X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Murapol ogłosił wezwanie na 10,5 proc. akcji Awbudu po 7,50 zł/szt.

Opublikowano: 2017-08-10 15:39:28

Omawiane walory:

Murapol ogłosił wezwanie na 867.150 akcji Awbudu, uprawniających do wykonywania 10,52 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 7,50 zł za sztukę.

Podmiotem nabywającym akcje jest Abadon Real Estate. Podmiotem pośredniczącym – Dom Maklerski BDM. Nabywający w wyniku wezwania zamierza osiągnąć 2.059.150 akcji, uprawniających do wykonywania 24,98 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Wzywający posiada poprzez podmioty zależne 55,48 proc. głosów, co odpowiada 4.573.194 akcjom.

– Wzywający traktuje nabycie akcji spółki jako inwestycję długoterminową. Wzywający zamierza rozwijać dotychczasową działalność spółki, nie zmieniając zasadniczo jej profilu działania. Wzywający nie ma zamiaru prowadzenia działań zmierzających do wycofania akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA. – czytamy w komunikacie.

Datą ogłoszenia wezwania jest 10 sierpnia 2017 r. Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu przyjmowane będą od dnia 31 sierpnia 2017 r. do dnia 13 września 2017 r.

W kwietniu br. Abadon Real Estate, należący do holdingu Murapol, otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) na zakup 100 proc. udziałów Petrofox, podmiotu dysponującego wówczas większościowym pakietem akcji Awbudu.

Na początku lutego br. Abadon Real Estate zawarł umowę inwestycyjną z Andrzejem Wuczyńskim, Tomaszem Wuczyńskim, Michałem Wuczyńskim, Małgorzatą Wuczyńską (wspólnicy) oraz Petrofox, regulującą zasady współpracy stron umowy, której przedmiotem jest m.in. planowane nabycie przez Abadon 100 proc. udziałów w Petrofox, planowane pośrednie nabycie przez Abadon akcji Awbudu oraz możliwe przejęcie przez Abadon pośredniej kontroli nad Awbudem i podmiotami powiązanymi oraz planowane nabycie przez wspólników akcji Awbudu w ramach konwersji części zobowiązań pożyczkowych Petrofox.

>> 7 skutecznych sygnałów analizy technicznej – dowiedz się więcej >>

Abadon Real Estate należy do holdingu Murapol. Oferuje obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego projektów nieruchomościowych, w tym akwizycje nieruchomości, usługi architektoniczne, generalne wykonawstwo, ogólnokrajowy handel materiałami budowlanymi, usługi sprzedaży oraz komercjalizacji, usługi wykańczania mieszkań pod klucz oraz facility management, usługi księgowo-rachunkowe, controling finansowy oraz obsługę marketingowo-reklamową.

Awbud to wyspecjalizowana grupa budowlana, prowadząca działalność w następujących obszarach: budownictwa komercyjnego i ogólnego, realizacji obiektów przemysłowych, rewitalizacji obiektów, realizacji w obszarach ekologii i energetyki, prac instalacyjnych, prac żelbetowych. Od marca 2011 roku firma obecna jest na rynku podstawowym GPW. W 2016 roku Grupa uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 268 mln zł.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27 proc. r/r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o AWBUD)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku