X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Orbis ma zgodę Urzędu ds. Konkurencji na przejęcie Sofitelu w Budapeszcie

Opublikowano: 2017-06-14 11:27:06

Omawiane walory:

Węgierski Urząd ds. Konkurencji wydał pozytywną decyzję połączeniową, która pozwoliła na przejęcie przez Accor-Pannonia Hotels Zrt., spółkę zależną Orbisu, kontroli nad HVB Leasing Maestoso Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság, która jest właścicielem hotelu "Sofitel Budapest Chain Bridge" położonego w Budapeszcie.

W maju br. spółka podała, że przejęcie kontroli nad spółką przejmowaną przez podmiot zależny emitenta uzależnione jest od pozytywnej weryfikacji transakcji przez Węgierski Urząd ds. Konkurencji.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec marca 2017 roku sieć Grupy składała się w sumie z 116 hoteli, dysponujących ponad 19,7 tys. pokoi. Większość z nich (70 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o orbis)

 • Analiza techniczna czterech cichych bohaterów jesiennej hossy

  Małe i średnie spółki poszły nieco w odstawkę, a uwaga inwestorów koncentruje się na nowych rekordach reprezentantów WIG20. Niesłusznie, bo stopy zwrotu wybranych misiów wciąż potrafią bić na głowę zyski z blue chipów. Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził techniczne możliwości Esotiq&Henderson, ORBISu, Stalproduktu i PCC Rokity.

 • AccorHotels – właściciel Orbisu – ma umowę nabycia grupy Gekko

  Właściciel ORBISu podpisał umowę nabycia Gekko - grupy specjalizującej się w rozwiązaniach w zakresie dystrybucji hoteli na potrzeby osób podróżujących służbowo. Transakcja, w ramach której wartość Gekko została wyceniona na 100 mln euro, będzie mieć dodatni wpływ na wyniki finansowe AccorHotels poczynając od roku 2018.

 • Grupa Orbis otworzyła pierwszy w BiH Hotel Novotel Sarajevo Bristol

  Hotel Novotel Sarajevo Bristol został oficjalnie otwarty - jest to pierwszy w Bośni i Hercegowinie obiekt należący do grupy ORBIS, która jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podała grupa. Novotel Sarajevo Bristol dołączył do grupy ORBIS na podstawie umowę franczyzy, która została zawarta z właścicielem i inwestorem, grupą Al Shiddi International.

 • Orbis wchodzi na rynek słoweński

  Spółka podpisała umowy franczyzy na hotele Mercure i ibis Styles w Mariborze z lokalnym inwestorem - Terme Maribor. Tym samym ORBIS zdobył pierwszy przyczółek w Słowenii.

 • Akcjonariusze Orbisu zdecydują na wrześniowym walnym o sprzedaży trzech hoteli

  Akcjonariusze ORBISu zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 27 września o wyrażeniu zgody na sprzedaż hoteli: ibis Katowice Zabrze w Zabrzu, Mercure Toruń Centrum i ibis Budget Toruń.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku