X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PBKM otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania od NCBiR

Opublikowano: 2017-10-11 15:36:21

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pt. Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego. Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł. 

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu sektorowego InnoNeuroPharm, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Działania 1.2 Sektorowe programy B+R POIR 2014-2020, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

– Umowa określa zasady udzielenia przez NCBiR dofinansowania realizacji projektu spółki pn. ‚Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego’ (Projekt) oraz prawa i obowiązki stron z tym związane – czytamy w komunikacie.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 23,9 mln zł, natomiast ostateczna (tj. uwzględniająca techniczną weryfikację wniosku o dofinansowanie) kwota przyznanego dofinansowania została ustalona na ok. 11,4 mln zł.

PBKM podał, że okres kwalifikowalności kosztów dla projektu przypada na lata 2018-2022, zaś spółka zobowiązała się do zapewnienia trwałości efektów projektu przez okres 5 lat od dnia zakończenia jego realizacji.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o PBKM)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku