X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk wygrał przetarg na zakup portfela wierzytelności na rynku hiszpańskim o wartości nom. 230 mln euro

Opublikowano: 2018-07-13 15:10:29

Omawiane walory:

InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, została wybrana jako preferowany nabywca portfela detalicznych niezabezpieczonych wierzytelności na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 230 mln euro (1 mld zł). 

Spółka zaznaczyła, że zawarcie umowy dotyczącej zakupu portfela jest uzależnione od pozytywnego zakończenia negocjacji jej warunków pomiędzy stronami.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W piątek ok. godziny 15:00 kurs akcji Kruka rósł o 1,1 proc. do 219,40 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Kruk ma umowę nabycia wierzytelności we Włoszech o wartości ok. 300 mln euro

  KRUK oraz jego spółka zależna - ItaCapital z siedzibą w Mediolanie zawarły wiążącą umowę z Findomestic Banca S.p.A., której przedmiotem jest nabycie wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej ok. 300 mln euro (wg. kursu średniego NBP z 14 września 2018 r. - 1,3 mld zł).

 • mWIG40 przerwał czarną serię, gorąco na JSW i Polimeksie-Mostostalu

  Tylko dzięki ofensywie popytu w ostatniej godzinie sesji WIG20 i mWIG40 zakończyły sesję na plusie. Giełdowym średniakom udało się przerwać trwającą już niemal dwa tygodnie serię spadków. W poniedziałek w centrum uwagi były przede wszystkim akcje JSW i Polimeksu-Mostostalu.

 • Kruk: Nasz apetyt na portfel wierzytelności GetBacku jest ograniczony

  KRUK sceptycznie podchodzi do opcji zakupu portfeli od wrocławskiego konkurenta, który od kilku miesięcy ma poważne problemy płynnościowe. Zarząd zakłada, że inwestycje grupy w II połowie roku przekroczą 500 mln zł, z czego co najmniej połowa środków będzie zainwestowana w Polsce.

 • Kruk zakończy przegląd opcji strategicznych w jeszcze w tym roku

  KRUK ocenia, że ogłoszony w lipcu przegląd opcji strategicznych grupy zakończy się jeszcze w tym roku, poinformował prezes Piotr Krupa.

 • Kurs akcji Kruka odbija po mocnych wynikach za II kwartał

  Rynek ciepło przyjął lepsze od konsensusu rynkowego wyniki za II kwartał. W poniedziałek kurs akcji KRUKa rośnie o ponad 3 proc. i odrabia piątkową przecenę. W minionym kwartale lider branży windykacyjnej ustanowił nowy rekord zrealizowanych spłat. Ich wartość osiągnęła poziom 400 mln zł.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku