X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Nowe rekomendacje dla akcji CD Projekt, 11 bit studios i Asseco Poland

Opublikowano: 2017-08-11 10:28:06

Omawiane walory: , ,

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK zaktualizowali zalecenia i ceny docelowe dla trzech znanych spółek informatycznych. Największy potencjał eksperci widzą w akcjach producentów gier wideo.

Nowa cena docelowa dla akcji 11 bit studios jest wyższa od czwartkowego zamknięcia o 17,5 proc., a CD Projektu o blisko 10 proc. W wypadku Asseco Poland DM BZ WBK spodziewa się jeszcze 8-proc. spadku notowań. (Fot. CDP)

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli cenę docelową akcji spółki CD Projekt do 93,10 zł z 70 zł i jednocześnie obniżyli zalecenie do trzymaj, wynika z raportu datowanego na 26 lipca.

Rekomendacja została wydana przy cenie 87 zł za akcję. W piątek około godziny 10:30 kurs wynosił 83,50 zł.

– II kw. 2017 r. powinien być dla producentów gier sezonowo mocnym kwartałem, przede wszystkim ze względu na wyższą sprzedaż w ramach tradycyjnych promocji w segmencie dystrybucji cyfrowej, zwłaszcza w sklepie Steam. Wyniki spółki CD Projekt za II kw. 2017 r. nie są porównywalne r/r, ponieważ w ubiegłym roku spółka zaksięgowała przychody z przepustki sezonowej i dodatku ‚Krew i wino’ do ‚Wiedźmina 3’. Szacujemy, że CD Projekt odnotuje sprzedaż w wysokości ok. 175,5 mln zł. Zysk EBITDA powinien wynieść 86,9 mln zł, a zysk netto 70,8 mln zł (-31 proc. r/r) – czytamy w raporcie.

notowania

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Równolegle biuro podwyższyło wycenę 11 bit studios do 215 zł ze 180 zł i podtrzymało zalecenie kupuj. Raport powstał przy cenie 181,90 zł za akcję. W piątek około godziny 10:20 kurs wynosił 182,15 zł.

– Gra ‚Frostpunk’ spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem na pokazie podczas czerwcowych targów E3. To gra typu city-builder (polegająca na rozbudowie miasta i zarządzaniu nim), obejmująca unikatowy system trudnych dylematów moralnych (wzorem tytułu ‚This War of Mine’). W porównaniu z naszym wcześniejszym raportem obecnie przewidujemy premierę gry ‚Frostpunk’ w wersji na PC w IV kw. 2017 r. (poprzednio zakładaliśmy III kw. 2017 r.) oraz wersji na PS4 i Xbox One w 2018 r. Sądzimy, że opóźnienie wprowadzenia wersji na konsole jest nieistotne dla sprzedaży tego tytułu, ponieważ gry strategiczne generują największe przychody w segmencie PC. Tak jak w przypadku ‚This War of Mine’ najważniejszym kanałem sprzedaży gry ‚Frostpunk’ będzie serwis Steam. Spodziewamy się, że w 2017 r. zostanie sprzedanych 400 tys. egzemplarzy w średniej cenie 28 USD, co powinno przełożyć się na 47,2 mln zł przychodów i 27,2 mln zł zysku netto – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 27,2 mln zł w 2017 r. przy 47,2 mln zł przychodów.

notowania

Z kolei w raporcie z 8 sierpnia DM BZ WBK obniżył zalecenie dla akcji Asseco Poland do sprzedaj z trzymaj, a cenę docelową akcji do 40,80 zł z 61,20 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 43,86 zł za akcję. W piątek około godziny 10:30 kurs wynosił 44,46 zł.

– W wycenie uwzględniliśmy sprzedaż 20 proc. udziałów w Formula Systems za ok. 355 mln zł. Krótkoterminowo transakcja ta poprawi naszym zdaniem zasoby gotówkowe Asseco, przyniesie jednorazowy zysk z tytułu przeszacowania i zminimalizuje ryzyko obniżki dywidendy. W dłuższej perspektywie trzeba jednak pamiętać, że spółka sprzedaje jedne ze swoich najlepszych aktywów, które generowały rosnące wyniki i uczyniły z Asseco grupę globalną. Szacujemy, że spółka wygeneruje sprzedaż na poziomie 3,52 mld zł w 2017P i 3,63 mld zł w 2018P oraz zysk netto wynoszący 255 mln zł w 2017P i 243 mln zł w 2018P, co w latach 2017P i 2018P sugeruje wskaźniki P/E na poziomie odpowiednio 14,3x i 15,0x oraz EV/EBITDA o wartości 7,7x i 7,6x – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 255 mln zł w 2017 r. przy 3.518 mln zł przychodów.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit, assecopol, CDPROJEKT)

 • Warszawskie indeksy w odwrocie, tanieją KGHM i CD Projekt

  Nowe rekordy na Wall Street już nie wystarczają, żeby pchać w górę warszawską giełdę. Rynek się trochę cofnął i czeka na nowe silne impulsy. Piętą achillesową indeksu WIG20 jest dzisiaj KGHM, a mWIG40 - CD Projekt.

 • Aviva OFE zmniejszyła zaangażowanie w akcje CD Projektu

  Fundusz emerytalny sprzedał w ubiegłym tygodniu część walorów producenta gier wideo i zszedł poniżej progu 5 proc. Mimo to Aviva OFE wciąż ma w portfelu akcje CD Projektu warte ponad 0,5 mld zł.

 • WIG20 i WIG przed szansą na nowe rekordy, w grze CD Projekt i Millennium

  Nowymi rekordami rozpoczęła się czwartkowa sesja na GPW. Indeks WIG20 jest najwyżej od 2013 roku, a WIG od 2007 roku. Jeżeli dobra koniunktura na rynkach globalnych się utrzyma, to już wkrótce inwestorzy będą świętować nowy historyczny rekord indeksu WIG. Brakuje niespełna 3 proc. W krótkim terminie zagrożeniem jest jednak wykupienie dużych spółek.

 • WIG20 rośnie piątą sesję z rzędu, w tle nowe rekordy CD Projektu

  Dobre nastroje na globalnych rynkach akcji (zwłaszcza rekordy na Wall Street), a także taniejący dolar, wspierają w środę rano nastroje na GPW. Tym razem popyt nie tylko koncentruje się na największych spółkach, ale też dobrze radzą sobie spółki średnie z indeksu mWIG40.

 • WIG20 wraca powyżej 2.500 pkt., szaleństwo na Ursusie

  We wtorek indeks WIG20 wrócił powyżej 2.500 pkt. Powrót zapewniły banki, które pociągnęły indeks pomimo ciążącej mu energetyki. Znów nie zachwycił segment firm średnich i małych. Gorąco za to było na akcjach Ursusa.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku