X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM zwiększa liczbę pozyskiwanych próbek i przyspiesza dynamikę wzrostu

Opublikowano: 2017-07-19 16:47:50

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord największy i największy w Europie bank komórek macierzystych – pozyskał w drugim kwartale 2017 roku 5 159 próbek krwi pępowinowej lub tkanek wobec 4 648 próbek pozyskanych w tym samym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o 11 proc. w porównaniu rok do roku. 

PBKM przechowywał (łącznie w segmentach B2C i B2B) na koniec drugiego kwartału br. 149,2 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek, czyli o ponad 14 proc. więcej w porównaniu do stanu na koniec II kwartału 2016 roku. W segmencie B2C, spółki z grupy PBKM przechowywały 136,8 tys. próbek na koniec czerwca tego roku, tj. prawie 15,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Udział umów w modelu abonamentowych w segmencie B2C wyniósł 62,7 proc.

– Wzrost liczby nowo pozyskanych próbek w drugim kwartale o 11 proc. jest bardzo dobrym wynikiem na tle dynamiki z pierwszego kwartału tego roku oraz w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na wzrost wpływ miała lepsza, niż oczekiwana, sprzedaż w Hiszpanii i na Węgrzech. Dynamika wzrostu pobrań w pozostałych krajach była zgodna z naszymi oczekiwaniami. Spodziewamy się kontynuacji wzrostów w kolejnych okresach tego roku. Nasze dane wskazują, że pod względem nowo pozyskiwanych próbek jesteśmy zdecydowanie największym bankiem komórek macierzystych w Europie – komentuje Jakub Baran, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu PBKM.

– Cieszy nas również sytuacja w Turcji, gdzie działając zgodnie z założonym planem notujemy rekordowe poziomy sprzedaży. Według dostępnych danych osiągnęliśmy pozycję nr 1 na tym rynku pod względem nowo pozyskiwanych klientów – dodaje.

Informacja prasowa, 19 lipca 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)

 • Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

  Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

 • PBKM chce sfinalizować akwizycję w I poł. 2018 r., nie rezygnuje z dywidendy

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) prowadzi obecnie rozmowy w sprawie przejęcia z 10 podmiotami na różnych rynkach i chce do końca I półrocza 2018 zawrzeć transakcję. Spółka nie wyklucza, że w przypadku dużej akwizycji będzie posiłkować się emisją obligacji, ale nie przekreśla to możliwości wypłaty dywidendy z zysku za 2017 rok, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • Zysk netto PBKM wzrósł r/r do 8,47 mln zł w III kw. 2017 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych odnotował 8,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • PBKM otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania od NCBiR

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pt. Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego. Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku