X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

LUG, Agora, PGNiG, Ambra i Pekao laureatami Konkursu Złota Strona Emitenta XI

Opublikowano: 2018-06-08 13:09:17

6 czerwca br. podczas jubileuszowej 10. edycji Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XI edycji konkursu Złota Strona Emitenta. W tym roku po raz pierwszy  spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”.

Komunikat prasowy

– Zakończyliśmy XI edycję konkursu Złota Strona Emitenta, a równocześnie pierwszą w której wyłanialiśmy laureatów w dwóch oddzielnych klasyfikacjach – Najlepszy serwis IR i Lider komunikacji online. Rozwój nowych technologii, nowoczesnych narzędzi komunikacji i całego wachlarza możliwości wspierania naszych działań w sieci spowodowało, że postanowiliśmy przyznać oddzielne nagrody za serwis IR – jego funkcjonalność, zawartość i aktualność, a oddzielne za jakość i różnorodność komunikacji, jaką spółka podejmuje. Konkurencja na poszczególnych etapach pokazała, że była to dobra decyzja. Gratuluję wszystkim laureatom, a szczególnie tym, którzy byli nominowani w obydwu klasyfikacjach.– mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

LAUREATAMI  KONKURSU ZŁOTA STRONA EMITENTA XI zostali:

KLASYFIKACJA „NAJLEPSZY SERWIS IR”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): LUG Spółka Akcyjna
 • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora Spółka Akcyjna
 • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna

KLASYFIKACJA „LIDER KOMUNIKACJI ONLINE”

 • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): Ambra Spółka Akcyjna
 • w kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora Spółka Akcyjna
 • w kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna

TAURON Polska Energia SA została laureatem nagrody specjalnej Grupy On Board Think Kong za najlepsze dostosowanie strony Relacji Inwestorskich do obecnych standardów SEO.

Enea Spółka Akcyjna otrzymała nagrodę wyróżnienie Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych za bardzo wysoki poziom zarówno samej strony internetowej, jak i sposobu komunikacji z internautami.

W I etapie Konkursu zostały ocenione 164 strony internetowe spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. W tym roku po raz pierwszy spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”. W obu klasyfikacjach przewidziane były 3 kategorie związane z wielkością spółki: spółki duże (spółki należące do indeksów WIG20 i mWIG40); spółki średnie (spółki należące do indeksu sWIG80); spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect).

W II etapie w klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” ocenianych było 35 witryn internetowych, natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online” sprawdzonych  zostało 37 stron www . Dokonało tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Jurorzy w Klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” brali pod uwagę takie kryteria jak: poprawność zastosowanych technologii i bezpieczeństwo serwisu; nawigacja i mobilność serwisu; design / wygląd serwisu i pogłębiona analiza zawartości serwisu. Natomiast w klasyfikacji „Lider komunikacji online”: opinia inwestora instytucjonalnego / analityka; opinia inwestora indywidualnego; opinia dziennikarza oraz komunikacja telefoniczna i mailowa z inwestorami.

Do III etapu (24 kwietnia 2017 – 17 maja 2018)  przeszło 18 spółek giełdowych. Laureatów Konkursu wybrała na etapie III Kapituła, w pracach której udział wzięli:

 • Piotr Biernacki, Prezes Zarządu, Fundacja Standardów Raportowania
 • Dariusz Choryło
 • Paweł Cymcyk, Prezes Zarządu, Związek Maklerów i Doradców
 • Jarosław Dominiak, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
 • Marcin Dyl, Prezes Zarządu, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami
 • Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
 • dr Wiesław Rozłucki, Przewodniczący Rady Programowej, Polski Instytut Dyrektorów
 • Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
 • Andrzej Stec ,Redaktor Naczelny, Gazeta Giełdy „Parkiet”
 • Leon Tarasewicz, Profesor, Akademia Sztuk Pięknych
 • Janusz Żebrowski, Członek Rady Nadzorczej, K2 Internet S.A.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 6 czerwcu 2018 roku podczas jubileuszowej 10. edycji Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

Partnerem Technologicznym Konkursu Złota Strona Emitentów XI był netPR.pl, a Partnerem Grupa On Board Think Kong. Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta XI są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • BPS ma 50 mln zł pożyczki od Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS

  Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) podpisał ze Spółdzielnią Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS umowę pożyczki podporządkowanej, na podstawie której Spółdzielnia udzieliła bankowi dziesięcioletniej pożyczki w kwocie 50 mln zł.

 • Prezes GPW dołączy do Rady FESE

  Marek Dietl jest trzecim przedstawicielem Polski, który został powołany do władz FESE. W Radzie Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych zasiadał również były prezes GPW, Adam Maciejewski. Pierwszy prezes GPW, Wiesław Rozłucki sprawował natomiast funkcję zastępcy przewodniczącego Komitetu Roboczego FESE.

 • Brak rąk do pracy i wzrost cen materiałów budowlanych windują ceny mieszkań

  Produkcja budowlano-montażowa rośnie w tempie dwucyfrowym od miesięcy, a firmy z branży budowlanej odczuły poprawę koniunktury. Gwałtowny wzrost popytu na materiały budowlane wywołał jednak skok w ich cenach. Sytuację dodatkowo pogarsza wzrost cen gruntów i brak rąk do pracy. Branża posiłkuje się pracownikami zza wschodniej granicy - szacuje się, że już teraz na polskich budowach pracuje ponad milion Ukraińców i Białorusinów.

 • Surowce: Istotny spadek produkcji ropy naftowej w Libii

  Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zmienne nastroje inwestorów. Po gwałtownych spadkach w piątek, cena tego surowca ustabilizowała się, a nawet delikatnie wzrosła. Jak dotychczas, ceny ropy naftowej WTI w bieżącym tygodniu oscylują przez większość czasu w okolicach 64-65,50 USD za baryłkę.

 • Mocne odbicie spółek z WIG20, w grze także LiveChat i Millennium

  Obawy o wojny handlowe nieco zelżały, pozwalając giełdom na złapanie oddechu. Na GPW drożeją przede wszystkim największe i najbardziej płynne spółki. Ryzyko związane z wojnami handlowymi jednak nie znikło, więc korekta raczej będzie krótka.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku