X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM uzyskał zgodę FDA na dostarczanie krwi i tkanek do USA celem leczenia chorób hematologicznych

Opublikowano: 2017-02-02 10:01:25

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, FDA (ang. Food and Drug Administration) zgodę na dostarczanie do ośrodków medycznych na terenie Stanów Zjednoczonych szpiku, mobilizowanej krwi obwodowej oraz krwi pępowinowej pozyskanych od polskich pacjentów. Celem działalności jest leczenie chorób hematologicznych, w tym białaczek i chorób autoimmunologicznych.

PBKM
57,71 +0,71 (+1,25%)

Polski Bank Komórek Macierzystych będzie realizował projekt we współpracy z krajowymi i europejskimi podmiotami, które ze względu na obszar swojej działalności są w stanie zapewnić dostęp do pacjentów na terenie Stanów Zjednoczonych.

– Materiał będzie pobierany od polskich dawców. Po jego odpowiednim przygotowaniu w laboratoriach PBKM, będzie trafiał do ośrodków przeszczepowych na terenie całych Stanów Zjednoczonych, gdzie zostanie wykorzystany do leczenia pacjentów cierpiących na choroby hematologiczne, przede wszystkim białaczki – tłumaczy Jakub Baran, współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i prezes zarządu PBKM.

PBKM ocenia, że projekt charakteryzuje się dużym potencjałem.

– To dla nas bardzo prestiżowy projekt i cenne doświadczenie. Mimo że w odniesieniu do aktualnej wielkości sprzedaży PBKM skala biznesu związanego z dostarczaniem krwi i tkanek do USA będzie stosunkowo nieduża,dostrzegamy jego potencjał komercyjny oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń – mówi Jakub Baran.

>> MILION złotych w zarządzanie – konkurs dla inwestorów >>

W 2016 r. PBKM przygotował na potrzeby leczenia chorób hematologicznych krew i tkanki dla ponad 170 pacjentów z ok. 20 państw na całym świecie.

Źródło: Informacja prasowa
wykres_pbkm

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com