X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk planuje następne emisje obligacji nominowanych w euro

Opublikowano: 2017-06-13 11:43:55

Omawiane walory:

Po uplasowaniu dwóch emisji obligacji o łącznej wartości 40 mln euro w ciągu miesiąca, Kruk planuje przeprowadzać kolejne emisje papierów w tej walucie, poinformował dyrektor finansowy Michał Zasępa.

– Sukces dwóch emisji obligacji o łącznej wartości 40 milionów euro w tak krótkim czasie potwierdza wszechstronny i bardzo efektywny mechanizm pozyskiwania finansowania dla działalności grupy. Widzimy, że inwestorzy z aprobatą przyglądają się ekspansji zagranicznej Kruka i chcą brać w niej udział. Zamierzamy rozwijać nasze źródła finansowania w euro w przyszłości. Uzyskane warunki, w tym stałe oprocentowanie na poziomie 3,59 proc., 5-letni termin wykupu oraz duże zainteresowanie ze strony inwestorów otwierają nam drogę do kolejnych emisji – powiedział Zasępa, cytowany w komunikacie.

Grupa Kruk w ciągu miesiąca przydzieliła inwestorom obligacje serii AE1 i AE2 o łącznej wartości nominalnej 40 mln euro. Były one kolejno drugą i trzecią emisją obligacji w euro w historii działalności Kruka. Pierwszą spółka przeprowadziła w ubiegłym roku, plasując papiery dłużne o wartości 20 mln euro, ze stałym oprocentowaniem 3 proc. i terminem wykupu 3 lat.

W 2016 roku Kruk zainwestował łącznie 1,3 mld zł w kolejne portfele wierzytelności, z czego 857 mln złotych poza Polską – m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i na Słowacji. Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku inwestycje wyniosły 214 mln zł, z czego portfele zagraniczne stanowiły 90 proc. sumy – czytamy dalej w komunikacie.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Dom Maklerski TMS Brokers logo Equity Magazine Biuro Maklerskie Alior Bank
Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku