X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM zwiększa liczbę pozyskiwanych próbek i przyspiesza dynamikę wzrostu

Opublikowano: 2017-07-19 16:47:50

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord największy i największy w Europie bank komórek macierzystych – pozyskał w drugim kwartale 2017 roku 5 159 próbek krwi pępowinowej lub tkanek wobec 4 648 próbek pozyskanych w tym samym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o 11 proc. w porównaniu rok do roku. 

PBKM przechowywał (łącznie w segmentach B2C i B2B) na koniec drugiego kwartału br. 149,2 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek, czyli o ponad 14 proc. więcej w porównaniu do stanu na koniec II kwartału 2016 roku. W segmencie B2C, spółki z grupy PBKM przechowywały 136,8 tys. próbek na koniec czerwca tego roku, tj. prawie 15,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Udział umów w modelu abonamentowych w segmencie B2C wyniósł 62,7 proc.

– Wzrost liczby nowo pozyskanych próbek w drugim kwartale o 11 proc. jest bardzo dobrym wynikiem na tle dynamiki z pierwszego kwartału tego roku oraz w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na wzrost wpływ miała lepsza, niż oczekiwana, sprzedaż w Hiszpanii i na Węgrzech. Dynamika wzrostu pobrań w pozostałych krajach była zgodna z naszymi oczekiwaniami. Spodziewamy się kontynuacji wzrostów w kolejnych okresach tego roku. Nasze dane wskazują, że pod względem nowo pozyskiwanych próbek jesteśmy zdecydowanie największym bankiem komórek macierzystych w Europie – komentuje Jakub Baran, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu PBKM.

– Cieszy nas również sytuacja w Turcji, gdzie działając zgodnie z założonym planem notujemy rekordowe poziomy sprzedaży. Według dostępnych danych osiągnęliśmy pozycję nr 1 na tym rynku pod względem nowo pozyskiwanych klientów – dodaje.

Informacja prasowa, 19 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)

 • PBKM otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania od NCBiR

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pt. Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego. Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł. 

 • Szwedzki partner PBKM otrzymał zgodę Komisji Bioetycznej na rozpoczęcie badania klinicznego

  Szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych, otrzymała zgodę od Komitetu Etyki ds. Klinicznych na wykorzystanie aplikacji testowej ProTrans, która ma posłużyć w badaniach klinicznych nad opracowaniem preparatu na bazie komórek macierzystych w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 1. ProTrans jest produktem leczniczym ATMP (ang. Advanced Therapy Medicinal Products), składającym się z komórek macierzystych, który został opracowany i zastrzeżony przez firmę NextCell Pharma AG.

 • Dynamiczny wzrost wyników PBKM w I półroczu 2017 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych wypracował w I półroczu 2017 r. ponad 15 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost o 25 proc. w porównaniu rok do roku. 

 • NCBiR zarekomendował do dofinansowania kwotą 117 mln zł projekty Mabionu, PKBM i Celon Pharma

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie rozpatrzyło i zarekomendowało do dofinansowania wnioski Mabionu, Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz Celon Pharma. Łączna kwota dofinansowania może wynieść 117 mln zł

 • 15 spółek, które w drugiej połowie maja podzielą 1,2 mld zł dywidend

  Sezon dywidend nabiera tempa. W ciągu najbliższych dwóch tygodni spółki giełdowe podzielą między akcjonariuszy 1,17 mld zł. Zdecydowana większość z nich wypłaci gotówkę jeszcze przed wakacjami.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku