X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • 28 marca 2017

  Zarząd Kruka zamierza wypłacić trzecią dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Kruk SA zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 2 zł na akcję (w sumie 37,5 mln złotych) ze skonsolidowanego zysku netto wypracowanego w 2016 roku.

 • 27 marca 2017

  Zapraszamy na VI Kongres HR Spółek Giełdowych SEG

  Opublikowano:

  19-20 kwietnia br. roku odbędzie się VI Kongres HR Spółek Giełdowych SEG organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Temat tegorocznego Kongresu to: „Nowe zadania HR w spółkach giełdowych”. Omówione zostaną m.in. takie zagadnienia jak: ewolucja roli HR w spółce giełdowej; HR jako hub raportowania niefinansowego; rola HR w zarządzaniu danymi osobowymi; motywacja kluczowych pracowników. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 24 marca 2017

  Pharmena rozwija działalność na Bliskim Wschodzie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pharmena, biotechnologiczna spółka notowana na rynku NewConnect, podpisała kontrakt na sprzedaż dermokosmetyków z odbiorcą z Bangladeszu. Produkty w pierwszej kolejności będą sprzedawane w krajach Bliskiego Wschodu, a docelowo mają być dystrybuowane na 49 rynkach na świecie. Umowa handlowa ma charakter umowy istotnej, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat może mieć znaczący wpływ na zwiększenie przychodów ze sprzedaży.

 • 23 marca 2017

  Cube.ITG złożył jedną z najtańszych ofert w przetargu dla NASK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cube.ITG, wiodący dostawca rozwiązań IT i usług data center, złożył trzecią pod względem ceny ofertę w kolejnym dużym przetargu w zakresie zapewnienia zasobów ludzkich z zakresu IT w sektorze administracji publicznej, organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Budżet zamawiającego wynosi 29,7 mln zł brutto, a umowy ramowe zostaną podpisane z 3 wykonawcami. Potencjalne pozytywne rozstrzygnięcia szeregu postępowań mogą spowodować istotny wzrost backlogu giełdowej Spółki.

 • Rekordowe wyniki WDB w 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect broker ubezpieczeniowy osiągnął w ubiegłym roku rekordowo wysokie wyniki finansowe. W 2016 r. Grupa osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 17,1 mln zł wobec 14,4 mln zł w 2015 r. Zysk netto wzrósł o 47,9 proc. r/r i wyniósł 3,1 mln zł.

 • 22 marca 2017

  Atal odnotował w 2016 r. niemal dwukrotny wzrost zysku netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Atal, ogólnopolski deweloper, w 2016 roku osiągnął 506,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 123,4 proc. więcej niż przed rokiem. ATAL wypracował w tym czasie 93,1 mln zł zysku netto, czyli prawie dwa razy więcej niż przed rokiem. Na poziomie jednostkowym wynik netto wyniósł aż 117,4 mln zł, czyli o 139 proc. więcej rdr. Wskaźnik rentowności brutto dla Grupy osiągnął poziom 27 proc., a rentowności netto 18,4 proc. 

 • Lokum Deweloper osiągnął rekordowe wyniki finansowe w 2016 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody Grupy Lokum Deweloper w 2016 r. wyniosły 189,3 mln zł, co oznacza wzrost o 47 proc. w porównaniu z 2015 r. W 2016 r. Grupa przekazała klientom 576 lokali, czyli o 53 proc. więcej niż w 2015 r., kiedy wydała klucze do 377 lokali.

 • 21 marca 2017

  LARQ odrabia starty

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LARQ zakończył 2016 rok raportowanym zyskiem netto w wysokości 25,3 mln zł wobec 7,8 mln zł raportowanej straty za rok 2015. 

 • Zapraszamy na IX Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego i Rynku Kapitałowego

  Opublikowano:

  Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego to autorska inicjatywa Koła Naukowego Prawa Bankowego działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i jednocześnie największa w naszym kraju konferencja, dotycząca bankowości, rynku kapitałowego i finansów, organizowana przez studentów. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Inwestorzy celują w mieszkania z wyższej półki

  Opublikowano:

  W dużych miastach rośnie oferta nowych lokali w segmencie premium. To efekt wzmożonego zainteresowania inwestycjami prestiżowymi, o wysokim standardzie.

 • 09 marca 2017

  10 marca rusza rekrutacja do 8. edycji projektu Akademia Private Equity

  Opublikowano:

  Akademia Private Equity organizowana jest przez SKN Klub Inwestora ze Szkoły Głównej Handlowej. Celem projektu jest szerzenie wiedzy na temat rynków kapitałowych oraz zainteresowanie młodych ludzi różnymi formami finansowania przyszłej działalności biznesowej. Ponadto, tematyka projektu obejmuje różne aspekty fuzji i przejęć oraz możliwości synergii operacyjnych i finansowych.

 • Polnord wprowadza do oferty nowe lokale w inwestycji Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord, wiodący deweloper w Trójmieście i obecny w największych miastach Polski rozpoczął sprzedaż mieszkań trzeciego budynku w ramach inwestycji Chabrowe Wzgórze, położonej 12 minut od Gdańska.

 • 08 marca 2017

  Mediacap przejęła TalentMedia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mediacap, polska niezależna grupa działająca w branży marketingu i technologii, zawarła transakcję przejęcia pakietu kontrolnego 51,11 proc. udziałów w TalentMedia Sp. z o.o., spółce specjalizującej się w dynamicznie rosnącym segmencie usług video content marketingu. 

 • Unibep generalnym wykonawcą warszawskiej inwestycji Polnordu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Unibep SA został generalnym wykonawcą Rezydencji Brzozowy Zakątek, która powstanie w warszawskim Wilanowie. Spółka została wybrana w wyniku rozstrzygnięcia ogłoszonego przez Polnord przetargu, w którym złożyła ona ofertę o wartości 22,3 mln zł netto.

 • PCC Rokita zbiera laury za rekordowo wysokie wyniki finansowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trzycyfrowe dynamiki zysków w raporcie za 2016 r. zrobiły olbrzymie wrażenie na inwestorach. W środę rano kurs akcji dolnobrzeskiej spółki chemicznej rośnie o ponad 7 proc. i ustala nowy szczyt cenowy na poziomie 80 zł.

 • 06 marca 2017

  Polnord otrzyma zwrot ponad 3 mln zł nadpłaconego podatku dochodowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Izba Skarbowa w Gdańsku wydała decyzję o zwrocie nadpłaconego podatku spółce Polnord za 1999 r. Deweloper otrzyma zwrot wpłaconych kwot wraz z oprocentowaniem nadpłaty w szacowanej wysokości ok. 3.277.317 zł.

 • 03 marca 2017

  Kolejna seria obligacji Best rozeszła się na pniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy na obligacje Best o łącznej wartości 60 mln zł przekroczyły dostępną pulę już w pierwszym dniu składania zapisów. Oznacza to, że zapisy zostaną zakończone w piatek, zaś redukcją zostaną objęte wszystkie zapisy.

 • Rusza VI edycja Akademia Energii organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi

  Opublikowano:

  Innowacyjność i profesjonalizm, połączone z wolą nieustającego rozwoju – idealny mix energetyczny? Zbliżająca się VI edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Już w marcu ruszają szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Inwestorzy kupują mieszkania pakietowo i grupowo

  Opublikowano:

  Ponad 20 mld zł wydano w ubiegłym roku na nowe „M” nad Wisłą. Duży udział mieli w tym nabywcy inwestycyjni, którzy nadal mocno zaznaczają swoją obecność. Wiele więc wskazuje na to, że 2017 r. zamknie się z podobnym wynikiem.

 • 02 marca 2017

  Zapraszamy na I edycję Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych (15 marca)

  Opublikowano:

  15 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się I edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych, której organizatorem jest działające na Uniwersytecie Warszawskim Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Prawnicy spółek giełdowych dyskutowali podczas VIII Kongresu Prawników o zmianach regulacyjnych

  Opublikowano:

  Wczoraj zakończył się VIII Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG podczas którego prawie 300 prawników rynku kapitałowego dyskutowało m.in o zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania spółek giełdowych, zmianach regulacyjnych i „implementacji” MAR. StockWatch.pl był patronem medialnym wydarzenia.

 • Polacy żyją w zbyt małych mieszkaniach w porównaniu z krajami UE

  Opublikowano:

  Polacy wciąż żyją w zbyt małych mieszkaniach w porównaniu z innymi krajami unijnymi. Tym niemniej, na rynku pierwotnym udział ofert liczących ponad 60 m kw. waha się w poszczególnych miastach od 25 do 48 proc., co wcale nie jest małą pulą.

 • W lutym obroty na głównym rynku GPW wzrosły o połowę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym miesiącu obrót akcjami w ramach arkusza zleceń na głównym rynku wzrósł o 54 proc. r/r do poziomu 21,3 mld zł. Średnia dzienna wartość obrotu akcjami wyniosła 1,1 mld zł.

 • 01 marca 2017

  Zapraszamy na 21. konferencję WallStreet (2-4 czerwca)

  Opublikowano:

  Konferencja WallStreet to największe w tej części Europy wydarzenie związane z rynkiem kapitałowym. Co roku obecni są wszyscy uczestnicy branży – od inwestorów indywidualnych, po przedstawicieli spółek notowanych na polskim parkiecie. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • Grupa LPP otworzyła siedemnasty salon Reserved w Niemczech

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Odzieżowa grupa otworzyła salon marki Reserved w Hamburgu. Po trzech latach od wejścia na rynek niemiecki flagowa marka LPP ma już siedemnaście salonów stacjonarnych i sklep internetowy. Ponadto w IV kwartale 2016 roku firma uruchomiła na tym rynku także sklepy internetowe młodszych marek - Cropp, House, Mohito i Sinsay.  

 • 28 lutego 2017

  Pierwszy raz od 2009 r. wzrósł udział inwestorów indywidualnych w obrotach na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Udział inwestorów indywidualnych w obrotach akcjami na głównym rynku GPW w 2016 r. wyniósł 13 proc. Tym samym po raz pierwszy od siedmiu lat nastąpiło przerwanie trendu spadkowego. Z kolei inwestorzy zagraniczni umocnili swoją pozycję w obrocie akcjami i w 2016 r. wygenerowali 53 proc. obrotów.

 • 24 lutego 2017

  Już 28 lutego prawnicy spółek giełdowych będą dyskutować o najważniejszych zmianach regulacyjnych

  Opublikowano:

  28 lutego - 1 marca 201r. 7 w Jachrance odbędzie się VIII Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG podczas którego będzie mowa m.in. o najważniejszych zmianach regulacyjnych na rynku kapitałowym, roli służb prawnych w zapewnieniu bezpieczeństwa funkcjonowania spółki giełdowej, czy „implementacji” MAR.

 • 23 lutego 2017

  Bikershop rozpoczyna publiczną emisję obligacji

  Opublikowano:

  Bikershop Finanse – spółka utworzona przez Bikershop Sp. z o.o. s.k., znaczącego dostawcę sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej prowadzącego działalność od 1991 r.  - chce pozyskać 5 mln zł w ramach kolejnej Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 23 lutego, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski S.A. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst.

 • Polnord sprzedał już ponad 50 proc. apartamentów w inwestycji Brama Sopocka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord od 40 lat oferujący swoim klientom wysokiej jakości mieszkania i apartamenty, znalazł nabywców na połowę lokali dostępnych w prestiżowym projekcie Brama Sopocka w Gdyni. 

 • Grupa Oponeo.pl pochwaliła się rekordowymi wynikami za 2016 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dzięki rekordowej sprzedaży opon w IV kwartale, jak i w całym minionym roku, grupa Oponeo.pl osiągnęła w 2016 roku 46-proc. wzrost wyniku netto oraz 31-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży. W całym 2016 roku sprzedaż opon osiągnęła poziom 2,1 mln sztuk i wzrosła o 36 proc. w ujęciu r/r.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com