X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PCC Rokita oferuje obligacje z 5-proc. kuponem

Opublikowano: 2017-05-29 12:05:24

Omawiane walory:

Zapisy w ramach pierwszej w tym roku emisji obligacji spółki PCC Rokita potrwają do 6 czerwca. W puli jest 250 tys. pięcioletnich papierów serii EA. Oprocentowane obligacji jest stałe i wynosi 5 proc. w skali roku.

Wartość nominalna oferty PCC Rokita wynosi 25 mln zł. Pierwszeństwo przy przydziale puli mają inwestorzy, którzy wzięli udział w majowej emisji z 2013 roku (seria AD). Cena nominalna jednego waloru oraz minimalna wartość zapisu wynoszą 100 zł. Przydział obligacji zaplanowano na 7 czerwca 2017 r.

Zapisy na obligacje można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM oraz przez stronę internetową www.bdm.pl.

– W pierwszej kolejności obligacje serii EA zostaną przydzielone inwestorom, którym przydzielono w dniu 28 maja 2013 roku obligacje serii AD, a którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapis lub zapisy na Obligacje serii EA. Każdemu z takich inwestorów w pierwszej kolejności przydzielone zostaną obligacje serii EA w łącznej liczbie nie mniejszej niż łączna liczba obligacji serii AD przydzielonych danemu inwestorowi w dniu 28 maja 2013 r., ale równocześnie nie większej niż łączna ilość Obligacji serii EA objętych prawidłowo złożonymi i opłaconymi zapisami. – czytamy w komunikacie.

>> Prospekt emisyjny, szczegóły oferty oraz listę POK DM BDM znajdziesz tutaj

Papiery serii EA docelowo mają zadebiutować na Catalyst w lipcu. Obecnie na rynku obligacji notowanych siedem serii papierów dłużnych spółki chemicznej z Brzegu Dolnego.

Termin wykupu obligacji ustalono na 7 czerwca 2022 r. Spółka zastrzegła sobie prawo wcześniejszego wykupu (całej serii), za dodatkowym wynagrodzeniem 0,05 proc. nominalnej wartości obligacji za każde 30 dni przed terminem wykupu. Maksymalny limit premii ustalono na 0,6 proc. >> Zobacz także szczegółowe omówienie sprawozdania PCC Rokita po wynikach za I kw. 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PCCRokita)

 • Analiza techniczna czterech cichych bohaterów jesiennej hossy

  Małe i średnie spółki poszły nieco w odstawkę, a uwaga inwestorów koncentruje się na nowych rekordach reprezentantów WIG20. Niesłusznie, bo stopy zwrotu wybranych misiów wciąż potrafią bić na głowę zyski z blue chipów. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził techniczne możliwości Esotiq&Henderson, Orbisu, Stalproduktu i PCC Rokity.

 • PCC Rokita rozbuduje zakład w Wałbrzyskiej SSE kosztem co najmniej 250 mln zł

  PCC Rokita uzyskała zgodę na działalność w Podstrefie Brzeg Dolny Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Szacowana wartość planowanej rozbudowy zakładu to co najmniej 250 mln zł.

 • Dzień Inwestora spółek Grupy PCC [ZDJĘCIA]

  Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu i bezpośredniego kontaktu ze spółkami - powiedział Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita podsumowując 5. edycję imprezy. W tym roku z zaproszenia spółek chemicznych PCC Rokita i PCC EXOL skorzystała rekordowa liczba inwestorów. Na miejscu w Brzegu Dolnym była też redakcja StockWatch.pl.

 • PCC Rokita wyemituje kolejną serię obligacji z 5-proc. kuponem

  Zarząd PCC Rokita podjął uchwałę w sprawie emisji 250 tys. obligacji serii EC o łącznej wartości nominalnej 25 mln zł w ramach V programu.

 • 14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku