X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk finalizuje przejęcie spółki inkaso we Włoszech

Opublikowano: 2018-04-16 16:04:20

Omawiane walory:

Wrocławska spółka podpisała umowę przejęcia 51 proc. udziałów w Agecredit z siedzibą w Cesenie, działającej na rynku inkaso. Transakcja przyspieszy rozwój Kruka w atrakcyjnym segmencie zarządzania wierzytelnościami na zlecenie we Włoszech.

(Fot. spółka)

Docelowo Kruk w ciągu kilku miesięcy będzie posiadał 100 procent udziałów w Agecredit.

– Zaznaczamy kolejny filar naszej strategii rozwoju – na rynku włoskim, wielokrotnie większym niż polski, zaoferujemy kompleksową obsługę wierzytelności na zlecenie. Agecredit to organizacja starsza niż Kruk, prowadzona przez tego samego przedsiębiorcę od ponad 20 lat – w sposób, który rozumiemy i doceniamy. Spółka ma efektywne operacje i solidną bazę partnerów biznesowych. Kruk wniesie do niej międzynarodowe doświadczenie i relacje biznesowe z największymi włoskimi bankami, pozyskane w procesach zakupu portfeli na tym rynku. Potencjał całego rynku obsługi na zlecenie jest ogromny i szacujemy go na 700-800 mln euro rocznie. Chcemy być tam istotnym graczem. – mówi Piotr Krupa, prezes Kruka.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Agecredit działa na rynku inkaso we Włoszech od 1994 roku. W 2017 roku osiągnęła 3,1 mln euro przychodów. Zatrudnia 68 osób i posiada obecnie ponad 80 partnerów biznesowych z najważniejszych sektorów – bankowego, pożyczkowego, telekomunikacyjnego, e-commerce i innych.

W poniedziałek akcje Kruka rosną o 1,8 proc. do 249,40 zł.
notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Kruk ma umowę nabycia wierzytelności we Włoszech o wartości ok. 300 mln euro

  KRUK oraz jego spółka zależna - ItaCapital z siedzibą w Mediolanie zawarły wiążącą umowę z Findomestic Banca S.p.A., której przedmiotem jest nabycie wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej ok. 300 mln euro (wg. kursu średniego NBP z 14 września 2018 r. - 1,3 mld zł).

 • mWIG40 przerwał czarną serię, gorąco na JSW i Polimeksie-Mostostalu

  Tylko dzięki ofensywie popytu w ostatniej godzinie sesji WIG20 i mWIG40 zakończyły sesję na plusie. Giełdowym średniakom udało się przerwać trwającą już niemal dwa tygodnie serię spadków. W poniedziałek w centrum uwagi były przede wszystkim akcje JSW i Polimeksu-Mostostalu.

 • Kruk: Nasz apetyt na portfel wierzytelności GetBacku jest ograniczony

  KRUK sceptycznie podchodzi do opcji zakupu portfeli od wrocławskiego konkurenta, który od kilku miesięcy ma poważne problemy płynnościowe. Zarząd zakłada, że inwestycje grupy w II połowie roku przekroczą 500 mln zł, z czego co najmniej połowa środków będzie zainwestowana w Polsce.

 • Kruk zakończy przegląd opcji strategicznych w jeszcze w tym roku

  KRUK ocenia, że ogłoszony w lipcu przegląd opcji strategicznych grupy zakończy się jeszcze w tym roku, poinformował prezes Piotr Krupa.

 • Kurs akcji Kruka odbija po mocnych wynikach za II kwartał

  Rynek ciepło przyjął lepsze od konsensusu rynkowego wyniki za II kwartał. W poniedziałek kurs akcji KRUKa rośnie o ponad 3 proc. i odrabia piątkową przecenę. W minionym kwartale lider branży windykacyjnej ustanowił nowy rekord zrealizowanych spłat. Ich wartość osiągnęła poziom 400 mln zł.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku