X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM uzyskał zgodę FDA na dostarczanie krwi i tkanek do USA celem leczenia chorób hematologicznych

Opublikowano: 2017-02-02 10:01:25

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych na terenie Stanów Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów. Celem działalności jest leczenie chorób hematologicznych, w tym białaczek i chorób autoimmunologicznych.

Polski Bank Komórek Macierzystych będzie realizował projekt we współpracy z krajowymi i europejskimi podmiotami, które ze względu na obszar swojej działalności są w stanie zapewnić dostęp do pacjentów na terenie Stanów Zjednoczonych.

– Materiał będzie pobierany od polskich dawców. Po jego odpowiednim przygotowaniu w laboratoriach PBKM, będzie trafiał do ośrodków przeszczepowych na terenie całych Stanów Zjednoczonych, gdzie zostanie wykorzystany do leczenia pacjentów cierpiących na choroby hematologiczne, przede wszystkim białaczki – tłumaczy Jakub Baran, współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i prezes zarządu PBKM.

PBKM ocenia, że projekt charakteryzuje się dużym potencjałem.

– To dla nas bardzo prestiżowy projekt i cenne doświadczenie. Mimo że w odniesieniu do aktualnej wielkości sprzedaży PBKM skala biznesu związanego z dostarczaniem krwi i tkanek do USA będzie stosunkowo nieduża,dostrzegamy jego potencjał komercyjny oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń – mówi Jakub Baran.

>> MILION złotych w zarządzanie – konkurs dla inwestorów >>

W 2016 r. PBKM przygotował na potrzeby leczenia chorób hematologicznych krew i tkanki dla ponad 170 pacjentów z ok. 20 państw na całym świecie.

Źródło: Informacja prasowa
wykres_pbkm

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)

 • 15 spółek, które w drugiej połowie maja podzielą 1,2 mld zł dywidend

  Sezon dywidend nabiera tempa. W ciągu najbliższych dwóch tygodni spółki giełdowe podzielą między akcjonariuszy 1,17 mld zł. Zdecydowana większość z nich wypłaci gotówkę jeszcze przed wakacjami.

 • PBKM wypłaci 8,5 mln zł dywidendy

  Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – zadecydowali o wypłacie 8,5 mln zł w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję Spółki przypadnie kwota 1,80 zł. 

 • PBKM może (od)zyskać miliony

  Spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – uzyskała w węgierskim Sądzie Najwyższym wyrok uchylający decyzję nakazującą zapłatę zaległego podatku VAT za rok 2011. 

 • Ponad 70 proc. wzrostu zysku PBKM w czwartym kwartale

  Polski Bank Komórek Macierzystych – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord jeden z największych i najszybciej rosnący z liczących się w Europie banków komórek macierzystych – wypracował w samym IV kw. minionego roku 5,9 mln zł zysku netto, a więc o 72 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym 2016 r. Grupa osiągnęła 23,6 mln zł czystego zysku, co oznacza wzrost o 31 proc. w skali roku. Polityka dywidendowa PBKM zakłada wypłatę do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy.

 • 22 spółki technologiczne, którym OFE powierzyły ponad 2 mld zł

  Mimo zmian w systemie emerytalnym, OFE nadal odgrywają ważną rolę na warszawskiej giełdzie. Jedną z kluczowych pozycji w ich portfelach stanowią akcje małych i średnich spółek. Sprawdziliśmy, jak poszczególne towarzystwa podchodzą do inwestycji w nowe technologie i które ich zdaniem spółki zapewnią uczestnikom godziwe emerytury.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku