X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • 14 lutego 2018

  Rusza Giełdowa Akademia Filmowa

  Opublikowano:

  Jak mówi japońskie przysłowie „obraz wart jest 1000 słów”. Czy ukazanie mechanizmów rządzących rynkiem finansowym za pomocą filmów może być okazją do poszerzenia wiedzy o nich? Jak najbardziej! A giełdowa Sala Notowań zamieni się w najbliższym czasie w salę kinową.  

 • 12 lutego 2018

  Już jutro rozpoczyna się IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:
  13-14 lutego br. w Jachrance odbędzie się IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG, na którym zostaną omówione takie zagadnienia jak: zmiany w obszarze korporacyjnym, nowe wyzwania dla służb prawnych emitentów, symulacja Walnego Zgromadzenia Zwykłej Spółki SA, czy zarządzanie ryzykiem regulacyjnym. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.
 • Zakaz dorabiania do etatu – kolejne propozycje z nowego kodeksu pracy

  Opublikowano:

  Chcesz dorobić? Będziesz musiał założyć firmę – takie będą konsekwencje kolejnych propozycji Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Zamierza ona wprowadzić przymus pracy etatowej, a jednocześnie zakazać pracy na umowach cywilnych. To prosta droga do zwiększenia szarej strefy.

 • Zapraszamy na II edycję Forum Rynku Kapitałowego (13-14 kwietnia, Kraków)

  Opublikowano:

  II edycja Forum Rynku Kapitałowego odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 r. w Krakowie. Projekt ten, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, skierowany będzie do studentów prawa z całej Polski, praktyków i teoretyków prawa zajmujących się prawem spółek, prawem finansowym i gospodarczym, a także do osób zainteresowanych tematem wydarzenia. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 08 lutego 2018

  AVIA ma już 6 stacji paliw w Wielkopolsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sieć stacji paliw AVIA powiększa się o nową lokalizację. Kolejną, 17. stację tej marki uruchomiono we Wronkach, w woj. wielkopolskim. 

 • 06 lutego 2018

  DEGIRO kontynuuje silny wzrost w 2017 r.

  Opublikowano:

  DEGIRO kontynuuje silny wzrost. Rok 2017 zakończył się z liczbą 246 190 rachunków, co oznacza wzrost o 67% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a przychody wzrosły o 55% do nieco ponad 41 milionów euro. 

 • 02 lutego 2018

  13-14 lutego odbędzie się na IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:

  Zmiany w obszarze korporacyjnym, nowe wyzwania dla służb prawnych emitentów, symulacja Walnego Zgromadzenia Zwykłej Spółki SA, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym i wiele innych tematów czeka na uczestników IX Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 13-14 lutego br. w Jachrance. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Już w środę odbędzie się seminarium dotyczące obligacji jako alternatywne finansowanie dla firmy

  Opublikowano:

  Konferencja „Obligacje - alternatywne finansowanie dla firmy" odbędzie się 7 lutego 2018 roku. Wydarzenie adresowane jest do podmiotów, które chcą skorzystać z opcji finansowania poprzez emisję obligacji. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz NWAI Dom Maklerski. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 29 stycznia 2018

  Już w środę praktyczne seminarium dotyczące procesu sporządzania raportu niefinansowego!

  Opublikowano:

  31 stycznia br. odbędzie się konferencja „Proces sporządzania raportu niefinansowego Zwykłej Spółki S.A.”, podczas której eksperci omówią wszystkie kroki, które należy przeprowadzić, aby przygotować dobry raport niefinansowy. StockWatch.pl objął wydarzenia patronatem medialnym.

 • 24 stycznia 2018

  Aplikacja Tankuj24 nominowana do Mobile Trends Awards

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tankuj24 - autorska aplikacja mobilna spółki UNIMOT, przeznaczona do zakupu paliwa on-line, została nominowana do nagrody w konkursie Mobile Trends Awards 2017. Aplikacja ma szansę zwyciężyć w kategorii Mobilny Start-up.

 • 22 stycznia 2018

  Zapraszamy na Expo FxCuffs 2018 – największe wydarzenie inwestycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej

  Opublikowano:

  Już 16-17 marca 2018 roku, ICE KRAKÓW Congress Centre stanie się gospodarzem najważniejszego wydarzenia rynków walutowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Czwarta edycja Konferencji, Targów oraz Gali FxCuffs przyciągnie 5 tysięcy uczestników, światowej sławy prelegentów oraz najważniejszych przedstawicieli branży. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku kapitałowego. Udział jest całkowicie bezpłatny!

 • 19 stycznia 2018

  Zapraszamy do udziału w II edycji Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych

  Opublikowano:

  Turniej Prawa Rynków Kapitałowych to projekt Koła Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Turniej kierowany jest do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych, zainteresowanych tematyką rynku kapitałowego, transakcji M&A, private equity oraz bankowości. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

 • 15 stycznia 2018

  British Automotive Holding z własnym salonem dilerskim w Katowicach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  British Automotive Holding, notowana na GPW spółka będąca poprzez spółki zależne generalnym importerem i dystrybutorem aut Jaguar Land Rover, 15 stycznia 2018 r. rozpoczyna działalność w Katowicach poprzez spółkę należącą do własnej grupy kapitałowej. Zmiany wpisują się w strategię BAH w zakresie umacniania pozycji oraz wzrostu udziałów dilerów własnych w rynku sprzedaży aut JLR na polskim rynku. 30 czerwca 2017 r. wypowiedziano umowę z dotychczasowym dilerem zewnętrznym MM Cars z 2-letnim okresem wypowiedzenia. Obecnie zawarte porozumienie dotyczy skrócenia tego okresu i rozwiązania umowy z dniem 14 stycznia 2018 r.

 • 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

  Opublikowano:

  DEGIRO uruchamia kampanię, w której oferuje wszystkim nowym inwestorom możliwość obsługi dowolnego instrumentu finansowego na platformie bez prowizji.

 • 03 stycznia 2018

  Grupa LPP ma już milion metrów kwadratowych powierzchni sklepów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marki Reserved, Mohito, Cropp, House czy Sinsay znane są dziś niemal każdemu. Trudno byłoby w tej chwili znaleźć atrakcyjne centrum handlowe w Polsce, w którym zabrakłoby sklepów nawet jednego z tych brandów. Ale początki były inne.

 • 29 grudnia 2017

  UNIMOT uruchomił planowaną 15. stację paliw pod marką AVIA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W miejscowości Skorzów, w województwie świętokrzyskim, od dzisiaj działa stacja paliw zrzeszona w sieci franczyzowej AVIA. Tym samym spółka UNIMOT, która odpowiada za rozwój marki AVIA w Polsce, wypełniła zobowiązanie uruchomienia 15 stacji paliw pod tym brandem do końca bieżącego roku.

 • 28 grudnia 2017

  R22 przejmuje Kei.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na dzień przed giełdowym debiutem, poznańska spółka R22 SA, poprzez spółkę zależną ze swojego segmentu hostingowego, podpisała umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów w podmiocie będącym właścicielem 18-letniej marki Kei.pl. Tym samym R22 jeszcze przed pierwszym notowaniem akcji na GPW realizuje cele emisyjne pokazując, że świetnie radzi sobie z przejmowaniem stosunkowo „nowych”, jak i już mocno ugruntowanych marek hostingowych.

 • 27 grudnia 2017

  Tankuj24: Już 100 stacji w Polsce sprzedaje paliwo on-line

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Aplikacja mobilna Tankuj24 zrzeszyła już 100 stacji paliw w Polsce. To najszybciej rozwijająca się wirtualna sieć stacji paliw, która w przeciągu 8 miesięcy funkcjonowania zdobyła aż 13 tys. użytkowników.

 • 21 grudnia 2017

  Logo AVIA na stacjach w Szczecinie i Chojnicach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zakończył się rebranding kolejnych stacji paliw, które przystąpiły do sieci AVIA. Tym razem biało-czerwone barwy przyjęły stacje w Szczecinie i Chojnicach.

 • 18 grudnia 2017

  Akcje PCC Rokita ponownie notowane w ramach RESPECT Index

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC Rokita, giełdowa spółka reprezentująca branżę chemiczną, po raz drugi została zakwalifikowana do grona uczestników RESPECT Index w ramach XI edycji tego projektu.

 • 15 grudnia 2017

  Fundusz ZERNIKE META Ventures deklaruje zakup akcji NanoVelos

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka NanoVelos, jedna z trzech spółek zależnych NanoGroup, podpisała list intencyjny z funduszem ZERNIKE META Ventures S.P.A. Ingenium Poland SKA, który ustala warunki inwestycji kapitałowej funduszu w zakup akcji NanoVelos za kwotę 4 mln zł.

 • 14 grudnia 2017

  Fundacja im. Lesława A. Pagi podsumowuje trzecią edycję CEE Capital Market Leaders Forum

  Opublikowano:

  Fundacja im. Lesława A. Pagi zakończyła już trzecią edycję projektu CEE Capital Market Leaders Forum. StockWatch.pl objął go patronatem medialnym.

 • 12 grudnia 2017

  Zapraszamy na konferencję Dług i kapitał. Perspektywy rozwoju finansowania na rynku kapitałowym

  Opublikowano:

  15 grudnia 2017 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się uroczysta konferencja stanowiąca zwieńczenie czwartej edycji warsztatów Corporate Law Academy organizowanych przez Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych UW. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

 • 11 grudnia 2017

  Dom Maklerski TMS przekaże na rzecz Szlachetnej Paczki 15 000 zł

  Opublikowano:

  Już za niespełna dwa tygodnie usiądziemy z bliskimi przy wspólnym stole aby świętować Boże Narodzenie. Wspaniała współpraca traderów sprawiła, że w tym roku magiczne chwile z rodzinami będą mogli również spędzić podopieczni Szlachetnej Paczki. Równolegle toczyły się dwie akcje – „Klienci TMS dla Szlachetnej Paczki” i „Traderzy dzieciom”, organizowana wspólnie ze społecznością Trading Jam Session. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczestników, Dom Maklerski TMS przekaże na rzecz Szlachetnej Paczki łącznie 15 000 PLN.

 • 08 grudnia 2017

  W Ambasadzie Brytyjskiej odbyła się konferencja pt. „Polsko-brytyjska współpraca szansą dla młodych przedsiębiorców i studentów”

  Opublikowano:

  8 grudnia Ambasadzie Brytyjskiej odbyła się konferencja pt. "Polsko-brytyjska współpraca szansą dla młodych przedsiębiorców i studentów". StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 05 grudnia 2017

  Nadużycia i niedociągnięcia w raportowaniu niefinansowym tematem czwartkowej konferencji SEG

  Opublikowano:

  7 grudnia 2017 r. w budynku Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” SA w Warszawie odbędzie się się konferencja „Nadużycia i niedociągnięcia w raportowaniu niefinansowym” organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Nowa ustawa, nowa metoda, stare wyniki i nawyki – wymagania ustawy o rachunkowości a praktyka rynkowa

  Opublikowano:

   Spółki notowane na warszawskim parkiecie  mogą mieć problem wypełnieniem nowych obowiązków raportowania danych niefinansowych, zgodnie z nowymi zapisami Ustawy o rachunkowości. To główny wniosek z badania firmy doradczej EY, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych i GES „Raportowanie niefinansowe: wymagania ustawy o rachunkowości a praktyka rynkowa. Wyniki Analizy ESG Spółek w Polsce 2017”.

 • W grudniu rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance

  Opublikowano:

  Już w grudniu 2017 r. rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance. Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

 • 04 grudnia 2017

  Klienci TMS dla Szlachetnej Paczki

  Opublikowano:

  Święta Bożego Narodzenia to okres, który większości z nas kojarzy się z rodzinnym domem i magicznym czasem, spędzonym w gronie najbliższych. Niestety nie każdy może zapewnić swojej rodzinie spokojne, pełne ciepła i radości chwile. Dlatego właśnie klienci TMS zamieniają się w pomocników Świętego Mikołaja i łączą siły by razem z brokerem zorganizować piękne święta dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

 • 28 listopada 2017

  MZN Property realizuje strategię i poprawia wyniki finansowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa MZN Property (dawny Morizon) wypracowała 15,5 mln zł przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2017 r. W tym samym czasie zysk EBITDA wyniósł 2,2 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. r/r, a zysk netto 1,3 mln zł – wzrost o 26 proc. r/r. Wzrost przychodów grupy o 26 proc. wynika zarówno ze stabilnego wzrostu segmentu nieruchomościowego, jak i dynamicznego rozwoju segmentu finansowego, który w tym czasie wypracował prawie 4-krotnie więcej sprzedaży i zwiększył udział w przychodach grupy do 24 proc.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku