X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nowe rekomendacje dla akcji trzech znanych telekomów

Opublikowano: 2017-10-12 15:03:42

Omawiane walory: , ,

DM BZ WBK w październikowym raporcie zaleca sprzedaż akcji Orange Polska i Netii. Faworytem wśród telekomów jest Play, z ceną docelową podniesioną do 45,50 zł.

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK w raporcie z 6 października podwyższyli wycenę akcji Orange Polska do 4,42 zł z 4,26 zł i utrzymali zalecenie sprzedaj. Rekomendacja została sporządzona przy cenie akcji 5,10 zł. W czwartek ok. godziny 15:00 kurs wynosił 5,09 zł, po wzroście o 0,2 proc. wobec środowego zamknięcia.

Analitycy prognozują, że strata netto spółki wyniesie 15 mln zł w 2017 r. przy przychodach w wysokości 11,38 mld zł.

W wypadku Netii analitycy obniżyli wycenę akcji z 4,12 zł do 3,37 zł i utrzymali zalecenie sprzedaj. Rekomendacja została sporządzona przy cenie akcji 3,80 zł. W czwartek po południu za jeden walor Netii płacono 3,87 zł. Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 46 mln zł w 2017 r. przy przychodach w wysokości 1.436 mln zł.

Rekomendację z zaleceniem kupuj od DM BZ WBK dostał Play. Biuro poniosło cenę docelową akcji spółki do 45,50 zł z 43,40 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 37 zł za akcję. W czwartek około godziny 15:00 kurs wynosił 36,96 zł po wzroście o 0,65 proc. wobec czwartkowego zamknięcia. Analitycy szacują, że zysk netto Play w 2017 r. wyniesie 495 mln zł przy ogólnych przychodach 6,517 mld zł.

>> CFD na DAX, S&P500, FTSE, IBEX, CAC, DOW JONES i inne. Na jednej platformie >>

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o netia, orangepl, play)

 • Czy inwestując w IPO na GPW da się zarobić?

  Damian Marciniak z DM Michael/Ström podsumował najciekawsze debiuty tego roku oraz sprawdził, które z nich przyniosły zyski inwestorom. 

 • GPW przed szansą. LPP wraca do wzrostów, PZU bez dywidendy

  Środowe wzrosty na Wall Street, w tym mocna postawa spółek technologicznych, nie zdołały znacząco poprawić nastrojów na GPW. Przed południem warszawskie indeksy pozostają w okolicach poziomów odniesień. Jest jednak szansa, że w kolejnych godzinach klimat inwestycyjny nieco się ociepli, a sesja w Warszawie zakończy się odreagowaniem ostatnich spadków. 

 • 14 spółek w jesiennych portfelach maklerów

  We wrześniowych rekomendacjach maklerzy postawili przede wszystkim na liderów tegorocznej hossy. Wysokie noty zebrali też dwaj tegoroczni debiutanci oraz kilka znanych spółek, które w tym roku radzą sobie ze zmiennym szczęściem.

 • Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • DM BOŚ dodał Inter Cars, Alior, KGHM, Play, PlayWay i Eurotel do ‚top picks’

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Inter Cars, Alior Bank, KGHM, PLAY, PLAYWay i Eurotela. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Unimot, Budimex, Azoty, LiveChat, Agorę i Medicalgorithmics.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku