X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nowe rekomendacje dla akcji trzech znanych telekomów

Opublikowano: 2017-10-12 15:03:42

Omawiane walory: , ,

DM BZ WBK w październikowym raporcie zaleca sprzedaż akcji Orange Polska i Netii. Faworytem wśród telekomów jest Play, z ceną docelową podniesioną do 45,50 zł.

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK w raporcie z 6 października podwyższyli wycenę akcji Orange Polska do 4,42 zł z 4,26 zł i utrzymali zalecenie sprzedaj. Rekomendacja została sporządzona przy cenie akcji 5,10 zł. W czwartek ok. godziny 15:00 kurs wynosił 5,09 zł, po wzroście o 0,2 proc. wobec środowego zamknięcia.

Analitycy prognozują, że strata netto spółki wyniesie 15 mln zł w 2017 r. przy przychodach w wysokości 11,38 mld zł.

W wypadku Netii analitycy obniżyli wycenę akcji z 4,12 zł do 3,37 zł i utrzymali zalecenie sprzedaj. Rekomendacja została sporządzona przy cenie akcji 3,80 zł. W czwartek po południu za jeden walor Netii płacono 3,87 zł. Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 46 mln zł w 2017 r. przy przychodach w wysokości 1.436 mln zł.

Rekomendację z zaleceniem kupuj od DM BZ WBK dostał Play. Biuro poniosło cenę docelową akcji spółki do 45,50 zł z 43,40 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 37 zł za akcję. W czwartek około godziny 15:00 kurs wynosił 36,96 zł po wzroście o 0,65 proc. wobec czwartkowego zamknięcia. Analitycy szacują, że zysk netto Play w 2017 r. wyniesie 495 mln zł przy ogólnych przychodach 6,517 mld zł.

>> CFD na DAX, S&P500, FTSE, IBEX, CAC, DOW JONES i inne. Na jednej platformie >>

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o netia, orangepl, play)

 • Tylko WIG20 korzysta z okazji do odbicia. Budimex i Play pogłębiają spadki

  W Warszawie z lekkiej poprawy nastrojów na światowych giełdach korzystają jedynie blue chipy, których indeks po południu rośnie o 0,6 proc. Dużo gorzej radzą sobie segmenty małych i średnich spółek, gdzie dominuje kolor czerwony. Zbliżający się sezon wyników kwartalnych w Warszawie nie zapowiada rychłej poprawy.

 • Mocne wzrosty na GPW. Kruk i CD Projekt bohaterami sesji

  Poprawa nastrojów na światowych giełdach dotarła nad Wisłę. Szczególnie cieszy, że wspierają ją pozytywne doniesienia ze spółek. Mocno drożeje Kruk, Ten Square Games i bijący rekordy CD Projekt. Powodów do radości nie mają natomiast akcjonariusze PLAY, którego kurs akcji jest najniżej w historii.

 • Kolejne biuro maklerskie straciło wiarę w potencjał wzrostowy Play

  DM mBanku w raporcie z 3 lipca obniżył zalecenie z trzymaj do redukuj, a cenę docelową z 30,93 zł do 23,50 zł. Biuro spodziewa się słabych wyników za II kwartał 2018 r., a od przyszłego roku cięcia dywidendy.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Cyfrowy Polsat i pikujący Play

  Poprawa nastrojów w Europie na niewiele się zdaje. W piątek polski rynek akcji mocno odstaje od giełd w Europie Zachodniej. Słabo radzi sobie zwłaszcza WIG20, który nie ma siły mocniej odbić się od kluczowego wsparcia na poziomie 2.200 pkt. To zła wróżba na przyszłość.

 • Cyfrowy Polsat i Karswell nabyli 33 proc. akcji Netii

  Cyfrowy Polsat i Karswell Limited w wezwaniu na Netię nabyły łącznie 110 702 444 akcji spółki. Cena transakcyjna wyniosła 5,77 zł za jedną akcję.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku