X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk jest gotowy do konsolidacji rynkowej

Opublikowano: 2018-03-12 14:25:19

Omawiane walory:

Kruk czuje się na na siłach i jest gotowy do konsolidacji rynkowej, gdyby pojawiły się oferty, poinformował prezes Piotr Krupa.

– Czujemy się na siłach i jesteśmy gotowi do konsolidacji rynkowej. Myślę, że bedą takie okazje. Presja konkurencyjna na rynku w poprzednich okresach była znacząca i bardzo dużo portfeli zostało przez różne podmioty nabyte na niskich wzrostach. Stawiam tezę, że zmusi to niektórych do zadania sobie pytania co dalej, jak zrobili to swego czasu właściciele Presco – powiedział Krupa podczas spotkania z dziennikarzami.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

Wskazał, że Kruk ma wskaźnik net debt/equity na poziomie 1, co oznacza niskie zlewarowanie na tle odpowiedników międzynarodowych, przy relatywnie atrakcyjnym koszcie finansowania.

– Mamy potencjał na bilansie, by kupować poszczególne aktywa. Nasz bilans ma bardzo dużą pojemność, ale to również kwestia atrakcyjności finansowania zewnętrznego. Jesteśmy gotowi na trzy scenariusze – konsolidację, dywidendę i zakupy portfeli – dodał prezes Kruka.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • DM mBanku zaleca kupno akcji Kruka z ceną docelową 292,77 zł za sztukę

  Po wynikach za I półrocze biuro podtrzymało najwyższe zalecenie inwestycyjne i lekko skorygowało w dół cenę docelową akcji z 300,94 zł do 292,77 zł za sztukę.

 • P. Krupa: Moja wiara w Kruka jest niezmienna [RELACJA Z CZATU]

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Piotr Krupa, prezes największej polskiej spółki na rynku zarządzania wierzytelnościami. Podczas spotkania na gorąco omówiono wyniki finansowe za I półrocze, postępy w ekspansji we Włoszech oraz plany związane z przeglądem opcji strategicznych.

 • Kruk ma umowę nabycia wierzytelności we Włoszech o wartości ok. 300 mln euro

  KRUK oraz jego spółka zależna - ItaCapital z siedzibą w Mediolanie zawarły wiążącą umowę z Findomestic Banca S.p.A., której przedmiotem jest nabycie wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej ok. 300 mln euro (wg. kursu średniego NBP z 14 września 2018 r. - 1,3 mld zł).

 • mWIG40 przerwał czarną serię, gorąco na JSW i Polimeksie-Mostostalu

  Tylko dzięki ofensywie popytu w ostatniej godzinie sesji WIG20 i mWIG40 zakończyły sesję na plusie. Giełdowym średniakom udało się przerwać trwającą już niemal dwa tygodnie serię spadków. W poniedziałek w centrum uwagi były przede wszystkim akcje JSW i Polimeksu-Mostostalu.

 • Kruk: Nasz apetyt na portfel wierzytelności GetBacku jest ograniczony

  KRUK sceptycznie podchodzi do opcji zakupu portfeli od wrocławskiego konkurenta, który od kilku miesięcy ma poważne problemy płynnościowe. Zarząd zakłada, że inwestycje grupy w II połowie roku przekroczą 500 mln zł, z czego co najmniej połowa środków będzie zainwestowana w Polsce.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku