X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

NFOŚiGW zwiększy udział w akcjonariacie BOŚ

Opublikowano: 2018-05-17 10:30:14

Omawiane walory:

Dzięki objęciu 21 mln akcji w emisji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), udział Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w kapitale banku wzrośnie do 58,05 proc. z 52,41 proc.

To bardzo istotne w kontekście wspólnych planów związanych z inwestycjami wspierającymi ochronę środowiska, w których BOŚ będzie odgrywać strategiczną rolę zapewniając finansowanie, poinformował prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

– Dzięki objęciu 21 mln akcji w emisji Banku Ochrony Środowiska, udział NFOŚiGW w kapitale banku wzrośnie z 52,41% do 58,05%. To bardzo istotne w kontekście naszych wspólnych planów związanych z inwestycjami wspierającymi ochronę środowiska, w których BOŚ będzie odgrywać strategiczną rolę zapewniając finansowanie. Jednym z takich projektów, nad którym trwają obecnie prace, jest spółka Polskie Domy Drewniane, która będzie inwestować w energooszczędne budownictwo przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach – powiedział Kujda, cytowany w komunikacie.

BOŚ podał w środę, że w ramach subskrypcji prywatnej przydzielił 30 074 426 akcji serii V o łącznej wartości 300,74 mln zł. Akcje serii V zostały objęte przez 11 uprawnionych inwestorów.
Bank podkreślał, że pozyska w ten sposób 300,74 mln zł na rozwój akcji kredytowej w obszarze projektów proekologicznych m.in. zakrojonych na dużą skalę i realizowanych przez rząd programów antysmogowych czy programu Mieszkanie+.

– Jestem przekonany, że wspólnie z BOŚ zrealizujemy nasze ambitne plany dotyczące przedsięwzięć proekologicznych i energooszczędnych. Będzie to możliwe m.in. dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom zarządu banku, zmierzającym do zwiększenia potencjału finansowego BOŚ. Potwierdzają to wyniki finansowe wypracowane przez bank w I kwartale 2018 r. – dodał prezes.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o bos)

 • Analiza 5 banków w ciekawej sytuacji technicznej

  Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla akcji Banku Handlowego, Millennium, PKO BP, Banku Ochrony Środowiska i Idea Banku.

 • Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • Akcjonariusze BOŚ Banku przegłosowali emisję akcji o wartości do 400 mln zł

  Akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) zdecydowali o emisji do 40 mln akcji serii V o wartości do 400 mln zł, emitowanych w ramach subskrypcji prywatnej bez prawa poboru, wynika z uchwał podjętych przez nadzwyczajne walne.

 • Dobre widoki na historyczny rekord, w grze CD Projekt i BOŚ

  Wtorkowa świetna sesja w wykonaniu dużych spółek otworzyła warszawskiej giełdzie drogę do nowych historycznych rekordów. Przed taką szansą stanie indeks WIG, który od szczytu z 2007 roku dzieli niespełna 2 proc. W środę rano w centrum uwagi jest LPP, CCC i CD Projekt.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku