X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

MLP Group wchodzi do Szczecina wspólnie z J.W. Construction Holding

Opublikowano: 2017-10-09 13:03:22

Omawiane walory:

Deweloper powierzchni magazynowych MLP Group wspólnie z J.W. Construction Holding wybudują nowe centrum logistyczne w Szczecinie. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych w ramach projektowanego parku MLP Szczecin wyniesie około 60 tys. mkw.

MLP Group w ramach współpracy joint venture z J.W. Construction Holding planują budowę nowego centrum logistycznego na terenie Szczecina. Inwestycja zostanie zrealizowana na nieruchomości należącej do J.W. Construction Holding. Z kolei MLP Group będzie odpowiedzialne za komercjalizację i zarządzanie obiektami. Park logistyczny MLP Szczecin docelowo będzie oferował około 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej na działce liczącej około 20 hektarów.

>> Najlepsze rynkowe spready, m.in.: DAX (0.79 pkt), EURUSD (0.2 pipsa), Złoto (0.11$), Ropa (0.02$) i najniższe prowizje od 0,002%. TMS wprowadza nową ofertę >>

– Obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania najmem nowoczesnych powierzchni w regionie Szczecina. Dlatego chcemy wprowadzić do naszej oferty obiekty na tym stosunkowo niewielkim, ale bardzo perspektywicznym rynku magazynowym. Jesteśmy przekonani, że doskonałe połączenia komunikacyjne, szeroki dostęp do potencjalnych pracowników oraz wysoki standard obiektów magazynowych przyciągną najemców. Lokalizacja parku jest szczególnie atrakcyjna dla klientów produkcyjnych i logistycznych – podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

– To nasz pierwszy projekt realizowany wspólnie z MLP Group. Na posiadanych gruntach budujemy przede wszystkim inwestycje mieszkaniowe, ale jesteśmy aktywni także w segmencie nieruchomości komercyjnych. Jestem przekonany, że duże doświadczenie naszego nowego partnera biznesowego  w branży magazynowej zapewni sukces przygotowywanej w Szczecinie inwestycji logistycznej – stwierdził Józef Wojciechowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding

Park MLP Szczecin zlokalizowany będzie w północnej części miasta na terenie osiedla Drzetowo-Grabowo, zaledwie 4 km od centrum miasta i około 18 km od węzła autostrady A6 w Kołbaskowie przy granicy z Niemcami, do którego dochodzi droga krajowa nr 13.

notowania

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o mlpgroup)

 • MLP Group wybuduje dla Żabki centrum logistyczne o powierzchni 24,7 tys. mkw.

  Deweloper powierzchni magazynowych MLP Group podpisał kontrakt z Żabka Polska. Umowa zakłada wybudowanie centrum logistycznego obsługującego sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket o powierzchni 24,7 tys. mkw. Obiekt powstanie na terenie parku MLP Gliwice w gminie Zbrosławice w bliskiej odległości od Autostrady A1.

 • 9 malowanych dywidend do świątecznego koszyka

  Rośnie lista spółek, które chcą sprezentować akcjonariuszom wysoką dywidendę. Marcowy rekordzista oferuje wypłatę o stopie blisko 20 proc. StockWatch.pl przygotował przegląd najciekawszych propozycji dywidend z ostatnich dni.

 • 8 giełdowych misiów docenianych na trudnym rynku

  W atmosferze zagrożeń makroekonomicznych i rozdrapywania zysków giełdowych spółek przez polityków, trudno o pozytywne nastawienie do akcji. I rzeczywiście, brakuje ciekawe blue chipów, ale dużo lepiej wygląda sytuacja w segmencie małych i średnich spółek. Są nawet rekomendacje z potencjałem wzrostu 20-30 proc.

 • 9 spółek z ciekawymi fundamentami w ocenie DM BPS

  Analitycy Domu Maklerskiego BPS wrócili do publikowania cyklicznego portfela inwestycyjnego. W czerwcowym składzie pojawiły się spółki, które w raportach za I kwartał pokazały dobre fundamenty i mają obiecujące rokowania na niedaleką przyszłość.

 • Giełda zatańczy w rytm danych makro, w grze PKN Orlen i Energa

  Po słabym zakończeniu poprzedniego tygodnia początek poniedziałkowej sesji do odrabiania strat wykorzystują blue chipy. Inwestorzy z większymi zakupami wstrzymują się do czasu publikacji ważnych danych makro, których w najbliższych dniach będzie pod dostatkiem.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku