X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • dzisiaj

  Właściciel serwisu e-podróżnik.pl planuje debiut na NewConnect

  Opublikowano:

  Teroplan, twórca i właściciel serwisu e-podróżnik.pl, rozważa w tym roku debiut na giełdzie. W lutym spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,3 mln zł na dalszy rozwój biznesu. 

 • wczoraj

  23 kwietnia zapraszamy na Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business

  Opublikowano:

  Za niespełna tydzień rozpocznie się najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie akademickie w obszarze relacji polsko-chińskich: Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business. Już po raz piąty w Warszawie zagości delegacja studentów i profesorów z renomowanego pekińskiego China University of Political Science and Law, aby poprzez udział w szeregu wydarzeń i konferencji, budować przyjazny klimat dla współpracy między dwoma państwami. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. 

 • 17 kwietnia 2018

  Konsolidacja chemii w Grupie Azoty przyniosła ponad 700 mln zł oszczędności

  Opublikowano:

  Połączenie w Grupie Azoty potencjałów spółek z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna pozwoliło nie tylko na pozostawienie kluczowych zakładów przemysłu chemicznego w polskich rękach, ale także na liczne synergie kosztowe. Prowadzony od 7 lat proces konsolidacji przyniósł oszczędności szacowane na co najmniej 710 mln zł.

 • Kredyt Inkaso nabył portfele wierzytelności o wartości ponad 60 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze sekurytyzacyjne Kredyt Inkaso nabyły dwa portfele, składające się z wierzytelności pożyczkowych, których łączna wartość nominalna przekracza 60 mln zł. Cena zakupu pakietów była dwucyfrowa. Jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej rozważa emisję kolejnej serii obligacji publicznych.

 • 12 kwietnia 2018

  R22 razem z Google wdroży w Polsce SMS-y nowej generacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa technologiczna R22, przez spółkę zależną SerwerSMS Polska Sp. z o.o., jako jedyna firma w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), tzw. sms-ów nowej generacji. 

 • 18-19 kwietnia odbędzie się VII Kongres HR Spółek Giełdowych SEG – Rola HR dziś i jutro

  Opublikowano:

  Podczas kongresu omówione zostaną m.in. takie zagadnienia jak: nowe wyzwania dla działów HR, działania HR wobec zmian regulacyjnych oraz jak RODO zmieni zarządzanie danymi osobowymi. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Ruszyła VII edycja Akademii Energii

  Opublikowano:

  Chęć ciągłego rozwoju, innowacyjne podejście i profesjonalizm jako cechy lidera branży energetycznej? VII edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Na początku kwietnia ruszyły szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

 • 10 kwietnia 2018

  GLG Pharma z pozytywną opinię Komisji Bioetycznej dot. badania klinicznego GLG-801

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GLG Pharma, spółka biotechnologiczna prowadząca badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie onkologii, otrzymała pozytywną opinię Komisji Bioetycznej dotyczącą przeprowadzenia I/II fazy badania klinicznego nad GLG-801 w Projekcie TNBC.

 • 06 kwietnia 2018

  Braster uruchamia sprzedaż na pierwszym rynku zagranicznym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent urządzenia do samodzielnego badania piersi z początkiem kwietnia uruchomił sprzedaż w Holandii poprzez własny sklep online. Jednocześnie z uruchomieniem sprzedaży internetowej ruszyła kampania promocyjna. Spółka aktywnie przygotowuje się do rozwoju kanału e-commerce na kolejnych rynkach zagranicznych. 

 • 05 kwietnia 2018

  Zapraszamy na trzecią edycję Capital Market Days

  Opublikowano:

  Dowiedz się więcej o Industry 4.0 - rewolucji przemysłowej, która trwa na naszych oczach. Skonfrontuj swoją wiedzę z przedstawicielami nowoczesnego biznesu XXI wieku. Trzecia edycja ogólnopolskiej konferencji finansowej "Capital Market Days" może być do tego doskonałą okazją!

 • 30 marca 2018

  AVIA ma 20 stacji paliw

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Franczyzowa sieć stacji paliw AVIA, rozwijana w Polsce przez Unimot, liczy 20 placówek. Ostatnio dołączyła do niej stacja w Damiętach, w Mazowieckiem. 

 • 29 marca 2018

  Warszawa kolejny raz przyciągnie startupy z całego świata

  Opublikowano:

  Ekosystem startupowy w Polsce rozwija się w zadowalającym tempie. Tworzone są nie tylko ośrodki innowacji i programy wsparcia młodych firm technologicznych. Do sukcesu przyczyniają się również konferencje na międzynarodowym poziomie.

 • 22 marca 2018

  Zapraszamy do Karpacza na 22. edycję konferencji WallStreet (25-27 maja)

  Opublikowano:

  Konferencja WallStreet, która od dwudziestu dwóch lat organizowana jest przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, to jedno z najważniejszych wydarzeń rynku kapitałowego w Europie Środkowej. To także najważniejsze spotkanie inwestorów indywidualnych, przedsiębiorców, startupów oraz przedstawicieli rynku finansowego w Polsce. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 13 marca 2018

  Relacja z konferencji „Analiza raportów rocznych spółek publicznych dla dziennikarzy ekonomicznych i analityków”

  Opublikowano:

  Na konferencji zorganizowanej przez Instytutu Rachunkowości i Podatków we współpracy z grupą PKN Orlen grono ekspertów rynkowych podzieliło się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w zakresie analizy raportów rocznych spółek publicznych na przykładzie kilku branż. Do wybranych należały banki i instytucje finansowe, branża paliwowa i energetyczna oraz górnictwo i wydobycie. Dyskusję panelową poprowadził znany dziennikarz ekonomiczny Tomasz Prusek.

 • 07 marca 2018

  14 kwietnia zapraszamy do Poznania na European Business Alliance Forum

  Opublikowano:

  Rynek pracy, venture capital i private equity, fintech oraz rynki kapitałowe to cztery obszary tematyczne, które zostaną poruszone 14 kwietnia w Poznaniu podczas konferencji biznesowej European Business Alliance Forum. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu udowadniają, że o ważnych tematach dotyczących rozwoju polskiej gospodarki dyskutować może każdy, a nie tylko eksperci. Idea łączy ze sobą środowisko studenckie i biznesowe. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis StockWatch.pl.

 • 06 marca 2018

  Już w jutro odbędzie się seminarium o tym, jak wybrać biegłego rewidenta pod nowymi regulacjami

  Opublikowano:

  Konferencja „Jak wybrać biegłego rewidenta pod nowymi regulacjami" odbędzie się 7 marca 2018 roku. Wydarzenie adresowane jest do biur zarządów, działów prawnych, działów relacji inwestorskich oraz osób zajmujących się tworzeniem procedur i polityk związanych z wyborem biegłego rewidenta w spółce. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

 • 26 lutego 2018

  Zapraszamy na konferencję – Analiza raportów rocznych spółek publicznych dla dziennikarzy ekonomicznych i analityków

  Opublikowano:

  2 marca na GPW odbędzie się organizowana przez Instytut Rachunkowości i Podatków konferencja „Analiza raportów rocznych spółek publicznych dla dziennikarzy ekonomicznych i analityków”.

 • 19 lutego 2018

  Zapraszamy na trzecią edycję „Edward Altman Lecture Series” – Derywaty kredytowe (12 kwietnia, Warszawa)

  Opublikowano:

  12 kwietnia w SGH odbędzie się 3. edycja serii „Edward Altman Lecture Series” połączona z pierwszą edycją warszawskiej konferencji finansowej „Warsaw Conference in Finance”. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań finansistów będą derywaty kredytowe. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 14 lutego 2018

  Rusza Giełdowa Akademia Filmowa

  Opublikowano:

  Jak mówi japońskie przysłowie „obraz wart jest 1000 słów”. Czy ukazanie mechanizmów rządzących rynkiem finansowym za pomocą filmów może być okazją do poszerzenia wiedzy o nich? Jak najbardziej! A giełdowa Sala Notowań zamieni się w najbliższym czasie w salę kinową.  

 • 12 lutego 2018

  Już jutro rozpoczyna się IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:
  13-14 lutego br. w Jachrance odbędzie się IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG, na którym zostaną omówione takie zagadnienia jak: zmiany w obszarze korporacyjnym, nowe wyzwania dla służb prawnych emitentów, symulacja Walnego Zgromadzenia Zwykłej Spółki SA, czy zarządzanie ryzykiem regulacyjnym. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.
 • Zakaz dorabiania do etatu – kolejne propozycje z nowego kodeksu pracy

  Opublikowano:

  Chcesz dorobić? Będziesz musiał założyć firmę – takie będą konsekwencje kolejnych propozycji Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Zamierza ona wprowadzić przymus pracy etatowej, a jednocześnie zakazać pracy na umowach cywilnych. To prosta droga do zwiększenia szarej strefy.

 • Zapraszamy na II edycję Forum Rynku Kapitałowego (13-14 kwietnia, Kraków)

  Opublikowano:

  II edycja Forum Rynku Kapitałowego odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 r. w Krakowie. Projekt ten, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, skierowany będzie do studentów prawa z całej Polski, praktyków i teoretyków prawa zajmujących się prawem spółek, prawem finansowym i gospodarczym, a także do osób zainteresowanych tematem wydarzenia. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 08 lutego 2018

  AVIA ma już 6 stacji paliw w Wielkopolsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sieć stacji paliw AVIA powiększa się o nową lokalizację. Kolejną, 17. stację tej marki uruchomiono we Wronkach, w woj. wielkopolskim. 

 • 06 lutego 2018

  DEGIRO kontynuuje silny wzrost w 2017 r.

  Opublikowano:

  DEGIRO kontynuuje silny wzrost. Rok 2017 zakończył się z liczbą 246 190 rachunków, co oznacza wzrost o 67% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a przychody wzrosły o 55% do nieco ponad 41 milionów euro. 

 • 02 lutego 2018

  13-14 lutego odbędzie się na IX Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:

  Zmiany w obszarze korporacyjnym, nowe wyzwania dla służb prawnych emitentów, symulacja Walnego Zgromadzenia Zwykłej Spółki SA, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym i wiele innych tematów czeka na uczestników IX Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się 13-14 lutego br. w Jachrance. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Już w środę odbędzie się seminarium dotyczące obligacji jako alternatywne finansowanie dla firmy

  Opublikowano:

  Konferencja „Obligacje - alternatywne finansowanie dla firmy" odbędzie się 7 lutego 2018 roku. Wydarzenie adresowane jest do podmiotów, które chcą skorzystać z opcji finansowania poprzez emisję obligacji. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz NWAI Dom Maklerski. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 29 stycznia 2018

  Już w środę praktyczne seminarium dotyczące procesu sporządzania raportu niefinansowego!

  Opublikowano:

  31 stycznia br. odbędzie się konferencja „Proces sporządzania raportu niefinansowego Zwykłej Spółki S.A.”, podczas której eksperci omówią wszystkie kroki, które należy przeprowadzić, aby przygotować dobry raport niefinansowy. StockWatch.pl objął wydarzenia patronatem medialnym.

 • 24 stycznia 2018

  Aplikacja Tankuj24 nominowana do Mobile Trends Awards

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tankuj24 - autorska aplikacja mobilna spółki UNIMOT, przeznaczona do zakupu paliwa on-line, została nominowana do nagrody w konkursie Mobile Trends Awards 2017. Aplikacja ma szansę zwyciężyć w kategorii Mobilny Start-up.

 • 22 stycznia 2018

  Zapraszamy na Expo FxCuffs 2018 – największe wydarzenie inwestycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej

  Opublikowano:

  Już 16-17 marca 2018 roku, ICE KRAKÓW Congress Centre stanie się gospodarzem najważniejszego wydarzenia rynków walutowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Czwarta edycja Konferencji, Targów oraz Gali FxCuffs przyciągnie 5 tysięcy uczestników, światowej sławy prelegentów oraz najważniejszych przedstawicieli branży. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku kapitałowego. Udział jest całkowicie bezpłatny!

 • 19 stycznia 2018

  Zapraszamy do udziału w II edycji Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych

  Opublikowano:

  Turniej Prawa Rynków Kapitałowych to projekt Koła Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Turniej kierowany jest do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych, zainteresowanych tematyką rynku kapitałowego, transakcji M&A, private equity oraz bankowości. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku