X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Notatki prasowe

 • 16 sierpnia 2017

  Brand24 z portfela Larq wyemituje nowe akcje. Spółka rozważa debiut na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze spółki rozwijającej autorskie narzędzie do monitoringu treści w internecie dali zielone światło na emisję do 144,5 tys. nowych akcji. Pozyskane środki mają przyspieszyć rozwoj globalnego narzędzia. Zarząd nie wyklucza, że kolejnym krokiem dla Brand24 będzie debiut na małym parkiecie. 

 • Inwestorzy indywidualni wracają na GPW. Ich udział w obrotach wzrósł do 18 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszej połowie 2017 r. inwestorzy indywidualni wygenerowali 18 proc. (+5 pkt proc. r/r) obrotów na głównym rynku akcji GPW. Inwestorzy zagraniczni odpowiadali za 52 proc. obrotów (-2 pkt proc. r/r), a instytucjonalni za 30 proc. (-3 pkt proc. r/r).

 • 14 sierpnia 2017

  FKD dynamicznie poprawia wyniki w I półroczu 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fabryka Konstrukcji Drewnianych odnotowała w I półroczu 2017 roku 7,23 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Ponadto spółka odnotowała zysk netto na poziomie 1,36 mln zł co oznacza wzrost o 140 proc. w porównaniu z I półroczem 2016 roku. 

 • 08 sierpnia 2017

  Unimot uruchomił dwie kolejne stacje paliw pod marką AVIA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszym tygodniu sierpnia sieć AVIA powiększyła się o dwie kolejne stacje: w Józefowie pod Warszawą oraz w miejscowości Zawadzkie pod Opolem. Doliczając stacje otwarte w poprzednich miesiącach w Warszawie, Łomży i Turku, Unimot może się już pochwalić pięcioma działającymi stacjami.

 • 26 lipca 2017

  Euro-Tax.pl: Zarobki polskich emigrantów w Unii Europejskiej spadają

  Opublikowano:

  W 2016 roku Polacy pracujący w krajach Unii Europejskiej zarobili mniej niż rok wcześniej - wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl. Ich średnie zarobki wyniosły 6.697 zł, czyli o 315 zł mniej niż w 2015 r. Tymczasem w Polsce średnie wynagrodzenie wzrosło w ubiegłym roku o 3,8 proc. (148 zł) do 4.047 zł.

 • 19 lipca 2017

  PBKM zwiększa liczbę pozyskiwanych próbek i przyspiesza dynamikę wzrostu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord największy i największy w Europie bank komórek macierzystych – pozyskał w drugim kwartale 2017 roku 5 159 próbek krwi pępowinowej lub tkanek wobec 4 648 próbek pozyskanych w tym samym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o 11 proc. w porównaniu rok do roku. 

 • Braster ustalił cenę emisyjna w ofercie publicznej na 13,50 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena emisyjna w ofercie publicznej spółki Braster, producenta innowacyjnego systemu domowej profilaktyki raka piersi, została ustalona na poziomie 13,50 zł. W ofercie ma być zaoferowanych łącznie 3 mln akcji spółki, co oznacza, że wartość oferty może wynieść 40,5 mln zł. 

 • 14 lipca 2017

  FKD podpisała największą umowę w historii na kwotę prawie 10 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fabryka Konstrukcji Drewnianych – lider na rynku budowy magazynów soli podpisał umowę z firmą INTERCOR Sp. z o.o. na realizację prac podwykonawczych na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 na odcinku pod gminą Nadarzyn. Jest to największy kontrakt realizowany dotąd przez spółkę, a jego wartość wynosi 9,515 mln zł. Dla porównania, w całym 2016 r. spółka wypracowała 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

 • 13 lipca 2017

  Best zainwestował w nowe portfele 150 mln zł w I półroczu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszym półroczu 2017 roku spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności w Grupie BEST wyniosły 131,7 mln zł wobec 111,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, oznacza to wzrost o 18 proc. r/r. 

 • Simple skutecznie pozyskuje nowe zamówienia od uniwersytetów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Simple podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym na realizację systemu do obsługi studentów. Nowy system uzupełni system SIMPLE.ERP, z którego korzysta już administracja Uniwersytetu. Spółka złożyła również najlepszą ofertę w podobnym przetargu organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny. 

 • Infoscan przeszła formalną ocenę amerykańskiej FDA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Firma telemedyczna Infoscan otrzymała od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administration, FDA) informację o spełnieniu wszystkich wymogów formalnych związanych z dopuszczeniem urządzenia MED Recorder do użytku w Stanach Zjednoczonych. 

 • 11 lipca 2017

  XTPL pozyskał ponad 10 mln zł w emisji akcji Stopa redukcji w transzy detalicznej osiągnęła 93,02 proc.

  Opublikowano:

  Spółka XTPL z sukcesem zakończyła zapisy na akcje, których cena ustalona w procesie book buildingu wyniosła 66 złotych. W akcjonariacie firmy znalazły się i polskie, i zagraniczne fundusze inwestycyjne.

 • Polski Solar Holding pozyskał 1,8 mln zł z publicznej emisji obligacji

  Opublikowano:

  Polski Solar Holding Sp. z o.o. – jedyny w Polsce podmiot realizujący inwestycje w elektrownie fotowoltaiczne i bioelektrownie w formule samorządowych klastrów energii, pozyskał 1,8 mln zł w ramach publicznej emisji obligacji przydzielając w sumie 1 804 obligacji.

 • Liderzy przyszłości muszą mieć pasję, empatię i zasady etyczne – relacja z XII edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

  Opublikowano:

  Praktyczne warsztaty prowadzone przez doświadczonych menadżerów, szkolenia z wystąpień publicznych i inspirujące sesje mentoringowe z zarządzającymi z największych polskich firm związanych z rynkiem finansowym – to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, której XII edycja właśnie dobiegła końca. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

 • 06 lipca 2017

  W pierwszym półroczu Biuro Inwestycji Kapitałowych wynajęło prawie 15 tys. mkw. powierzchni

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w pierwszym półroczu br. podpisał 9 umów najmu komercjalizując łącznie 14,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej, biurowej oraz handlowej. Z tego nowo zawierane umowy dotyczyły najmu blisko 6,5 tys. mkw. powierzchni. Pozostałe umowy na ponad 8,3 tys. mkw. dotyczyły głównie przedłużenia najmu na kolejny okres.

 • 05 lipca 2017

  Morizon zadebiutował na głównym parkiecie GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Morizon, spółka technologiczno-finansowa, zadebiutowała w środę na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To siódmy tegoroczny debiut na GPW, a 4 przejście z NewConnect.

 • 04 lipca 2017

  Cena emisyjna w emisji akcji XTPL wyniesie 66 zł

  Opublikowano:

  3 lipca spółka XTPL przeprowadziła proces book buildingu, który pozwolił na ustalenie ceny emisyjnej wynoszącej 66 zł. 

 • 29 czerwca 2017

  Braster rozpocznie pilotaż medyczny w Japonii

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Braster podpisał umowę z partnerem z Japonii, której przedmiotem w pierwszej kolejności będzie przeprowadzenie pilotażu medycznego. Kolejne etapy współpracy zakładają wsparcie Spółki w rejestracji urządzenia i wprowadzenia produktu do sprzedaży na rynek japoński. 

 • Jak przygotować ekspozycję walutową firmy na wypadek wzrostu zmienności na rynku walutowym?

  Opublikowano:

  Zdaniem Sebastiana Judzina z DM TMS Brokers, bez względu na panujące uwarunkowania rynkowe oraz aktualne tendencje na rynku walutowym warto zarządzać ryzykiem walutowym przedsiębiorstwa.

 • 28 czerwca 2017

  DOOK zadebiutuje na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia

  Opublikowano:

  DOOK, wrocławska spółka działająca na rynku produkcji oprogramowania pozyskała 0,65 mln zł w ramach przeprowadzonej oferty prywatnej. Na półka przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku planuje debiut na rynku NewConnect.

 • Rusza Akademia Liderów Rynku Kapitałowego organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi

  Opublikowano:

  Fundacja im. Lesława A. Pagi rozpoczyna XII edycję Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Projekt skierowany jest do aktywnych i ambitnych młodych ludzi, będących pasjonatami rynku kapitałowego, finansów oraz ekonomii. Udział w Akademii daje możliwość nauki od najlepszych praktyków rynku i jest przepustką do pracy w wiodących instytucjach. StockWatch.pl objął projekt patronatem medialnym.

 • 27 czerwca 2017

  GK Immobile stała się jedynym znaczącym akcjonariuszem Projprzem

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  GK Immobile zwiększyła swoje zaangażowanie w Projprzem i stała się jedynym znaczącym akcjonariuszem tej Spółki. Zaangażowanie GK Immobile ma wspierać dynamiczny rozwój Spółki Projprzem zapoczątkowany w grudniu 2016 r.

 • Platige Image dołączy do konsorcjum Polski E-BUS

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do konsorcjum Polski E-BUS, którego inicjatorem i liderem jest spółka Ursus Bus, dołączył Platige Image. W ramach konsorcjum spółka będzie odpowiedzialna za rozwiązania w zakresie designu, zaangażowania kompetencji kreatywnych w proces projektowy oraz storytelling.

 • Nestmedic podpisał list intencyjny z Blue Medica

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  22 czerwca spółka Nestmedic SA podpisała  list intencyjny z firmą Blue Medica, który zapowiada współpracę w zakresie udostępnienia pacjentkom usług telemedycznych bazujących na systemie Pregnabit. Współpracę rozpocznie program pilotażowy, który umożliwi komercyjne wdrożenie rozwiązania.

 • 26 czerwca 2017

  Rusza wakacyjna rywalizacja inwestorów w konkursie TMS Brokers Do wygrania jest 10 000 złotych

  Opublikowano:

  Dom Maklerski TMS Brokers przygotował coś specjalnie dla początkujących inwestorów. Projekt Trading to konkurs poprzedzony pakietem szkoleń. Każdy uczestnik otrzymuje również zestaw e-booków i materiałów video. Wszystko to zupełnie bezpłatnie. Na zwycięzcę czeka 10 000 złotych.

 • Braster podpisał pierwszą umowę z zagranicznym dystrybutorem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent urządzenia do samodzielnego badania piersi podpisał umowę, na mocy której rozpocznie sprzedaż Systemu BRASTER na pierwszym rynku zagranicznym – Irlandii. W najbliższych tygodniach spółka planuje uruchomić kolejne pilotaże w Holandii i Portugalii.

 • 14 czerwca 2017

  Zakończyła się VIII edycja konferencji Investment Forum & Private Equity Gala

  Opublikowano:

  12 czerwca w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się VIII edycja konferencji Investment Forum & Private Equity Awards Gala zwieńczona galą rozdania Diamentów Private Equity. Najwybitniejsi przedstawiciele sektora rynków inwestycyjnych, grono inwestorów i przedsiębiorców debatowało m.in. nad najnowszymi trendami oraz uwarunkowaniami na polskim rynku funduszy private equity.

 • 12 czerwca 2017

  IR’owcy spółek giełdowych rozmawiali o bieżących wyzwaniach podczas Kongresu Relacji Inwestorskich

  Opublikowano:

  7-8 czerwca 2017 w Ossie, podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich SEG, spotykali się IR oficerowie polskich emitentów, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację i bieżących wyzwaniach stojących przed spółkami giełdowymi. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • 09 czerwca 2017

  Znani są laureaci Konkursu Złota Strona Emitenta X organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

  Opublikowano:

  7 czerwca br. podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom X edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzono spółki to: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Dom Development S.A., Ambra S.A., LUG S.A., Ronson Europe N.V. oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. StockWatch.pl objął konkurs patronatem medialnym.

 • 08 czerwca 2017

  EuroRating zmienił perspektywę ratingu kredytowego JSW na pozytywną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego Jastrzębskiej Spółce Węglowej ze stabilnej na pozytywną. Sam rating został utrzymany na niezmienionym poziomie B.


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku