X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Moody’s obniżył rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3, perspektywa negatywna

Opublikowano: 2017-12-15 09:54:58

Omawiane walory:

Moody's Investors Service obniżył długookresowy rating depozytów Getin Noble Banku do Ba3 z Ba2, długookresową ocenę ryzyka kontrahenta do Ba2 (cr) z Ba1 (cr), ocenę indywidualną do b2 z b1 i skorygowaną ocenę indywidualną do b2 z b1. Perspektywa ratingów pozostaje negatywna.

Obniżka rating depozytów Getin Noble Banku to informacja o negatywnej wymowie dla obligatariuszy banku.

Moody’s potwierdził jako „Not Prime” krótkoterminowy rating depozytów i ocenę ryzyka kontrahenta Getin Noble Banku. Równolegle agencja utrzymała perspektywę długookresowego ratingu depozytów banku na poziomie negatywnym.

Obniżenie ratingów depozytów wynika z obniżenia oceny indywidualnej. Z kolei jej obniżenie to rezultat słabszego profilu kredytowego banku wynikającego ze stosunku złych kredytów do rezerw na straty z kredytów i wskaźnika TCE na poziomie 94,4 proc. Wskaźnik kredytów niepracujących Getin Noble Banku wyniósł 15,5 proc. w czerwcu 2017 r., wskazał Moody’s.

– Informacja o negatywnej wymowie dla posiadaczy obligacji. Ratingi są co do zasady wydawana dla obligatariuszy (posiadaczy obligacji), na koszt emitenta. Obniżenie ratingów może wypłynąć na wzrost rentowności obligacji (spadek cen). W przypadku GNB czynnikiem wspierającym jest osłabienie CHF vs. PLN, co zmniejsza presję ze strony walutowych kredytów hipotecznych na koszty, w tym koszty ryzyka (NPL). – komentuje Sobiesław Kozłowski, analityk Raiffeisen Brokers.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).>> Listę wszystkich obligacji Getin Noble Banku wprowadzonych na Catalyst znajdziesz tutaj

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble)

 • Problemy GetBacku i debiut OncoArendi w centrum uwagi na GPW

  Na warszawskiej giełdzie niezmiennie tematem numer jeden pozostaje GetBack, podczas gdy na świecie pierwszoplanową rolę odgrywają wyniki amerykańskich spółek. W tle zaś mamy debiut OncoArendi Therapeutics.

 • Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.

 • Europa zachowuje zimną krew po tąpnięciu na Wall Street [MAPA RYNKU]

  Kolejna odsłona silnej wyprzedaży akcji w Stanach zafundowała nerwową sesję w Azji i spadkowy początek handlu Europie. Co ciekawe, tym razem reakcja inwestorów na europejskich parkietach jest bardziej powściągliwa. Na GPW w pierwszych minutach sesji WIG20 traci zaledwie 0,5 proc. i jedynie segmenty małych i średnich spółek notują ponad 1-proc. spadki. 

 • Rozjechały się rekomendacje maklerów dla akcji Getin Noble Banku

  We wtorek na rynek trafiły dwie przeciwstawne rekomendacje dla akcji Getin Noble Banku. W pierwszej analitycy DM BZ WBK zalecają kupno walorów z ceną docelową o 1/3 wyższą niż rynek. Z kolei Trigon DM utrzymał zalecenie sprzedaj, wyceniając jedną akcję o połowę niżej niż bieżący kurs na GPW.

 • Mocne spadki na otwarciu wtorkowej sesji na GPW [MAPA RYNKU]

  Potężna fala wyprzedaży na rynkach akcji dotarła do Warszawy. W pierwszych minutach wtorkowej sesji WIG20 tracił nawet 3,5 proc., mWIG40 zniżkował 3,8 proc., a sWIG80 aż o 4,2 proc.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku