017-10-10 20:21:41

Omawiane walory:

PCC Rokita uzyskała zgodę na działalność w Podstrefie Brzeg Dolny Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Szacowana wartość planowanej rozbudowy zakładu to co najmniej 250 mln zł.

– 10 października 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie rokowań w związku ze złożoną ofertą spółki, w przedmiocie wyrażenia zgody na wybór spółki jako podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ‚Invest-Park’ w Podstrefie Brzeg Dolny – czytamy w komunikacie.

PCC Rokita planuje na terenie podstrefy rozbudowę istniejącego zakładu.

– Szacowana wartość inwestycji wyniesie co najmniej 250 mln zł – czytamy dalej.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

Dzień Inwestora spółek Grupy PCC >>> CZYTAJ WIĘCEJ

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r. We wtorek na zamknięciu sesji za jeden walor PCC Rokity płacono 94,70 zł. >> Więcej na temat sytuacji fundamentalnej PCC Rokita przeczytasz tutaj

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PCCRokita)

 • Analiza techniczna czterech cichych bohaterów jesiennej hossy

  Małe i średnie spółki poszły nieco w odstawkę, a uwaga inwestorów koncentruje się na nowych rekordach reprezentantów WIG20. Niesłusznie, bo stopy zwrotu wybranych misiów wciąż potrafią bić na głowę zyski z blue chipów. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził techniczne możliwości Esotiq&Henderson, Orbisu, Stalproduktu i PCC Rokity.

 • Dzień Inwestora spółek Grupy PCC [ZDJĘCIA]

  Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu i bezpośredniego kontaktu ze spółkami - powiedział Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita podsumowując 5. edycję imprezy. W tym roku z zaproszenia spółek chemicznych PCC Rokita i PCC EXOL skorzystała rekordowa liczba inwestorów. Na miejscu w Brzegu Dolnym była też redakcja StockWatch.pl.

 • PCC Rokita wyemituje kolejną serię obligacji z 5-proc. kuponem

  Zarząd PCC Rokita podjął uchwałę w sprawie emisji 250 tys. obligacji serii EC o łącznej wartości nominalnej 25 mln zł w ramach V programu.

 • 14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.

 • To może być udana sesja na GPW. Rosną spółki energetyczne i GetBack

  Warszawski parkiet rozpoczął nowy tydzień od nieśmiałych wzrostów. Sentyment do rynku akcji mogą wzmocnić rosnące nadzieje na odreagowanie spadków na Wall Street. Czarnym koniem poniedziałkowej sesji mogą być spółki z branży energetycznej i surowcowej.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku