X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

LPP zakłada dwucyfrowy wzrost sprzedaży

Opublikowano: 2018-05-17 13:45:13

Omawiane walory:

LPP podtrzymuje plan otwarcia salonów sprzedaży w trzech nowych krajach, jak i dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w całej grupie w tym roku.

Spółka zakłada wzrost powierzchni o 11 proc. r/r w 2018 r. Planowany capex w 2018 roku to ok. 520 mln zł, wzrost o ok. 18 proc. r/r. Planowane wydatki na sklepy to ok. 350 mln zł, wydatki na biura to ok. 95 mln zł, a na obszar logistyki i IT to 75 mln zł.

– Podtrzymujemy plany otwarcia w tym roku 3 nowych krajów – Kazachstan, Słowenia i Izrael – jak i oczekujemy dwucyfrowego wzrostu sprzedaży całej grupy dzięki właśnie nowym salonom oraz e-commerce. Chcemy zwiększać powierzchnię sklepów wszystkich naszych marek. Nie widzimy większych problemów, jeżeli chodzi o wolne niedziele od handlu. Widzimy wzrosty w sprzedaży w e-commerce, a w sklepach stacjonarnych ruch przeniósł się przede wszystkim na soboty – powiedział Lutkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Sprzedaż w internecie w I kw. wzrosła o 140 proc. r/r znacznie szybciej niż się firma spodziewała. A warto zwrócić uwagę, iż w branży odzieżowej styczeń i luty należą do najsłabszych miesięcy ze względu na trwające wyprzedaże. W całym 2017 roku sprzedaż w e-commerce wyniosła 720 mln zł, a w 2018. zgodnie z planami spółki ma wzrosnąć dwukrotnie. W drugiej połowie roku do e-commerce dołączyć ma także Ukraina.

– W marcu rozpoczęlismy wprowadzanie do salonów nowych kolekcji i widzimy, że sprzedaż znacząco rosła najbardziej w drugiej połowie miesiąca. To zapowiada nam kolejne dobre miesiące. W Polsce będziemy mieli sukcesywnie coraz mniej sklepów, ale powierzchniowo będziemy rośli. Będziemy zamykać mniejsze sklepy lub powiększać tam, gdzie jest to możliwe – dodał wiceprezes.

Marża brutto wyniosła 45,1 proc. w I kw. wobec 58 proc. w IV kw ub.r. Na stabilność marży brutto r/r wpływ miały z jednej strony korzystne trendy walutowe, a z drugiej strony mniej korzystna r/r pogoda – chłodny marzec przesunął popyt na kolekcję wiosenną na kwiecień. Spółka zakłada, iż w tym roku marża brutto utrzyma się na poziomie 54-55 proc.

LPP odnotowało w I kw. 2018 r. 104,77 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 117,03 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 117,73 mln zł wobec 108,96 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 580,35 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 1 362,32 mln zł rok wcześniej.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o lpp)

 • PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • CD Projekt z nowym rekordem i 20 mld zł kapitalizacji. Gorąco także na Idea Banku

  W tym roku warszawska giełda nie zachwyca, za to CD Projekt wręcz przeciwnie. W środę kapitalizacja giganta z branży gamedev przekroczyła 20 mld zł. Za sprawą zapowiedzianej fuzji w centrum uwagi są także spółki Leszka Czarneckiego.

 • Rynki łapią oddech

  Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostami na większości parkietów azjatyckich. Hang Seng zyskał 1,3 proc., natomiast Nikkei 1,2 proc. Zjawisko to potwierdza, że dotychczasowe decyzje w kontekście wojny handlowej zostały już uwzględnione w cenach. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami wiele ryzyk, które poważnie mogą zachwiać globalnymi nastrojami. Nie ulega wątpliwości, że atmosfera wokół rynków wschodzących wciąż pozostaje daleka od idealnej.

 • Warszawska giełda kontynuuje odbicie. CD Projekt z szansą na rekordy

  Wszystko co miało się dziś wydarzyć na GPW, już się wydarzyło. Święto w USA skazuje giełdy na marazm w drugiej połowie dnia. Z drugiej strony dzięki temu jest szansa na przedłużenie wzrostowej korekty o jeszcze jeden dzień. Przynajmniej do piątku, gdy wróci temat wojen handlowych.

 • WIG20 wśród liderów odbicia. LPP i CCC po dwóch stronach barykady

  WIG20 jest dzisiaj jednym z najmocniej rosnących indeksów w Europie, gdzie obserwujemy typowo korekcyjną sesję. Wśród polskich blue chipów największe zmiany kursów akcji notują giganci z sektora handlu odzieżą i obuwiem.  Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku