X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

LPP nie wyklucza buy-backu, chce przeznaczać 10-15 proc. zysku na dywidendy

Opublikowano: 2018-06-13 14:41:28

Omawiane walory:

LPP nie wyklucza skupu akcji spółki i zakłada utrzymanie dywidendy na poziomie 10-15 proc. rocznego zysku, poinformował prezes Marek Piechocki.

– Nie wykluczamy skupu akcji LPP. Nie chcemy również wypłacać wielkich dywidend, myślę, że poziom 10-15 proc. zostanie utrzymane – powiedział Piechocki dziennikarzom w Gdańsku.

>> Dolarowa rozmiarówka – omówienie wyników i sytuacji finansowej LPP

Pod koniec maja br. akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu 73,34 mln zł z zysku za 2017 rok, wynoszącego 493,43 mln zł, na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 40 zł na akcję.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o lpp)

 • Prezes LPP przeniesie posiadane akcje do fundacji w kilka miesięcy

  Prezes LPP Marek Piechocki zapowiedział, że w najbliższych miesiącach przetransferuje posiadane akcje spółki do tworzonej właśnie fundacji Semper Simul. Fundacja będzie posiadać akcje uprawniające do 31,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu i będzie największym akcjonariuszem LPP

 • LPP wypłaci 40 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu 73,34 mln zł z zysku za 2017 rok na dywidendę, co daje wypłatę w wysokości 40 zł na akcję. 

 • LPP zakłada dwucyfrowy wzrost sprzedaży

  LPP podtrzymuje plan otwarcia salonów sprzedaży w trzech nowych krajach, jak i dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w całej grupie w tym roku.

 • LPP tanieje po wynikach, JSW drożeje w oczekiwaniu na nie

  Rynki akcji na chwilę przestały martwić się najwyższymi od lat rentownościami amerykańskiego długu, koncentrując się na innych czynnikach. Ten temat jednak prędzej czy później wróci, wywołując spadki na giełdach. W tym także, a może nawet przede wszystkim, na GPW.

 • Niewielkie wzrosty na GPW, do gry wraca PlayWay

  Piątkowa sesja na GPW, podobnie jak na wielu europejskich parkietach, upływa pod znakiem niewielkich wzrostów. Do końca dnia ten obraz już nie powinien istotnie się zmienić. W centrum uwagi znajduje się PlayWay oraz Idea Bank i Getin Noble Bank.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku