X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • wczoraj

  Rusza wakacyjna rywalizacja inwestorów w konkursie TMS Brokers Do wygrania jest 10 000 złotych

  Opublikowano:

  Dom Maklerski TMS Brokers przygotował coś specjalnie dla początkujących inwestorów. Projekt Trading to konkurs poprzedzony pakietem szkoleń. Każdy uczestnik otrzymuje również zestaw e-booków i materiałów video. Wszystko to zupełnie bezpłatnie. Na zwycięzcę czeka 10 000 złotych.

 • Braster podpisał pierwszą umowę z zagranicznym dystrybutorem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent urządzenia do samodzielnego badania piersi podpisał umowę, na mocy której rozpocznie sprzedaż Systemu BRASTER na pierwszym rynku zagranicznym – Irlandii. W najbliższych tygodniach spółka planuje uruchomić kolejne pilotaże w Holandii i Portugalii.

 • 14 czerwca 2017

  Zakończyła się VIII edycja konferencji Investment Forum & Private Equity Gala

  Opublikowano:

  12 czerwca w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się VIII edycja konferencji Investment Forum & Private Equity Awards Gala zwieńczona galą rozdania Diamentów Private Equity. Najwybitniejsi przedstawiciele sektora rynków inwestycyjnych, grono inwestorów i przedsiębiorców debatowało m.in. nad najnowszymi trendami oraz uwarunkowaniami na polskim rynku funduszy private equity.

 • 12 czerwca 2017

  IR’owcy spółek giełdowych rozmawiali o bieżących wyzwaniach podczas Kongresu Relacji Inwestorskich

  Opublikowano:

  7-8 czerwca 2017 w Ossie, podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich SEG, spotykali się IR oficerowie polskich emitentów, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację i bieżących wyzwaniach stojących przed spółkami giełdowymi. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 09 czerwca 2017

  Znani są laureaci Konkursu Złota Strona Emitenta X organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

  Opublikowano:

  7 czerwca br. podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom X edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzono spółki to: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Dom Development S.A., Ambra S.A., LUG S.A., Ronson Europe N.V. oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. StockWatch.pl objął konkurs patronatem medialnym.

 • 08 czerwca 2017

  EuroRating zmienił perspektywę ratingu kredytowego JSW na pozytywną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego Jastrzębskiej Spółce Węglowej ze stabilnej na pozytywną. Sam rating został utrzymany na niezmienionym poziomie B.

 • PCC Rokita uplasowała emisję obligacji serii EA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Właśnie zakończyła się pierwsza w tym roku emisja obligacji spółki PCC Rokita. Seria EA była ofertowana w ramach V Programu Emisji Obligacji. Zapisy złożyło 598 inwestorów na ponad 420 tys. obligacji z 250 tys. dostępnych w tej ofercie.

 • 07 czerwca 2017

  EuroRating potwierdził rating kredytowy spółki Alumetal na poziomie BBB z perspektywą stabilną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating przeprowadziła aktualizację zamówionego ratingu kredytowego nadanego spółce Alumetal. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BBB z perspektywą stabilną.

 • 05 czerwca 2017

  Zapraszamy na „Emerging Markets Business Conference 2017 – bliżej rynków wschodzących”

  Opublikowano:

  29 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się Emerging Markets Business Conference 2017 – konferencja dotycząca rynków wschodzących, organizowana przez studentów warszawskich uczelni. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • GetBack w ciągu pół roku chce zadebiutować na GPW

  Opublikowano:

  Getback, jeden z wiodących graczy na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami pod względem wartości zarządzanych aktywów, zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji i zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeprowadzenie IPO jest planowane w drugim lub trzecim kwartale 2017 roku.

 • 02 czerwca 2017

  Grupa Azoty ruszyła z inwestycją wartą blisko 400 mln zł w SSE Starachowice [ZDJĘCIA]

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Największy w Polsce i jeden z największych w Europie kompleks nawozowo-chemiczny powstaje w Puławach. Grupa Azoty uzyskała właśnie zezwolenie na budowę wytwórni nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej w Podstrefie Puławy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice SA.

 • 01 czerwca 2017

  Już w przyszłym tygodniu odbędzie się IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:

  7-8 czerwca 2017 w Ossie spotkają się IR’owcy spółek giełdowych, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację. Będzie mowa m.in. o: nowoczesnym zarządzaniu tworzeniem i dystrybucją informacji, raportowaniu niefinansowym czy o roli działów IR w funkcjonowaniu spółek giełdowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Zapraszamy na webinarium ze zwycięzcami konkursu XTB Live Trading

  Opublikowano:

  Już we wtorek 6 czerwca o godz. 19:30 odbędzie się specjalne webinarium z udziałem 2 najlepszych traderów konkursu XTB Live Trading. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania, fenkj i Sand będą opowiadać o swoich strategiach inwestycyjnych i metodach tradingowych.

 • 29 maja 2017

  Tankuj24, aplikacja mobilna Unimotu podbija Google Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Aplikacja mobilna Tankuj24, której autorem jest polska spółka Unimot po nieco ponad tygodniu obecności na rynku znalazła się w Top 10 najczęściej pobieranych aplikacji zakupowych w polskim Google Play.

 • Zapraszamy na IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG (7-8 czerwca)

  Opublikowano:

  7-8 czerwca 2017 w Ossie spotykają się IR’owcy spółek giełdowych, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację. Będzie to już dziewiąte spotkanie działów relacji inwestorskich emitentów. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Znamy już finalistów konkursu „Diamenty Private Equity”

  Opublikowano:

  Konkurs będzie zwieńczeniem VIII edycji konferencji „Investment Forum & Private Equity Awards Gala”. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 25 maja 2017

  Jakie klasy aktywów będą dobrą inwestycją w drugiej połowie roku?

  Opublikowano:
 • Zarządzanie aktywami – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

  Opublikowano:

  Usługa zarządzania aktywami to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które wolą powierzyć swoje środki profesjonalistom, zamiast inwestować samodzielnie. W jej ramach licencjonowani doradcy inwestycyjni lokują powierzone środki zgodnie z wybraną przez klienta strategią. Klienci mogą zwykle zdecydować się na jedną z kilku dostępnych strategii inwestycyjnych, w zależności od swojego celu i horyzontu inwestycyjnego a przede wszystkim akceptowalnego poziomu ryzyka.

 • 23 maja 2017

  CMC Markets zaprasza na bezpłatną konferencję edukacyjną „Sesja giełdowa po godzinach”

  Opublikowano:

  Portal StockWatch.pl oraz firma CMC Markets zapraszają inwestorów do udziału w  bezpłatnej konferencji edukacyjnej pt. „Sesja giełdowa po godzinach”, w czasie których pięciu doświadczonych traderów podzieli się swoimi sposobami na zarabianie na rynkach akcji, walut czy surowców. Całodzienne, sobotnie wydarzenie, pod patronatem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, odbędzie się 10 czerwca w Warszawie, a zapisy już trwają.

 • Zapraszamy do udziału w konferencji Europejskie Prawo Spółek i Rynku Kapitałowego

  Opublikowano:

  Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ, Koło Naukowe Prawa Rynków Finansowych TBSP UJ, Koło Naukowe Prawa Cywilnego UJ oraz Instytut Allerhanda serdecznie zapraszają do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Europejskie Prawo Spółek i Rynku Kapitałowego", która odbędzie się 9 i 10 czerwca 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 17 maja 2017

  Unimot startuje z Tankuj24

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot uruchomiła właśnie zapowiadaną aplikację Tankuj24, dzięki której polscy kierowcy kupią paliwo taniej. To realizacja obietnicy złożonej akcjonariuszom przy emisji nowego pakietu akcji Spółki. Aplikacja Tankuj24 jest pierwszą tego typu aplikacją w Europie.

 • MLP Group wybuduje dla Żabki centrum logistyczne o powierzchni 24,7 tys. mkw.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper powierzchni magazynowych MLP Group podpisał kontrakt z Żabka Polska. Umowa zakłada wybudowanie centrum logistycznego obsługującego sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket o powierzchni 24,7 tys. mkw. Obiekt powstanie na terenie parku MLP Gliwice w gminie Zbrosławice w bliskiej odległości od Autostrady A1.

 • 16 maja 2017

  Ursus zarobił w pierwszym kwartale niemal 4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Ursus, największy polski producent ciągników, odnotowała w I kwartale tego roku przychody ze sprzedaży na poziomie 72,28 mln zł. Zysk brutto wyniósł 4,98 mln zł, a zysk netto 3,84 mln zł. 

 • Fabryka Konstrukcji Drewnianych dynamicznie poprawia wyniki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fabryka Konstrukcji Drewnianych – producent wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych odnotował w I kwartale 2017 roku 3,53 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 105 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Ponadto spółka odnotowała zysk netto na poziomie 0,52 mln zł co oznacza wzrost o 448 proc. w porównaniu z I kwartałem 2016 roku. 

 • Zysk Larq w pierwszym kwartale wyniósł 2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LARQ wypracował w pierwszym kwartale roku 2 mln zł zysku netto. Priorytetem na kolejny kwartał jest upublicznienie portfelowej spółki Nextbike Polska.

   

 • Geotrans zarobił w pierwszym kwartale ponad 0,6 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Geotrans, podmiot zajmujący się gospodarką odpadową w branży ochrony środowiska, opublikował kolejne dobre wyniki finansowe. 4,49 mln zł przychodów, 0,85 mln zł EBITDA i 0,64 mln zł zysku netto to rezultaty świadczące o powtarzalności i systematyczności działalności. 

 • PBKM wypłaci 8,5 mln zł dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – zadecydowali o wypłacie 8,5 mln zł w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję Spółki przypadnie kwota 1,80 zł. 

 • 15 maja 2017

  OT Logistics zanotował w I kwartale wzrost przychodów i wyższy zysk na akcję

  Opublikowano:

  Grupa Kapitałowa OT Logistics, największy operator portowy w Polsce w I kwartale 2017 r wypracowała 219,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 3,4 mln zł.

 • Neuca umacnia pozycję rynkową i zwiększa skalę biznesu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  NEUCA w pierwszym kwartale 2017 r. odnotowała wzrost przychodów o 7,5 proc. do blisko 2 miliardów złotych. Jednocześnie Grupa wzmocniła swoją pozycję rynkową osiągając 29,1% udziałów w branży hurtu aptecznego vs 28,3 proc. w analogicznym okresie w 2016 r. 

 • 12 maja 2017

  Przychody i EBITDA Morizon wzrosły o blisko połowę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Łącząca nieruchomości i FinTech grupa Morizon osiągnęła w pierwszych trzech miesiącach roku 5,3 mln zł przychodów. Oznacza to wzrost o 48% w stosunku do I kwartału poprzedniego roku. W tym samym czasie zysk EBITDA wzrósł o 45% do 0,9 mln zł. 


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku