X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nowe rekomendacje dla akcji CD Projekt, 11 bit studios i Asseco Poland

Opublikowano: 2017-08-11 10:28:06

Omawiane walory: , ,

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK zaktualizowali zalecenia i ceny docelowe dla trzech znanych spółek informatycznych. Największy potencjał eksperci widzą w akcjach producentów gier wideo.

Nowa cena docelowa dla akcji 11 bit studios jest wyższa od czwartkowego zamknięcia o 17,5 proc., a CD Projektu o blisko 10 proc. W wypadku Asseco Poland DM BZ WBK spodziewa się jeszcze 8-proc. spadku notowań. (Fot. CDP)

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli cenę docelową akcji spółki CD Projekt do 93,10 zł z 70 zł i jednocześnie obniżyli zalecenie do trzymaj, wynika z raportu datowanego na 26 lipca.

Rekomendacja została wydana przy cenie 87 zł za akcję. W piątek około godziny 10:30 kurs wynosił 83,50 zł.

– II kw. 2017 r. powinien być dla producentów gier sezonowo mocnym kwartałem, przede wszystkim ze względu na wyższą sprzedaż w ramach tradycyjnych promocji w segmencie dystrybucji cyfrowej, zwłaszcza w sklepie Steam. Wyniki spółki CD Projekt za II kw. 2017 r. nie są porównywalne r/r, ponieważ w ubiegłym roku spółka zaksięgowała przychody z przepustki sezonowej i dodatku ‚Krew i wino’ do ‚Wiedźmina 3’. Szacujemy, że CD Projekt odnotuje sprzedaż w wysokości ok. 175,5 mln zł. Zysk EBITDA powinien wynieść 86,9 mln zł, a zysk netto 70,8 mln zł (-31 proc. r/r) – czytamy w raporcie.

notowania

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Równolegle biuro podwyższyło wycenę 11 bit studios do 215 zł ze 180 zł i podtrzymało zalecenie kupuj. Raport powstał przy cenie 181,90 zł za akcję. W piątek około godziny 10:20 kurs wynosił 182,15 zł.

– Gra ‚Frostpunk’ spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem na pokazie podczas czerwcowych targów E3. To gra typu city-builder (polegająca na rozbudowie miasta i zarządzaniu nim), obejmująca unikatowy system trudnych dylematów moralnych (wzorem tytułu ‚This War of Mine’). W porównaniu z naszym wcześniejszym raportem obecnie przewidujemy premierę gry ‚Frostpunk’ w wersji na PC w IV kw. 2017 r. (poprzednio zakładaliśmy III kw. 2017 r.) oraz wersji na PS4 i Xbox One w 2018 r. Sądzimy, że opóźnienie wprowadzenia wersji na konsole jest nieistotne dla sprzedaży tego tytułu, ponieważ gry strategiczne generują największe przychody w segmencie PC. Tak jak w przypadku ‚This War of Mine’ najważniejszym kanałem sprzedaży gry ‚Frostpunk’ będzie serwis Steam. Spodziewamy się, że w 2017 r. zostanie sprzedanych 400 tys. egzemplarzy w średniej cenie 28 USD, co powinno przełożyć się na 47,2 mln zł przychodów i 27,2 mln zł zysku netto – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 27,2 mln zł w 2017 r. przy 47,2 mln zł przychodów.

notowania

Z kolei w raporcie z 8 sierpnia DM BZ WBK obniżył zalecenie dla akcji Asseco Poland do sprzedaj z trzymaj, a cenę docelową akcji do 40,80 zł z 61,20 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 43,86 zł za akcję. W piątek około godziny 10:30 kurs wynosił 44,46 zł.

– W wycenie uwzględniliśmy sprzedaż 20 proc. udziałów w Formula Systems za ok. 355 mln zł. Krótkoterminowo transakcja ta poprawi naszym zdaniem zasoby gotówkowe Asseco, przyniesie jednorazowy zysk z tytułu przeszacowania i zminimalizuje ryzyko obniżki dywidendy. W dłuższej perspektywie trzeba jednak pamiętać, że spółka sprzedaje jedne ze swoich najlepszych aktywów, które generowały rosnące wyniki i uczyniły z Asseco grupę globalną. Szacujemy, że spółka wygeneruje sprzedaż na poziomie 3,52 mld zł w 2017P i 3,63 mld zł w 2018P oraz zysk netto wynoszący 255 mln zł w 2017P i 243 mln zł w 2018P, co w latach 2017P i 2018P sugeruje wskaźniki P/E na poziomie odpowiednio 14,3x i 15,0x oraz EV/EBITDA o wartości 7,7x i 7,6x – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 255 mln zł w 2017 r. przy 3.518 mln zł przychodów.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit, assecopol, CDPROJEKT)

 • Amerykańskie banki otwierają sezon wyników. W Warszawie CD Projekt rośnie jak na drożdżach

  Pierwsza połowa piątkowej sesji na GPW upłynęła pod znakiem umiarkowanych spadków. Ot, kolejna wakacyjna sesja, połączona z wyczekiwaniem na wyniki amerykańskich banków. W tym czasie w centrum uwagi pozostawał CD Projekt i nowe rekordy cenowe na jego kursie akcji.

 • 11 bit studios: Tencent został dystrybutorem gry Moonlighter w Chinach

  11 bit studios podpisało umowę z Shenzhen Tencent Computer Systems Company Limited dotyczącą dystrybucji gry "Moonlighter" na terytorium Chin.

 • Mocne wzrosty na GPW. Kruk i CD Projekt bohaterami sesji

  Poprawa nastrojów na światowych giełdach dotarła nad Wisłę. Szczególnie cieszy, że wspierają ją pozytywne doniesienia ze spółek. Mocno drożeje Kruk, Ten Square Games i bijący rekordy CD Projekt. Powodów do radości nie mają natomiast akcjonariusze Play, którego kurs akcji jest najniżej w historii.

 • Rynki łapią oddech

  Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami na większości parkietów azjatyckich. Hang Seng zyskał 1,3 proc., natomiast Nikkei 1,2 proc. Zjawisko to potwierdza, że dotychczasowe decyzje w kontekście wojny handlowej zostały już uwzględnione w cenach. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami wiele ryzyk, które poważnie mogą zachwiać globalnymi nastrojami. Nie ulega wątpliwości, że atmosfera wokół rynków wschodzących wciąż pozostaje daleka od idealnej.

 • Na GPW brakuje odważnych do kupna akcji, w grze Polenergia i CD Projekt

  Inwestorzy nie palą się do kupowania akcji przed weekendem. Wielu z nich obawia się, że przyszły tydzień na giełdach będzie stał pod znakiem zaostrzającej się wojny handlowej na lini USA-Chiny. W efekcie piątkowa sesja na europejskich giełdach upływa pod znakiem typowo wakacyjnego handlu. Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku