X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania od NCBiR

Opublikowano: 2017-10-11 15:36:21

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pt. Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego. Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł. 

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu sektorowego InnoNeuroPharm, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Działania 1.2 Sektorowe programy B+R POIR 2014-2020, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

– Umowa określa zasady udzielenia przez NCBiR dofinansowania realizacji projektu spółki pn. ‚Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego’ (Projekt) oraz prawa i obowiązki stron z tym związane – czytamy w komunikacie.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 23,9 mln zł, natomiast ostateczna (tj. uwzględniająca techniczną weryfikację wniosku o dofinansowanie) kwota przyznanego dofinansowania została ustalona na ok. 11,4 mln zł.

PBKM podał, że okres kwalifikowalności kosztów dla projektu przypada na lata 2018-2022, zaś spółka zobowiązała się do zapewnienia trwałości efektów projektu przez okres 5 lat od dnia zakończenia jego realizacji.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)

 • Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

  Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

 • PBKM chce sfinalizować akwizycję w I poł. 2018 r., nie rezygnuje z dywidendy

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) prowadzi obecnie rozmowy w sprawie przejęcia z 10 podmiotami na różnych rynkach i chce do końca I półrocza 2018 zawrzeć transakcję. Spółka nie wyklucza, że w przypadku dużej akwizycji będzie posiłkować się emisją obligacji, ale nie przekreśla to możliwości wypłaty dywidendy z zysku za 2017 rok, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • Zysk netto PBKM wzrósł r/r do 8,47 mln zł w III kw. 2017 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych odnotował 8,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • Szwedzki partner PBKM otrzymał zgodę Komisji Bioetycznej na rozpoczęcie badania klinicznego

  Szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych, otrzymała zgodę od Komitetu Etyki ds. Klinicznych na wykorzystanie aplikacji testowej ProTrans, która ma posłużyć w badaniach klinicznych nad opracowaniem preparatu na bazie komórek macierzystych w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 1. ProTrans jest produktem leczniczym ATMP (ang. Advanced Therapy Medicinal Products), składającym się z komórek macierzystych, który został opracowany i zastrzeżony przez firmę NextCell Pharma AG.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku