X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk dostał zielone światło od KNF na kolejne publiczne emisje obligacji

Opublikowano: 2018-04-16 16:11:50

Omawiane walory:

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt V Programu Emisji Obligacji Publicznych Kruka. Na jego podstawie spółka w ciągu roku może wyemitować papiery dłużne o wartości nominalnej 500 mln zł.

Piotr Krupa, prezes grupy Kruk.

– Uruchomienie kolejnego programu emisji obligacji to dodatkowy element zabezpieczenia naszego dostępu do finansowania, który w naszej branży pełni coraz ważniejszą rolę. Jesteśmy w komfortowej sytuacji – realizujemy wysokie spłaty z nabytych portfeli, posiadamy 1,7 mld zł dostępnych linii kredytowych, możemy emitować obligacje prywatne oraz publiczne. Jednocześnie jesteśmy jedną z najniżej zalewarowanych spółek w branży. W zależności od dostępnych opcji inwestycyjnych będziemy maksymalnie efektywnie korzystać ze wszystkich źródeł. – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk SA.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Kruk jest aktywnym emitentem obligacji od 2007 roku. Od tego czasu wyemitował obligacje prywatne i publiczne o łącznej wartości 2,1 mld zł, z czego ponad 700 mln zł wykupił. W 2013 roku Kruk uruchomił pierwszy program emisji obligacji publicznych, skierowany do inwestorów indywidualnych. W ramach dotychczasowych czterech publicznych programów KRUK wyemitował obligacje o łącznej wartości prawie 400 mln zł, z czego 15 mln zł Kruk wykupił.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)

 • Kruk ma umowę nabycia wierzytelności we Włoszech o wartości ok. 300 mln euro

  KRUK oraz jego spółka zależna - ItaCapital z siedzibą w Mediolanie zawarły wiążącą umowę z Findomestic Banca S.p.A., której przedmiotem jest nabycie wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej ok. 300 mln euro (wg. kursu średniego NBP z 14 września 2018 r. - 1,3 mld zł).

 • mWIG40 przerwał czarną serię, gorąco na JSW i Polimeksie-Mostostalu

  Tylko dzięki ofensywie popytu w ostatniej godzinie sesji WIG20 i mWIG40 zakończyły sesję na plusie. Giełdowym średniakom udało się przerwać trwającą już niemal dwa tygodnie serię spadków. W poniedziałek w centrum uwagi były przede wszystkim akcje JSW i Polimeksu-Mostostalu.

 • Kruk: Nasz apetyt na portfel wierzytelności GetBacku jest ograniczony

  KRUK sceptycznie podchodzi do opcji zakupu portfeli od wrocławskiego konkurenta, który od kilku miesięcy ma poważne problemy płynnościowe. Zarząd zakłada, że inwestycje grupy w II połowie roku przekroczą 500 mln zł, z czego co najmniej połowa środków będzie zainwestowana w Polsce.

 • Kruk zakończy przegląd opcji strategicznych w jeszcze w tym roku

  KRUK ocenia, że ogłoszony w lipcu przegląd opcji strategicznych grupy zakończy się jeszcze w tym roku, poinformował prezes Piotr Krupa.

 • Kurs akcji Kruka odbija po mocnych wynikach za II kwartał

  Rynek ciepło przyjął lepsze od konsensusu rynkowego wyniki za II kwartał. W poniedziałek kurs akcji KRUKa rośnie o ponad 3 proc. i odrabia piątkową przecenę. W minionym kwartale lider branży windykacyjnej ustanowił nowy rekord zrealizowanych spłat. Ich wartość osiągnęła poziom 400 mln zł.Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP
Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku