X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

LPP zakłada dwucyfrowy wzrost sprzedaży

Opublikowano: 2018-05-17 13:45:13

Omawiane walory:

LPP podtrzymuje plan otwarcia salonów sprzedaży w trzech nowych krajach, jak i dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w całej grupie w tym roku.

Spółka zakłada wzrost powierzchni o 11 proc. r/r w 2018 r. Planowany capex w 2018 roku to ok. 520 mln zł, wzrost o ok. 18 proc. r/r. Planowane wydatki na sklepy to ok. 350 mln zł, wydatki na biura to ok. 95 mln zł, a na obszar logistyki i IT to 75 mln zł.

– Podtrzymujemy plany otwarcia w tym roku 3 nowych krajów – Kazachstan, Słowenia i Izrael – jak i oczekujemy dwucyfrowego wzrostu sprzedaży całej grupy dzięki właśnie nowym salonom oraz e-commerce. Chcemy zwiększać powierzchnię sklepów wszystkich naszych marek. Nie widzimy większych problemów, jeżeli chodzi o wolne niedziele od handlu. Widzimy wzrosty w sprzedaży w e-commerce, a w sklepach stacjonarnych ruch przeniósł się przede wszystkim na soboty – powiedział Lutkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Sprzedaż w internecie w I kw. wzrosła o 140 proc. r/r znacznie szybciej niż się firma spodziewała. A warto zwrócić uwagę, iż w branży odzieżowej styczeń i luty należą do najsłabszych miesięcy ze względu na trwające wyprzedaże. W całym 2017 roku sprzedaż w e-commerce wyniosła 720 mln zł, a w 2018. zgodnie z planami spółki ma wzrosnąć dwukrotnie. W drugiej połowie roku do e-commerce dołączyć ma także Ukraina.

– W marcu rozpoczęlismy wprowadzanie do salonów nowych kolekcji i widzimy, że sprzedaż znacząco rosła najbardziej w drugiej połowie miesiąca. To zapowiada nam kolejne dobre miesiące. W Polsce będziemy mieli sukcesywnie coraz mniej sklepów, ale powierzchniowo będziemy rośli. Będziemy zamykać mniejsze sklepy lub powiększać tam, gdzie jest to możliwe – dodał wiceprezes.

Marża brutto wyniosła 45,1 proc. w I kw. wobec 58 proc. w IV kw ub.r. Na stabilność marży brutto r/r wpływ miały z jednej strony korzystne trendy walutowe, a z drugiej strony mniej korzystna r/r pogoda – chłodny marzec przesunął popyt na kolekcję wiosenną na kwiecień. Spółka zakłada, iż w tym roku marża brutto utrzyma się na poziomie 54-55 proc.

LPP odnotowało w I kw. 2018 r. 104,77 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 117,03 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 117,73 mln zł wobec 108,96 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 580,35 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 1 362,32 mln zł rok wcześniej.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o lpp)

 • LPP tanieje po wynikach, JSW drożeje w oczekiwaniu na nie

  Rynki akcji na chwilę przestały martwić się najwyższymi od lat rentownościami amerykańskiego długu, koncentrując się na innych czynnikach. Ten temat jednak prędzej czy później wróci, wywołując spadki na giełdach. W tym także, a może nawet przede wszystkim, na GPW.

 • Niewielkie wzrosty na GPW, do gry wraca PlayWay

  Piątkowa sesja na GPW, podobnie jak na wielu europejskich parkietach, upływa pod znakiem niewielkich wzrostów. Do końca dnia ten obraz już nie powinien istotnie się zmienić. W centrum uwagi znajduje się PlayWay oraz Idea Bank i Getin Noble Bank.

 • Vestor DM: Wzrost LPP już w wycenie, w CCC jeszcze nie

  Vestor DM w raporcie z 18 kwietnia wycenił jedną akcję LPP na 9 tys. zł, a CCC na 310 zł. Zdaniem analityków, większy potencjał poprawy wyników w kolejnych kwartałach ma dystrybutor obuwia.

 • Ważą się losy GetBack, GPW czeka na nowe impulsy

  Zawieszenie notowań akcji GetBack, nieco uspokoi negatywne emocje wokół tej spółki. To też pozwoli inwestorom giełdowym skoncentrować swą uwagę na innych czynnikach. Przede wszystkim na wynikach spółek z Wall Street.

 • WIG20 wraca do punktu wyjścia, gorąco na GetBacku i Quercusie

  Indeks WIG20 w zaledwie 1,5 godziny oddał cały wczorajszy dorobek. Fason trzymają tylko małe i średnie spółki, które mimo rynkowej niepewności maszerują na północ. Na szerokim rynku skalą odbicia wyróżniają się wczorajsi outsiderzy, czyli GetBack i Quercus.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku