X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk wygrał przetarg na zakup portfela wierzytelności na rynku hiszpańskim o wartości nom. 230 mln euro

Opublikowano: 2018-07-13 15:10:29

Omawiane walory:

InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, została wybrana jako preferowany nabywca portfela detalicznych niezabezpieczonych wierzytelności na rynku hiszpańskim. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 230 mln euro (1 mld zł). 

Spółka zaznaczyła, że zawarcie umowy dotyczącej zakupu portfela jest uzależnione od pozytywnego zakończenia negocjacji jej warunków pomiędzy stronami.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W piątek ok. godziny 15:00 kurs akcji Kruka rósł o 1,1 proc. do 219,40 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Mocne wzrosty na GPW. Kruk i CD Projekt bohaterami sesji

  Poprawa nastrojów na światowych giełdach dotarła nad Wisłę. Szczególnie cieszy, że wspierają ją pozytywne doniesienia ze spółek. Mocno drożeje KRUK, Ten Square Games i bijący rekordy CD Projekt. Powodów do radości nie mają natomiast akcjonariusze Play, którego kurs akcji jest najniżej w historii.

 • Kruk z nowym rekordem spłat

  KRUK zanotował kolejny rekord spłat. W II kwartale 2018 roku grupa odzyskała 401 mln zł z nabytych portfeli wierzytelności, o 11 proc. więcej niż w poprzednim kwartale i 19 proc. więcej r/r. W pierwszym półroczu spłaty wyniosły 763 mln zł, czyli 56 proc. wyniku całego poprzedniego roku.

 • Kruk rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

  Zarząd KRUKa podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej.

 • Analiza techniczna 5 giełdowych misiów w ciekawej sytuacji technicznej

  Indeksy małych i średnich spółek szorują po najniższych poziomach od roku i pilnie potrzebują bohaterów. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził, które ze znanych wśród inwestorów spółek mogą zabłysnąć, jako liderzy przedwakacyjnego rajdu.

 • Udany początek roku Kruka. Portfele GetBacku na celowniku

  Zyski KRUKa, mimo iż niższe niż przed rokiem, okazały się dużo lepsze od prognoz rynkowych ekspertów. Podczas piątkowej konferencji prasowej języczkiem u wagi była kwestia gotowości spółki do ewentualnego przejęcia portfeli wierzytelności od giełdowego konkurenta.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku